Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: Kad se neko pravi pametan...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Lightbulb Kad se neko pravi pametan...

    Uhhh... Gledah sad Robin Hood emisiju na INTV. Zavrsi se jedan "slucaj" i pitao je voditelj ima li komentara. I iz publike se javi jedna djevojka koja izmedju ostalog izgovori (parafraziracu):
    "...Zahtijevam od MUP RCG da sprovede javnu i transparentnu unutrasnju kontrolu..."
    Koliko mene pamcenje sluzi ovo je jedan te isti pojam. Samo sto je ovaj pojam transparentnost aktuelan evo par godina, sa sve pojavom izbora, ali ima znacenje kao i rijec javno.
    Ali izgleda da nije moderno rec da je nesto javno nego da je transparentno, i nije sprovodjenje zakona, nego implementacija zakona.
    Meni licno je lakse rec sprovodjenje i javno manje lomim jezik sto bi se reklo ali aj.
    Mislim da je djevojka student prava ali je to nebitno. Bitno je da neko po svaku cijenu mora da bude pametan i da izjavi ovako nesto pred ne malim brojem gledalaca.
    Ovo je banalan primjer, sjecamo se svi od prije par godina kad je cura za termin poliglota sva ushicena rekla da zna sto je to, ucili su taj pojam iz istorije... Ima ovakvih primjera dosta, pa i u skupstini RCG.
    Nego mene vise interesuje, cemu tolika zelja? Da impresioniramo nekoga? Bili akademski gradjani, srednjoskolci ili potpuno neobrazovani, imamo neodoljivu zelju da prosipamo pamet, i onda je bas prospemo?!.

    Zanimaju me Vasa misljenja o ovim situacijama
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Bogomi Herci, ti si mi se bash bachio na kritiku drushtva u poslednja dva dana i ja se neshto mislim da si spreman da povedesh revoluciju!

    on topic- ovo govori da ljudi pred kamerama, sasvim logichno, imaju zelju da kazu neshto pametno i pravilno, te da pokazu elokventnost i da se tako gledaocima predstave u najboljem mogucem svijetlu, a i rodbina koja se okupila ispred tv-a nije za bachit...vjerujem da su svi gledali emisiju.
    Ovo je program uzivo i ona je vjerovatno od pochetka priloga smishljala kako da formulishe rechenicu, trema je malo uchinjela svoje...mozda i neznanje pa je izrekla pleonazam, ali to se svakome moze desiti i nije to najgrdje. Ja ne gledam mnogo tu emisiju ali sam vishe puta chula Skochka da padez ne potrefi no ga gadje ka prstom u oko, a to mi vishe smeta no shto neki gradjanin gramatichki ispravno nije formulisao rechenicu.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    A nasi voditelji su posebna kategorija. Sreca tvoja pa ne slusas Nebojsu Sofranca i njegov bogati rjecnik koji svakodnevno dopunja. Ima nevidjen talenat da igracu nametne novi nadimak!
    Mozda je to posljedica sto nemamo skolovanog novinara jos uvijek, ili ih ima ali se mogu na prste jedne ruke izbrojat. Ne kazem, i ja grijesim padez, ali njemu je to posao. Nego opravdanje moze bit da imamo jezik a nemamo gramatiku jos uvijek. Imaju jos par mjeseci fore

    Kritika, kritika nego sto
    Last edited by hercules; 11-12-07 at 02:11.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    A, imali su ovu dosad pa je nijesu savladali. Niko nije nepogrijeshiv ali neko ko se bavi novinarstvom ne bi smio nikad da pogrijeshi! Nije teshko nauchiti, samo treba malo uzeti gramatiku i probistriti. Grdje je od nashega zargona kad oce da upotrijebe pravilan padez a ne znaju pa kazu- kad sam doshao na stadionu...

    Chula sam da je jedna novinarka jednog nasheg dnevnog lista, onomad, kad je otkriven spomenik Pushkinu, pisala prilog o tome i pitala je kolegu - Je li ovaj Pushkin ruski pisac?! Pri tome radi u rubrici koja se bavi kulturom

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Đaba Herc, mi Balkanci jednostavno volimo s(r)at.

    Glave nam ovečaju nakon čitanja dnevne štampe, pa poslije treće strane nam se napuše "znanje" i načitanost ko da smo aleksandrijsku bibilioteku isčitali.

    Balkanska posla.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Ma kakvi bre studenti u studiju. Na onim emisijama na prvom kanalu je bio neđe ranije onaj mali maneken što sad vodi neku emisiju na elmag televiziji. A mali je narkoman i lopov žešći. I to ti je elita studentska. Nisam znao da sve može da uđe na fakultet.
    Što se pleonazama tiče, svaki političar polaže ispit iz toga. Ocjene mu zavise od toga koliko će puta pomenuti istu stvar i na koliko različit načina. Dobar način da priča cijeli dan a da kaže vrlo malo.
    Milo i Šofro - naš čopor Vukova Karadžića. Obogaćuju rječnik a da nas i ne pitaju. Sjetite se samo debusoliranosti, berundiranosti, zaustavnog vremena i tako dalje.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Đaba Herc, mi Balkanci jednostavno volimo s(r)at.

    Glave nam ovečaju nakon čitanja dnevne štampe, pa poslije treće strane nam se napuše "znanje" i načitanost ko da smo aleksandrijsku bibilioteku isčitali.

    Balkanska posla.
    Taman tako!
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  8. #8
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da je ljepse reci ono zargonski,ili po seljacki...isto kao kad dodjes kod doktora a on ti kaze na latinskom...aj me majko..reci mi sto mi je hehehhhhehh da znam...
    jher ima ljudi intelektualaca,ima manjih i onih koji nisu,najbolje je govoriti i izgovarati rijeci koje ce svi razumjeti..ali sta ces..pametnih ce vazda biti
    :)

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    ja mislim da je ljepse reci ono zargonski,ili po seljacki...isto kao kad dodjes kod doktora a on ti kaze na latinskom...aj me majko..reci mi sto mi je hehehhhhehh da znam...
    jher ima ljudi intelektualaca,ima manjih i onih koji nisu,najbolje je govoriti i izgovarati rijeci koje ce svi razumjeti..ali sta ces..pametnih ce vazda biti
    ima intelektualaca
    a ima onih wannabe,koji u principu nikad nece biti..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se cini da je to na gradjane preslo od politicara, tacnije poslanika u Skupstini. E kakvim se oni izrazima gadjaju...Sjecam se, tada je bio vaskoliki premijer, sad obicni poslanik koji ne dolazi na sjednice, kad je rekao da imamo AGENDU rada za sljedecu godinu.
    E sad koliko je ljudi znalo da je agenda plan, nEsam bas siguran, ali je bitno da takve izjave ostavljaju utisak kod naroda.

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja najvise volim rijec transparentno to bas respektujem i pozdravljam.

    implementacija i sprovodjenje nije isto a postoji i izvjesna razlika izmedju javno i transparentno, ali ne bih mogla da vam to definisem, to se prosto osjeca
    Kako Vaša bolest ?

  12. #12
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    milice..aj izgubi se
    :)

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pokusavam... ali nikako da mi podje za rukom?
    Kako Vaša bolest ?

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako cemo pravo, rogobatni strani izrazi su najvise korisceni od onih javnih licnosti koje su polupismene ili jedva pismene i cije je poznavanje sopstvenog jezika vrlo oskudno. Posto takve polupismene osobe sluze za primjer uspjesnosti onima koji su i sami polupismeni, ali manje izlozeni javnosti, nije cudo da se ovi drugi niti zacrvene kad izjave nekakvu mudroliju iz maloga mozga, uvjereni u sopstvenu praznu mudrost i neutemeljenu rjecitost.
    - Ladan ko taština duša -

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    pokusavam... ali nikako da mi podje za rukom?
    I ti da meni drzis psihoterpaiju

    A mak' se
    - Ladan ko taština duša -

  16. #16
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja mislim da javno i transparentno nisu baš dva identična pojma. Njena izjava jeste banalna i zvuči grubo i osjeća se da je pokušala da je nakiti da bi ispala pametna. A to je najgore.

    Kad je nešto javno - to znači da se sprovodi uz određenu prisutnost medija i da je društvo donekle obaviješteno o ishodu, procesu i metodama toga nečega.

    Kad je nešto transparentno - to znači da se odvija na otvoren način i da svi koji žele i interesuju se oko toga nečega da mogu vrlo lako da dođu do informacija o ishodu, procesu i metodama toga nečega. Ali ne mora da znači da o tome nečemu svaki dan čitamo u novinama ili gledamo na TV-u.

    To je moje mišljenje. Možda griješim.

    Što se tiče implementacija i sprovođenje - to su potpuno identični pojmovi, samo što jedan vuče korijene iz drugog (engleskog) jezika.

    P.S.
    Sad postoji bojazan da će ispasti da se i ja pravim pametan?
    Last edited by Katunjanin; 11-12-07 at 10:37. Reason: P.S.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    aj izgubi se
    Quote Originally Posted by simm View Post
    A mak' se
    sto bi ovim momcimA te padose :joint:


    vi bogomi k'o da smo na nepristojnoj udaljenosti

    simm, ne nego ces ti meni
    Kako Vaša bolest ?

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja mislim , dakle razmisljam !!!!
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    A postojis li ?
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne , .........
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    ja najvise volim rijec transparentno to bas respektujem i pozdravljam.

    implementacija i sprovodjenje nije isto a postoji i izvjesna razlika izmedju javno i transparentno, ali ne bih mogla da vam to definisem, to se prosto osjeca
    Koliko su mene ucili rekose mi da imaju isto znacenje...
    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Ja mislim da javno i transparentno nisu baš dva identična pojma. Njena izjava jeste banalna i zvuči grubo i osjeća se da je pokušala da je nakiti da bi ispala pametna. A to je najgore.

    Kad je nešto javno - to znači da se sprovodi uz određenu prisutnost medija i da je društvo donekle obaviješteno o ishodu, procesu i metodama toga nečega.

    Kad je nešto transparentno - to znači da se odvija na otvoren način i da svi koji žele i interesuju se oko toga nečega da mogu vrlo lako da dođu do informacija o ishodu, procesu i metodama toga nečega. Ali ne mora da znači da o tome nečemu svaki dan čitamo u novinama ili gledamo na TV-u.

    To je moje mišljenje. Možda griješim.

    Što se tiče implementacija i sprovođenje - to su potpuno identični pojmovi, samo što jedan vuče korijene iz drugog (engleskog) jezika.

    P.S.
    Sad postoji bojazan da će ispasti da se i ja pravim pametan?
    U ovom slucaju kako je ona konstruisala recenicu ima potpuno isto znacenje. Javno i transparentno. Kad se za neki proces kaze da je transparentan, misli se da je javan. I slazem se da su implementacija i sprovodjenje jedno te isto.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ama nije. Fino ti je Ktunjanin objasnio. Javno je kad se svakodonevno o nekom postupku obavjestava javnost i kad svaki gradjanin koji prati medije htio ne htio mora imati informacije o necemu.

    Transparentno se tice dostupnosti informacija. Znaci da ti imas pravo da trazis podatke o nekom postupku i da ce ti oni biti dostavljeni ali ne znaci da ce se javnost obavjestavati o svakom koraku. Vise je na bazi interesovanja.
    Kako Vaša bolest ?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    milicaaaaa se puno pravi pametna...eksplodirace

  24. #24
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    sto bi ovim momcimA te padose :joint:


    vi bogomi k'o da smo na nepristojnoj udaljenosti

    simm, ne nego ces ti meni
    Agenda za ovu nedelju je da transparentno napustis forume:bart:
    :)

  25. #25
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najljepse zelje se nikad ne ostvare. u tome je car
    Kako Vaša bolest ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ima li neko da prodaje...??
    By DigitalMax in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 15-10-07, 08:31
  2. da ne zna neko.....
    By SRGA in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 05-06-05, 14:17
  3. oce li neko ?
    By zok in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-05, 18:39
  4. Zna li neko...
    By Anit@ in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-04, 11:33
  5. Oce li mi neko pomoci oko ovog filma.pleez
    By Koma[MFHN] in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-04, 12:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •