Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 88

Thread: Mašinovođa osuđen na šest godina zatvora

  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    suteren, prva desno
    Posts
    101
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Mašinovođa osuđen na šest godina zatvora

    Mašinovođa Slobodan Drobnjak, koji je upravljao "vozom smrti", 23. januara 2006. godine kod Bioča, koji se survao u provaliju kada je poginulo 47 i više od 200 putnika povrijeđeno, osuđen je danas na šest godina zatvora, a ostalih 11 optuženih su oslobođeni.Odluku je donijelo Sudsko vijeće Osnovnog suda u Podgorici kojim je predsjedavala sudija Branka Bošković. “Slobodan Drobnjak je proglašen krivim zbog toga što na dijelu pruge u Bratonožićima nije obezbijedio voz od mogućeg samopokretanja. Sud smatra da je optuženi Drobnjak imao 34 minuta, što je bilo dovoljno, da postavi zaustavne papuče i time obezbijedi voz od samopokretanja”, navodi se u presudi. “Sudilo se samo meni. Kada su angažovani saobraćajni vještaci iz Beograda znao sam da će sve biti namještaljka. Oni sarađuju sa Željeznicom Crne Gore, tako da sam znao sam da će na mene oboriti sve”, saopštio je novinarima nakon izricanja presude Slobodan Drobnjak. Branilac Slobodana Drobnjaka, advokat Goran Rodić je najavio da će uložiti žalbu na današnju presudu.Sudsko vijeće je Drobnjaku u kaznu uračunalo vrijeme koje je proveo u zatvoru.Drobnjak je optužen za "teško djelo protiv bezbjednosti saobraćaja", dok su zbog "nesavjesnog vršenja nadzora nad javnim saobraćajem" bili optuženi rukovodici Željeznice Rešad Nuhodžić, Momčilo Rakočević i Vojislav Andrijašević. Za isto djelo, tužilac još teretio i šefa depoa Velimira Vučkovića, Milisava Dragojevića i službenike odgovorne za ispravnost vozova Jovana Vukovića, Dragana Baćovića i Veselina Todorovića, Danila Darmanovića i otpravnike Petka Rakonjca i Milojicu Drobnjaka.________________________________________ ________________________Bruka i sramota!!! Da li je iko od ljudi koji upravljaju ovom nasom drzavom usao u taj voz da vidi stanje tih vozova ili da se zapita kolike su plate tim ljudima koji su zaduzeni da obezbijede bezbijednost putnicima??? Problema ima, ali najlakse li okriviti jednog, ostale probleme gurnuti ispod tepiha...a za stanje u kome se nalaze vozovi??? Pa |Mašinovođa Slobodan Drobnjak, koji je upravljao "vozom smrti", 23. januara 2006. godine kod Bioča, koji se survao u provaliju kada je poginulo 47 i više od 200 putnika povrijeđeno, osuđen je danas na šest godina zatvora, a ostalih 11 optuženih su oslobođeni.Odluku je donijelo Sudsko vijeće Osnovnog suda u Podgorici kojim je predsjedavala sudija Branka Bošković. “Slobodan Drobnjak je proglašen krivim zbog toga što na dijelu pruge u Bratonožićima nije obezbijedio voz od mogućeg samopokretanja. Sud smatra da je optuženi Drobnjak imao 34 minuta, što je bilo dovoljno, da postavi zaustavne papuče i time obezbijedi voz od samopokretanja”, navodi se u presudi. “Sudilo se samo meni. Kada su angažovani saobraćajni vještaci iz Beograda znao sam da će sve biti namještaljka. Oni sarađuju sa Željeznicom Crne Gore, tako da sam znao sam da će na mene oboriti sve”, saopštio je novinarima nakon izricanja presude Slobodan Drobnjak. Branilac Slobodana Drobnjaka, advokat Goran Rodić je najavio da će uložiti žalbu na današnju presudu.Sudsko vijeće je Drobnjaku u kaznu uračunalo vrijeme koje je proveo u zatvoru.Drobnjak je optužen za "teško djelo protiv bezbjednosti saobraćaja", dok su zbog "nesavjesnog vršenja nadzora nad javnim saobraćajem" bili optuženi rukovodici Željeznice Rešad Nuhodžić, Momčilo Rakočević i Vojislav Andrijašević. Za isto djelo, tužilac još teretio i šefa depoa Velimira Vučkovića, Milisava Dragojevića i službenike odgovorne za ispravnost vozova Jovana Vukovića, Dragana Baćovića i Veselina Todorovića, Danila Darmanovića i otpravnike Petka Rakonjca i Milojicu Drobnjaka.________________________________________ _______________________Sjajno!!! To je pravo rjesenje! Jednog covjeka osuditi, on je kriv i super rijesen problem. Vozovi i pruga su u sjajnom stanju, zaposleni koji se brinu za bezbijednost putnika su odlicno placeni, nemaju o cemu da razmisljaju bez da svoj posao rade posveceno. Nema zime za nas. To je pravna drzava o kojoj smo sanjali. A to sto je po svim mogucim pokazateljima moguce da nam se opet nesto slicno (ne daj Boze) dogodi-pa nece valjda. A i narod sto ne putuje avionom, luksuznim kolima-kad nam je avio kompanija priustila jeftine karte, auto putevi su extra... I tako vrtimo se u klupko sa 1001 problemom...ups izvinjavam se, kakvim problemom kad nam je sve idealno. Tacnije, gospodo iz vrha, da li ste nekada sjeli u voz ili neko Vas bliznji? Da u pravu ste, zasto popravljati vozove, prugu, sagledati probleme zaposlenih u Zeljeznici CG, kada Vi i ne putujete istim? KRIMINALCE U ZATVOR, SLOBODA ZA SLOBODANA DROBNJAKA!!!p.s. moderatori, premjestite temu u odgovarajucu grupu, ako nisam dobro mjesto izabrao.
    A ja sam godine proveo sa Todom

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sramota i za drzavu i za pravosudje...
    Alan Durban quote from 1980 - “If you want entertainment, go and watch clowns”.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ja na ovo mogu da kazem samo SRAMOTA!!! Zar je samo masinovodja kriv? Jel iko postavio pitanje jel taj mucenik od Drobnjaka dobio ispravnu lokomotivu? ne mogu da pisem na ovu temu... istinski mi je zao Drobnjaka
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  4. #4
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pg
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dakle dno dna.
    ma ne mogu rec da sam iznenadjena.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je stvarno strasno.

    Besudna zemlja.

    E Crna Goro, Crna Goro. Nemalo te.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imaju obraza da salju ovoga jadnika u Spuzh?....Shto oni ministar saobracaja koji je dao ostavku pa se preshaltao posle nesrece nije sa njime?....
    Oloshi od Olosha sve vi *****!
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi,
    Ovo ne treba precutat.Ima li iko da pomogne ovome jadniku pored nas zhivija?!!!Prati glibave ruke preko rbata ovoga jadnika....da vi opet sve zhivo *****!
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Užas!
    Iako smo svi znali kakvo je naše pravosudje ipak nijesmo očekivali ovakvu blamažu!
    Zar je moguće da niko nije odgovoran za katasrofalnu prugu, sraman i praistorijski voz...
    Ljudi, čovjek je dobio 6 godina zatvora a pokušao je sve da spase nesrećne ljude!
    A oni koji su u stvari indirektno svojim neulaganjem u infrastrukturu odgovorni -sloboda!
    Ovo je DNO DNA!
    Libertas

  9. #9
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OVO JE SRAMOTA ZA CIJELU CRNOGORSKU DRZAVU I CRNOGORSKOG NARODA!!!

    Vlada je odlucila da ovaj chovjek mora da plati za vladine greske tako da bi Vlada sve druge akcije ove nesrece izbjegla...

    Pih, nije me uopste cudilo te nisu isplatili zrtvama i povrijedenima ono sto su obecali...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Katastrofa...mogli su mu prisit usput i D. Jovanovica da i to rijese...
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Driver sentenced in Montenegro train crash trial 10 Dec 2007 15:53:48 GMT
    Source: Reuters


    PODGORICA, Dec 10 (Reuters) - A Montenegrin court investigating the country's deadliest train crash sentenced the train driver to six years in prison for negligence on Monday and acquitted 11 officials of the state rail company.

    Fourty-seven people died and about 200 were injured in January 2006 when a local passenger train derailed 10 km (6 miles) outside the capital Podgorica and fell into a ravine.

    Over half the victims were children, returning from family skiing trips. At the time, officials blamed the accident on brake failure.

    Explaining the decision, the court said train driver Slobodan Drobnjak was guilty of "grievous endangerment of public safety because he failed to lock the brakes properly, causing the train to speed uncontrollably."

    The court concluded there was "no causal connection between the company's management and the tragedy", and cleared the officials of any responsibility.

    "The case was set up," Drobnjak told reporters after the trial while police were taking him into custody. He accused the state rail company of having leaned on forensic experts to influence their reports on the cause of the accident.

    A spokeswoman of Montenegrin Railways told Reuters the company would not comment on the allegations. (Reporting by Dusko Mihailovic and Ljilja Cvekic; Editing by Ellie Tzortzi and Caroline Drees)
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  12. #12
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve ce bit bolje kad Vesna Medenica preuzme funkciju pre$ednika vrhovnog suda.

    ZLO I NAOPAKO !!!

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Nije za chudit ovo sam i ochekivala! Ministar dade ostavku i postade ministar!
    Lako je njima reci da chovjek nije trebao da upravlja vozom koji je neispravan, ali isto bi se desilo drugome, on bi bio suspendovan zbog odbijanja radne duznosti i vjerovatno istjeran sa posla, a nesreca bi se dogodila pa bi se dogodila da je bilo ko upravljao vozom!
    Josh jedan primjer da svi zeljeznichari treba da shtrajkuju i kazu da nece da voze neispravne i neremontovane lokomotive pa da vidimo oce li onda dobiti SVI otkaze? Nijesu jedinstveni kao niko u ovoj drzavi i nikad se ovakvi problemi nece rijeshiti, a taj chovjek em invalid, em na dushi 45 osoba i 200 ranjenih...ne treba njemu veca kazna!
    Drago mi je da chujem da ste svi na njegovoj strani jer ne mogu da zaboravim onih prvih par dana nakon nesrece i golgotu koju je proshla njegova porodica! Pljuvanje po ulicama, skndiranje-ubice...eto to smo mi!

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovakav ishod sudjenja je porazavajuci za moje shvatanje pravde.
    - Ladan ko taština duša -

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta reci osim "nek se stide guzice kad obraza nemaju"

    Quote Originally Posted by PERPER View Post
    Sve ce bit bolje kad Vesna Medenica preuzme funkciju pre$ednika vrhovnog suda.

    Ti to ozbiljno???

  16. #16
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da je srece, ovaj nesrecni narod bi digao glas, nego kad nema naroda nema nicega...BRUKA I SRAMOTA!!!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nije za chudit ovo sam i ochekivala! Ministar dade ostavku i postade ministar!
    Lako je njima reci da chovjek nije trebao da upravlja vozom koji je neispravan, ali isto bi se desilo drugome, on bi bio suspendovan zbog odbijanja radne duznosti i vjerovatno istjeran sa posla, a nesreca bi se dogodila pa bi se dogodila da je bilo ko upravljao vozom!
    Josh jedan primjer da svi zeljeznichari treba da shtrajkuju i kazu da nece da voze neispravne i neremontovane lokomotive pa da vidimo oce li onda dobiti SVI otkaze? Nijesu jedinstveni kao niko u ovoj drzavi i nikad se ovakvi problemi nece rijeshiti, a taj chovjek em invalid, em na dushi 45 osoba i 200 ranjenih...ne treba njemu veca kazna!
    Drago mi je da chujem da ste svi na njegovoj strani jer ne mogu da zaboravim onih prvih par dana nakon nesrece i golgotu koju je proshla njegova porodica! Pljuvanje po ulicama, skndiranje-ubice...eto to smo mi!
    Potpis.
    Quote Originally Posted by simm View Post
    Ovakav ishod sudjenja je porazavajuci za moje shvatanje pravde.
    I za moje shvatanje pravde isto...

    Sramota za drzavu i pravosudje...
    Djeca nastradalih dobijaju oko 30 eura, a poslanicima ce telefon 100 eura mjesecno da placaju (najvjerovatnije).
    Zakljucak je lako izvest.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno, za plakati. Pored toliko lopova i kriminalaca u drzavi, na robiju ide jedan radnik i sirak kome je zivot ionako unisten. Sirotinja kukala, vazda li se kola na njoj slome...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nishta bolje od OVOG REZIMA ne treba OCHEKIVAT,
    nema KOMANDNE ODGOVORNOSTI,
    oni STRUCHNJACI IZ DPS-SDPa, koji RUKOVODE,
    ONI SE OSLOBADJAJU ODGOVORNOSTI, isto kao i za HAJKU NA IZBJEGLICE,
    KRIVCI SU,
    POZORNICI i
    MASHINOVODJE.

    Evo shest DECENIJA,
    nikad ni jedan RUKOVODIOC nije ODGOVARA
    UVIJEK JE CIJENU PLACALA OPLJACHKANA GOLOGUZA RAJA,
    DOK REZIMLIJE CHESHKAJU JAJA I DIJELE STANOVE, pih GADOVA SMDRLJIVIH.

    UMJESTO MEDALJE ZA HRABROST,
    shet godina ZATVORA,
    voda se SUDIJAMA ZATVORILA, DA NE MOGU PISHAT I RUKOVODIOCIMA ZELJEZNICE KOJI SU PO MENI NAJODGOVORNIJI ZA JAVASHLUK.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam iznenađena (u negativnom smislu naravno). Ne mogu da vjerujem da se ovo dešava. prosto ne znam šta ni da kažem na ovu bruku i sramotu...UŽAS
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  21. #21
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bruka..covjek je bre usao u voz,da je bio necovjek...kakvih ima,sacuvao bi svoju guzicu...i ne bi ni usao u voz...covjek se trudio,da spasi ljude,da spusti niz brda voz do stanice u pg..kako ih nije sramota..da samo osude njega...nije kriv,sarmota za sud i sve...
    A neka je sram i putnike prezivjele i one porodice kojima je neko nastradao,jer ovo je nesrecan slucaj,nije ih on ubio.POkusao je sve da ucini da spase ljude,ujedo mislim d aje masinovodja dozivio najvecu traumu od svih ali SVIH u vozu...Gledao je smrt u oci,dok ostali ipak nisu kao on,jer jedini on je znao da nece uspjeti...
    kuku ne mogu da vjerujem,da nisu osudili i upravu zeljeznice...ako vec sude nekome...
    :)

  22. #22
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Što se sad svi iščudjavamo? Kao da je ova država bolje obećavala? Kao da od prvoga trenutka nijesmo znali kako će biti? I što sad? Mi ćemo malo odje laprdat oko toga, na kraju izvo vuk magarca. Mašinovodja u zatvor, SDPS na izborima opet dobiaj većinu i tako u nedogled
    Da je sreće i da smo kakav narod (a nijesmo), oko ovoga bi se digla velika bura. On biće danas već u Spuž, a mi svi na svojim svakodnevnim zadacima. U ovu masu donekle ubrajam i sebe, jer neću ni ja mnogo učinjet.
    E jadna Crna Goro, e jadni Crnogorci...(svak ko pokuša da ospori ovu rečenicu, da ga vidim da se javno pobuni protiv ovoga sramnoga čina)

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Iznenađen sam zbog toga što je samo mašinovođa osuđen.
    Ostao je u vozu? Kad malo razmislite i vi bi pokušali da učinite što se učinjet može, da bi ispravili svoju grešku. Da je ostao napolje on bi se ubio, ako ima i trunke obraza.
    Piše da nije obezbijedio voz od mogućeg samopokretanja. To je bio njegov posao.
    Ali su sve svalili na njega. On jeste glavni krivac ali ti što su odlučili da se takvim vozovima može vozit trebali bi bit sa njim.


  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I oni REZIMLIJE,
    koji su imali novca za STANOVE KOD VILE BLAZOVE, i za po chetiri STANDBENA KREDITA ZA MINISTRE, ukupno 200 stanova i 700 standbenih kredita,
    a nije bilo novca za KOCHNICE NA VOZOVIMA.

    Sve bi ja to STRPA U FURGON,
    pa NIZ BRATONOZICE, pa neka q.rcem koche.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno ne znam cemu ovoliko cudjenje ja bih se licno cudio da je neko od direktora i glavara zavrsio u spuz. Trazili ste gledajte i tako sve dok nam ovi kroje kapu i na ovaj ili onaj nacin mnogi ce se naci u situaciju ovog masinovodje koji je jedino kriv sto je ZIV!!! U sramnoj drzavi je sramno sudstvo i tuzilastvo a najsramnije PRESUDE!!!!!!!!!!!
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  3. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  4. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  5. Jokic dobio sedam godina zatvora
    By laufer* in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 26-03-04, 15:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •