Page 803 of 812 FirstFirst ... 303703753793799800801802803804805806807 ... LastLast
Results 20,051 to 20,075 of 20295

Thread: Extra TV

  1. #20051
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Momci i cure,snalazite se bez mene.Ja oJdoh da radim za pare a ne da vam ođe dijelim besplatne IT savjete:
    https://www.facebook.com/10006476748...ibextid=Nif5oz.
    Ko nema FB evo mu SS:

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  2. #20052
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Momci i cure,snalazite se bez mene.Ja oJdoh da radim za pare a ne da vam ođe dijelim besplatne IT savjete:
    https://www.facebook.com/10006476748...ibextid=Nif5oz.
    Ko nema FB evo mu SS:

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    ha ha, sto je ovo, 6 pozicija u jednoj. Multi-praktik, all in one, svemocni IT bog. Nadam se da je plata jedno 30K EUR mjesecno

  3. #20053
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ni da te placaju pojedini... Toliko pretpostavki, krajnje pogresnih, sabiranje baba i zaba (prosjecna plata u Francuskoj vs minimalna u CG), zakamuflirano tehnickim izrazima koje ocigledno znas jer si u dodiru sa tematikom.

    A kad ti vec dobro ide aj pojasni ovo: evo kod mene je uvijek 5 uredjaja nakaceno na Wi-FI i preko njega ide Magenta a ExtraTV ide na kabal.

    Skidam i ja sa torrenta stvari i preko downloadera, extra tv snima emisije u pozadini i jos ne primijetih neku degradaciju slike.

    Kako je to moguce?

    Kod mojih roditelja kuci 2 magenta uredaja i 10tak telefona non stop od toga jedan MagentaTV preko wirelessa koji ne ide sa Tehnicolora nego sa drugog AP i to na 100mbps.

    Nije da MagentaTV nema mana, evo ih je @joni solidno pobrojao sa sve sugestijama, ali nije ni tolika katastrofa kao sto pokusavas da predstavis.

    Poredjenje Njemacke i trzista od 80 miliona stanovnika sa 600k ljudi je presmijesno.

    Ako vec mislis da to moze, eto prilike da krenes u biznis.
    Promasio si poentu, a poenta je da se korisnicima usluga predstavlja na jedan nacin, a dobijaju nesto drugo. Od korisnika se skrivaju informacije, umjesto da sve bude transparentno, i da postoji 'disclaimer' tipa:

    ** Usljed tehnicke prirode isporuke TV sadrzaja na novoj platformi, brzine Interneta mogu biti manje od navedenih, i link ka detaljnom tehnickom objasnjenju sa primjerima. Problem rijesen, korisnik upoznat sa svim detaljima, i moze da napravi informisanu odluku. Sve po p.s.-u, svi srecni, svi zadovoljni

    Bitan je princip, i odnos prema korisnicima koji placaju ne tako malo pare za TK uslugu u CG, u odnosu na njihov standard, pa je ovo gore minimum sto TK provajder moze da napravi.

  4. #20054
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Na koliko uredjaja se moze instalirati aplikacija magenta tv-a? Extra tv je bio max 5

    Sent from my AC2003 using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  5. #20055
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Mozes na 100 ali da gledas samo na 1 u isto vrijeme...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  6. #20056
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    To je bas bzvz, stara aplikacija je bila masu bolja po tom pitanju..

    Sent from my AC2003 using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  7. #20057
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Promasio si poentu, a poenta je da se korisnicima usluga predstavlja na jedan nacin, a dobijaju nesto drugo. Od korisnika se skrivaju informacije, umjesto da sve bude transparentno, i da postoji 'disclaimer' tipa:

    ** Usljed tehnicke prirode isporuke TV sadrzaja na novoj platformi, brzine Interneta mogu biti manje od navedenih, i link ka detaljnom tehnickom objasnjenju sa primjerima. Problem rijesen, korisnik upoznat sa svim detaljima, i moze da napravi informisanu odluku. Sve po p.s.-u, svi srecni, svi zadovoljni

    Bitan je princip, i odnos prema korisnicima koji placaju ne tako malo pare za TK uslugu u CG, u odnosu na njihov standard, pa je ovo gore minimum sto TK provajder moze da napravi.
    Lijepo sam ti napisao da u ugovoru sve ovo stoji.
    Piše kontektno na nekim ugovorima da korisnik koristi po MAKSIMALNOJ BRZINI od....

    A na nekim ugovorima piše MOŽE DA KORISTI PO BRZINI od...

    Sve ovo piše, ako imaš ugovor pročitaj ga, ako ga nemaš, imaš na Telekom sajt predlog.

    Piše još mnogo toga, a mislim da svaki 500ti korisnik pročita ugovor koji je potpisao.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #20058
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Lijepo sam ti napisao da u ugovoru sve ovo stoji.
    Piše kontektno na nekim ugovorima da korisnik koristi po MAKSIMALNOJ BRZINI od....

    A na nekim ugovorima piše MOŽE DA KORISTI PO BRZINI od...

    Sve ovo piše, ako imaš ugovor pročitaj ga, ako ga nemaš, imaš na Telekom sajt predlog.

    Piše još mnogo toga, a mislim da svaki 500ti korisnik pročita ugovor koji je potpisao.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Jedno je ugovor (koji korisnik dobije kad se vec prijavi/odluci za odredjenog provajdera/uslugu), a drugo je sta pise na zvanicnom sajtu provajdera/zvanicnim stranicama paketa provajdera.

    Provajder reklamira na sajtu recimo do 300 Mbit/s brzina Internet usluge, a nidje ne stoji informacija da ce ta brzina biti manja ako se koristi nova TV usluga. 'Do' je sirok pojam, jer na brzinu mogu da uticu faktori izvan kontrole provajdera (vremenske nepogode, prekid na kablovima, problemi sa tranzitnim provajderima i sl.), a mogu da uticu i direktne odluke provajdera kao sto je izbor tehnologije za distribuciju TV sadrzaja, izbor mreznog dizajna, izbor mrezne opreme itd.

    Ako korisnik treba da ceka da dodje do instalacije usluge, da bi vidio potencijalne nedostatke, to nije dobro ni za korisnika, a ni za provajdera, jer onda obije strane gube vrijeme, pogotovo ako korisnik kaze da onda nece da potpise ugovor jer mu ne odgovara sadrzina istog (tehnicki nedostaci usluge koji nijesu navedeni prije toga na zvanicnim stranicama provajdera).

    Trebao bi provajder da stavi disclaimer direktno na web stranicama provajdera, dje se nalaze podaci o sadrzaju paketa/brzinama Interneta, dje ce biti dati detalji navedeni (javno/lako vidljivo), i samim tim ocekivanja korisnika na nivou cinjenica (nije do 300 Mbit/s, nego do 200, ili 250 Mbit/s brzina Interneta npr. u zavisnosti od broja STB-a i ostalih uredjaja na mrezi koji prate TV sadrzaj, da bi TV usluga bila pristupacna/izvodljiva - kvalitet slike bio u redu i sl.).

    Ako korisniku provajder kaze da ce imati do 300 Mbit/s, i onda korisnik pocne da koristi tih 300 Mbit/s, i dodje do degradacije TV sadrzaja na svim uredjajima koji prate isti, to onda nije u redu, jer korisnik nije bio upoznat sa cinjenicom da moze doci do takve degradacije TV sadrzaja (u procesu samog informisanja/odlucivanja o izboru provajdera/usluge).

    Poenta je da se ljudima ne prodaje magla, austrijski vazduh, austrijska termalna voda i sl. nego da im se pruze tacne, precizne informacije.

  9. The Following User Says Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  10. #20059
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    367 Posts

    Default

    Mislim da je vrijeme da se kao obevezni dio ponude uvede minimalna brzina, koja se garantuje. Pa makar to bilo 100mbps na tim paketima od 300, 500, 1000 ili 2000mbps. Neko je izbacao linkove iz rumunije ili odakle vec i na sajtu pise minimalna brzina.

    Takodje treba uvesti da se ta maksimalna brzina od 2000 garantuje recimo u 80% vremena ili tako nesto, inace se ne moze prodati korisnicima kao 2gpbs.

    Ta prica za malu djecu sa brzinama DO 2gbps, pa ako imas 100mbps to je isto DO, ne pise vodu vise.

  11. The Following 4 Users Say Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  12. #20060
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    367 Posts

    Default

    Imao sam extra tv mobile u sklopu non stop paketa ali to ne radi vise, bez ikakve poruke upozorenja i bez obavijestenja da mogu raskinuti ugovor jer moja pretplata sad nudi manje opcija, manje usluga nego sto je bio dogovor kad sam potpisivao ugovor.

  13. #20061
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Mozes na 100 ali da gledas samo na 1 u isto vrijeme...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja gledao upravo na 3 odjednom

  14. #20062
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Mislim da je vrijeme da se kao obevezni dio ponude uvede minimalna brzina, koja se garantuje. Pa makar to bilo 100mbps na tim paketima od 300, 500, 1000 ili 2000mbps. Neko je izbacao linkove iz rumunije ili odakle vec i na sajtu pise minimalna brzina.

    Takodje treba uvesti da se ta maksimalna brzina od 2000 garantuje recimo u 80% vremena ili tako nesto, inace se ne moze prodati korisnicima kao 2gpbs.

    Ta prica za malu djecu sa brzinama DO 2gbps, pa ako imas 100mbps to je isto DO, ne pise vodu vise.
    Da, to 'DO' je klasicno prodavanje magle.

    Znaci moze biti od 0 do 2 Gbps

    Trebalo bi uvesti minimume brzine, i SLA za sve korisnike, koji garantuje i odg. brzinu, kasnjenje paketa, nivo dostupnosti servisa i sl.

    To bi podstaklo TK provajdere da stvarno pocnu da ulazu u TK trziste, a ne samo da izvlace ogroman extra profit iz zemlje. Po postojecem modelu/sistemu 'DO', provajder moze da zakupi smijesan kapacitet mreznih linkova/smijesnu kolicinu saobracaja kod tranzitnog provajdera, jer zna da dostina korisnika nece iskoristiti svoju Internet uslugu. Na racun datog overprovisioning-a se generise ogroman profit, jer korisniku prodajes kao da ima 2 Gbps, a on u sustini nema, niti ih koristi, a i da hoce da ih iskoristi udara u traffic cap (4 TB npr. - sto je da posaljes 40 virtuelnih masina od po ~100 GB preko Interneta - recimo replikacija sistema svaki mjesec u drugu zemlju, ili da posaljes 4 kvalitetna DCP-a za film, velicine po 1 TB, smijesno).

    Razvoj TK infrastrukture bi podstakao dolazak velikih firmi kojima trebaju datacentri, i CDN-ova, sto bi pomoglo razvoju IT-a, i podstaklo razvoj privrede.

    U Francuskoj postoje velike 3D render farme, koje prebacaju petabajte podataka svaki mjesec, vezano za masterovanje snimaka, 3D rendering, itd. Takav biznis ne moze da se radi sa postojecom TK infrastrukturom u CG, jer zahtijeva ozbiljne TK linkove, ozbiljne datacentre, koji trenutno ne postoje u CG. CG bi mogla samo od kvalitetno planirane TK/IT infrastrukture da zivi bolje nego mnoge vece zemlje, jer je mali broj stanovnika, male razdaljine, i nema opravdanja da citava zemlja nije pokrivena optikom (lose poredjenje, ali svaka 'baraka' u Holandiji ima opticki kabal). Treba planirati i za buduci privredni razvoj, a ne samo za trenutnu korist (korist na strani extra profitera/privatnih vlasnika TK sektora, jer koristi na strani gradjana nema).
    Last edited by techlinkit; 11-11-23 at 14:29.

  15. #20063
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    367 Posts

    Default

    Upravo, a najvise boli to sto sav profit tih firmi ide napolje, jer nemamo drzavnog operatera. Ako je tacno da cedis posjeduje dobru opticku mrezu, zasto se ne bi otvorila drzavna tk firma koja bi sa dobrom uslugom za male pare ugasila ova 3 operatera i poslala ih kuci?

  16. #20064
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Upravo, a najvise boli to sto sav profit tih firmi ide napolje, jer nemamo drzavnog operatera. Ako je tacno da cedis posjeduje dobru opticku mrezu, zasto se ne bi otvorila drzavna tk firma koja bi sa dobrom uslugom za male pare ugasila ova 3 operatera i poslala ih kuci?
    To bi bio pravi potez za dobrobit gradjana, ali kao sto vidis izgleda se nista u CG nije sustinski promijenilo, cim se takvi bitni razvojni pravci ne aktviraju, nego aktivno/ciljano blokiraju. Kazu da CEDIS ima mrezu, i da ide optika i uporedo sa ovim strujnim kablom ka Italiji. Placa se TK usluga, kao na Svajcarski, a ne CG standard

  17. #20065
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default Extra TV

    Je li ovo može da se nastavi i stari risiver da se koristi ili je samo nešto trenutno? Btw upalih i na stari i na novi risiver(box) Arenu, brzina mi je zakucana 330/30, ne znam o kakvim dropovima pričate? Odlično što može i bežično da se zakači, meni je i svejedno jer svakako imam odličnu opremu (AX86U Pro kao router i Ubiquiti U6 LR kao AP)

    PS: rekoše da će sistemski iduće nedelje povećati svima brzine na 500/50 ali mislim da niđe veze priča, znam par ljudi kojima su posle poziva odmah povećali...




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 11-11-23 at 14:53.
    War. War never changes.

  18. #20066
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Jedno je ugovor (koji korisnik dobije kad se vec prijavi/odluci za odredjenog provajdera/uslugu), a drugo je sta pise na zvanicnom sajtu provajdera/zvanicnim stranicama paketa provajdera.

    Provajder reklamira na sajtu recimo do 300 Mbit/s brzina Internet usluge, a nidje ne stoji informacija da ce ta brzina biti manja ako se koristi nova TV usluga. 'Do' je sirok pojam, jer na brzinu mogu da uticu faktori izvan kontrole provajdera (vremenske nepogode, prekid na kablovima, problemi sa tranzitnim provajderima i sl.), a mogu da uticu i direktne odluke provajdera kao sto je izbor tehnologije za distribuciju TV sadrzaja, izbor mreznog dizajna, izbor mrezne opreme itd.

    Ako korisnik treba da ceka da dodje do instalacije usluge, da bi vidio potencijalne nedostatke, to nije dobro ni za korisnika, a ni za provajdera, jer onda obije strane gube vrijeme, pogotovo ako korisnik kaze da onda nece da potpise ugovor jer mu ne odgovara sadrzina istog (tehnicki nedostaci usluge koji nijesu navedeni prije toga na zvanicnim stranicama provajdera).

    Trebao bi provajder da stavi disclaimer direktno na web stranicama provajdera, dje se nalaze podaci o sadrzaju paketa/brzinama Interneta, dje ce biti dati detalji navedeni (javno/lako vidljivo), i samim tim ocekivanja korisnika na nivou cinjenica (nije do 300 Mbit/s, nego do 200, ili 250 Mbit/s brzina Interneta npr. u zavisnosti od broja STB-a i ostalih uredjaja na mrezi koji prate TV sadrzaj, da bi TV usluga bila pristupacna/izvodljiva - kvalitet slike bio u redu i sl.).

    Ako korisniku provajder kaze da ce imati do 300 Mbit/s, i onda korisnik pocne da koristi tih 300 Mbit/s, i dodje do degradacije TV sadrzaja na svim uredjajima koji prate isti, to onda nije u redu, jer korisnik nije bio upoznat sa cinjenicom da moze doci do takve degradacije TV sadrzaja (u procesu samog informisanja/odlucivanja o izboru provajdera/usluge).

    Poenta je da se ljudima ne prodaje magla, austrijski vazduh, austrijska termalna voda i sl. nego da im se pruze tacne, precizne informacije.
    Sve je napisano, samo je pitanje ko cita ugovor ko ne cita. Ovaj ugovor/Anex je sastavljen u skladu sa ponudom koja je sastavni dio.
    U ponudi pise brzine do. Nije CG Telekom toplu vodu izmislio, ovo su donijeli od tih istih Njemaca.


    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Je li ovo može da se nastavi i stari risiver da se koristi ili je samo nešto trenutno? Btw upalih i na stari i na novi risiver(box) Arenu, brzina mi je zakucana 330/30, ne znam o kakvim dropovima pričate? Odlično što može i bežično da se zakači, meni je i svejedno jer svakako imam odličnu opremu (AX86U Pro kao router i Ubiquiti U6 LR kao AP)

    PS: rekoše da će sistemski iduće nedelje povećati svima brzine na 500/50 ali mislim da niđe veze priča, znam par ljudi kojima su posle poziva odmah povećali...
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moze dokle god IPTV platforma radi. Ugasice je brzo vjerovatno.
    Ja jutros bas testirah i vidim 500/50 na speedtest mi daje.
    Last edited by hercules; 11-11-23 at 16:08.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #20067
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Dobih i ja 500/50 zahvaljujući dobro poznatom kolegi Emilu (kapa dolje po ko zna koji put). Ruter definitivno registruje potrošnju, između 6-20Mbps, u prosjeku bih rekao oko 8-9Mbps (Arena HD na oba TV-a upaljena) ali ono što je jako interesantno da u tom trenutku speedtest puni do kraja, meni čak i pofino više.

    Takođe sam i ping testirao, besprekoran bez nekih dropova (lupovao gugl na pola sata)






    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 11-11-23 at 21:01.
    War. War never changes.

  20. #20068
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Dobih i ja 500/50 zahvaljujući dobro poznatom kolegi Emilu (kapa dolje po ko zna koji put). Ruter definitivno registruje potrošnju, između 6-20Mbps, u prosjeku bih rekao oko 8-9Mbps (Arena HD na oba TV-a upaljena) ali ono što je jako interesantno da u tom trenutku speedtest puni do kraja, meni čak i pofino više.

    Takođe sam i ping testirao, besprekoran bez nekih dropova (lupovao gugl na pola sata)






    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Samo da ne bude da ti i Telekom narihta račun kao EPCG

    Šalim se malo, neka te fino služi, i ja imam zadnjih godinu i po 500/50 Telekom, ali bez ičega, samo net. I to radi fino.

    Sent from my MAR-AL00 using Tapatalk

  21. #20069
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Jedno je ugovor (koji korisnik dobije kad se vec prijavi/odluci za odredjenog provajdera/uslugu), a drugo je sta pise na zvanicnom sajtu provajdera/zvanicnim stranicama paketa provajdera.

    Provajder reklamira na sajtu recimo do 300 Mbit/s brzina Internet usluge, a nidje ne stoji informacija da ce ta brzina biti manja ako se koristi nova TV usluga. 'Do' je sirok pojam, jer na brzinu mogu da uticu faktori izvan kontrole provajdera (vremenske nepogode, prekid na kablovima, problemi sa tranzitnim provajderima i sl.), a mogu da uticu i direktne odluke provajdera kao sto je izbor tehnologije za distribuciju TV sadrzaja, izbor mreznog dizajna, izbor mrezne opreme itd.

    Ako korisnik treba da ceka da dodje do instalacije usluge, da bi vidio potencijalne nedostatke, to nije dobro ni za korisnika, a ni za provajdera, jer onda obije strane gube vrijeme, pogotovo ako korisnik kaze da onda nece da potpise ugovor jer mu ne odgovara sadrzina istog (tehnicki nedostaci usluge koji nijesu navedeni prije toga na zvanicnim stranicama provajdera).

    Trebao bi provajder da stavi disclaimer direktno na web stranicama provajdera, dje se nalaze podaci o sadrzaju paketa/brzinama Interneta, dje ce biti dati detalji navedeni (javno/lako vidljivo), i samim tim ocekivanja korisnika na nivou cinjenica (nije do 300 Mbit/s, nego do 200, ili 250 Mbit/s brzina Interneta npr. u zavisnosti od broja STB-a i ostalih uredjaja na mrezi koji prate TV sadrzaj, da bi TV usluga bila pristupacna/izvodljiva - kvalitet slike bio u redu i sl.).

    Ako korisniku provajder kaze da ce imati do 300 Mbit/s, i onda korisnik pocne da koristi tih 300 Mbit/s, i dodje do degradacije TV sadrzaja na svim uredjajima koji prate isti, to onda nije u redu, jer korisnik nije bio upoznat sa cinjenicom da moze doci do takve degradacije TV sadrzaja (u procesu samog informisanja/odlucivanja o izboru provajdera/usluge).

    Poenta je da se ljudima ne prodaje magla, austrijski vazduh, austrijska termalna voda i sl. nego da im se pruze tacne, precizne informacije.
    Uzmi analogiju automobila.
    Ugravirano 240. Ti možeš do 220 nizbrdo, 200 po ravnici 180 uzbrdo.
    Ako vas uđe 5toro onda možeš do 150.

    Sigurno proizvođač automobila ne piše ovo ti može uzbrdo ovoliko, nizbrdo ovoliko, a kada se vratiš iz Volija toliko...

    Možeš analogiju za potrošnju auta, ili bilo šta drugo.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #20070
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Uzmi analogiju automobila.
    Ugravirano 240. Ti možeš do 220 nizbrdo, 200 po ravnici 180 uzbrdo.
    Ako vas uđe 5toro onda možeš do 150.

    Sigurno proizvođač automobila ne piše ovo ti može uzbrdo ovoliko, nizbrdo ovoliko, a kada se vratiš iz Volija toliko...

    Možeš analogiju za potrošnju auta, ili bilo šta drugo.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Dobra analogija.Dodao bih još da, recimo,onda ljut zbog toga što auto ne može 240 odlučiš da prodaš auto i da kupiš neko drugo koje možda može 240,ali ti proizvođač auta ili vlasnik pumpe na kojoj sipaš gorivo kažu:"Ne može".Morate ga voziti još 10g. i sipati u njega još 4.000 litara goriva.Ili nam platite tih 4.000 litara goriva unaprijed pa onda prodajte auto.
    Pošto vidiš da si potpisao tako,pokriješ se ušima.
    Onda proizvođač te dogodine zovne i kaže sad ćemo ga čipovati da može do 320,stavićemo i novu tablu kojoj je ugravirano 320 i još dobijete gratis 1 pranje auta nedeljno i zamjenu guma kod Banja dvaput godišnje ali da auto morate voziti još 15g. Ti potpišeš i vidiš da je praonica kola u Pljevljima a ti živiš u PG.Pođeš kod Banja da staviš zimske gume,on ti kaže:"Nisi član kluba Banjo premium,to važi samo za ove što se nisu sprdali s mojom poslovnom politikom.Ako ti to smeta imaš pravo žalbe Agenciji za regulaciju vulkanizerskog tržišta.Adresa Rimski Trg"Odlučiš da doplatiš za "Banjo premium klub" pođeš kod Banja,on ti kaže:"e sad može ali dođi krajem marta jer smo prebukirani sad...ili se žali Agenciji"Ljut si sjedneš u auto,odvezeš ga onako čipovanog na auto put i on ti se zapali uzbrdo na 110.Otplaćuješ auto i gorivo sledećih 15 godina,kuneš sudbinu i pišeš po forumu...PS.moga bih ovako do śutra

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 12-11-23 at 04:05.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  24. #20071
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    ...,pišeš po forumu,ženu ti policijski presretač ufatio u zagondžijino auto na 240km/h uzbrdo.Sprdaju ti se svi u pjacu...zvoni ti mobilniroizvođač auta koji ti se zapalio ti nudi najnoviji model njihovog auta koji može DO 350km/h i uz njega vam besplatno dođe lično Margo Robi da vam bude pratilja narednih 2 mjeseca samo da potpišeš novu kupovinu.Prihvataš,ne bi li se osvetio ženi i svim dušmanima u pjacu.Stiže auto i s njim:
    ...pokušavaš da je naduvaš.Dugo će trajati ali ponos ti ne da da odeš kod Banja da je časkom napumpa na kompresor iako si i dalje član kluba "Banjo Gold Premium"...
    PS:e sad je dosta

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 12-11-23 at 04:48.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  26. #20072
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    857
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imam Extra TV i prijavio sam se za Magentu TV u pretprošli petak, prije 9 dana. Nakon 6 dana kurir zove da će sutradan donijeti novi risiver. Sutradan, tj prekjuče zove da dolazi za 15 minuta. Nakon 2 sata ponovo zove i kaže da će ipak doći sutra. Sutradan, tj. juče niti je dolazio niti se javljao. Predveče pozivam broj 1500 i operater me 10-ak minuta drži na vezi, nešto provjerava. Na kraju kaže da možemo očekivati da brzo dođe. Pitam ga je li to isto veče, tj. juče, a on odgovara da ne vjeruje jer misli da rade do 14h, ali da "možemo očekivati da dođe brzo". Eto morao sam da se malo izjadam...
    Ponekad, citajuci forum, pomislim kako ce mi mozak progristi put kroz
    lobanju i otrcati vristeci...

  27. #20073
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Bice polako ko zna kakva im je dnevnica...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  28. #20074
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Nije dnevnica koliko su ih utovarili meni kad je ovaj donio oko 18h jedva se vidio od resivera nisam smio vrata da otvorim jer bi mu se sve prosulo na ulicu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  29. The Following User Says Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  30. #20075
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,066
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Možda mi je promaklo neko podešavanje, ali mi se čini da zvuk nije sinhronizovan sa slikom, to jest, žuri u odnosu na sliku. Podesavanje je sledeće: resiver povezan sa tv-om, tv sa soundbarom. Hvala na pomoći.

Page 803 of 812 FirstFirst ... 303703753793799800801802803804805806807 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 07-03-20, 10:52
  2. Extra Tv
    By DonChicio in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-11-07, 09:09
  3. Prodaje se Samsung D600 extra ocuvan
    By Dejan in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-07, 23:03
  4. imam problem mozda neko ima resenje?
    By Ahil in forum Software
    Replies: 17
    Last Post: 20-02-07, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •