Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida

    POTOČARI - OBRAĆANJE REISU-L-ULEME MUSTAFE EF.CERIĆA



    SREBRENICA-POTOČARI, 11. jula (FENA) – Nakon klanjanja podne namaza u Potočarima, prisutnima se, prije dženaze-namaza obratio reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH Mustafa ef. Cerić. Obraćanje prenosimo u cjelosti:

    Nema odgovora na pitanje zašto su neki ljudi zlotvori, ali ima odgovora na pitanje zašto svi ljudi treba da budu dobrotvori. Zato što svi ljudi treba da vole dobro i mir.

    Nema odgovora na pitanje zašto je ubijena nevina djevojčica, ali ima odgovora na pitanje zašto preživjela djevojčica treba da sazna istinu i doživi pravdu. Zato što sve djevojčice svijeta vole da žive u radosti svog porodičnog doma.

    Nema odgovora na pitanje zašto je vojnik izdao svoju vojničku čast, ali ima odgovora na pitanje zašto je ovdje velika bol čovječanstva. Zato što je ovdje, u Potočarima, pogažena riječ ljudskog dostojanstva.

    Nema odgovora na pitanje zašto neće da priznaju genocid, ali ima odgovora na pitanje zašto ratni zločinci imaju pravo na kaznu. Zato što savjest čovječanstva ne može u zločinu da živi.

    Nema odgovora na pitanje zašto je kriva žrtva, ali ima odgovora na pitanje zašto žrtva ima razloga da živi. Zato da svjedoči pred Bogom i svijetom o zločinu koji ne treba da se ikome ponovi.

    Nema odgovora na pitanje zašto majka ne može da se svome domu vrati, ali ima odgovora na pitanje zašto zločinci treba da se sklone s majčinog puta. Zato što majčino srce ne može više da nepravdu trpi i zato što Srebrenica ne može više da gleda u njihova dvolična lica.

    Nema odgovora na pitanje zašto nema kajanja, ali ima odgovora na pitanje zašto nema odustajanja od istine i pravde. Zato što se s istinom i pravdom dolazi do mira i pomirenja.

    Nema odgovora na pitanje zašto neće da znaju, ali ima odgovora na pitanje zašto moraju da priznaju čovjekovo pravo na život, vjeru, slobodu, imetak i čast. Zato što su ljudska prava Božiji dar.

    Nema odgovora na pitanje zašto neće da čuju glas savjesti, ali ima odgovora na pitanje zašto je naš glas da nema osvete. Zato što osveta nije naša vjera, zato što osveta nije naša sudbina, zato što osveta nije bosanska mjera. Istina je naša vjera, pravda je naša sudbina, Bosna je naša mjera suživota. Srebrenica je naše more i naša obala spasa. U njoj se svi možemo utopiti, ali u njoj se svi možemo i spasiti.

    Ovi šehidi su dženetske ptice štono kljunom kucaju na savjest onih koji još uvijek neće da znaju i neće da priznaju da se ovdje u Potočarima dogodio genocid. Šehidsko mezarje nije naš kult, već je to naš bunt protiv genocida.

    Nakon obraćanja, reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH Mustafa ef. Cerić je proučio Dovu:

    Bože milostivi,

    Ako pogriješimo,

    Podari nam snagu Ademovog (a.s.) pokajanja.

    Ako nas zamrači krivovjerje,

    Osvijetli nam put Ibrahimovim (a.s.) pravovjerjem.


    Ako nas zadesi nesreća,

    Pouči nas Nuhovoj (a.s.) lađi spasa.


    Ako nas uhvati strah od silnika,

    Osposobi nas Musaovom (a.s.) pravdom.


    Ako nam se ponudi mržnja,

    Spasi nas Isaovom (a.s.) ljubavlju.


    Ako budemo protjerani iz domova,

    Osnaži nas Muhamedovom (a.s.) željom za povratkom domovima našim.


    Bože Svemogući,

    Ujedini naša srca u vjeri i ljubavi,

    Učvrsti korake naše u istini i pravdi,

    Osnaži volju našu u bratstvu i slozi,

    Udruži misli naše u domu i domovini,

    Bože pravedni,

    Molimo te da nasilnicima oduzmeš mač, a slabima da podariš moć vjere u istinu i pravdu.

    Molimo te Bože,

    Da tuga bude nada,

    Da osveta bude pravda,

    Da majčina suza bude molitva,

    Da se više nikada i nikome ne ponovi Srebrenica.

    Amin!

    Nakon reisovog obraćanja i učenja Dove klanjana je dženaza-namaz, te obavljen ispraćaj tabuta s musalle do mezara.

    (Fena) zi

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mašala :!: :P

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radikali sa Seseljem na grudima u Skupstini Srbije

    Poslanici Srpske radikalne stranke, ciji je kandidat na izborima Tomislav Nikolic izgubio od Borisa Tadica u drugom krugu, danas su u Skupstini Srbije, gdje je Tadic polozio zakletvu, nosili majice sa likom predsjednika te partije Vojislava Seselja...


  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro tvrtko sve je to u redu ali obraza ti sto to jnas interesuje Crnogorce a???? Imas tamo serbskije sajtova pa im tuturici kolko te volja ali nemo nama ,kumim te kapicom!

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li prevod?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Mašala :!: :P
    Imas li ti Karma obraza,zivota ti? :?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    Dobro tvrtko sve je to u redu ali obraza ti sto to jnas interesuje Crnogorce a???? Imas tamo serbskije sajtova pa im tuturici kolko te volja ali nemo nama ,kumim te kapicom!
    Grad Heroja

    Postoji vise razloga sto vam saljem ove podsjednike;

    -Prvo da znate kakavih zivotinja ima na ovim Balkanskim prostorima.
    -Drugo, koliko je poznato u javnosti zlocinac koji je to pocinio je rado vidjen gost u CG.
    -Trece, zahvalan sam antiratnoj koaliciji koja je bila aktivna u CG tokom agresije na RBiH, ali ipak tadasnja zvanicna vlada CG je bila "drugo oko u glavi" ovim zlocincima. Treba ih proganjati dok su zivi.
    -Cetvrto, ja sam citav zivot placao samodoprinos za Cg poslije onog vaseg cuvenog zemljotresa, pa valjda sada imama pravo svratiti na kahvu.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Karma

    Ti si najveci drkadjija ovog foruma. Sram te i stid bilo, imas li ti imalo savjesti.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Ovaj gore mladic prokockao je zivotnu sansu da porazgovara sa majstorom na pristojan nacin. Zbog nepristojnosti, primitivizma, neobrazovanosti i gluposti stavljam ga u istu kategoriju sa ostalim izrodima.

    Vratimo se, ipak, drugari, na glavnu temu diskusije koju tako ljubazno i odlucno vodim, ne obaziruci se na pojedine provokacije. Diskusija, razmena misljenja, nema za cilj da isporvocira sve rdjavo sto postoji u vama, izrodi, nego naprotiv, treba da vam omoguci da pratite jedan logicki sled. Ne verujem u vasu pamet, izrodi, i vi ste to puno puta dokazali. Zato cu vam stvar prikazati, linearno, dovoljno lako da svako ko posedjuje IQ jednog simpanze, shvati. Koncentisite se.

    Prva premisa.
    U Srebrenici su Orlic i ekipa godinama ubijali srpsku nejac. (Spiskovi postoje, imena, prezimena, brojevi licnih karata, sve je na netu, dostupno i proverljivo; postovano nekoliko puta ovde.)
    Druga premisa.
    Srbi su streljali zarobljene muslimanske vojnike.
    Zakljucak:
    Streljanje zarobljenih muslimanskih vojnika je doslo kao osveta za pobijenu decu, starce i zene.


    Jasno? Pisao sam vam na latinici, izrodi, da vam bude lakse.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U ime nas, nekoliko preostalih liberala i ljudi dobre volje u CG, izrazavam vam saucesce u bolu i zaljenje za svim nevinim zrtvama Velikosrpske agresije i terora, u Srebrenici i diljem BiH.

    DOLJE SILO I NEPRAVDO!!! BOZE PRAVDE!!!


    SICG je ogromna smrdljiva jama velesrblja, cetnistva, nazisma koja ce za kratko vreme ugusiti malobrojne liberalne glasove. u drzavi gde se bira izmedju Seseljovog potrcka Nikolica i zlocinackog sina Tadica tu nema izbora a nema ni nade.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I nemoj se zavaravat sa imenima koje ovi likovi nikovi - niko od nikoga koriste. pored otvorenih srpskih cetnika i nazista, sad imamo i crnogorske cetnike koji su se nekad zvali Crnogorski Liberali. sad su oni u paktu sa srpskim cetnicima i osim imena kojim vole da se kite medju njima nema nikakve razlike. manj su ti teorije i teoreme, u praksi su crnogorski cetnici.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plannco Rufius
    I nemoj se zavaravat sa imenima koje ovi likovi nikovi - niko od nikoga koriste. pored otvorenih srpskih cetnika i nazista...
    Šta je to, nazista?

    Kakav čovek, takva i beseda..

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjo ja da od vas nece ostati ni ceperka u sledecoj bitci,samo vi ovako uzgajajte mrznju,pa posle sta vas snadje,bice opet Srbi krivi i genocidni!!!

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vasa Ekselencijo, Princezo Kurvo Elizabeth

    ako bude sledece bitce, ne znam sta ce biti sa starcima, zenama i decom, jer ste se jedino tu "dokazali".
    a sto se mene licno tice, ja sam mali Vlah sa karinom do kolena, pa na nju nabijem i tebe i sve tvoje velesrbe.

    ONO STO SE NIKAD NIJE NIJE DESILO U OKO 400 GODINA TURSKE VLADAVINE DESILO SE POCETKOM OKUPACIJE DRZAVE CRNE GORE OD STRANE SRBIJE:
    SRPSKI ZANDARMI SU ZAPALILI MAJKU I NEKOLIKO DECE, SA KUCOM, U CICIMA.

    Sa duznim respectom za dame i kurve, Plannco Wallach de Arramani

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plannco Rufius
    Tvrdko, posljednjih dana smo doziveli spijunski i obavestajni udar na nas tim, od ljudi koji se javno predstavljaju kao Bosnjaci i zastupnici "bosnjackih interesa". uradili su to u interesu jedne maskirane velesrpske sluzbe. svasta se sad prodaje pod "bosnjaci", nije li?
    mi necemo biti zrtveni jarci srpsko-"bosnjackog" dogovora. jasno?
    Tvrdko, ocisti prvo svoje dvoriste! jasno?
    Ovo crvenohrvatsko ***** je prvo napisalo da su "oni" zrtve jednog DPS-SDBa, a onda, misleci da ce to naljtiti njegove naredbodavce, prebacio je sve na Srbe.
    Glupi hrvat.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo gore je cist pleonazam. Izvinjavam se.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako niste znali ja cu da vam kazem! Tvdko nije nazionalista ni vernik, nego Bosanac, gradjanin BiH koji svoju BiH trazi natrag.

    a vase nastojanje da nas podelite na vere i nacije u trazenju nasih gradjanskih prava u CG nece ici. mi koji zivimo ili posedujemo zemlju i kucu u CG mi posedujemo CG, bez obzira na nacionalnost i veru ili ateizam. CG poseduju njeni gradjani. vase nastojanje da gradjane, prave vlasnike CG, svedete na verske kategorije i uspostavite vlast jedne pravoslavne, bogohulne pravoslavne sekte tzv.SPC nad CG nece ici.

    samo da znate!

  18. #18
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    VM
    bez pardona, ***** ti je otac!

  19. #19
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    NY
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tvrdko, otvori karte!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pi! ko vas bre jebe stoke! sto opterecujete forum sa vasim problemima, boli me ***** za vas, i sto su vam srbi jebali majku i oca!

    pi *****, mrs odavde, mrs u Bonsu!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plannco Rufius
    Tvrdko, otvori karte!

    kako bi bilo da tom pevcu Cericu, vi Bosanci, ispostavite racun za slabljenje svebosanskog otpora agresiji poludrzave tzv. SRJ?
    on svakako trguje zrtvama za koje je na neki nacin sukrivac i nema prava da drzi govore.
    zasto nije govor odrzala neka Srberenicka majka, jer su bosanske majke i deca stvarni gubitnici u ovom ratu.
    SDA i vasa I-Ze zajednica su bili saucesnici u kreiranju tragedije bosanskog naroda.

    otvori karte, nemoj se kriti!
    Veoma postovani Planko

    Ti znas da su kod mene karte otvorene i da ja idem na prvu loptu. Samo te karte ja mijesam tamo gdje treba. Kod kuce kritikujem te koje si naveo, a ovde sukrivce, inicijatore zlocina.

    Uz pomoc istine, pravde i ljudi dobre volje stvari ce polako doci na pravo mjesto, a tebi kao covjeku od morala, postenja i casti trebaju mnogi Crnogorci da zahvale sto ih ne gledam istim ocima kao Srbe, posebno one sa kokardom na glavi.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Elizabeta
    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Ovaj gore mladic prokockao je zivotnu sansu da porazgovara sa majstorom na pristojan nacin. Zbog nepristojnosti, primitivizma, neobrazovanosti i gluposti stavljam ga u istu kategoriju sa ostalim izrodima.

    Vratimo se, ipak, drugari, na glavnu temu diskusije koju tako ljubazno i odlucno vodim, ne obaziruci se na pojedine provokacije. Diskusija, razmena misljenja, nema za cilj da isporvocira sve rdjavo sto postoji u vama, izrodi, nego naprotiv, treba da vam omoguci da pratite jedan logicki sled. Ne verujem u vasu pamet, izrodi, i vi ste to puno puta dokazali. Zato cu vam stvar prikazati, linearno, dovoljno lako da svako ko posedjuje IQ jednog simpanze, shvati. Koncentisite se.

    Prva premisa.
    U Srebrenici su Orlic i ekipa godinama ubijali srpsku nejac. (Spiskovi postoje, imena, prezimena, brojevi licnih karata, sve je na netu, dostupno i proverljivo; postovano nekoliko puta ovde.)
    Druga premisa.
    Srbi su streljali zarobljene muslimanske vojnike.
    Zakljucak:
    Streljanje zarobljenih muslimanskih vojnika je doslo kao osveta za pobijenu decu, starce i zene.


    Jasno? Pisao sam vam na latinici, izrodi, da vam bude lakse.
    Samozvani miastore

    Zlocine te vase bande dokazale su stotine masovnih grobnica u Srebrenici i sirom Republike BiH. Ti zlocini dokazani su i na sudu i cak priznati od strane bosanskih Srba.

    Te tvoje pamflete i lazi na internetu niko na svijetu ne moze dokazati jer se tako nesto nije ni desilo. Armija BiH je drzala 5 godina pola Bosne pod svojom kontrolom, pa ne strelja ni jedno dijete, samo zato sto mu ne valja ime. Da smo mi bili isti zlocinci kao vi, nebi nam trebalo osvajanje Nisa da pokupimo nejac za streljanje, mogli smo u svako doba u Sarajevu pokupitui na hiljade Srba i skratiti ih za glavu. Ti vasi zlocini nisu odraz nikakvog junastva, vec odraz poganog zivotinjskog mentaliteta prostacina i seljacina, koje vi slavite kao heroje.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plannco Rufius
    U ime nas, nekoliko preostalih liberala i ljudi dobre volje u CG, izrazavam vam saucesce u bolu i zaljenje za svim nevinim zrtvama Velikosrpske agresije i terora, u Srebrenici i diljem BiH.

    DOLJE SILO I NEPRAVDO!!! BOZE PRAVDE!!!


    SICG je ogromna smrdljiva jama velesrblja, cetnistva, nazisma koja ce za kratko vreme ugusiti malobrojne liberalne glasove. u drzavi gde se bira izmedju Seseljovog potrcka Nikolica i zlocinackog sina Tadica tu nema izbora a nema ni nade.

    Tvrdko, posljednjih dana smo doziveli spijunski i obavestajni udar na nas tim, od ljudi koji se javno predstavljaju kao Bosnjaci i zastupnici "bosnjackih interesa". uradili su to u interesu jedne maskirane velesrpske sluzbe. svasta se sad prodaje pod "bosnjaci", nije li?
    mi necemo biti zrtveni jarci srpsko-"bosnjackog" dogovora. jasno?
    Tvrdko, ocisti prvo svoje dvoriste! jasno?
    Ne brini Planko, pravda i istina uvijek pobjede, na kraju. Oni su mozda uspjeli ukinuti jedan sajt, ali ne mogu ukinuti nas. Mi pravimo drugi, bolji i ljepsi, mada smo prisutni i na drugi nacin. Cim ga zavrsimo, tamo negdje u jesen, pozvat cu te kao specijalnog gosta. Imat ces ekskluzivno pravo da kritikujes sve neljude, ma kome pripadali.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Plannco Rufius
    VM
    bez pardona, ***** ti je otac!

    "Ovo crvenohrvatsko ***** je prvo napisalo da su "oni" zrtve jednog DPS-SDBa, a onda, misleci da ce to naljtiti njegove naredbodavce, prebacio je sve na Srbe.
    Glupi hrvat."

    ja stavljam znak jednakosti izmedju SDB DPS-a i maskirane velesrspske sluzbe. Milo je velesrpski igrac u CG, koji godinama zajebava independiste, igrajuci Vodju "Nezavisne CG". pitaj svoje popove, kazace ti isto sto ja kazem.

    Tvrdko ce ovo lako razumeti jer su i oni imali takvog "Borca za nezavisnu BiH", koji je ustvari bio velesrpski igrac.
    To sam im ja Planko rekao ravno prije 4 godine, na ovom istom forumu, ali mi ne vjeruju. Da je Milo stvarno igrac za nezavisnu CG, davno bi ga skratili za glavu. Ne, on je bolje cuvan od bilo kog Crnogorca. ako mi opet ne vjerujete onda se zaptajte zasto je Jaser arafat jos uvijek ziv pored te silne tehnike i armije u Izraelu, ili kako to u sred agresije na Bosnu Alija sleti cetnicima u ruke, pa se onda provoza nazad u sarajevo uz njihovu pratnju.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tu bagru mudzahedinsku je trebalo likvidirati davno prije. I da se razumemo ovo nije nikakav zlocin. Zlocin je ubiti nevinog covjeka, civila, zenu, dijete, starca. Al svi ovi likvidirani mudzahedini su cinili zlocine, klali srpske zene, djecu, starce. Civile. Zato prema svim zakonima ljudskim ubistvo koljaca i ubice nevinih ne moze biti zlocin vec samo i eksplicitno PRAVDA. Mi u Crnoj Gori imamo jednu izreku a ona kaze "Ko se ne osvijeti, taj se ne posvijeti". Drago mi je sto su Srbi iz Bosne likvidirali mudzahedinsku bagru i osvijetili svoju nejac.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •