Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 76

Thread: Crna Gora ka Monako - malo morgen

  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Crna Gora ka Monako - malo morgen

    Pozdrav svima, ovo je moj prvi post,

    lijep bjese slogan : mi znamo kako CG ka Monako, ali trenutno statistika kaze da smo mi najsiromasnija zemlja u evropi, evo neke statistike sa sajta CIA, poredjenje nekih zemalja iz regiona i sire,

    CRNA GORA:

    Population growth rate: -1%
    GDP - per capita (PPP): $3,800 (2005 est.)
    Unemployment rate: 27.7% (2005)
    podatak o rastu GDP ne postoji, pitam se zbog cega?!

    ALBANIJA:

    Population growth rate: 0.529% (2007 est.)
    DP - per capita (PPP): $5,700 (2006 est.)
    GDP - real growth rate: 5% (2006 est.)
    Unemployment rate: 13.8%

    BJELORUSIJA

    Population growth rate: -0.41%
    GDP - per capita (PPP): $8,100 (2006 est.)
    Unemployment rate: 1.6%
    GDP - real growth rate: 9.9% (2006 est.) !!!!!


    SRBIJA

    GDP - per capita (PPP): $4,400 for Serbia (including Kosovo) (2005 est.)
    GDP - real growth rate: 5.9% for Serbia alone (excluding Kosovo) (2005 est.)
    Unemployment rate:
    Unemployment rate: 31.6% note: unemployment is approximately 50% in Kosovo (2005 est.)

    BOSNA

    GDP - per capita (PPP): $5,600
    GDP - real growth rate: 6.2% (2006 est.)
    Unemployment rate: 45.5% official rate; grey economy may reduce actual unemployment to 25-30% (31 December 2004 est.)

    koga interesuje dalji detalji ima za sve zemlje na: https://www.cia.gov/library/publicat...k/geos/mj.html


    Kao sto nam kaze RTCG postali smo lider u regionu a sire, samo se pitam u cem?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hhaahahhahahahaahahahhahhahahhahahahahahahah cia hahahahhhaahhaahahhahahaahahaaahhaahhahahahahahhha hh
    ne valčja im ta statistika...def...smo bogati od albanije...tako da...hahahahhahahaahahahaha
    :)

  3. #3
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja samo prenosim sto amerikanci pisu, nema potrebe za ljutnjom

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monteadriatico View Post
    Pozdrav svima, ovo je moj prvi post,

    lijep bjese slogan : mi znamo kako CG ka Monako,
    C.Gora ne može nikada da se poredi sa Monakom.Monako ima površinu od 1.9 km2,i par desetina hiljada stanovnika.
    Jedan gradić može da se izdržava od kazina,nekoliko hotela i sličnih delatnosti,i da bude bogata "država".Mada,kada se govori o Monaku,Andori i sličnim patuljastim državicama,teško da je reč o pravoj državi.
    Ne znam ko je mogao biti naivan da poveruje u priču da C.Gora može biti kao Monako.
    Last edited by dusanp; 22-11-07 at 21:39.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monteadriatico View Post
    Ja samo prenosim sto amerikanci pisu, nema potrebe za ljutnjom
    pa ne ljutim se ja...samo su to nevidjene gluposti...
    :)

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na osnovu cega tvrdis da je statistika CIA glupost?

  7. #7
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monteadriatico View Post
    Na osnovu cega tvrdis da je statistika CIA glupost?
    pa zato sto svi znamo...da ma koliko cg nije bogota isto tako znamo da smo bogati od albanije...da u bosnu posebno ne cvetaju ruze...npr
    :)

  8. #8
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa ovo je moguce da je istina, jer ovo je kolko je drzava zaradila od izvoza i slicno. Daj ti nama Bruto nacionalni dohadak po glavi stanovnika jer ne vjerujem da je to to. A i nasa je iz 2005, a njihova iz 2007. Moze tamo da pise sta hoce, ja zivim u Sarajevu, i ovdje se 100 puta gore zivi nego u CG. Ovdje je preko 25% nezaposlenosti. CG nikad nece biti ni kao Monako, ni kao Francuska, ni kao Njemacke, te price zaboravite, ali da se u BiH, AL, Srbija i slicne rupe bolje zivi nego od nase rupe, onda ste u zabludi. Ja vam dajem rijec da za 10 godina Crna Gora ce biti najbogatija zemlja u regionu, mozda ne od Hrvatske a mozda i da jer je CG jedna od najbrzih ekonomija koja se razvija.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da pravite gresku, vi vjerovatno smatrate centar Podgorice i centar Budve za Crnu Goru, ali za mene je isto Crna Gora i Plav, Savnik, Mojkovac, Gusinje, Bijelo Polje, Berane, Pljevlja, Danilovgrad, to su krajevi koji nemaju osnovne uslove za zivot.

    Kritika je dobro dosla, ne mazite oci, priznanje da se ima problem je korak ka resavanju istog.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa trgovinskim deficitom koji ce ove godine da predje preko milijardu eura, ukoliko nesto ne pocnemo da proizvodimo tesko da mogu buduce generacije osjetit kakav boljitak. Grabimo mi naprijet.. ka Monako aa haha

  11. #11
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne mazem ja oci, ja govorim istinu, to sto je $ever zapusten, to je istina, ali da npr da je jean od rekorda da na takom malom mjestu kao sto je Budva bude toliko milionera po glavi stanovnika. U taj isti Plav mogu da ulazu dijaspora koje ima vise ja verujem nego pola Podgorice, a mnogi od njih su skupili pare i ulazu u biznis, a nikad u domovinu svoju. Onaj tamo hotel je kupljen i nista jos od njega nije uradjeno. Kako je Kolašin(ili koji vec grad bijese) se popravio kako tako, jer se ulaze, i mora se privuci investitori u te gradice, ali njudi to ocigledno ili ne zele ili ne znam sta.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo ti nisi shvatio to mi znamo kako da zivimo ka monako..ne misli se bukvalno...vec sasvim nmesto drugo..da mi kao mala zemlja mozemo normalno i lijepo da zivimo..i ja osjecam boljitak..prije godinu dana plata mi je bila 200 eura a sad 300 i naginje na vise uskoro..to je mali ali vrlo bitan podatak...sve jedno so neke cijene rastu..itd...ja zivim skromno...i tezicu da mi je bolje...ali sto crece rave...u bosni se zivi bar 20% gore nego u cg...vjeruj mi..posebno republika srpska..dje opsti metez...
    :)

  13. #13
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vise od 20 %! Kod nas treba radne snage samo smo mi previse obrazovani ljudi sa srednjim skolama da radim na gradilistu no hocu nesto preko veze. Sta ces.. prijave se na biro i primaju tih 30 eura.. Ja bi i to ukinuo, vidjeli bi kako bi bili mnogo radnija nacija. No im te iste poslove uzimaju Albanci, Bosanci i sl.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by monteadriatico View Post
    Kritika je dobro dosla, ne mazite oci, priznanje da se ima problem je korak ka resavanju istog.
    ako vec postavljas nesto ovako postavljaj podatke koji se poredjuju a ne nesto iz 2005 a nesto ko zna kadasnje i onda ti pises o ovogodisnjem deficitu

  15. #15
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bruto nacionalni dohodak po glavi stanovnika nikad i nije izracunata za Crnu Goru, jedino za drzavnu zajednicu Srbiju i Crnu Goru i Saveznu Republiku Jugoslaviju, a i ona je bila mala.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlicno ti imas platu od 300 eura i zadovoljan si jer si prije imao platu od 200 eura, od toga sad mozes fino da platis stanarinu, da osnujes familiju, da se najedes kao covjek, pa i da se ljetuje nedje

    hehe aaa sto je govorio Petar 1 > tezi su mi crnogorci moji no turci hehe

    A kako li ga zivi onaj sa minimalcem od 50 eura.. ups.. nije no je sad 53 ..povecao se

  17. #17
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A kako zivi onaj sto nema ni to? Hoces da se uporedi siromastvo u NYC i CG po glavi stanovnika?

  18. #18
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne interesuje me NYC. niti Bosna niti Albanija.... interesuje me Crna Gora

  19. #19
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa ne mozes prvo da nas uporedjujes sa milim nam regionem ili nekim gradom(ups.. drzavom) kao sto je Monako, i onda kazes da te oni ne interesuju.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ulje prosle godine je bilo 60 centi a sad je 1,50 eura, a Luksic prica na TV kako smo ostvarili makroekonomsku stabilnost i inflacija ce biti jednocifrena hehe kuku leeeleeee

  21. #21
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monteadriatico View Post
    Odlicno ti imas platu od 300 eura i zadovoljan si jer si prije imao platu od 200 eura, od toga sad mozes fino da platis stanarinu, da osnujes familiju, da se najedes kao covjek, pa i da se ljetuje nedje

    hehe aaa sto je govorio Petar 1 > tezi su mi crnogorci moji no turci hehe

    A kako li ga zivi onaj sa minimalcem od 50 eura.. ups.. nije no je sad 53 ..povecao se
    a znas li da u bogatoj americi ima na desetine miliona gradjana koji bi sve dali da imaju ovo sto mi imamo i tih 300 eura mjesecno..nemojte misliti da je amerika bez siromastva..slusaj malo
    Rage Against the Machine BEND...pa ce ti sve biti jasno i cia i **** palac
    :)

  22. #22
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monteadriatico View Post
    Ulje prosle godine je bilo 60 centi a sad je 1,50 eura, a Luksic prica na TV kako smo ostvarili makroekonomsku stabilnost i inflacija ce biti jednocifrena hehe kuku leeeleeee
    a zamisli more nam je vazda slano
    :)

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je Crna Gora trula iznutra jes! Sve promjene koje se desavaju samo krpe stare rupe i prave privid da je sve ide nabolje. A ustvari - Privreda stagnira. Imamo katastrofalan deficit struje. U ekonomskom planu mi smo bijedni. Jedino turizam i aluminijum prave neku sliku o 'rastu'. Sve ostalo je zanemarljivo.

    Tako da monteadrico nista novo nisi rekao. Za informacije isto smatram da nisu tacne. Pogledaj wikipediu. Omanuo si u 1200 u GDP.

    DzoniS, vidim da si gotovo siguran da se bolje zivi nego u Bosnu ili Albaniju recimo... To mozda u Podgorici. Ali podji malo na sjever, pa vidji kako zivi trecina stanovnistva CG...
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  24. #24
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    507
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gledao sam prije neku noc emisiju na RTCG 1 ...i javljaju se neki gledaoci da kazu za koji su se predlog opredijelili i da kazu par recenica ali.....kad se jave i pocnu da iskazuju svu onu bijes na politicare i sire odmah ih gase i kidaju vezu bez HVALA ili DOVIDJENJA sto sve govori o nama ali najjaci je bio jedan koji nije vise mogao da izdrzi i ova ga pita odakle ste a on mrtav hladan iz DONJIJA KOKOTA !!!!
    i poce da psuje i odmah ga mako se e crka sam od smijeha XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAAXXAXAXAXAAXXAAAAAAAAAAAAAAA AXAXAXAXAXAXAXAXA
    mozda ne ide uz ovu temu ali nisam ni ja mogao vise da izdrzim..........

  25. #25
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja govorim da sam zadovoljan stanjem? Ne daj boze, ja sam vjeruj mi najmanje zadovoljan nasom malom drzavom, ali moras da znas da pljuvanjem svoje drzave nece nista to popraviti, i poslije svega sto je bilo(sankcija, bombardovanjem) , dobro je i da ovo nesto malo imamo. Nije neki standard ako uporedjujes sa Njemackom, ali ako sa regionom, onda i jeste(jedino ne ako se uporedi sa Hrvatskom). Prosle god se dobila nezavistnost, ne moze sve preko noci, posebno ne sa ovakvim regionem i ovakvim stanovnistvem koji je juce postala nebeski narod i da je sve zavjera protiv tog naroda, cak i sam NATO i EU. Ako ti monteadriatico mislis da mozes da promjenis nesto, kandiduj se za ove predsjednicke izbore i pokazi nam kako mislis da unaprijedis nasu ekonomiju, nista licno

    A da, ulje je poskupilo svugdje, kao i benzin i slicno, na to mi ne uticemo kao ni zemlje u regionu.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  2. O referendumu po referendumu
    By cezastbr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 62
    Last Post: 08-06-06, 12:07
  3. Poruke svijem gradjanima Crne Gore
    By Zvek_Zivi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 55
    Last Post: 13-05-06, 14:29
  4. Lajon: Srbija je sidro koje Crnu Goru vuce na dno
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 119
    Last Post: 01-05-06, 03:33
  5. Matija Beckovic :Crna Gora se razdruzuje od sebe same
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 06-09-04, 10:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •