Results 1 to 25 of 25

Thread: Vashi tekstovi o Crnoj Gori

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vashi tekstovi o Crnoj Gori

    Inspiracija. . . . kad god osjetite potrebu da napisete nesto o Crnoj Gori samo naprijed. . .

    I ja bih sad napisala ali ne dolazi inspiracija. . .

  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hm, nesto mi se ne svidja ideja "patriotske knjizevnosti" na podforumu knjizevnost; a i imamo taj topic "Vase maslo" za nashu pisaniju... No, neka topica do daljnjeg, da vidimo reakciju i zainteresovanost forumasha, za koju sam manje-vise siguran da ce izostati, no ajde...
    Just to slip the skin...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slavko Perovic:

    “…Svih crnogorskih hiljadu godina, svi Vojislavljevići, Balšići, Crnojevići i Petrovići, svi Oktoisi, Sveti Petrovi, Miljanovi i Njegoši, svi Tuđemili i Vučji dolovi, svi Bogišići, Knjaževine i Kraljevine svi naši preci izgleda da su se rađali i umirali samo zbog toga da bi se čitava Crna Gora, sva njena bogatstva i sve njene perspektive slile na privatne račune ohlokratije. To je jedini puni smisao sveukupne crnogorske istorije, to je puni smisao pregnuća naših predaka, to je istorijski saldo do kojeg se stiglo neviđenom brzinom uz sveopšte oduševljenje tamničara, njihovih «intelektualaca» i antiratnih profitera kao i ogromne većine utamničenih.”
    Vecina ljudi je zla

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim - mogu li i tudji, koji mi se jako svidjaju ili bas licni zapisi?
    Vecina ljudi je zla

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mogu, znaci sve ono sto je vas dotaklo, sto je vise ili manje aktuelno, sto je ili krajnje intiman dozivljaj - ili sa druge strane realno sagledavanje na ovaj ili onaj aspekat nasheg zhivota i nashe realnosti... Samo da ne odemo u krajnje politicharenje, tj da se isposhtuje neka "forma koja zadovoljava okvire ovog foruma", jel'te
    Just to slip the skin...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Mogu, znaci sve ono sto je vas dotaklo, sto je vise ili manje aktuelno, sto je ili krajnje intiman dozivljaj - ili sa druge strane realno sagledavanje na ovaj ili onaj aspekat nasheg zhivota i nashe realnosti... Samo da ne odemo u krajnje politicharenje, tj da se isposhtuje neka "forma koja zadovoljava okvire ovog foruma", jel'te

    stvarno nema smisla da mijenjas redosled mojih rijeci, iako nijesu pravilno napisane moje su!!.. .i kako ti mozes da odredjujes sta moze na moju temu a sta ne moze???

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo gdje u svijetu je vjecna borba prirodnih stihija sa toliko strasti i zanosa oblikovala lice zemlje. Zemlja koja vam pruza milion razloga da vjecno ostanete zaljubljenik u njena prirodna bogatstva. . .

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Veljko Vlahovic:


    NOSITI NEPREKIDNO U SEBI CRNU GORU ZNACHI I DAR I PROKLETSTVO. CRNA GORA JE I MORSKA PJENA I SNIJEŽNA PRAŠINA, IGRA KAMENIH LITICA I SUNOVRAT POTOKA, GROHOT BITAKA I PIJANSTVO RATOVA. TO JE ZEMLJA NADA I OCHAJANJA, JAVE I SNOVIĐENJA. IZREŠETANA JE KURŠUMIMA I GROMOVIMA. U NJOJ SU IZGUBLJENE STAZE MIRA I SPOKOJSTVA.
    CRNA GORA NIJE NIKADA MOLILA DA JE NE KAŽNJAVAJU ZBOG LJUBAVI PREMA SLOBODI, ALI NIKADA NIJE SHVATILA ZBOG CHEGA JE TA LJUBAV GRIJEH. TO JE ZEMLJA NAJVECIH KRAJNOSTI – DUBOKOG MRAKA I RASKOŠNE SVJETLOSTI, SLOBODNI ZATOCHENIK I USUŽNJENA SLOBODA. TO JE NIKADA NAPISANA ISTORIJA U KOJOJ SU LJUDI VJEKOVIMA PLAKALI KRIJOMICE I SVOJE I TUĐE SUZE.

    CRNA GORA JE DRŽAVA KOJA NIJE ZNALA ZA DRŽAVNE GRANICE, KAO ŠTO NIJE ZNALA ZA GRANICE IZMEĐU ŽIVOTA I SMRTI. ONA JE TRPEZA SIROMAŠTVA, TUGA NAPUŠTENOG OGNJIŠTA, NEMIRNA VJECHNOST, MAJKA KOJA JE ĐECU TJERALA ISPOD SVOJIH SKUTA I ZBOG TOGA CHUPALA RASPUŠTENE KOSE. NJENE SU PLANINE LJUTE I VESELE, TUŽNE I RASPJEVANE. ONA JE VJECHITO OTVORENI PROZOR SLOBODE KOJA NEPREKIDNO NOSI RASKINUTE LANCE ROPSTVA, STALNO U RANAMA KOJE ISPIRA KAPIMA ROSE".
    Last edited by milovan; 24-11-07 at 13:11.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lolitop View Post
    stvarno nema smisla da mijenjas redosled mojih rijeci, iako nijesu pravilno napisane moje su!!.. .i kako ti mozes da odredjujes sta moze na moju temu a sta ne moze???
    Chuj - ovo je ipak podforum ''knjizevnost'', i barem se na njemu ocekuje da makar naslovi i nazivi tema budu pismeni, i da jasno i precizno odredjuju temu... Iskreno, tvoja ideja za temu mi se jako svidja i jako mi je bliska, i naravno nadam se da jeste inspiracija za xzy ljudi ovdje - samo sam izrazio bojazan da to moze da ode u jednom smjeru koji podrazumijeva i politicke govorancije, i sve nase podjele (iako je bas to jasan odraz i slika nase svakodnevnice i realnosti) - a sve to nema nikakve veze sa knjizevnoscu, i nije mu mjesto na ovom podforumu...
    Just to slip the skin...

  10. #10
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lolitop View Post
    stvarno nema smisla da mijenjas redosled mojih rijeci, iako nijesu pravilno napisane moje su!!.. .i kako ti mozes da odredjujes sta moze na moju temu a sta ne moze???
    Zato sto mu ispod nicka pise moderator. To je znak da on vodi racuna o ovom podforumu. Nemoj nikad to da dovodis u pitanje. Nikad.

    Kolega, previse je to demokratsko objasnjenje... skreces mi malo ulijevo. Vrati se na right way

    On topic: Nista lijepo mi ne pada na pamet. A i kako bi...?
    I am the one who locks.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lolitop View Post
    stvarno nema smisla da mijenjas redosled mojih rijeci, iako nijesu pravilno napisane moje su!!.. .i kako ti mozes da odredjujes sta moze na moju temu a sta ne moze???
    niko nece editovati tvoje postove, niti ti mijenjati ono sto si ti napisala, to se radi u vrlo rijetkim slucajevima, kad je posto dobar al ima nekih stvari koje pravilima foruma se ne mogu naci, i uvijek ce pisati razlog za editovanje, dok moderator uredjuje svoj forum, tako da on pazi sto se moze a sto ne moze a sto se tice politike ona ima poseban dio na ovom forumu
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  12. #12
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na ovako iscrpnim odgovorima, bas ste me dirnuli'. .mislim da sam pismena, mada kad kucam ,kucam tako kako osjecam da treba ne znam zasto (mozda je to samo karakter, i ako ti ispravis moje misli onda to nisam ja, nego ti),. .evo ja ti dajem dozvolu da me ispravis kad god pogrijesim

    Vratimo se temi konacno i naravno bez politickih izjava!! Hvala.
    Last edited by lolitop; 26-11-07 at 10:34.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    On topic: Nista lijepo mi ne pada na pamet. A i kako bi...?
    Nikako.
    Location: Roma

  14. #14
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lolitop View Post
    Nikako.
    Location: Roma
    Znas kako - posto si mi strasno simpaticna, ovaj put cu da obrazlozim svoju poziciju nemanja niceg lijepog da kazem o Crnoj Gori.
    Naravno, pocecu time sto cu reci da to nema nikakve veze sa tim dje se trenutno nalazim. Cak, u pocetku (u prvim mjesecima zivljenja van Crne Gore) domovina mi je izlgledala ljepsa nego ikad; znas onu pricu o tome kako ti se daleke stvari uvijek cine ljepsima. Medjutim, kako to vec mora biti, vrijeme je prolazilo nezavisno od moje volje, i Crna Gora se - po prvi put - pocela cinjeti onakvom kakva zaista jeste: jedna mnogo syebana zemlja dje zive mnogo zbunjeni ljudi. Poslije odredjenog vremena, prestanes da idealizujes stvari i da se nadas u "bolje $utra", jer si od toga vidio samo $utra; boljem ni traga. Vjeruj mi kad ti kazem da je u posljednjih 3 godine situacija u Crnoj Gori sve gora i gora. Kad si u prilici da je posmatras sa distance (i geografske, a i kulturoloske) to postane prilicno evidentno. I bolno. Ali ne u pateticno-patriotskom smislu, vec zbog toga sto tamo i dalje zive ljudi do kojih ti je mnogo stalo i kojima zelis samo najbolje. Nije lako zivjeti u Crnoj Gori danas...
    A za one koji se i dalje pale na wild beauty i slicne umne konstrukicije, pa, neka su mi samo zdra'o. Par novih zgrada i ulica u glavnom gradu nije dovoljno.

    Eto. Zivio patrotizam.
    I am the one who locks.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Znas kako - posto si mi strasno simpaticna, ovaj put cu da obrazlozim svoju poziciju nemanja niceg lijepog da kazem o Crnoj Gori.
    Naravno, pocecu time sto cu reci da to nema nikakve veze sa tim dje se trenutno nalazim. Cak, u pocetku (u prvim mjesecima zivljenja van Crne Gore) domovina mi je izlgledala ljepsa nego ikad; znas onu pricu o tome kako ti se daleke stvari uvijek cine ljepsima. Medjutim, kako to vec mora biti, vrijeme je prolazilo nezavisno od moje volje, i Crna Gora se - po prvi put - pocela cinjeti onakvom kakva zaista jeste: jedna mnogo syebana zemlja dje zive mnogo zbunjeni ljudi. Poslije odredjenog vremena, prestanes da idealizujes stvari i da se nadas u "bolje $utra", jer si od toga vidio samo $utra; boljem ni traga. Vjeruj mi kad ti kazem da je u posljednjih 3 godine situacija u Crnoj Gori sve gora i gora. Kad si u prilici da je posmatras sa distance (i geografske, a i kulturoloske) to postane prilicno evidentno. I bolno. Ali ne u pateticno-patriotskom smislu, vec zbog toga sto tamo i dalje zive ljudi do kojih ti je mnogo stalo i kojima zelis samo najbolje. Nije lako zivjeti u Crnoj Gori danas...
    A za one koji se i dalje pale na wild beauty i slicne umne konstrukicije, pa, neka su mi samo zdra'o. Par novih zgrada i ulica u glavnom gradu nije dovoljno.

    Eto. Zivio patrotizam.
    toliko o Crnoj Gori... :wink:

  16. #16
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Znas kako - posto si mi strasno simpaticna, ovaj put cu da obrazlozim svoju poziciju nemanja niceg lijepog da kazem o Crnoj Gori.
    Naravno, pocecu time sto cu reci da to nema nikakve veze sa tim dje se trenutno nalazim. Cak, u pocetku (u prvim mjesecima zivljenja van Crne Gore) domovina mi je izlgledala ljepsa nego ikad; znas onu pricu o tome kako ti se daleke stvari uvijek cine ljepsima. Medjutim, kako to vec mora biti, vrijeme je prolazilo nezavisno od moje volje, i Crna Gora se - po prvi put - pocela cinjeti onakvom kakva zaista jeste: jedna mnogo syebana zemlja dje zive mnogo zbunjeni ljudi. Poslije odredjenog vremena, prestanes da idealizujes stvari i da se nadas u "bolje $utra", jer si od toga vidio samo $utra; boljem ni traga. Vjeruj mi kad ti kazem da je u posljednjih 3 godine situacija u Crnoj Gori sve gora i gora. Kad si u prilici da je posmatras sa distance (i geografske, a i kulturoloske) to postane prilicno evidentno. I bolno. Ali ne u pateticno-patriotskom smislu, vec zbog toga sto tamo i dalje zive ljudi do kojih ti je mnogo stalo i kojima zelis samo najbolje. Nije lako zivjeti u Crnoj Gori danas...
    A za one koji se i dalje pale na wild beauty i slicne umne konstrukicije, pa, neka su mi samo zdra'o. Par novih zgrada i ulica u glavnom gradu nije dovoljno.

    Eto. Zivio patrotizam.

    Na sve ovo sto si rekao znam da je istina i nisam pokusala da tvrdim drugacije jednostavno samo kazem ako si vec tamo mozes samo da cujes sta se desava u Crnoj Gori ali ne i da osjetis na sopstvenoj kozi, uprkos svemu ja ipak ostajem ovdje i uopste se ne nadam' jednostavno tu sam i volim da budem tu' .

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Eto. Zivio patrotizam.
    Zivio ti.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjecna je borba. Danas nosila sam poderane sandale i veliki teg nad glavom,vec je nije bilo. Osjetila sam bol i mrak u mislima, al ipak idem dalje. Trudim se da gledam, al vidim samo trag iz proslosti i umor od pogresnih izbora.Sanjala sam da vise ne postoji.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Dobro kaza Getaway...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zakljucajte, svi ste u pravu. I ko me vidio vise na ovaj forum neka me pljune.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Znas kako - posto si mi strasno simpaticna, ovaj put cu da obrazlozim svoju poziciju nemanja niceg lijepog da kazem o Crnoj Gori.
    Naravno, pocecu time sto cu reci da to nema nikakve veze sa tim dje se trenutno nalazim. Cak, u pocetku (u prvim mjesecima zivljenja van Crne Gore) domovina mi je izlgledala ljepsa nego ikad; znas onu pricu o tome kako ti se daleke stvari uvijek cine ljepsima. Medjutim, kako to vec mora biti, vrijeme je prolazilo nezavisno od moje volje, i Crna Gora se - po prvi put - pocela cinjeti onakvom kakva zaista jeste: jedna mnogo syebana zemlja dje zive mnogo zbunjeni ljudi. Poslije odredjenog vremena, prestanes da idealizujes stvari i da se nadas u "bolje $utra", jer si od toga vidio samo $utra; boljem ni traga. Vjeruj mi kad ti kazem da je u posljednjih 3 godine situacija u Crnoj Gori sve gora i gora. Kad si u prilici da je posmatras sa distance (i geografske, a i kulturoloske) to postane prilicno evidentno. I bolno. Ali ne u pateticno-patriotskom smislu, vec zbog toga sto tamo i dalje zive ljudi do kojih ti je mnogo stalo i kojima zelis samo najbolje. Nije lako zivjeti u Crnoj Gori danas...
    A za one koji se i dalje pale na wild beauty i slicne umne konstrukicije, pa, neka su mi samo zdra'o. Par novih zgrada i ulica u glavnom gradu nije dovoljno.

    Eto. Zivio patrotizam.

    ma nasoj zemlji samo treba bolja ekonomsko, kulturno, SOCIOLOSKa infrastruktura.. To da sredimo, i dobro je..

    Mozda neko zeli da studira Public Administration??? jer to nam treba
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interpol je izvanredno opisao situaciju u nasoj zemlji, iako je van nje...

    Pa ipak, mislim da CRNO stanje u zemlji, nije razlog da je ne volimo i ne pisemo svoja osjecanja o njoj... Takvo stanje jedino moze biti razlog da zelimo da mijenjamo stvari na bolje. Ako je to uopste moguce!! A ako ne..onda treba procitati Slavkovu izjavu koju je neko post-ovao ovdje na ovom topicu, i shvaticemo da upravo svi mi dajemo dobrovoljni pristanak za ovo crno stanje u CG.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dochekah $cerku na aerodrum, poslije 8 mjeseci boravka u Porto Riko, i putovanja po srdnjoj Jamerici, i pitam je za te zemlje.
    Vidji tata, kaze mi $cerka, ima stvarno lijepih mjesta na zelenoj planeti ZEMLJI, ali je jedino lijepo mjesto, ono pravo moje mjesto Brskut, jer je to MOJE MJESTO.

    Ja zivotarim po svijetu chetiri decenije,
    ali onih desetak dana u Podgorici, desetak na moru u mirnom mjestu R. Rezevica i desetak u Brskut, vrede ovih 11 mjeseci zivotarenja u Dansku.

    Shto je to, shto mi zivot tamo izgleda ZIVOTNIJI i PRIJATNIJI ????
    Neki osjecaj opushtene topline i prisnosti, ljudi bez stresa i zurbe, orni za kafu i razgovor, za vino i ribu, sa okom za ljepotu i dushom za dobrotu, od koje se moja djeca psihichki oporave i ja sa njima zajedno.
    Oko moga Jovane(7) autista lakshi oblik, se stushti i mlado i staro,
    on je pravi SLATKISH, dijeli ruske poljupce i odmah ih angazuje za svoje potrebe , shetnju ili ljuljanje, opa-opa skache Joca od srece.
    Ove drugu odraslu djecu, ili maze ili ljube ili ih pozovu na vecheru ili ruchak, oni se tope od ljubavi i paznje, na koju nijesu navikli u ovoj racionalnoj i pomalo ravnodushnoj zemlji DANSKOJ.

    A ova nasha TRANZICIJA,
    niti je mnogo gora, niti bolja od ostalih kRADJA DRUSHTVENE IMOVINE u poskomunistichkim zemljama, trazili smo TRANZICIJU, ili je vrijeme PREVAZISHLO SOCIJALIZAM, jednostavno nije bio uspjeshan, pa sad placamo CIJENU, za KONFORNI ZIVOT NASHIH RODITELJA, koji su uzivali u NERADU, BORACHKIM, INVALIDSKIM I DRUGIM PENZIJAMA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #24
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Arrow

    Milovane, ako mi dozvoljavas, ti si koliko shvatam covjek u "godinama" koji jednom godisnje dodje u Crnu Goru na ODMOR. I tebi bude lijepo. Logicno. Lijepo je poc i u Tunis na odmor, ali ne vjerujem da bi tamo zivio. Mislim da shvatas sto ocu da kazem.
    Drugo, ti nisi "mlad" covjek koji tek treba da se bori i uspije u zivotu, vec neko ko je to sve odradio, i sad mozes da uzivas kad dodjes domovini. Vjeruj mi, cak i ja shvatam da je Crna Gora odlicno mjesto da se coek u nju penzionise: radi oko kuce na selo, seta po gradu kad nema guzve, i da ga - da oprostis - zaboli kita. Ali da se penzionises sa 20 i kusur godina - tesko. I sto nam ostaje onda...?

    A ljudi su vazda orni za kafu i za ribu i vino - zato sto nemaju sto drugo radit, moj Milovane. To nije zivot, to je imitacija zivota.

    Bitno je napravit razliku izmedju mjesta dje zivis, i mjesta koje posjecujes. Nije isto zivijet nedje, i bit turista. Uvijek je ljepse bit turista...
    I am the one who locks.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tachno tako,
    i ja sam brzo pobjega sa familijom iz JUGE, tamo sam poradio malo na solarne 2-3 godine, dok nije vojska zahtijevala da OBRIJEM BRADU,
    za junachenje u rezervu po shumama i gorama, nashe ZEMLJE PONOSNE,
    chitav se TRESEM od UZASA, CRNA GORA za Djilasa.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jevrem Brkovic: Vuk je Crnogorcima oteo jezik
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 158
    Last Post: 06-01-11, 17:38
  2. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Replies: 7
    Last Post: 28-03-07, 23:10
  5. Replies: 8
    Last Post: 20-11-06, 02:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •