Page 17 of 19 FirstFirst ... 713141516171819 LastLast
Results 401 to 425 of 474

Thread: Udg Vs Ekonomski Fakultet

  1. #401
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by American Dream View Post
    p.s. bez zelje da peckam - pitam ozbiljno, i nadam se konstruktivno: gdje rade ovi silni diplomci sa slike trenutno?
    BEz peckanja da i odgoovrim, sa ove sliek je samo 13 pravnika. Od tih 13 pravnika koliko sam upoznat svega je 8 se uspjelo zaposliti i od toga:
    1 u ministarstvo saobracaja
    1 u nekoj privanoj italijanskoj firmi, nijesam siguran kako se zove
    2 na fakultetu pri stud. sluzbi
    4 u advokatske kancelarije

    Sto se tice ovih ostalih tj. ekonomista mislim da je velika vecina njih takodje pocela sa odradjivanjem pripravnickog staza
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  2. #402
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,894
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Možda je bolje da usmjerimo pogled na ono što je prethodilo svim tim fakultetima, bez obzira na to o kojem je univerzitetu riječ. Bez dobrih temelja nema ni dobre građevine, a moje je mišljenje da su srednje i osnovno obrazovanje toliko urnisani, da bi, po sadašnjim standardima školstva, bilo mnogo teško da iko završi fakultet po starim programima i standardima. Koliko naroda samo izađe iz srednje škole, a da bez digitrona ne mogu prost račun da odrade, ili da nisu čuli za neke osnovne stvari (nebitno o kojoj se oblasti radi). U redu, ovdje se najviše pričalo o stručnosti i sposobnosti (kakve god da su) koje se steknu na fakultetu, a o samom obrazovanju je vrlo malo rečeno. Ili makar vrlo površno.

    Pošto se, uglavnom, raspravlja o društvenim naukama, malo je poražavajuće što se izreda mogu pročitati "ne bitno", "izuzetci", "predpostavljam" i tome slično. Jeste da ne mora da znači da će pismeniji čovjek biti i bolji stručnjak od nekog manje pismenog, ali može da bude problematično. Pošto se dosta ljudi uhvatilo za pravo, svi znate da je pravo takva struka u kojoj jedan izostavljen ili pogrešno postavljen zarez može da znači katastrofu. Zbog toga pismenost, i uopšte obrazovanje, mogu da budu vrlo značajni.

    I na kraju, budimo iskreni - široko obrazovanje, kome je do njega stalo, ne stiče se u školi. Individualno se radi na njemu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #403
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Možda je bolje da usmjerimo pogled na ono što je prethodilo svim tim fakultetima, bez obzira na to o kojem je univerzitetu riječ. Bez dobrih temelja nema ni dobre građevine, a moje je mišljenje da su srednje i osnovno obrazovanje toliko urnisani, da bi, po sadašnjim standardima školstva, bilo mnogo teško da iko završi fakultet po starim programima i standardima. Koliko naroda samo izađe iz srednje škole, a da bez digitrona ne mogu prost račun da odrade, ili da nisu čuli za neke osnovne stvari (nebitno o kojoj se oblasti radi). U redu, ovdje se najviše pričalo o stručnosti i sposobnosti (kakve god da su) koje se steknu na fakultetu, a o samom obrazovanju je vrlo malo rečeno. Ili makar vrlo površno.

    Pošto se, uglavnom, raspravlja o društvenim naukama, malo je poražavajuće što se izreda mogu pročitati "ne bitno", "izuzetci", "predpostavljam" i tome slično. Jeste da ne mora da znači da će pismeniji čovjek biti i bolji stručnjak od nekog manje pismenog, ali može da bude problematično. Pošto se dosta ljudi uhvatilo za pravo, svi znate da je pravo takva struka u kojoj jedan izostavljen ili pogrešno postavljen zarez može da znači katastrofu. Zbog toga pismenost, i uopšte obrazovanje, mogu da budu vrlo značajni.

    I na kraju, budimo iskreni - široko obrazovanje, kome je do njega stalo, ne stiče se u školi. Individualno se radi na njemu.
    potpisujem i sa ovim tvojim postom bih zatvorio temu
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  4. #404
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    studiram na udg, sestra mi je na drzavni. ucim vrlo malo vise prepisujem dok se seka ubija. na kraju cemo oboje imat diplome iako ce ona znat makar 10 puta bolje od mene i sad zna, ja nemam pojma i ovo sto naucim zaboravim sjutridan. ali vidjecemo za posao kako ce se ko snac

  5. #405
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Insomnia88 View Post
    studiram na udg, sestra mi je na drzavni. ucim vrlo malo vise prepisujem dok se seka ubija. na kraju cemo oboje imat diplome iako ce ona znat makar 10 puta bolje od mene i sad zna, ja nemam pojma i ovo sto naucim zaboravim sjutridan. ali vidjecemo za posao kako ce se ko snac
    posto vidim da si se tek registrovao, jesi se ti registrovao samo da bi to napisao ovdje? Ajde sad se prestavi da znamo koji si ti to na udg
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  6. #406
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne. registrovao sam se da glasam u anketu da mrzim mila, pa reko aj i da ispljujem njegov/moj fakultet.

    samo kazem realno da se vise trazi na drzavni ali puca mi q, mene ceka extra posao kad ovo zavrsim i fala bogu da se ne moram mucit mnogo.

    komso nemoj ti mene salijecat ovuda, puca meni za kriterijume po nasim faxovima jedino me diploma zanima

  7. #407
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Da li je bilo teže učiti ekonomski 70-tih ili danas?
    Svako u svoje doba, ne veličajte vaš uspjeh sve je to isto.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  8. #408
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Insomnia88 View Post
    ne. registrovao sam se da glasam u anketu da mrzim mila, pa reko aj i da ispljujem njegov/moj fakultet.

    samo kazem realno da se vise trazi na drzavni ali puca mi q, mene ceka extra posao kad ovo zavrsim i fala bogu da se ne moram mucit mnogo.

    komso nemoj ti mene salijecat ovuda, puca meni za kriterijume po nasim faxovima jedino me diploma zanima
    respectado !!!!!!! to je taj rad
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #409
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Insomnia88 View Post
    ne. registrovao sam se da glasam u anketu da mrzim mila, pa reko aj i da ispljujem njegov/moj fakultet.

    samo kazem realno da se vise trazi na drzavni ali puca mi q, mene ceka extra posao kad ovo zavrsim i fala bogu da se ne moram mucit mnogo.

    komso nemoj ti mene salijecat ovuda, puca meni za kriterijume po nasim faxovima jedino me diploma zanima
    daj reci bar koji fax ucis od onih 5... da neces meni sto za posao zavrsiti
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  10. #410
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Jedna moja poznanica je zavrsila Telekomunikacije na ETF-u, u roku i sa visokim prosjekom. Radi u Promonte kao inzenjer i tvrdi da njen posao nema nikakve veze sa onim sto je ucila na fakultetu. Smjer telekomunikacija je sigurno jedan od tezih u cjelokupnom obrazovnom sistemu Crne Gore, ali je nije "spremio" za ono sto je cekalo na radnom mjestu. Kad se zaposlila, dobila je "strucnu literaturu" od par hiljada strana.
    Upravo to i jeste sustina, visa skola (SPR) sluzi tome da te osposobi za posao (zato su uglavnom vise skole u nazivu i imale "strucna"), dok "pravi" fakultet(visoka skola) podrazumijeva bavljenje naukom a ne kancelarijom, sto podrazumijeva i prenosenje znanja drugima..bez ulazenja u to koliko su ekonomija i pravo naucne discipline, za bilo koji posao ekonomiste u CG ti je dovoljna kvalitetno zavrsena srednja ekonomska(sto se ta srednja zavrsava kako se zavrsava to je druga prica), i bas me zanima sta se to na udgu uci vise nego u toj srednjoj a sto nekome moze zatrebati na poslu...visoka skola podrazumijeva ne da sve znas ali da bar razumijes o cemu se prica i da mozes lako naci strucnu literaturu ako ti nesto zafali i razumjeti sta u njoj pise..sto ce opet mnogo lakse poci za rukom onima koji su morali da citaju 600 strana(jer ce im od prije biti poznato) a ne 6 i po sa zadrskom.
    She is only here to annoy herself!

  11. #411
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Ako sa dan aktivnog ucenja polozis pravo,operaciona istrazivanja,ekonometriju,mikroekonomiju,monetarnu ekonomiju,marketing,strategijsko upravljanje,matematiku,finansijsku matematiku,razvoj ekonomske misli,racunovodstvo,analizu bilansa,ekonomiju...ja sam za to da ti se dodijeli premijersko mjesto.
    Ako iz svega ovoga sa 2-3 dana ucenja ostvaris lagano prosjek preko 8,onda sam za to da ti se pokloni drzava citava,samo tvoja da bude,jer takvog genija majka radjala nije.
    Obrati pazhnju, rekoh kolokvijumi, ne zavrshni ispiti, poshto se prichalo sa spremanjem iz skripti i sl... Ovo boldovano lagano mozhe da se polozhi... Npr ja sam uchio u gimnaziji nikshickoj, prirodni smjer i tezha mi je bila matematika u srednjoj nego na fax-u, kao npr i engleski koji je presmijeshan na faxu, a masu ljudi se zhali... Nijesam ja kriv ako je neko uchio u srednjoj ekonomskoj ili mu je bio losh profesor matematike... Rachunovodsto ako redovno pratish je lagano isto kao i analiza... Ekonomija je takodje lagana, knjiga je sjajna, dovoljno je jedno chitanje da se sve razumije, jednostavnije od onoga ne mozhe biti objashnjeno (stvarno treba vishe vremna da se prochita cijela)... Ima ljudi koji posle par godina studiranja ne kopchaju zakone ponude, trazhnje i sl, koje mozhesh zbuniti nekim jednostavnim pitanjem, a zavrshavaju fakultet, kojoj to crnoj ekonomiji oni mogu bilo shta pomoci, dzaba im sve nabubane informacije ako oni to ne razumiju...

    P.S. Kad dobijam drzhavu, sve sem zavrshni iz monetarne mozhe da se spremi za 2-3 dana (jedini uslov prisustvo svim predavanjima i vjezhbama)... Nije isto kad nijesi nishta pratio pa u hodu saznajesh nove stvari i kad ti je sve poznato samo se prisjecash...

    Quote Originally Posted by fm_group View Post


    kriterijum je pao iz dosta predmeta...
    kad se sjetim samo iz matematike na prvoj koliko se teorema moralo nauciti da dokazujes i izvodis a sad se polaze ELEKTRONSKI teorija da mi je znati samo sta sad izvode sprdnju izgleda.

    Ili mikroekonomija za jedna kolokvijum 90 grafikona i objasnjenja od kojih dolaze SAMO 3 na kolokvijumu.. E ako neko moze da nauci to za 10 sati a nema no je Tesla. Knjiga iz osnova Ekonomije ima ako se sjecam dobrih 500 strana, treba najmanje 3 dana da je procitas (ako ne planiras da ocoris od citanja) tako da je Medo malo zeznuo racunicu sa prosjekom i vremenom ucenja.
    Doduse ne treba biti subjektivan, ima ispita koji se stvarno mogu brzo i lagano spremiti (ali su u manjini).
    Sa elektronskim testovima su se posrali u sve... Vecinom ponavljaju pitanja iz godine u godinu, napravi se dobra skripta i 90% ljudi uchi tako... Nikog vishe ne zanima da to nauchi, svi bi samo da polozhe, zashto da ne kad im sistem dozvoljava... Nijesam znao to za teoriju iz matematike, vishe nego smijeshno...

    Iz mikro je takodje losh sistem... Na zavrshnom ispitu morash bukvalno da nabubash sve grafike... Briga njih razumijesh li ti shta je na tom grafiku, bitno je da ispishesh chitavu stranicu... Uvjek se $etim drugarice iz srednje koja je neke grafike iz fizike objashnjavala okrenuta ledjima od table i kako je profesorica isprosipala (inache djevojka je znala od tachke do tachke napamet 2 strane iz knjige o tome)...

    Nidje nijesam tvrdio da se za to vrijeme mozhe nauchiti, nego da je dovoljno da se polozhi... Istina da sam malo pretjerao, ali i vi ste se odmah uhvatili pojedinih ispita, ti tezhi chine 20%, chemu onda sluzhi ovih 80% sprdanja...? Ima ljudi koji plate par stotina eura za spremanje iz npr rachunovodstva i ne polozhe ga, ne mogu da shvatim kako su oni uopshte dobili priliku da studiraju ekonomiju... Neka predju na neshto shto im odgovara... Mada oni nijesu nishta krivi, kriv je sistem koji ih pushta... Kvazi spremachi se napune para, fakultet se napuni para, na kraju im daju tu jadnu diplomu, nadju zaposlenje preko veze u nekoj banci, pi-com-u i sl, i posle se chudimo shto nam je drzhava dje jeste...
    Last edited by MeDo_JE; 23-12-10 at 16:45.
    #fakenews

  12. #412
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by American Dream View Post
    Kad bi svi ucili samo ono sto je primjenjivo, postali bi zestoki debili. Ucenje onoga sto je 'nepotrebno' od nas pravi kompletne intelektualce, ljude sa svestranim znanjem i vjestinama. Jedan pravnik, sto se prakse tice, lagano moze bez sociologije, engleskog jezika svake godine, istorije, politickih sistema, ekonomije... od prilike, citava prva godina se ne bi ucila kad bi bilo tako! Ali imali bismo pravnike koji ne znaju ko je Valtazar Bogisic, koji ne znaju da prozbore dvije engleskog, itd.

    Po meni, obrazovanje i ne treba striktno da priprema za ono sto nas ceka na poslu. Mislim da fakulteti treba da pruze priliku da se nauci sto obimnije i sto bolje, a da se covjek na osnovu svojih afiniteta uze specijalizuje kroz tu 4. godinu, ili 5. godinu.
    Da, da, drzhava nam je puna kompletnih intelektualaca, ljudi sa svestranim znanjem i vjeshtinama... Obrazovni sistem nam je sjajan...
    #fakenews

  13. #413
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dosta toga sto rece Medo je potpuno ispravno i istinito kao i priznanje da je pretjerao u procjeni vremena :dring:
    Juce mi je djevojka koja ima prosjek iznad 9 rekla da mrzi engleski, da ga veze nema i da je jedva polozila a meni je recimo engleski bio presmijesan i vise puta sam se zapitala da nisu kakvi testovi iz vrtica zalutali na kolokvijum.
    Valjda je dovoljno da kazem da ima studenata koji NABUBAJU prevod lekcija koje dolaze na usmenom ispitu
    I sistem se moze mijenjati jos 100 puta ali ljudi svoj rezon nece lako promijeniti. Hiperprodukcija i jeste zbog naroda koji zeli samo diplomu pa kako tako, prepisivanjem, svercovanjem, ucenjem sa skripti (pa im je velika ona od 50 strana pa prica ko ce to ucit daj da skratimo to na 5 strana).. od svih tih diplomaca 5% je zeljno usavrsavanja i znanja a ono 95% zijeva guzicom za diplomu.
    Zakljucak: Blago nama s nama.

  14. #414
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,345
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    Ok. pogrijesio sma godinu.. ali ne mozes reci da ne ucite po toj knjizi...

    Dobro je sto prizajes za najosnovniji predmet tj. USTAVN p. kako ga uce znaju i polazu na drzavni kao i za porodicno....

    Jos nesto studenti Fakulteta pravnih nuaka UDG uce svaki pozitivno pravni predmet po novim zakonima i iz novih udzbenika, a na drzavni?
    Kako se to polaze porodicno druze, kako? A ucili smo iz stojanovica i prije nego se otvorio Udg ti mudri djecace!!!

    Quote Originally Posted by komsija;1988012[B
    ]Podji do UNIVERZITETA U TORONTO [/b]i pitaj ih jesu li nekad culi za UNIVERZITET DONJA GORICA, da cujes sto ce ti reci..... Eto nije Amerika nego Kanada ali jbg ...


    Ali stvarno nam je glupa rasprava, kao sto rekoh pustimo vrijeme da pokze svoje...

    NA UDG postoji fakulteta kao i na drzavnom koji su dobri i koji su manje dobi...
    KAo sto je na drzavnom BIOLOGIJA dobra tako je i na UDG PRAVO dobro. Kao sto je na drzavni PRAVNO lose tako je na UDG diplomatija losa ili FIST....

    Mislim da je i iskrno receno glupo uporedjivati pravni UDG i pravni UCG, samo prelistajte novine, pogledajte ko je dekan na UDG a ko na UCG, zalosno je slazem se jer je pravni UCG zaista sa jednom tradicijom i trebao bi i morao biti najbolji, ali moramo sada u ovom momentu pogledati istini u oci....
    Moga' bi prestat. Iskreno ili si dijete jos , brucos ili se glupiras bas , bas. U kanadi vas znaju je li ,zato sto je par studenata bilo tamo je li ,pa promovisalo svoj fax, nista cudno. dalje, kao sto vidis nerviraju me ovakve price glupe jer znam koliko sam rada znoja i truda ulozio uceci da zavrsim u roku ovaj fax i koliko sam pizdio od svih njegovih losih strana, neorganizacije, nedolaska profesora, i tkd.. ali znam da sam dosta naucio. Pisem ovo ovako jer imam dosta prijatelja, brace i kumova na Udg, i znam kako se uci tamo i kako se polaze tamo, i ti dodjes da mi solis pamet odje, nama. Oprosti sto pisem ovako ali imam masu konketnih primjera koje nazalost ne idu tebi u korist. Uci za ono sto si se odlucio i ako si uspjesan u tome svaka ti cast samo malo manje samopouzdanja kad pises na ovakav nacin! Pozdrav
    Last edited by Hari Krisna; 23-12-10 at 17:44.

  15. #415
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bencivenga sad kad si sve te skole naucio nauci malo i da koristis opcije pisanja po forumu da ne citam tvoj post za postom pored opcije quote imas i opciju multiquote... pa se malo koristi njome molim te
    I nemoj se nervirat opusteno covjece razumijemo mi da su ti dobro izolaciju na zivcima skinuli na pravni fakultet ... no da je srece i da je reda na tom fakultetu ti bi imao adekvatniji tretman i ne bi toliko cesto pizdio i nervirao se... i ne bi te nervirale
    Quote Originally Posted by Bencivenga View Post
    ovakve price glupe jer znam koliko sam rada znoja i truda ulozio uceci da zavrsim u roku ovaj fax i koliko sam pizdio od svih njegovih losih strana, neorganizacije, nedolaska profesora, i tkd.. ali znam da sam dosta naucio.
    a koliko si naucio a koliko nisi to ces tek da vidis ... mada ono sto definitivno nisi naucio jeste ophodjenje prema sagovorniku i drzanje nivoa akademskog gradjanina u komunikaciji mada ono ne rekose dzaba u par navrata na forum odje da danas svako zavrsava fakultet...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  16. #416
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Obrati pazhnju, rekoh kolokvijumi, ne zavrshni ispiti, poshto se prichalo sa spremanjem iz skripti i sl... Ovo boldovano lagano mozhe da se polozhi... Npr ja sam uchio u gimnaziji nikshickoj, prirodni smjer i tezha mi je bila matematika u srednjoj nego na fax-u, kao npr i engleski koji je presmijeshan na faxu, a masu ljudi se zhali... Nijesam ja kriv ako je neko uchio u srednjoj ekonomskoj ili mu je bio losh profesor matematike... Rachunovodsto ako redovno pratish je lagano isto kao i analiza... Ekonomija je takodje lagana, knjiga je sjajna, dovoljno je jedno chitanje da se sve razumije, jednostavnije od onoga ne mozhe biti objashnjeno (stvarno treba vishe vremna da se prochita cijela)... Ima ljudi koji posle par godina studiranja ne kopchaju zakone ponude, trazhnje i sl, koje mozhesh zbuniti nekim jednostavnim pitanjem, a zavrshavaju fakultet, kojoj to crnoj ekonomiji oni mogu bilo shta pomoci, dzaba im sve nabubane informacije ako oni to ne razumiju...

    P.S. Kad dobijam drzhavu, sve sem zavrshni iz monetarne mozhe da se spremi za 2-3 dana (jedini uslov prisustvo svim predavanjima i vjezhbama)... Nije isto kad nijesi nishta pratio pa u hodu saznajesh nove stvari i kad ti je sve poznato samo se prisjecash...



    Sa elektronskim testovima su se posrali u sve... Vecinom ponavljaju pitanja iz godine u godinu, napravi se dobra skripta i 90% ljudi uchi tako... Nikog vishe ne zanima da to nauchi, svi bi samo da polozhe, zashto da ne kad im sistem dozvoljava... Nijesam znao to za teoriju iz matematike, vishe nego smijeshno...

    Iz mikro je takodje losh sistem... Na zavrshnom ispitu morash bukvalno da nabubash sve grafike... Briga njih razumijesh li ti shta je na tom grafiku, bitno je da ispishesh chitavu stranicu... Uvjek se $etim drugarice iz srednje koja je neke grafike iz fizike objashnjavala okrenuta ledjima od table i kako je profesorica isprosipala (inache djevojka je znala od tachke do tachke napamet 2 strane iz knjige o tome)...

    Nidje nijesam tvrdio da se za to vrijeme mozhe nauchiti, nego da je dovoljno da se polozhi... Istina da sam malo pretjerao, ali i vi ste se odmah uhvatili pojedinih ispita, ti tezhi chine 20%, chemu onda sluzhi ovih 80% sprdanja...? Ima ljudi koji plate par stotina eura za spremanje iz npr rachunovodstva i ne polozhe ga, ne mogu da shvatim kako su oni uopshte dobili priliku da studiraju ekonomiju... Neka predju na neshto shto im odgovara... Mada oni nijesu nishta krivi, kriv je sistem koji ih pushta... Kvazi spremachi se napune para, fakultet se napuni para, na kraju im daju tu jadnu diplomu, nadju zaposlenje preko veze u nekoj banci, pi-com-u i sl, i posle se chudimo shto nam je drzhava dje jeste...

    Nisi malo,no malo povise,ali ajde.
    Ja shvatam da kriterijum pada iz godine u godinu i to najbolje vidim po cinjenici da se neke moje kolege koje su vec usle u 7. godinu studiranja,a da jos nisu trecu upisali,odjednom "bude" i pocinju da polazu ispit za ispitom.Mora bit da su se opametili i poceli da uce .
    Medjutim,svejedno ne mogu da vjerujem da neko moze kolokvijum iz bilo kojeg od ispita koje sam naveo da spremi za 2-3 sata.Istina,kad sam ja studirao,nismo imali elektronske testove,osim iz organizacionog ponasanja i mozda informatike,ne sjecam se tacno,ali ne mogu da vjerujem da neko moze za 2-3 sata ili 2-3 dana da nauci stotine nidje-veze podjela kod Boza Mihajlovica(na stranu koliko je ucenje toga zaista korisno) ili ne daj boze da spremi kolokvijum iz monetarne dje ti Lakic da 30-40 (ogromnih)pitanja za svaki kolokvijum,od kojih ti 3 dolaze na samom kolokvijumu i moras da ih odgovoris na nacin da ispises bukvalno citavu vjezbanku ili nema sanse da polozis.Ja mislim da nema sanse da se kolokvijum kod njega mogao spremit ispod 10 dana jakog ucenja(a nama malo glupljima je trebao i po koji dan vise).Tu je prolaznost bila vrlo mala,ako se dobro sjecam.Onda racunovodstvo kod Todorovica...Ne znam,mozda i ja mlatim jer ne znam kako to sve danas funkcionise,ali iskreno ne vjerujem da je palo toliko da bilo sta osim izbornih predmeta mozes spremit za sat-dva :? .
    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    Juce mi je djevojka koja ima prosjek iznad 9 rekla da mrzi engleski, da ga veze nema i da je jedva polozila a meni je recimo engleski bio presmijesan i vise puta sam se zapitala da nisu kakvi testovi iz vrtica zalutali na kolokvijum.
    Valjda je dovoljno da kazem da ima studenata koji NABUBAJU prevod lekcija koje dolaze na usmenom ispitu

    Za ovo se slazem 100%.Umjesto da se stvarno uci engleski,oni daju neke testice dje se trazi da odredis da li je u pitanju past continuous ili present continuous,past simple ili present simple...u sustini stvari koje moze da uradi covjek koji rijeci engleskog ne zna,samo ako nabuba neka pravila.Meni je narocito smijesno sto svako poslije tvrdi kako zna engleski.
    Last edited by GreatMontenegro; 23-12-10 at 17:44.

  17. #417
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Nisi malo,no malo povise,ali ajde.
    Ja shvatam da kriterijum pada iz godine u godinu i to najbolje vidim po cinjenici da se neke moje kolege koje su vec usle u 7. godinu studiranja,a da jos nisu trecu upisali,odjednom "bude" i pocinju da polazu ispit za ispitom.Mora bit da su se opametili i poceli da uce .
    Medjutim,svejedno ne mogu da vjerujem da neko moze kolokvijum iz bilo kojeg od ispita koje sam naveo da spremi za 2-3 sata.Istina,kad sam ja studirao,nismo imali elektronske testove,osim iz organizacionog ponasanja i mozda informatike,ne sjecam se tacno,ali ne mogu da vjerujem da neko moze za 2-3 sata ili 2-3 dana da nauci stotine nidje-veze podjela kod Boza Mihajlovica(na stranu koliko je ucenje toga zaista korisno) ili ne daj boze da spremi kolokvijum iz monetarne dje ti Lakic da 30-40 (ogromnih)pitanja za svaki kolokvijum,od kojih ti 3 dolaze na samom kolokvijumu i moras da ih odgovoris na nacin da ispises bukvalno citavu vjezbanku ili nema sanse da polozis.Ja mislim da nema sanse da se kolokvijum kod njega mogao spremit ispod 10 dana jakog ucenja(a nama malo glupljima je trebao i po koji dan vise).Tu je prolaznost bila vrlo mala,ako se dobro sjecam.Onda racunovodstvo kod Todorovica...Ne znam,mozda i ja mlatim jer ne znam kako to sve danas funkcionise,ali iskreno ne vjerujem da je palo toliko da bilo sta osim izbornih predmeta mozes spremit za sat-dva :? .

    Prije 2 god se marketing mogao polozhiti bez zavrshnog ispita, sa 2 elektronska testa koja su bila presmijeshna... Bozha nijesi morao da vidish nijednom u toku godine...

    Rachunovodstvo teorija premjeshna, vecinom na zokruzhivanje, bez uslova da uradish 50%, shto znachi da je nijesi morao ni uchiti... Ja sam slabo ishao na predavanja i vjezhbe (tj mozhda sam bio na 20%), ali uz pomoc drugarice za po 2 dana (po 6-7h dnevno) spremljena oba kolokvijuma za prolaz... Masa ljudi ide na spremanje, uche je svaki drugi dan, daju dosta para i na kraju panu... Znam da ne mogu svi dobro baratati sa brojevima i kopchati neke stvar, ja npr koliko dobro razumijem i lagano uchim matematiku i sl, toliko mi je smor i teshko uchiti pravo... Ali ne mogu da razumijem ljude koji troshe velika sredstva i vrijeme, a ochigledno je da im neka materija ne lezhi i ne da nikad nece biti uspjeshni u tome, nego ce uvijek biti loshi...

    Monetarna je stvarno izuzetak i ne polazhe se bez muke...

    Moguce da je sad malo drugachije (tezhe) jer se izmijenio sistem, ali s obzirom da se svake godine mijenja, sledece mozhe biti dosta lakshe...
    Last edited by MeDo_JE; 23-12-10 at 18:16.
    #fakenews

  18. #418
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,345
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Bencivenga sad kad si sve te skole naucio nauci malo i da koristis opcije pisanja po forumu da ne citam tvoj post za postom pored opcije quote imas i opciju multiquote... pa se malo koristi njome molim te
    I nemoj se nervirat opusteno covjece razumijemo mi da su ti dobro izolaciju na zivcima skinuli na pravni fakultet ... no da je srece i da je reda na tom fakultetu ti bi imao adekvatniji tretman i ne bi toliko cesto pizdio i nervirao se... i ne bi te nervirale
    a koliko si naucio a koliko nisi to ces tek da vidis ... mada ono sto definitivno nisi naucio jeste ophodjenje prema sagovorniku i drzanje nivoa akademskog gradjanina u komunikaciji mada ono ne rekose dzaba u par navrata na forum odje da danas svako zavrsava fakultet...
    Vikky imas pozdrav. Samo toliko.

  19. #419
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,429
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ne umijem postavit sliku pa evo sa sajta.

    http://javniservis.me/2011/01/10/bog...pali-na-tjeme/

    Jel se samo meni cini ili ovi sa udg postaju 'sektasi' kao jehovini svjedoci i oni sto idu na ples, na salsu sta vec.
    Last edited by Mstislav; 11-01-11 at 04:25.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #420
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ne umijem postavit sliku pa evo sa sajta.

    http://javniservis.me/2011/01/10/bog...pali-na-tjeme/

    Jel se samo meni cini ili ovi sa udg postaju 'sektasi' kao jehovini svjedoci i oni sto idu na ples, na salsu sta vec.
    Samo vam se chini nesto pa pravite neprimjereno - da ne kazem glupo poredjenje. Zaista je nekad bolje da se zadrzite na utisku bez uplitanja "znanja" o necemu, jer ste kao navodno "ateista", totalna katastrofa u tome. Ateista ne znaci da ne znate o chemu prichate, nego upravo suprotno.

    Bog je za religiozne Kreator svega na zemlji, a ovo sto je napisano na "cestitci" koja izvitopereno- kreaciju pretpostavlja studentima kao "Boga" je pribliznije samo "satanistickim" sektama, ali ovo je nesto sto se moze poistovjetiti sa organizacijom - Sajentologa. (u Ex Yu se pojavljuju od 1995. godine i nije chudno da su sada i u CG. Ipak je rijech o korisnoj OB, i esencijalno komercijalno profitabilnoj organizaciji). Ako je prenesena iz GB - onda je organizovana kao Korporacija...
    Malo sam pogledala njihov sajt (samo zbog Vaseg linka) i kao sto mozemo vidjeti - oni to ne kriju:
    Ključna ideja je:

    Kako neosporno talentovane i inteligentne mlade ljude iz Crne Gore podstaći da razviju osjećaj za život! Kako im pomoći da se oslobode mnogih predrasuda i vrijednosti sredine koje ih ometaju na globalnom trendu; kako im razviti kuraž da donose odluke i hrabrost da traže nova rešenja i budu inovativni i kako im razviti moralne norme koje traže poslovni uspjeh! (Dijanetika - ...oslobadjanje od kompleksa i prethodno stecenih "loshih navika" itd itd)

    Ideja ovog Univerziteta nije da se studenti zatrpavaju knjigama, da bubaju i da memorišu što više informacija. Ideja je da studiraju i da se zabavljaju! Ne da uče! To dalje znači da ih ovaj univerzitet ne priprema za život, već da studenti još na Univerzitetu žive svoj život!

    Ovakav pristup studiranju praktično znači da je nastava (predavanja i vježbe, ispit) samo jedan dio onoga čime se student bavi na Univerzitetu. Za uspjeh na tržištu nije dovoljno samo znanje samo po sebi! Potreban je i karakter koji to znanje može da iskoristi!

    Sve aktivnosti na Univerzitetu biće usmjerene na osamostaljivanje studenata, njihovu individualizaciju i vjeru u sebe! Riječju, naglasak je na izgradnji ličnosti, a ne samo stručnjaka!("Pojedinac se oslobadja zabluda. Sjecanja se brisu, i covjek postaje naprasno chist.. Time kako tvrde covjek postaje "duhovno bice" koje snagom uma moze da se izlijecii i da ostvari sve sto on zeli u zivotu.)
    ....
    Obratite paznju i na uzvichnike. Logo tog faxa nisam izanalizirala, ali ..
    Jasno je da ovo nije stav Ateista jer Ateistima nije potrebno poredjenje za Boga, niti bi bilo chijem djelu -kreaciji davali tu velichinu.
    Neko je spominjao Masoneriju u CG, i prvo sto sam pomislila islo je ka tome, ali znajuci da slobodnim zidarima ne mogu prici ateisti, kriminalci, osobe bez visokih moralnih normi, niti mladji od 21 godinu.. to je odmah eliminisano...U CG se za tako nesto, u masovnom smislu ne moze desiti jer je po Masonskim pravilima i zabranjeno.

    Tek, rezultat poruke ove cestitke i "Ideje vodilje" sa sajta ovog faxa (ko li im je radio sajt i pisao tekst taj teshko da je sam sa sobom), moze pokazati totalnu nakaradnost i teznju za stvaranjem nekih sociopata, umishljenih lichnosti kojima valjda (po Ideji vodilji) teze srediti "karakter" da umisle da je njihova kreacija - Bog za sve i svakog...Znaci postepeno i lichnosti bez sposobnosti empatije. "Osmjeh radi novca, ponizan stav radi novca, tuzan pogled radi novca, prijatelj radi novca, neprijatelj radi novca.. itd.. "

    Koji je konacni cilj sajentologije?


    Prema nekim izvorima namjera sajentologa najlakshe se da prikazati na dva nivoa. Prvi nivo bi bila njihova teznja da pomognu pojedincima u razvijanju vlastite lichnosti. Drugi njihov cilj je postizanje moci u politichkom i drzavnom smislu.

    U ovom, poslednjem smislu se najbolje prepoznaje prava strukturisana organizacija koja tezi da udje u podruchje politike i javne administracije, upravo u svrhu javne dominacije.



    ....

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-01-11 at 08:01.

  21. #421
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ^Ako ne mogu kriminalci , ne bi bilo tri masona u CG
    Kreč, kolica i mešalica.

  22. #422
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    ^Ako ne mogu kriminalci , ne bi bilo tri masona u CG
    Biti Mason je privilegija...tako da...

    Hvala Lepo

  23. #423
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,894
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Muka živa sa intelektualcima iz staklenika. Sve to fino i jedro izgleda, ali ukus je nekako bljutav.

    A ja ne jedem previše mason. Pomalo slatkog, to je sve.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #424
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ja sam mason ali ne bih da pricam o tome..
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  25. #425
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Da nece ko od UDGovca za Prag ovo? Ja bi isao no nijedan od drugova sto ih znam nece, a malo ljudi znam tamo pa ako hoce ko...
    http://www.udgedu.me/fmefb/files/dow...49942_8606.doc

Page 17 of 19 FirstFirst ... 713141516171819 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fakultet Za Informacione Tehnologije
    By adrenaline in forum Software
    Replies: 401
    Last Post: 20-05-12, 12:02
  2. Fakultet u Bijelom Polju
    By G R A D in forum Sjeverni
    Replies: 34
    Last Post: 27-09-05, 15:05
  3. Srbiji prijeti ekonomski kolaps
    By Beranac in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 25-07-05, 17:09
  4. Promashio si temu! Jedinica! - Ali, uchiteljice... :D
    By independent girl in forum Sve i svašta
    Replies: 113
    Last Post: 23-06-05, 22:35
  5. Ekonomski fakultet Karaoke 2005
    By hercules in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 06-05-05, 00:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •