Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 75 of 75

Thread: Marketi i prodavnice u Podgorici

  1. #51
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me dje u PG(preko morace bi najbolje bilo) ima da se kupe one kesice sa kokicama(tj za pravljenje kokica, ona zrnca ). Trazila sam u par prodavnica ali nema

  2. #52
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DELTA HOLDING ZAINTERESOVANA ZA NIKŠIĆKI PLUS KOMERC

    Mišković pregovara sa Vučurovićem

    Predstavnici beogradske Delte, vlasništvo najbogatijeg Balkanca Miroslava Miškovića, pregovaraju o preuzimanju nikšićkog Plus komerca.
    - Imali smio kontakte sa Plus komercom i Pantomarketom i očekujemo da dalje nastavimo razgovore - saopšteno je "Danu" iz Deltinog sektora za odnose sa javnošću.
    Planovi Delte u Crnoj Gori su, za sada, kako je navedeno, usmjereni na razvoj maloprodajne mreže kroz grnfild investicije.
    - Ne isključujemo, međutim, mogućnost akvizicije postojećih maloprodajnih lanaca - kazali su iz Delte.
    Istakli su da su "više nego zadovoljni" rezultatima u prva dva objekta koja su nedavno otvorena u Podgorici i Baru, a koju se prostiru na površini od hiljadu, odnosno 1,3 hiljade kvadrata.
    - Prometi su odlični, a i ukupan utisak potrošača o Maksiju, za kratko vrijeme je izvanredan - ocijenjeno je iz Delte i dodaju da nemaju u planu izgradnju pogona mljekare i pekare u Crnoj Gori.
    Delta holding, vlasnik delta Maksi marketa, započeo je regionalno širenje preuzimanjem trgovinskog lanca Tropiko u Bosni i Hercegovini u julu ove godine, a u septembru je kupila drugi po veličini bugarski lanac Pikadili. U Srbiji je Komisija za zaštitu konkurencije utvrdila da Delta ima dominatan položaj na beogradskom tržištu sa više od 50 odsto učešća.
    Mišković je, po ocjeni poljskog Vprosta, lično težak oko 1,5 milijardi eura, a prema nekim procjenama koje se mogu naći na internetu, Delta ima vrijednost od preko tri milijardi eura.

    L.S.

    Crnogorci ćute

    Iz Plus komerca i Panto marketa nijesu bili zainteresovani da komentarišu moguće poslovne veze sa Miškovićem.
    Trgovački lanac Pantomarket iz Herceg Novog vlasnik je 70 odsto nikšićkog Plus komerca, za koji je yainteresovana Delta. Obje kompanije posjeduju dvije najveće maloprodajne mreže u različitim regionima Crne Gore. Panto market iz Herceg Novog, čiji je vlasnik Panto Vučurović, osim maloprodaje organizovane u 70 objekta prehrambenog tipa u Crnoj Gori, posjeduju klanicu u Čačku površine oko 1,5 hiljada kvadrata koju je kupio za 1,7 miliona eura, kao i Žitopromet iz Čačka. U Plus komercu razvijaju i ugostiteljstvo i turizam, što smatraju novom razvojnom šansom kompanije.

    izvor: DAN

  3. #53
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Sjutra se otvara MAXI mega market na Starom Aerodromu, u 14. chasova.
    Najavili su cijene nize 50 %, a i josh neke povoljnosti! Bogami ce VOLI imati problem, pred NG kad im je promet desetostruko veci ovaj ce im pokvariti rachune!

  4. #54
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gloralera View Post
    Interesuje me dje u PG(preko morace bi najbolje bilo) ima da se kupe one kesice sa kokicama(tj za pravljenje kokica, ona zrnca ). Trazila sam u par prodavnica ali nema
    plus komerc iza mase i granda , ja kupujem kokice redovno, pitaj samo, a u mexu na tuskom dvije vrste kokica za microwave mmmmmmmmmmm
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,384
    Thanks Thanks Given 
    2,814
    Thanks Thanks Received 
    4,014
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sjutra se otvara MAXI mega market na Starom Aerodromu, u 14. chasova.
    Najavili su cijene nize 50 %, a i josh neke povoljnosti! Bogami ce VOLI imati problem, pred NG kad im je promet desetostruko veci ovaj ce im pokvariti rachune!
    Hvala. Dobro si me upozorila da ne krecem na Stari Aerodrom sjutra, jer ce bit klanica
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #56
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,606
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    bogami na starom aerodrumu voli unisti deltu. bio sam i u voli i u maxi. voli razbija!

  7. #57
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je voli bez veze totalno,Bogu iza tregera a cijene iste kao u mexu ili Lakovicu. Meni je najbolji Lakovic u ulici Oktobarske revolucije, veoma korektni i ljubazni prodavaci a cijene sasvim pristupacne. Mex mi je nesto u fazi raspada u poslednje vrijeme a Maxi mi je odvratan jer su prodavaci krajnje neljubazni i vazda naprceni nesto.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Voli bi bio najbolji da kod njih ne radi ona plava (ili sijeda:? ) starija, vazda namrgodjena "gospodja" (mislim na market u bloku 5 ).
    mrzna li mi je................sto je ono!?!?!?!?!?

  9. #59
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sparco,vidimo se na svadbi

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo sa pantom koji kupuje ali bas sve poslednjih godinu dvije ce bit posebno interesantno, posebno imajuci u vidu njegove lokacije sa primorju, te cinjenicu da posjeduju jaku mesnu industriju i odlicnu /u cg jednu od dvije najopremljenije/ pekaru. bice naredna godina zestoka i procjenjujem da niti jedan lanac do 2009 u cg nece biti domaci /tu prije svega mislim na voli koji ipak trazi ino strateskog partnera/.

  11. #61
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default ;p

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    sparco,vidimo se na svadbi
    kojoj? jel kumu mome dobrome /
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #62
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    suteren, prva desno
    Posts
    101
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleXa View Post
    Voli bi bio najbolji da kod njih ne radi ona plava (ili sijeda:? ) starija, vazda namrgodjena "gospodja" (mislim na market u bloku 5 ).
    mrzna li mi je................sto je ono!?!?!?!?!?
    Sigurno najodvratnija prodavacica svih vremena na nasoj planeti Zemlji. Placao bih i skuplje samo da kod nje na kasu ne dolazim. Siguran sam da nikome ne stoji gore ona kombinacija crvene uniforme i plavo-sijede kose do njoj. Mrzim je, siguran sam da i ona mene i cijeli svijet. Kao mali sam mislio da takve zene mogu biti samo macehe (inspirisan Pepeljugom i ostalim pricama za djecu), nikako da rade u usluznim ustanovama. Potrosaci svih zemalja dajte glas protiv ohole prodavacice-kasirke.
    A ja sam godine proveo sa Todom

  13. #63
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Carine

    Cula sam da ce Carine preko puta Vektre da pretvore u restoran
    slican onome u centru.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,890
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,847
    Thanked in
    1,228 Posts

    Default

    da.a ostali objekti su dati u zakup pantomarketu... pametno
    f6

  15. #65
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam smije li se to ovdje ...
    Lakovic marketima je potreban kalkulant sa iskustvom pa ako znate koga neka mi se javi na pm ili neka podje u racunovodstvo, na zlatici u marketu

  16. #66
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeli jos neko cuo da je Merkator kupio i Lakovic markete

  17. #67
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Voli u Tolosima, izuzetno ljubazno osoblje mada koliko cujem onaj na starom aerodromu je apsolutni pobjednik
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  18. #68
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mišković osvaja Boku

    DELTA SE SPREMA ZA PARTNERSTVO SA TRGOVAČKOM KOMPANIJOM NAPREDAK IZ KOTORA

    Podgorica – Kompanija Delta, vlasništvo srpskog biznismena Miroslava Miškovića, pregovara o strateškom partnerstvu sa trgovačkom kompanijom Napredak iz Kotora, i skoro je izvjesno da će doći do aranžmana – saznaju „Vijesti“ od izvora bliskih Delti.
    U kotorskoj kompaniji juče nijesu željeli da daju bilo kakve komentare o tome da li će Delta postati vlasnik, odnosno partner, saopštivši da će o svemu odlučiti skupština akcionara koja se održava krajem jula.
    Većinski vlasnik Napretka je kompanija Exponat iz Kotora sa 68,5 odsto akcija, čiji je osnivač Ljubomir Šćepanović.
    Delta, koja je već otvorila dva Maxi marketa u Podgorici, i po jedan u Baru i Sutomoru, planira dalje širenje svoje trgovačke mreže po Crnoj Gori, pa tako i u Boki. Napredak iz Kotora bio bi odličan partner jer posjeduje objekte, prepoznatljive kao ELA marketi, u Starom gradu, Škaljarima, Dobroti, Prčanju, Risnu i Svetom Stasiju. Posjeduju i maloprodajne objekte u Radanovićima i Stolivu, kao i moto salone MaxMoto u Robnoj kući Kamelija i MaxMoto II u Podgorici.
    Najveća investicija Delte, kada je u pitanju trgovina, svakako je igradnja Delta siti centra u Podgorici, koji će biti otvoren najkasnije na jesen.
    U Crnoj Gori postaje sve jača konkurencija među trgovačkim lancima. Mex se dobro pozicionirao nakon što ga je kupio slovenački Merkator, Voli i Novito postaju sve jači, Pantomarket, odnosno Plus komerc, koji su sada u istoj grupaciji svakog dana se šire...
    Dobri poznavaoci prilika na tržištu tvrde da se očekuje ulazak novih trgovačkih lanaca iz inostranstva, najvjerovatnije preko kupovine nekih od postojećih u Crnoj Gori.


    Akcije rasle

    Pojedini investitori na berzi kao da su već prepoznali šansu da zarade novac na akcijama Napretka. Juče su akcije ove kompanije porasle za oko 18 odsto na prosječnih 13,16 centi, a ostvareni promet na ovoj haritiji bio je oko 25.000 eura.
    Tržišna vrijednost Napretka, na osnovu jučerašnje cijene akcija, je oko 13,1 milion eura.
    izvor: Vijesti

  19. #69
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupili Era centar i Laković markete

    TRGOVAČKI LANAC NOVITO OZBILJNO SE UPUSTIO U TRŽIŠNU UTAKMICU

    Herceg Novi – Trgovački lanac Novito, kao brend u vlasništvu Mješovitog iz Herceg Novog, ozbiljno se upustio u tržišnu utakmicu.
    Nakon brendiranja i konsolidovanja u poslovanju, Mješovito je u međuvremenu postalo vlasnik Era centra u Podgorici i Laković marketa, koji ulaze u sistem Novito.
    - Cilj nam je da u postanemo lider u maloprodaji robe široke potrošnje u Crnoj Gori - kaže za “Vijesti” vršilac dužnosti direktora Mješovitog Mirjana Lubarda.
    U Sutorini pored Herceg Novog, gdje kompanija ima oko 11,5 hiljada kvadrata zemljišta, čekaju se neophodne dozvole da bi, na oko 4,5 hiljada kvadrata, počela gradnja savremenog tržnog centra.
    U ovoj godini kupljen je objekat od Onogošta u Nikšiću, a potpisan je i predugovor za kupovinu dviju prodavnica u Podgorici.
    U narednih pet godina kompanija namjerava da, pored onog u Sutorini, izgradi još nekoliko tržnih centara u Tivtu, Kotoru, Budvi, Nikšiću, Beranama i dva u Podgorici, u što će investirati najmanje 30 miliona eura. Samo investicija u Sutorini iznosiće oko devet miliona. Pregovara se i oko kupovine lokacija u Baru, Ulcinju, Kolašinu, Mojkovcu i Pljevljima.
    Mješovito je u maju 2007. registrovao kćerku kompaniju Novito, koja se isključivo bavi maloprodajom. Nova kompanija koja ima 25 supermarketa i zapošljava 430 radnika počela je samostalno da radi od 1. januara ove godine.
    - Postavili smo dobar sistem poslovanja u trgovini, što je uslovilo i povoljan osnov za formiranje preduzeća koje će se isključivo baviti maloprodajom. Mješovito je na taj način dobilo prostor za bavljenje drugim poslovima, prije svega investicijama i nekretninma - objašnjava Lubarda.
    U vlasništvu Mješovitog je i Luka Zelenika koja je izdata u zakup.
    Direktorica Mješovitog ističe da kompanija u posljednje tri godine uzastopno bilježi pozitivne finansijske rezultate. Lani je ostvaren veći promet za 32 odsto, dok su istovremeno troškovi rasli 21 odsto, što po riječima Lubarde govori o dobro postavljenom sistemu kontrole prihoda i troškova.
    Ističe i da je likvidnost firme bila odlična, a da su sve obaveze prema dobavljačima, poreze i druge usluge, kao i plate zaposlenih, koje su u prosjeku iznosile oko 300 eura, izmirivali na vrijeme.
    izvor: Vijesti

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,384
    Thanks Thanks Given 
    2,814
    Thanks Thanks Received 
    4,014
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    Cula sam da ce Carine preko puta Vektre da pretvore u restoran
    slican onome u centru.
    Hoce, evo se renovire uveliko. Eto prilike da se shminka sa Vektre iz Premiera preseli na novo mjesto
    Quote Originally Posted by acs View Post
    da.a ostali objekti su dati u zakup pantomarketu... pametno
    Uhh tu se ne zna Bozje zore. Ima malo problema oko tih zakupa i to, ali Panto i Chedo su to vec nekako dogovorili.
    Quote Originally Posted by ivan.pg View Post
    jeli jos neko cuo da je Merkator kupio i Lakovic markete
    Novito mjesovito iy Herceg Novog je kupio Lakovic markete i ERA-u.
    Last edited by hercules; 12-07-08 at 00:19.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #71
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a što čine ovi PLUS marketi...lično mi se čini da unazadjuju kvalitet usluga u CG...prije su Carine bili čist uredan market, sada udješ na isto mjesto, svugdje gužva, razbacani paketi, a često se osjeti i smrad iz frižidera...poslodavac zadržao malo osoblja a doveo neko svoje, većinom mi se čini iz NK, neke starije žene koje su, kako mi se čine, navikle da rade u nekim nižerazrednim piljarama...
    ovo naglo širenje će dovesti do kraha PLUS-a po meni...jer za sad, kvalitetu Voli-ja i donekle Maxi-ja niko nije dorastao...
    Laković je bio dobar, ne znam kako će odsele biti...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  22. #72
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Plus je u odnosu na Carine pokojne živo s`ranje.

  23. #73
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,435
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Merkator je kupio Lakovic markete i ERA-u.
    Prava šteta ako je ovo tačno za Laković... jedini preostali CG lanac.
    Ne izigravam lokal patriotu, nego šteta što stranci sve uzeše..

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ljudi jel vi umijete da citate? Novito je kupio Lakovic markete.
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,384
    Thanks Thanks Given 
    2,814
    Thanks Thanks Received 
    4,014
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Prava šteta ako je ovo tačno za Laković... jedini preostali CG lanac.
    Ne izigravam lokal patriotu, nego šteta što stranci sve uzeše..
    Novito je moja greska.
    Quote Originally Posted by Makica View Post
    Ljudi jel vi umijete da citate? Novito je kupio Lakovic markete.
    Mislio sam na Novito mjesovito iz Herceg Novog. Lapsus.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Akvaristika...
    By Igi in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1143
    Last Post: 30-05-22, 18:27
  2. Opštinska vlast u Podgorici!
    By sinisam in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 92
    Last Post: 19-11-07, 15:11
  3. Oli Ren u Podgorici
    By Sthlm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 21-04-05, 15:09
  4. EXIT04 promo zurka u Podgorici
    By popokatepetl in forum Muzika
    Replies: 9
    Last Post: 26-06-04, 15:43
  5. Kit u Podgorici??
    By laufer** in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 29-03-04, 23:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •