Results 1 to 18 of 18

Thread: Pravo stanje naseg drustva

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pravo stanje naseg drustva

    Da li iko prati sta se desava? Ljudi imaju stalne straze u objektu gdje je bio prodajni salon namjestaja, pokusavaju da strajkom ostvare svoja prava. Danas su se pojavile persone iz privatnog obezbedjenja i poceli da maltretiraju te ljude, da ih udaraju i guraju.
    Ovim putem bih pozvao sve zastitnike ljudskih prava, koji tako spremno reaguju kad im DPS ili SDP naloze, da se izjasne o ovome, to ako mogu da izvuku glave iz da ne kazem cega, sve NEZAVISNE intelektualce , sve NEZAVISNE novinare , i naravno sve ove tipove koji nas ubjedjuju da zivimo EVROPSKI. Mislim da je dovoljan ovaj snimak sto sam veceras vidio da pobije sve ove besmislene price o crnogorskom ekonomskom bumu itd………….Interesuje me jos jedna stvar kako ce ovi ufurani demokrate , lingvisti ,drzavotvorci i sta sve ne, da opravdaju ovaj divlji zapad, vjerovatno ce samo okrenuti glavu na drugu stranu i pokusati da se bave STVARNIM problemima naseg drustva tipa jezikom, crkvom i ostalim egzistencijalnim problemima i nece imati vremena da se osvrnu na ovakve trivijalne stvari kao sto je ova.
    Da li je dovoljno da ovaj slucaj i jos desetine ovakvih po nasoj USPRAVNOJ I NEZAVISNOJ CRNOJ GORI uzdrma iluziju za koju se ogroman broj ljudi grcevito drzi, iluziju da zivimo u iole normalnom drustvu, iole odgovornom prema svojim gradjanima, iluziju da zivimo zivot dostojan covjeka?
    Jos jedan poziv za velike borce za nezavisnost i velike velike patriote iz proslog perioda, evo vam sad prave prilike da dokazete svoj patriotizam. Nema boljeg nacina nego da stanete u zastitu svojih sugradjana, ili mozda treba neko da vam plati za to, ajmo svi ove silne barjake koji se viore po kucama i stanovima da bi se znalo ko je najveci crnogorac, u ruke i kod bivseg salona namjestaja da branimo Crnu Goru.
    kako je

  2. #2
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo neki strajkaci zvizde 15 dana vec ispred moje zgrade preko morace...vala mi ih je dosta vise...beba mi ne moze zaspat od njih...no objasnio bih im ja da sam na spratu 3+ jajima i krompirima po njima...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oni kao 1 nemaju pravo da budu u taj objekat, po drugo vlasnik ima pravo to da rusi. Sad ko je to upravu, a ko nije to ne znam jer nisam pratio tu situaciju, ali kako bilo, oni su tamo illegalno i mogu oni da budu tamo, lik ima pravo da srusi to.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ti isti RADNICI, koji nijesu zeljeli da rade kod Ante Markovica za 1000 DM,
    nego su trazili Sloba SLOBODU i njihove sindikalne organizacije, su nam NATOVARILI OVE U DZEMPERE NA GRBACHU, e sad neka NJIH JASHU,
    SAMI SU PALI I SAMI SE UBILI,
    POBIJEDILI SU NATO,
    pa NEKA POBIJEDE DPS.

    Shto ih SINDIKAT NIJE ORGANIZOVA,
    da svi rijeshe svoj STATUS,
    nego ih razsturio u hiljade malih grupica,
    pa se igraju sa njima,
    KAO MACHKA SA MISHEM.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Najjace od svega, je sto njihov predstavnik u medije javno optuzi Celebica i njegovu kompaniju. Sad su im oni kriv i sto su to kupili.
    Niko da optuzi rukovodstvo te firme.
    Neke stvari mi zbilja nikad nece bit jasne.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Radnici su zaboravili ZUTU GREDU,
    zaboravili SINDIKALNO RUKOVODSTVO koje je sve radnike dovelo u ovaj polozaj, zaboravili REZIM i stanove kod VILE BLAZOVE, njihove MEZIMCE, zaboravili DZEMPERE i minuse na konto supruga MLADIH I LIJEPIH,
    e sad neka se slikaju za REZIMSKU TELEVIZIJU, ili neka bombarduju NATO PAKT.

    Dvije decenije su PLANDOVALI,
    sad se shetili, da je MARKO RADOVIC, FABRIKA NAMJESHTAJA SAHRANJENA , KAD JE DOSHA SLOBO SLOBODA I MLADI & LIJEPI,
    ANTIBIROKRATSKA REVOLUCIJA, PROTIV MRSKE JEVROPE I CIJELOGA BIJELOGA SVIJETA, SVIJETSKA ZAVJERA.

    DOK SU NJIMA ZATVARALI FABRIKE,
    ZA SEBE SU PODIZALI STANOVE; NEKA IDU KOD DPSovaca,
    da im daju MILOSTINJU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ja bih ih sve otpustio i doveo policiju da ih pocera, ima drugih ljudi sto ce radit. A pustio bih ih da strajkuju do mile volje, samo dalje od objekta

    Mada nijesam totalno u toku zasto strajkuju i tako to al sam vidio na dnevnik sinoc one snimke.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Stara Pazova
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Ja bih ih sve otpustio i doveo policiju da ih pocera, ima drugih ljudi sto ce radit. A pustio bih ih da strajkuju do mile volje, samo dalje od objekta

    Mada nijesam totalno u toku zasto strajkuju i tako to al sam vidio na dnevnik sinoc one snimke.
    Strašno!!

    "Ja bih ih otpustio, doveo policiju......
    Mada ne znam zašto........"

    DemokratiJo dobar dan!
    Nismo zgodni,
    al smo zato nezgodni!

    Mali Tokyo.
    Stara Pazova!

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Ja bih ih sve otpustio i doveo policiju da ih pocera, ima drugih ljudi sto ce radit. A pustio bih ih da strajkuju do mile volje, samo dalje od objekta

    Mada nijesam totalno u toku zasto strajkuju i tako to al sam vidio na dnevnik sinoc one snimke.
    Nisi totalno u toku, ali bi svejedno doveo policiju da ih rascera?
    Gradjanske svijesti...

    @ Hercy
    Prozivaju oni i rukovodstvo - nemoj tako jendostrano da izvjestavas. Itekako ga prozivaju - ali im pece oci takodje onaj koji je tako lagano dosao do necega sto su oni stvarali decenijama...
    Vecina ljudi je zla

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Nije to jednostrano Bonja. Niti sad ja branim firmu Celebic, ali covjek je to kupio. Bilo na prodaju, pojavio se kupac i kraj.
    Dikretor firme je direktno odgovoran za tu prodaju ja mislim. Bolje bi bilo oko toga da se pozabave. A ne ovako dobijaju krivicnu prijavu zbog uzurpiranja privatnog posjeda.
    Znam ja, tesko je, neko je tu radio 30 godina, i sad dodje privatnik i rusi im hale. Nije to lako. Ali eno i cuveni i silni Radoje Dakic na pola prekopan, a kod Mugija sav isrctan na karte
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    N-L je mališa, ne budite suviše strogi prema njemu. Njemu samo treba dati po guzici, ništa drugo. (i naravno niko drugi to ne treba da obavi nego njegov tata) :mrgreen:

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    POKRET ZA PROMJENE ZATRAŽIO OD DRŽAVNOG TUŽIOCA DA POKRENE ODGOVARAJUĆE POSTUPKE PROTIV PREDSTAVNIKA VLADE

    Nepoštovanje zakona o imovini bivšeg SK?


    Podgorica, 5. novembra (MINA) – Pokret za promjene zatražio je od državnog tužioca da pokrene odgovarajuće postupke protiv predstavnika Vlade Crne Gore zbog "zloupotrebe službenog ovlašćenja i nepoštovanja" Zakona o imovini bivših društveno-političkih organizacija.
    Direktor PZP Boris Marić je kazao da je ovim zakonom predviđeno regulisanje postupka davanja na korišćenje državne imovine, ali to u praksi nije realizovano zbog čega Demokratska partija socijalista dobija veliku finansijsku korist.
    On je naveo da je zakonom predviđeno da „su Vlada, odnosno nadležni organ lokalne samouprave dužni da u roku od 30 dana od stupanja na snagu zakona, donesu podzakonske akte kojima bi utvrdili način i postupak davanja na korišćenje državne imovine parlamentarnim strankama i partijama koje imaju odbornike u skupštinama opština, uz njihovu prethodnu saglasnost“.
    Marić je u izjavi dostavljenoj MINI kazao da se ova zakonska odredba ne poštuje, iako je usvojena prije sedam godina.
    „Vlada i drugi nadležni organi nijesu izvršili nijednu obavezu utvrđenu tim zakonom, već su ga na očigled domaće i međunarodne javnosti najgrublje kršili, zadržavajući sve monopole bivšeg Saveza komunista i obezbjeđujući DPS-u sticanje znatnih materijalnih sredstava i drugih privilegija, sve na štetu opozicionih partija i Crne Gore“, rekao je on.
    Direktor PZP je naveo da smo zbog toga „svjedoci jedinstvenog primjera da je Vlada jedne države podstanar vladajuće partije, čime se velika finansijska sredstva od poreskih obveznika prelivaju u partijski budžet DPS-a“.
    „Zato tražimo od državnog tužioca da preduzme mjere odgovornosti protiv lica koja su svih ovih godina nezakonito vršili finansijske transakcije u korist DPS-a i istovremeno obezbijedi povraćaj nezakonito stečenih sredstava u korist državnog budžeta i budžeta jedinica lokalne samouprave“, istakao je Marić.
    Libertas

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima nas raznih, neko bi ih kamenjem,neko bi im policiju.......stvarno za ne vjerovati,ali dobro. Jedno mi je milo sto je samo pitanje vremena kad ce ljudi sto misle da se njih ne tice nista osim njihove guze da osjete sta to u stvari znaci. To znaci drage moje guzonje da ce vas zivot dovesti u situaciju kad cete morati da se oslonite na pomoc sindikata,pravosudja,policije,zdravstva i slicno i onda cete vi biti ti koji ce da traze zastitu svojih prava ali tada cete naici na sve sem na pomoc i onda ce vam biti malo jasnije zasto treba napraviti drzavu po mjeri svih a ne po mjeri 5-6 ljudi i njihovih familija.Ali boli vas uvo,tata ce da glasa za DPS i sve ce da zavrsi.
    kako je

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ne znam zasto strajkuju ali po ovome sto sam vidio oni su tu ilegalno. Vlasnik moze da rusi i radi sta hoce.

    Ako su tu ilegalno policija bi trebala doci i rastjerat ih. + on moze da rusi sta god hoce kad je na njegovoj zemlji.
    Last edited by N_L; 08-11-07 at 16:35.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Robni deficit Slovenije 1,27 mild. evra

    Tanjug
    Slovenija je u septembru uvezla robe za 1,652 milijarde evra, a uvezla za 1,866 miliona evra, što znači da je pokrivenost uvoza izvozom iznosila 88,5 odsto.
    Izvoz izražen u evrima bio je vrednosno za 9,3 odsto viši nego u septembru prošle godine, a uvoz za 15,2 odsto, saopštio je državni statistički zavod.
    Prema privremenim podacima, Slovenija je u prvih devet meseci ove godine izvezla robe za 14,390 milijardi evra, što je za 1,1 odsto više nego u istom periodu prošle godine, a uvezla u vrednosti 15,668 milijardi evra odnosno za 18,8 odsto više.
    U tom periodu je robni deficit sa inostranstvom iznosio 1,279 milijardi evra, a pokrivenost uvoza izvozom je iznosila 91,8 odsto. U zemlje članice Evropske unije (EU) Slovenija je u septembru izvezla robe za 1,139 milijardi evra, što čini 68,9 odsto ukupno izvezene robe. Roba uvezena iz EU vredela je u septembru 1,401 milijarde evra, što predstavlja 75,1 odsto uvezene robe.
    Evo uporedno stanje nasheg drushtva.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VojvodinaONLINE View Post
    Strašno!!

    "Ja bih ih otpustio, doveo policiju......
    Mada ne znam zašto........"

    DemokratiJo dobar dan!
    DEMOKRATO STO IH TI NE POVEDES DA U TVOJ STAN STRAJKUJU A ?????
    Lasno li vi se dovatit demokratije kad vi pase !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vulik View Post
    Ima nas raznih, neko bi ih kamenjem,neko bi im policiju.......stvarno za ne vjerovati,ali dobro. Jedno mi je milo sto je samo pitanje vremena kad ce ljudi sto misle da se njih ne tice nista osim njihove guze da osjete sta to u stvari znaci. To znaci drage moje guzonje da ce vas zivot dovesti u situaciju kad cete morati da se oslonite na pomoc sindikata,pravosudja,policije,zdravstva i slicno i onda cete vi biti ti koji ce da traze zastitu svojih prava ali tada cete naici na sve sem na pomoc i onda ce vam biti malo jasnije zasto treba napraviti drzavu po mjeri svih a ne po mjeri 5-6 ljudi i njihovih familija.Ali boli vas uvo,tata ce da glasa za DPS i sve ce da zavrsi.

    Tacno ti je to ,ima ne raznijeh naprr ti zivis u nadi da ce nekome bit lose i da ces ti onda zaurlikat eto rekoli vi ja a ! Po$ecas me na one povampirene veljeserbalje koji zborise ,kad se Crna Gora odvoji serbija ce dic zid na granicu od 10 metara visine pa cete ga vi vidjet i necete moc po$ecivat rodbinu ,necete se moc lijecit u beograd ni sve da platite Eurima hahahahha , i da ce ne siptari unistit i to sve u nadi nebilini poslije rekli "ETO ZBORISMO VI MI" i sad ni je banja kako se mucite ,no sva sreca nema NISTA OD TOGA !!!!!!!!!1


    ps. Quote:Ali boli vas uvo,tata ce da glasa za DPS i sve ce da zavrsi.

    No sto ! Hahhahahahahahahahh !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Sasa Aleksic (ex LSCG)

    Dok je Google u trećem tromjesečju ove godine uspio da ostvari dobit od čak 1,7 milijardi dolara, a Apple “izbaci” najnovijeg Leoparda 10.5, posmatrajući crnogorsku svakodnevicu nije teško zaključiti da je sistem ostao čvrsto u sedlu. Ovoga puta ojačan Ustavom i “novim” političkim savezom koji je Darmanović već krstio kao “Vladin Blok za ulazak u EU”. Drugačije ga i nije mogao nazvati, s obzirom da su Đukanovićevi ministri osnivači tadašnje Grupe za promjene. Očigledno se potvrdilo da je Montgomerijeva poruka precizno pročitana između redova. Miodrag Perović (čitaj PZP) i političko krilo Eurofonda, Atlas Grupe i Prve banke (čitaj DPS) nastaviće da igraju u istom timu. S druge strane Srbi glumataju ugroženost kroz prolog Filareta i njegov štrajk glađu, sa epilogom kroz novi Ustav, čime dokazuju da ih ne zanimaju ni Srbi ni njihov status. A status će svima biti isti, i razlikovaće se kao i do sada, odstojanjem od stola sa koga se bačaju zlatnici onima koji glume i igraju u filmu crnogorske formalne demokratije. Režiser je isti - “Veljko Bulajić” s tim što su pioniri stasali spremni za nove “pobjede” u slavljenju poraza. Ipak, bez obzira što trećina Rusa po posljednjim anketama vjeruje u SSSR, crnogorski koministi nisu zadovoljni novim Ustavom, što ih sigurno neće spriječiti da zajedno sa golootočanima vidaju rane, ostavljeni bez kompletne imovine koju im je DPS onako “majstorski”, u jednom danu pred sopstvenim očima skinuo sa grbače u zamjenu za bezrezervnu lojalnost.

    Evropska Unija je Crnoj Gori pružila ruku Sporazumom o Stabilizaciji i Pridruženju (SSP), dok su Englezi građanima novih članica EU zadržali vizni režim i time spriječili scenario koji se desio nakon prijema Poljske, Češke i Slovačke u EU kada je Ostrvo bilo preplavljeno emigrantima željnim dobre zarade.

    Za razliku od EU, OEBS je ostao dosljedan u svojoj politici u Crnoj Gori. Sjećam se kada sam 2000. godine na sastanku sa Julijanom Pils Jejtsom (tada, novoimenovanim šefom kancelarije za Crnu Goru) iz njegovih usta čuo sljedeću rečenicu: “Svi moji prethodnici virili su iz Đukanovićevog džepa. Mojim dolaskom stvari će se promijeniti”. U istinu su se promijenile, ali tako što su prethodnici otišli kući, a Jejts uskočio u isti džep. Zatim je isti taj OEBS 2002. godine, ovog puta preko šefa Robinsona, spriječio opoziciju da nastavi sa demokratizacijom državnih medija, tako da danas imamo ubjedljivo najgore medije u regionu, partijska glasila koja služe samo zato da bolje sijaju mrakom i “obasjavaju” medije koje direktno kontrolišu najbogatiji pripadnici sistema. Izbori su svi, po nalazima OEBS-a, bili ultra-legitimni… Mnogi su na sličan način prikazali ulogu OEBS-a i na Kosovu i u Makedoniji i situacija je preslikana samo sa drugim igračima. Sasvim sam siguran da ni jedan učesnik političkog života u CG njihovu ulogu, ako objektivno posmatra, ne može vidjeti drugačije. Osim eventualno predsjednika omladine DPS-a, bivšeg predsjednika podmlatka Podgorice i kandidata DPS-a za odbornika na posljednjim lokalnim izborima u glavnom gradu. Naime, OEBS je ovoga puta u svojoj “neutralnosti” otišao korak dalje, Arsenije Boljević, šef mladih DPS-a postao je koordinator OEBS-a na projektu reforme zatvora u Crnoj Gori. Istovremeno sa OEBS-om i šefom DPS omladine radovali su se i penzioneri.

    Obradovalo ih je njihovo Udruženje tako što im je omogućilo da na po deset mjesečnih rata bez kamate, kupe teleće u juneće meso i to teleću domaću polutku po cijeni od 5,5 EUR po kilogramu i juneći prednji čerek za 3,4 EUR po kilogramu. Jedino nisu naveli od koje firme i po kojoj proceduri je otkupljena tolika količina mesa za glasačku čerek-mašineriju. Za to vrijeme Marović je potukao Đukanovićev rekord i za jedan dan preko akcija Prve banke zaradio 3 miliona eura. Šef je imao malko lošije prolazno vrijeme pa je za 30 dana zaradio jedva 7 miliona. Šteta, a mogao je bar 9.

    Dok su Venecijanska komisija i EU lomile glave oko toga ko i na koji način treba da bira i razrješava sudske organe Crna Gora se bavila sasvim drugim stvarma, finansijskim naravno. Po ugledu na bivšeg predsjednika Ustavnog suda Blagotu Mitrića, koji je predsjednik NVO Kladioničara, koji su, za malo podigli revoluciju kada su prije nekoliko godina na par dana pozatvarane crnogorske kladionice, i novi predsjednik Vrhovnog suda Radoje Orović od suda pravi kladionicu. On je za sebe i svoje koleginice u sudu sastavio tiket i dobio tridesetak hiljada eura, čime je sasvim sigurno makar na tren zaljuljao Mitrićev kockarski ugled. Slučajno ili ne novac im je isplatila kladionica “Premijer”.

    Ipak, “neko nas posmatra - neko nas stalno gleda”, u stihovima pokojnog Milana Mladenovića. Korupcija je raširena i ukorijenjena u društvima Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Albanije, Kosova i Turske, a mjere koje se preduzimaju protiv te pojave nesrazmjerne su veličini problema. To se navodi u izvještaju Evropske komisije, do kojeg je britanski Fajnenšel tajms došao prije zvaničnog objavljivanja, a u kojem se ocjenjuje da korupcija, organizovani kriminal i međunacionalne napetosti usporavaju reforme u zemljama zapadnog Balkana.

    Blagoje Grahovac, penzionisani general prilično je precizno nacrtao trenutno stanje, nabrajajući fakture koje će stizati na naplatu: “Prva faktura je faktura ratnog zločina deportacije građana BiH radi likvidacije, druga faktura je neprocesuiranje ratnog zločina koncentracionog logora Morinj, treća je Bukovica, četvrta je Kaluđerski laz, peta, šesta i sedma su politika zločina u proizvođenju i vođenju tri rata (Slovenija, Hrvatska i BiH, dok zvanična Podgorica nije učestvovala u onom četvrtom, kosovskom). Osma faktura je transformacija šverca kao državnog projekta u organizovani kriminal, kao projekta oligarhije. U maskiranju odgovornosti oligarsi vrlo vješto koriste još jedan trik. Neprekidno proizvode oštre sukobe u Crnoj Gori na linijama: srpsko-crnogorskoj, vlast-opozicija, patrioti-izdajnici, državljani-nedržavljani, crkva-crkva i sl. Građani zanemaruju da se odgovorni za sve fakture upravo nalaze u redovima proizvodača tih sukoba. Procesuiranjem odgovornih za osam faktura, Crna Gora bi se trajno izmirila.”
    Šteta što “puška” opali prekasno. A i sam je dugo bio jedan od velikih blokova koji su dugo nosili gazdinu građevinu moći. Danas ratni profiteri kupuju istoriju. Bile su to godine bruke, zastide, moralne “izgradnje” današnjeg crnogorskog društva. A s druge strane i godine alhemije. Samo najbolji su uspijevali iz suve crnogorske drenovine iscijediti čiste kapi maslinovog ulja. Začinjene mirisom ruzmarina, timjana i basilika. A mirisi su osjećaji koji se najduže pamte.
    Last edited by Bonja the Zmaj; 14-11-07 at 14:29.
    Vecina ljudi je zla

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  2. Pravo glasa crnogoraca iz Dijaspore
    By monteboy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 18-06-05, 08:18
  3. Replies: 34
    Last Post: 08-05-05, 18:57
  4. 265.000 gradjana Crne Gore trazi pravo glasa
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 05-05-05, 17:37
  5. I oni imaju pravo
    By Lexus in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-04, 10:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •