Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: kupovina preko ebay-a

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Ulcinj,Crna Gora
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default kupovina preko ebay-a

    Da li je ko probao kupovati preko eBay.de?
    Crna Gora nije listovana u PayPal... Ima li druge mogucnosti za kupovinu?

    Hvala,

  2. #2
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by linux_fixer View Post
    Da li je ko probao kupovati preko eBay.de?
    Crna Gora nije listovana u PayPal... Ima li druge mogucnosti za kupovinu?

    Hvala,
    Prije bidovanja za bilo koji predmet, prethodno kontaktiraj prodavca i pitaj za alterbativne metode placanja kao i da li isporucuju robu ovamo

  3. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja koristim moneybookers.com i moram reci da mi je odlican...
    Sa njega kupujem Skype credit za PC-to-Phone razgovore, ponekad uplatim za kladjenje, kupim neki widget, knjigu na oprobanim site-ovim i tome slicno... imaju na site-u spisak svih site-ova po kategorijama sa kojima imaju saradnju i vec ih je dsota ali se spisak svakim danom uvecava!
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I da, zaboravih prije napisati... preko site-a kada se registrujes odstampas instrukcije za priliv novca na tvoj account kod njih, odes u banku uplatis na taj racun (provizija banke je 15eura na iznose do 2000eura) i za 2-3 radna dana ti legne novac na tvoj account i potom kupujes, prodajes, oduzimas i dodajes
    Prednost velika je sto nigdje ne ukucavas broj kreditne kartice tako da oko toga ne brigate....
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  5. #5
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Ulcinj,Crna Gora
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima i tih koje prihvate uplatu preko bank transfer.... mada se ja bojim da ima puno tih scamova,varanja ti platis a oni ti ne salju

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Ima zato se nemoj kao svaki pravi balkanski Zemo zalecet na novi Ferrari za svega 2999 EUR pa te nece niko prevarit
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    ja mislim da je bank transfer jedini najsigurniji nacin za placanje od nas prema svijetu

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    @casper
    moneybookers nalog mozes da "dopunis" preko visa kartice, da ne bi placao te provizije od 15-20 eur za swift transfer...

  9. #9
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa razmisljao sam i o tome, ali je ipak prevagnulo to da zastitim svoju karticu koja je vezana za racun preko koje primam platu...
    Ali ne znam kolika je provizija za uplatu karticom?
    Generalno, zadovoljan sam moneybookersom!
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaSPeR.MNE View Post
    Pa razmisljao sam i o tome, ali je ipak prevagnulo to da zastitim svoju karticu koja je vezana za racun preko koje primam platu...
    Ali ne znam kolika je provizija za uplatu karticom?
    Generalno, zadovoljan sam moneybookersom!
    Izvadi visu electron u drugoj banci, sa racuna odakle ti stize plata podigni novac i uplati na nju onoliko para koliko hoces da potrosis i nema da se sjekiras oce li ti ko provalit karticu preko koje primas platu

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    I meni je vezana za tekuci, pa evo me ziv.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    335
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako,moram da priznam da sam zaiste neupucen i nemam iskustva sto se tice trgovine preko neta,interesuje me sljedeca stvar: posjedujem Visa Electron karticu, e sad recimo da zelim da kupim nesto preko ebaya, ako nadjem prodavca koji bi prihvatio to, da li postoji mogucnost da ja direktno uplatim njemu na njegov racun,to je pretpostavljam bank transfer koji spominjete ali mene interesuje kako to konkretno funkcionise,ja uzmem njegov broj kartice uplatim,odem kod banke itd,sta li vec...Molio bih ako bi neko bio ljubazan da mi malo detaljnije obasni sve to kao i sve moguce alternativne metode placanje(sobzirom da nismo u mogucnosti koristiti PayPal), konkretno kod trgovine preko Ebaya,a vjerujem da bi i drugima koristile te informacije.Hvala unaprijed.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ima zainteresovanih za kupovinu na ebay, ili uopste ako nekome treba placanje bilo chega (skype, rapidshare....) preko paypal-a, neka se jave, mozemo se dogovoriti, da uz minimalnu proviziju kupuju preko mog paypal racuna, koji je verifikovan, i vise puta sam kupovao stvari sa eBay-a. Posiljka moze stizati i direktno na vasu adresu, a ako se drugacije dogovorimo, moze i na moju, pa da preuzmete od mene. Provizije su razlicite, u zavisnosti od vrijednosti proizvoda: 0-20 evra vrijednost robe - provizija 5 evra, 21-50 evra - 10 evra, 50-100 evra - 15 evra, 100-200 evra - 20 evra. Za vece vrijednosti, po dogovoru. Kontakt na PM.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    335
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eBayer View Post
    Ako ima zainteresovanih za kupovinu na ebay, ili uopste ako nekome treba placanje bilo chega (skype, rapidshare....) preko paypal-a, neka se jave, mozemo se dogovoriti, da uz minimalnu proviziju kupuju preko mog paypal racuna, koji je verifikovan, i vise puta sam kupovao stvari sa eBay-a. Posiljka moze stizati i direktno na vasu adresu, a ako se drugacije dogovorimo, moze i na moju, pa da preuzmete od mene. Provizije su razlicite, u zavisnosti od vrijednosti proizvoda: 0-20 evra vrijednost robe - provizija 5 evra, 21-50 evra - 10 evra, 50-100 evra - 15 evra, 100-200 evra - 20 evra. Za vece vrijednosti, po dogovoru. Kontakt na PM.
    Da si malko jeftiniji,bio bih cak i spreman na saradnju.
    Sobzirom da si ebuyer, mozes li odgovoriti na moj predjasnji post i malo pojasniti par stvari?

  15. #15
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BaDMaD View Post
    E ovako,moram da priznam da sam zaiste neupucen i nemam iskustva sto se tice trgovine preko neta,interesuje me sljedeca stvar: posjedujem Visa Electron karticu, e sad recimo da zelim da kupim nesto preko ebaya, ako nadjem prodavca koji bi prihvatio to, da li postoji mogucnost da ja direktno uplatim njemu na njegov racun,to je pretpostavljam bank transfer koji spominjete ali mene interesuje kako to konkretno funkcionise,ja uzmem njegov broj kartice uplatim,odem kod banke itd,sta li vec...Molio bih ako bi neko bio ljubazan da mi malo detaljnije obasni sve to kao i sve moguce alternativne metode placanje(sobzirom da nismo u mogucnosti koristiti PayPal), konkretno kod trgovine preko Ebaya,a vjerujem da bi i drugima koristile te informacije.Hvala unaprijed.
    Ne uplacujes na broj kartice, ta kartica ti i nije potrebna za bank transfer. za bank transfer, treba prodavac da ti da podatke o njegovoj banci, broju ziro racuna.... i ti kad odes u banku, popunis formular, napises swift kod banke koja prima pare, broj racuna korisnika banke, i uplatis. Ne znam tacno koliko je provizija, ali mislim da je mnogo velika, i da se ne isplati tako slati. Druga stvar je sto novac putuje dosta vremena, i po 4-5 dana. Trece, i ono najbitnije je, da vrlo mali broj korisnika, npr na ebay ce to da prihvati. Samim tim svodite izbor prodavaca na minimum, i vjerovatno necete moci kupiti ono najpovoljnije. A sto se tice moje provizije, mislim da uopste nije mnogo, jer npr za stvar koju platis 20 evra na ebay, konacna cijena bude 25, nije uopste skupo. takvu stvar bi ovde vjerovatno platio bar duplo vise, ako je uopste ima. Neke od zanimljivih stvari na ebay.co.uk , koje sam ja do sad kupovao, su kompjuterske komponente, digitalni fotoaparati i kamere, mobilni telefoni...
    Last edited by eBayer; 14-11-07 at 21:46.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by linux_fixer View Post
    Ima i tih koje prihvate uplatu preko bank transfer.... mada se ja bojim da ima puno tih scamova,varanja ti platis a oni ti ne salju
    Sto se tice scamova, varanja, naravno da ima... Ali uz malo paznje, nema sanse da pogresite. Naime, svaki prodavac na ebay ima tzv feedback. To su poeni koje mu daju prethodni kupci. Pored imena svakog prodavca stoji broj u zagradi (feedback), i sto je taj broj veci, to je sigurniji prodavac. Takodje tu ima i procenat zadovoljnosti kupaca, i, takodje, sto veci to bolje. Ako birate prodavce ciji je procenat 99-100%, a uz to imaju veliki feedback broj, sa takvim prodavcima nema greske.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lako je za placanje, ali sta je sa shipping-om kada nasa zemlja nije na listi?
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    I sto je sa carinom i slicnim zackoljicama?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaSPeR.MNE View Post
    Lako je za placanje, ali sta je sa shipping-om kada nasa zemlja nije na listi?
    na kakvoj listi? na ebay-ovoj jeste...nikad neces imati problem oko toga, i da nije na listi, jer prodavac shalje dje mu ti kazes, prilikom placanja se naglasi...masa stvari mi je do sad stigla...a za carinu nemam pojma kako naplacuju, jos jednom mi nije naplacena... mislim da roba u vrijednosti ispod 150 evra ne podlijeze carini... ja sam par puta imao i malo vecu vrijednost robe od te, ali kazem prodavcu da napise na posiljku npr 100 e vrijednosti, i obavezno da stavi da je poklon. i postar donese, ni postarinu ne naplati

  20. #20
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Moje iskustvo - naručio sam LiIon bateriju za plejer preko drugara, PayPal, power seller iz Hong Konga... $10 baterija, $10 transport, ukupno oko 16€... slabija baterija preko evropskog sajta - 20€ + transport. Isplati se uvijek.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  21. #21
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uglavnom dajes isto novca za proizvod koliko i za shipping!
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  22. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaSPeR.MNE View Post
    Uglavnom dajes isto novca za proizvod koliko i za shipping!
    Poenta je - i tako se isplati.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A ako hocu bilo sta da uplatim preko neta sa ckb visa karticom, jel potrebno prvo aktivirati onaj e-banking ili sta vec? Danas sam par puta pokusao da uplatim za jedan premium acc. i prijavljuje neku gresku, kao, moja banka ne omogucava taj servis...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zavisi sto ce da uplatis?
    Negdje mozes da placas sa karticom ali se uglavnom koriste razni servisi, koji su sigurniji od tog nacina.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa tamo postoji opcija placanja preko kartice. Pa koji je sigurniji nacin dostupan kod nas? Ima npr mogucnost placanja smsom i sl ali naravno, samo za eu...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. reprogramiranje satelitske preko kompa
    By <awesome> in forum Hardware
    Replies: 27
    Last Post: 03-04-06, 07:38
  3. Internet preko satelita.
    By Fabia_Elegance! in forum Internet
    Replies: 30
    Last Post: 27-01-06, 16:35
  4. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •