Results 1 to 7 of 7

Thread: Slike...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Slike...

    Rijetko ili cesto,mislivsi na nekog,nama posebnog,desi nam se da nam prolete neke lijepo zamisljene slike,niz dogadjaja koje izmastamo a koji se nikad dalje od nasih sklopljenih ociju i budnih snova ne dese...Nije se dalo...Mozda od cekanja na pravi trenutak,mozda od prekasno zamisljenog,a mozda nam je upravo taj trenutak za sve ono sto smo pozeljeli upravo taj neko poseban na neki svoj nacin uskratio...

    Vase "slike" zbog kojih ste zalili ili zalite jos uvjek sto su ostale neostvarene?



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Rijetko ili cesto,mislivsi na nekog,nama posebnog,desi nam se da nam prolete neke lijepo zamisljene slike,niz dogadjaja koje izmastamo a koji se nikad dalje od nasih sklopljenih ociju i budnih snova ne dese...Nije se dalo...Mozda od cekanja na pravi trenutak,mozda od prekasno zamisljenog,a mozda nam je upravo taj trenutak za sve ono sto smo pozeljeli upravo taj neko poseban na neki svoj nacin uskratio...

    Vase "slike" zbog kojih ste zalili ili zalite jos uvjek sto su ostale neostvarene?

    Hahahahahah...Ovo nijke smijeshno, naprotiv...pogadjash u srzh...To su ustvari neki neprezhaljeni ljudi, koje , pretpostavljam, sanjate da nekad...negdje...opet sretnete...i kockice se naslozhe bash onakoi kako biste vi zheljeli...

  3. #3
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uh... Iskreno, sve te emocije, i sva mjesta, i slike i mirisi i treptaji i shumovi za koje nikad necemo biti sigurni koliko i u kojoj mjeri su i stvarni i izmashtani, a na kraju mozda nista drugo nego odraz nasih zelja; nase projekcije i nase slabosti... Sve toliko bolno da mora biti zakopano negdje u nekom mracnom kutku odakle ne moze da izmili (a to se definitivno ne moze izbjeci, u nekim nocima, mjesec lupezh...); ili je mozda samo ushushkano negdje na dnu lijeve pretkomore, i cheka neki novi osmijeh, neku novu veliku tugu skrivenu u jednom tamnom oku pa da ponovo uzleti, da nas ponese opet u ruzicasti univerzum...

    Uzasno, uzasno bolna tema. I tesko je sada kopati po tim slikama - ponekad je bolje da same izadju, da nas podsjete da nijesmo skroz otupljeli, da smo nekad vjerovali u jednu magiju... I nista vise! Mozda previse dragocjene slike da bi se rasipale i troshile - i svjesni smo da i tada chak previse bole, i jedva chekamo da ih opet bacimo u onaj mrak...

    Odraz nashe slabosti, koliko i nashe snage. Jednako greshno, koliko i Bozansko - karta za let do Sodome i Jerusalima istovremeno Genijalnost i usud pjesnika i alhemicara...
    Just to slip the skin...

  4. #4
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    uh kako dobro zbori getaway blues. bas dobro. pa toliko toga i dan danas mi se vrti kroz glavu, a mozda i ne bi trebalo. mada nije me briga. lijepo je zamisljati(da ne kazem mastati)(pa i da kazem tako vala). toliko toga sam prosao u zivotu a jos vise nisam cini mi se, i bas mi je zao, pa vjerovatno zbog toga zamisljam sta bi bilo kad bi bilo.
    ne znam stvarno
    barem mi masta za sad ostaje

  5. #5
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    577
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cesto mi se desava da mi prolete neke lijepo zamisljene slike ili niz dogadjaja, ali ne mora da bude da su to neki neprezaljeni ljudi (iako je to u vecini slucajeva) vec mogu da budu slike i dogadjaji ljudi koji su nam znacili dosta a ne zelimo da pokvarimo tu lijepu sliku i zelimo da ih po njima pamtimo i nikad ne zaboravimo, zato zamisljamo razne dogadjaje i pravimo razne slike!

    Mozda i ne bi trebalo da se vrte po glavi te bolne slike, ali one se tesko mogu skroz potisnuti i uvjek ce se pojavljivati, al sto rece pilicius nije me briga ljijepo mi je sa njima i neka ih!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Uh... Iskreno, sve te emocije, i sva mjesta, i slike i mirisi i treptaji i shumovi za koje nikad necemo biti sigurni koliko i u kojoj mjeri su i stvarni i izmashtani, a na kraju mozda nista drugo nego odraz nasih zelja; nase projekcije i nase slabosti... Sve toliko bolno da mora biti zakopano negdje u nekom mracnom kutku odakle ne moze da izmili (a to se definitivno ne moze izbjeci, u nekim nocima, mjesec lupezh...); ili je mozda samo ushushkano negdje na dnu lijeve pretkomore, i cheka neki novi osmijeh, neku novu veliku tugu skrivenu u jednom tamnom oku pa da ponovo uzleti, da nas ponese opet u ruzicasti univerzum...

    Uzasno, uzasno bolna tema. I tesko je sada kopati po tim slikama - ponekad je bolje da same izadju, da nas podsjete da nijesmo skroz otupljeli, da smo nekad vjerovali u jednu magiju... I nista vise! Mozda previse dragocjene slike da bi se rasipale i troshile - i svjesni smo da i tada chak previse bole, i jedva chekamo da ih opet bacimo u onaj mrak...

    Odraz nashe slabosti, koliko i nashe snage. Jednako greshno, koliko i Bozansko - karta za let do Sodome i Jerusalima istovremeno Genijalnost i usud pjesnika i alhemicara...

    Getaway sta da kazem posle ovoga....? :neutral:



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis
    Rijetko ili cesto,mislivsi na nekog,nama posebnog,desi nam se da nam prolete neke lijepo zamisljene slike,niz dogadjaja koje izmastamo a koji se nikad dalje od nasih sklopljenih ociju i budnih snova ne dese...Nije se dalo...
    Naravno... Nevezano za osobu koju volim ili koja mi se svidja, vezano je i za najbolje drugare. Ovo je onaj dio - "sta bi bilo da sam uradio ovako" i "mozda sam ja negdje pogrijesio". Tuzni ili ruzni dio zivota. Zavisi kako gledate na snove
    Quote Originally Posted by getaway_blues
    Odraz nashe slabosti, koliko i nashe snage. Jednako greshno, koliko i Bozansko - karta za let do Sodome i Jerusalima istovremeno Genijalnost i usud pjesnika i alhemicara...
    Drug moj, moram te ispravit. Alhemija nije san. Bar ne od dvadesetog vijeka
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ESA-ine slike požara
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-07, 19:33
  2. slike
    By webber in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 29-03-07, 21:11
  3. "cijepa" slike
    By Undead in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 27-01-07, 13:52
  4. vrijedne slike :)
    By apsolutno_nemoguca in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 0
    Last Post: 04-05-05, 23:36
  5. Prve slike..
    By Unusual Suspect in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 37
    Last Post: 17-02-04, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •