Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: Genre called ''Dance''

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Genre called ''Dance''

    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a kakve Mills veze ima sa Dance-om, i koja je svrha ovog kreativnog topica?!
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  3. #3
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ko su predstavnici domaćeg dance-a?
    4' 33''

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaL[1338
    ]a kakve Mills veze ima sa Dance-om, i koja je svrha ovog kreativnog topica?!
    upravo sam ga postavio zbog cudenja i pitanja kakve mogu postavit takvi ka sto si ti.
    kad imas covjeka koji ponekad odluci da izvrti sve sto mu se u zivot ikad moglo svidjet da pusti,ne moze rec da je to samo techno ili samo house ili samo neki breaks
    najlakse je stavit ''dance'' a da ne napravi ama bas nikakvu gresku jer ipak je sve ovo samo dance muzika. :wink:
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    ko su predstavnici domaćeg dance-a?
    odlicno pitanje,samo si treba jos pitat ko su predstavnici nekomercijalnog densa?
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo shto ja mislim o tom "dance-u". LINK
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    skuceno si gleda na naziv ''dance'',i ja sam dosta vremena,zahvaljujuci nasoj tkz. dens sceni.
    sve sto treba uraditi je otvoriti oci.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    [quote="Mungos"]
    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    ko su predstavnici domaćeg dance-a?
    odlicno pitanje,samo si treba jos pitat ko su predstavnici nekomercijalnog densa?
    pa dobro!koji su predstavnici domaćeg nekomercijalnog dance-a?
    4' 33''

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vjerovatno klinci koji sjede u sobu za PCjem i produciraju ponesto.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oce li mi neko objasniti svrhu ovog topica!?
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  11. #11
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    klinci za pc koji $ede za kompom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    aooooooooooo!!!!!!!!!
    4' 33''

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto? mislis da mi je plitko misljenje?
    pogrijesio sam,ne samo klinci ima tu i starijih,razni DJji,afirmisani ili ne
    ako mos nac bolji odgovor,kazi.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde mi prvo objasni shto je povod postavljanja ovakvog topica, objasni mi shto si htjeo da kazes pa cu ti ja onda reci, dali se slazem sa tobom ili ne...
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mungos
    sto? mislis da mi je plitko misljenje?
    pogrijesio sam,ne samo klinci ima tu i starijih,razni DJji,afirmisani ili ne
    ako mos nac bolji odgovor,kazi.
    ja niti te znam ti te poznajem niti mislim da imaš plitko mišljenje!da mogu da dam bolji odgovor,u stvari odgovor uopšte ja bih dao,ali pošto ne znam ja sam postavio pitanje.znaš li nekog neafirmisanog "dancer-a" da navedeš?ime i prezime.
    4' 33''

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi,ovdje treba da se razgranice neke stvari.
    Ja sam ovo postovao iz cistog razloga da pokazem da svi ovi zanrovi tehno,trance,house,breaks,jungle... i njihove podgrupe itd. spadaju pod okrilje dance muzike ili ti u prevodu plesne muzike muzika za plesni podijum,dancefloor.S druge strane ovi navedeni zanrovi spadaju pod elektronskom muzikom,mada elektronika ne mora biti uvjek za dance.S trece strane imas muziku za ples koja ne mora biti elektronska,jazz,funk,disco,rock...
    Dance kao pojam je nesto sto se pojavilo 80tih godina,upravo kad su poceli i dvije kljucne struje,tehno i house,za mnoge jedna te ista stvar,a za najgeneralnije muzika za ples, savremena dance muzika.Ljudi koji su uvidjeli da mogu da zaradjuju pare na tome su odbacili specificne nazive i jednostavno nadjenuli ime ''dance'',velike mediji i tv kuce poput MTV.Muzika koju su radili veliki poznati skupi studiji su sadrzali i elemente onoga sto bi neki nazvali tehno drugi house,a opet zadrzali i feeling pop-a,disco-a,i vec ne znam cega jos samo iz razloga da se svidi siroj (citaj!) MASI,odnosno daj da pravimo muziku za mase i neka bude plesna.
    Sa napretkom tehnologije otvorile su se mogucnosti da muzika bude raznovrsnija sa mnogo drugacijim zvukovima od klasicnih,iz tog razloga ljudi koji su iskoristili tu tehnologiju i pravili neki vid drugacije muzike davali su sebe za pravo da takvoj muzici nadjenu i posebno ime,zato imas danas toliko podstilova.I sada vec svi manje koriste generalan naziv ''Dance''.Cak se i zagubio toliko da svi misle da je to neki stari zaboravljeni vrlo los stil muzike.Upravo je to zabluda.Krivi su komercijalisti.A sve zavisi kako na to gledas.
    One dvije kompilacije sam postovao da upravo to pokazem,u zanru im pise ''Dance'',al ne pise to iz razloga sto je to neki posebni Dance,vec iz razloga sto je to sve plesna muzika,prave kompilacije raznovrsnih dens stilova tehnoa housea itd,drugim rijecima svega i svacega jer pravi muzicari ne vole samo jedan uzak stil...
    A odavno nisam vidio da neko potpuno nekomercijalnu dance muziku nazove upravo tako.To mi je upalo u oci.

    Ovo sto smo pricali za nase nekomercijalne umjetnike dance muzike,ako uzmes sa stanovista elektronike,ima ih dosta,koji su potpuno neafirmisani,mnogo vise iz Srbije nego iz CG,logicno.Ima neki koji su i nesto uspjeli. Recimo sastav NOISE DESTRUCTION su daleke 94 cini mi se uradili stvar ''Laki je malo Nervozan'',znas odakle je vokal semple iz filmaa Maratonci...To je tada bio neki jungle u fazonu Prodigyja.Danas njih dvojica DJ Z i Fakir rade neki tvrdi HOUSE i Techno,rijetko kada nesto i izdaju,a izdavali su.Znaci oni rade elektronsku dens muziku.Imaju svoj sajt,ne znam ga.
    I tako imas jos puno takvih neki skrivenih imena koji su radili, rade...ali nista boom...ne mogu se trenutno sjetiti,ranije sam odrazavao kontakt sa vise njih,imali neke sajtove za afirmaciju,bilo je tu raznih umjetnickih formi uglavnom u dance opsegu.

    Ako neko pomisli da je dance,ono sto nam vrte na PInk,city records,(ili sto su nekad bili djogani ili ne znam sto...) oni su u dubokoj zabludi.Ono poneka stvar i ima neke elemente neke vrste plesne muzike cak i elektronike,al vjerujete mi to se tu nije naslo namjerno i sa namjerom da bude dance,vec iz cistog razloga da se zarade pare.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tako reči!znači pod densom podrazumijevamo kao njegove pravce tehno,house,d'n'b,trance itd.?e to mi nije bilo jasno!
    4' 33''

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mungos
    Pazi,ovdje treba da se razgranice neke stvari.
    Ja sam ovo postovao iz cistog razloga da pokazem da svi ovi zanrovi tehno,trance,house,breaks,jungle... i njihove podgrupe itd. spadaju pod okrilje dance muzike ili ti u prevodu plesne muzike muzika za plesni podijum,dancefloor.S druge strane ovi navedeni zanrovi spadaju pod elektronskom muzikom,mada elektronika ne mora biti uvjek za dance.S trece strane imas muziku za ples koja ne mora biti elektronska,jazz,funk,disco,rock...
    Dance kao pojam je nesto sto se pojavilo 80tih godina,upravo kad su poceli i dvije kljucne struje,tehno i house,za mnoge jedna te ista stvar,a za najgeneralnije muzika za ples, savremena dance muzika.Ljudi koji su uvidjeli da mogu da zaradjuju pare na tome su odbacili specificne nazive i jednostavno nadjenuli ime ''dance'',velike mediji i tv kuce poput MTV.Muzika koju su radili veliki poznati skupi studiji su sadrzali i elemente onoga sto bi neki nazvali tehno drugi house,a opet zadrzali i feeling pop-a,disco-a,i vec ne znam cega jos samo iz razloga da se svidi siroj (citaj!) MASI,odnosno daj da pravimo muziku za mase i neka bude plesna.
    Sa napretkom tehnologije otvorile su se mogucnosti da muzika bude raznovrsnija sa mnogo drugacijim zvukovima od klasicnih,iz tog razloga ljudi koji su iskoristili tu tehnologiju i pravili neki vid drugacije muzike davali su sebe za pravo da takvoj muzici nadjenu i posebno ime,zato imas danas toliko podstilova.I sada vec svi manje koriste generalan naziv ''Dance''.Cak se i zagubio toliko da svi misle da je to neki stari zaboravljeni vrlo los stil muzike.Upravo je to zabluda.Krivi su komercijalisti.A sve zavisi kako na to gledas.
    One dvije kompilacije sam postovao da upravo to pokazem,u zanru im pise ''Dance'',al ne pise to iz razloga sto je to neki posebni Dance,vec iz razloga sto je to sve plesna muzika,prave kompilacije raznovrsnih dens stilova tehnoa housea itd,drugim rijecima svega i svacega jer pravi muzicari ne vole samo jedan uzak stil...
    A odavno nisam vidio da neko potpuno nekomercijalnu dance muziku nazove upravo tako.To mi je upalo u oci.

    Ovo sto smo pricali za nase nekomercijalne umjetnike dance muzike,ako uzmes sa stanovista elektronike,ima ih dosta,koji su potpuno neafirmisani,mnogo vise iz Srbije nego iz CG,logicno.Ima neki koji su i nesto uspjeli. Recimo sastav NOISE DESTRUCTION su daleke 94 cini mi se uradili stvar ''Laki je malo Nervozan'',znas odakle je vokal semple iz filmaa Maratonci...To je tada bio neki jungle u fazonu Prodigyja.Danas njih dvojica DJ Z i Fakir rade neki tvrdi HOUSE i Techno,rijetko kada nesto i izdaju,a izdavali su.Znaci oni rade elektronsku dens muziku.Imaju svoj sajt,ne znam ga.
    I tako imas jos puno takvih neki skrivenih imena koji su radili, rade...ali nista boom...ne mogu se trenutno sjetiti,ranije sam odrazavao kontakt sa vise njih,imali neke sajtove za afirmaciju,bilo je tu raznih umjetnickih formi uglavnom u dance opsegu.

    Ako neko pomisli da je dance,ono sto nam vrte na PInk,city records,(ili sto su nekad bili djogani ili ne znam sto...) oni su u dubokoj zabludi.Ono poneka stvar i ima neke elemente neke vrste plesne muzike cak i elektronike,al vjerujete mi to se tu nije naslo namjerno i sa namjerom da bude dance,vec iz cistog razloga da se zarade pare.
    Ne mogu se sloziti da spadaju pod "dance"... jeste muzika za djuskanje, ali nije "dance" jer je to poseban zanr... postoje odredjeni segmetni koji su posudjeni ali i dance i house spadaju u elektronsku muziku, shto ce reci da nije ni chudno ako su slichni zanrovi... jel tako?! A ako se vratimo na korjene onda cemo ici mnogo dublje u proshlost nego shto su to zlatne "disko godine"...
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaL[1338
    ] Ne mogu se sloziti da spadaju pod "dance''
    e vidis to je tvoj problem.

    kada intervjuisu nekog starog DJja,i kada ukratko iznose nejgovu biografiju,nikad ne stavljaju da je bio on DJ nekog uskog stila,vec ono tipa ''bio je preko 15 godina na dens muzickoj sceni''...

    a sto se tice nekog stila posebnog koji se zove ''dance'' pa ima i toga samo dosta je to nekako povrsno,obicno je to neki oblik house-a sa primjesama svega i svacega i obicno je komercijalnog karaktera i takva muzika se vrti po najgeneralnijim klubovima, odnosno nije UNDERGROUND.
    znaci to je neka elektronika a i ne mora biti skroz ali koja nije UNDERGROUND vec prilagodjena masama.

    evo jednog charta za ovaj mjesec takve muzike

    1. NORTHERN HEIGHTS - FLY TO YOU - WHITE
    2. BEAUTIFUL SKY - BEAUTIFUL SKY (LEE S MIX) - BOSS RECORDS
    3. LOST IN TRANSLATION - SYQUEST - RED MONKEY
    4. DANA RAYNE - OBJECT OF MY DESIRE
    5. SHAPESHIFTERS - LOLAS THEME - POSITIVA
    6. INDIGO - THERE'S ONLY YOU - SWING CITY
    7. ULTRABEAT - BETTER THAN LIFE - ALL AROUND THE WORLD
    8. NICHOLAS BENNISON - ABSORB / AIRJACK - INTENSIVE
    9. HAVANA FUNK - BAKIRI BAN (REMIXES) - DEFECTED
    10. CLEAR VU - I ADORE - ALL AROUND THE WORLD
    11. SONIC SOLUTIONS - CHINA IN YOUR HAND - MOSTIKO
    12. STELLAR PROJECT - STAND UP - DATA
    13. ENZO MORI & STEPHAN CLARK - GOT THE FEELING - ROYAL FLUSH
    14. YER MAN - GOOD GRIEF (**** YOU) - UMM
    15. PROJECT 73 FEAT JO CAIRNS - SOMETHING TO BELIEVE - CDR
    16. STUNK OF PUNK - HAVE A DRINK - G*HIGH RECORDS
    17. MIAMI COLLECTIVE FT ANGIE BROWN - NEVER GONNA GIVE UP - VOCAL
    18. PINO ARDUNI FEAT DAWN TALLMAN - JUMPIN - SWING CITY
    19. PLANET FUNK - THE SWITCH - ILLUSTRIOUS
    20. FAITHLESS - I WANT MORE - CHEEKY
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ono shto ti kazes je da sam se ja bavio 15 godina meshanjem cementa, sada trenutno mjesham sladoled ali to nikako nije sladoled vec cement jer sam se ja bavio toliko dugo mjesanjem cementa?! Ne ide to nikako... cement je cement, a sladoled je sladoled... na isti ih nachin mjesham ali imaju drugaciji ukus!!!
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oprostite sto cu biti diskretan,ali sa kim imam cast da diskutujem?
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako uzmes kocku u ruke,i gledas je pravo, vidis kvadrat i da ne znas da je kocka pomislio bi da je stvarno kvadrat,zapravo ima jos punih 6 strana.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pogledaj sta pise u vrhu ovog sajta!
    http://www.residentadvisor.net a onda pogledaj sadrzinu tog istog.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ovo sad vec prevazilazi svaku granicu normale pa te ja josh jedan put pitam... momche ma shto ti zborish?!

    postcount +1
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da zemlja nije lopta nego jaje.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci tozovac , chris liebing , olja karleusa , rotterdam terror corps , zuti serhatlic , hor kolibri uz male sitne razlikice sve je to Genre called ''Dance''
    (jer jebiga ljudi se mrdaju dok slusaju tu muziku tj pleshu)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •