Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 62

Thread: Snovi...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    a autosugestija... i nije zdrava tolko vjerujte mi...
    Nije ako sebi "uvrtis" u glavu da ce te sprstiti kamion pa te proganjaju nocne more.

  2. #27
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sjebase me snovi moram vam priznat...nema pomoci. taman ti se ucini da je sve ok i onda djavo dodje opet po svoje.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neko je negdje rekao da su snovi samo produzhetak jave... ili pak ostvarivanje necheg na shta se ne bismo usudili na javi...
    svojih snova se uopshte ne sjecam...
    samo sam se prije neku noc nasmijala u snu i prenijela to u stvarnost i prepala nekog...

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dandelion View Post
    Snovi su naši saveznici. Snovi javu čine drugacijom. Nekada lakšom, podnošljivijom, nekada zanimljivijom, posebno onda kad prepoznamo sadašnju stvarnost kao nekadašnju sanjanu prekogniciju. "Zanimljivo", naravno, ukoliko dogadjaji čije smo ishode slutili nijesu dramatični u svojoj negativnoj konotaciji. Mada, i tada, bez obzira na to kako bolno iskustvo doživimo, mi smo na neki način na njega vec bili pripremljeni.
    Čovjek često nadje mir sa samim sobom, ukoliko u snovima, i pomoću njih (!!!), odživi neka osjećanja, dorekne neke nedorečenosti, zaokruži neke odnose bilo sa zivim, bilo sa osobama kojih u našim javama više nema.
    Kazu, a mozda i lazu, da snovi nikada ne lažu. Oni samo govore o tome sta bi jako zeljeli pa i ono kad nekom nesto hocemo opisati a ne znamo kako kazemo "kao iz snova je" Da li je to znak da svako od nas onog trenutka kad se "ugasi svijetlo" gazi nekom ulicom koje u stvarnosti nema, ali je svak nosi nedje u sebi?

  5. #30
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pokusajte da zapisete snove kojih se sjecate poslije nekog kraceg sna, ili snova koje ste sanjali tik pred budjenje. Skoro nikada necete moci da to uradite na vrijeme, ali ako uspijete iznenadicete se sta ce biti poslije toga ...
    - Ladan ko taština duša -

  6. #31
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Wila kakve snove konkretno sanjas? Sanjas li cesto KAKO PADAS, sanjas li zivotinje ili ruzne likove? Imas li problema sa ceonim bolom glave tj. sinusima? Imas li nervozu zeluca? Da li najvecih problema sa snovima imas pri izlasku sunca? Odgovori mi na ova pitanja pa idemo dalje.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  7. #32
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se ustajem skoro svaku noc i shetam po kuci,ponekad izadjem na balkon i zalijem cvijece,naravno spavajuci i ujutru se nichega ne sjecam..a ponekad zovnem nekog na tel. i poshteno se ispricham i onda se vratim u krevet i nastavim da spavam.Koji mi je djavo?:mrgreen:

  8. #33
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam cesto kosmare koji su povezani sa raznim strahovima koje pomenuh na drugom topicu, ali nekako se trudim da ih sebi racionalno izanaliziram i donekle mi polazi za rukom... Ali sto neku pomenu, najteze mi padaju kosmari o smrti dragih ljudi..
    Kako Vaša bolest ?

  9. #34
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ruzni snovi ne govore o buducnosti. Ne sjekirajte se. To je 100%. Ruzni snovi i sve deformacije u toku spavanja su od sejtana a sejtan ne zna buducnost.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ruzni snovi ne govore o buducnosti. Ne sjekirajte se. To je 100%. Ruzni snovi i sve deformacije u toku spavanja su od sejtana a sejtan ne zna buducnost.
    Hvala ti brate, ovo me je sad strasno obradovalo.
    @mabus, WilaZ... je bio moj nik.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  11. #36
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    The current usage of the term nightmare refers to a dream which causes the sleeper a strong unpleasant emotional response. Nightmares typically feature fear or horror, and/or the sensations of pain, falling, drowning or death. They can be related to physiological causes, such as a high fever; psychological ones, such as unusual trauma or stress in the sleeper's life; or commonly for no apparent cause. Nightmares can be so stressful as to suddenly wake the sufferer in a state of distress, which may prevent falling back to sleep for some time.

    Occasional nightmares are commonplace, but recurrent nightmares can interfere with sleep and may cause people to seek medical help. A recently proposed treatment consists of imagery rehearsal.[1] This approach appears to reduce the effects of nightmares and other symptoms in acute stress disorder and post-traumatic stress disorder.[2]

    Ne Mabuse, nemaju kosmari veze sa Sejtanom.

  12. #37
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Johny nauka ne moze dokazati uzroke loseg spavanja, snova i slicno. Moze samo nagadjati a predpostavke istini bas ni malo ne koriste. Na sajtu http://lijecenje-kuranom.com ukoliko skines video rukju vidjeces u stvari istjerivanje sejtana iz covjeka. Vidjeces ono sto sam ja mnogo puta uzivo vidio i jos gore. Medjutim i kad vidis neces povjerovati. Qur'an je takvu vrstu ljudi opisao rijecima: KADA BI SMO NJIH RADI KAPIJU NA NEBO OTVORILI I ONI SE KROZ NJU USPINJALI, OPET BI ONI ZACIJELO REKLI SAMO NAM SE PRICINJAVA, MI SMO LJUDI OPCINJENI. Eto ti brate cudo na sajtu koji sam naveo pa gledaj i uzivaj.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mabus, a ako se sve ono iscita, lizne dlan, pa po licu... i pored toga lose sanja onda je opravdanje da se garant neka rijec pogrijesila ili pogresno izgovorila.

  14. #39
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoje odredjene rijeci koje se izgovore prilikom spavanja a kada se one izgovore potrebno je dunuti i liznuti dlanove a zatim rukama preci preko lica. To su rijeci: Allahu la ilahe ilahu elhajul kajum, la te huzuhu sinetun ve la nevm. Lehu ma fis semavati ve mafil erd. Men zelezi je$fveu indehi ila bi iznih. Ja lemu ma bejne ejdihim ve ma halfihum ve la juhitune bi $ejn. Min ilimihi ila bima $ae. Vesia kursijuhus semavati vel erda. Ve la je uduhu hifzuhuma ve huvel alijul azim. Slovo $ je zadnje slovo azbuke. Ukoliko covjek ima strah u krevetu prije spavanja to je znak da sejtan hoce da udje ili izadje iz njega. Redovnim slusanjem rukje sejtanu se nanosi bol koji on ne moze podnositi i on tada pokusava izaci iz covjeka. Sejtan ne moze slusati Boziji govor. U njihovom svijetu slusanje Bozijih rijeci nanosi mu bol, prevedeno u nasem kao kad bi nas neko mucio na razno-razne nacine. Redovnim slusanjem rukje sejtan se moze ubiti u covjekovom tijelu. Medjutim, nakon sto covjek ozdravi potrebno je da se sto redovnije obavlja molitva, da bi se ojacao nevidljivi oklop protiv sejtana, da se nebi opet povratio neki drugi iz njegovog plemena ili onaj isti. U sobi u kojoj spavate skinite slike sa zidova na kojima se nalaze ljudi ili zivotinje. One privlace sejtane. Svaki put prije spavanja izgovoriti na dlanove rijeci: Euzubilahi mine$ $ejtani radzim, bismilahi rahmani radzim. Pozdrav Ajsaj. Ako ti je muka pitati me ovde bilo sto pitaj me preko pwt-a.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  15. #40
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari ne bi trebalo da se desi a opravdanje je za bilo sto lako naci. Medjutim, kako god ovo je najbolji provjereni lijek.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  16. #41
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,431
    Thanks Thanks Given 
    5,568
    Thanks Thanks Received 
    5,005
    Thanked in
    2,089 Posts

    Default

    hehe, nikad me san nije probudio

    Rijetko kad mam one mracne snove gdje sam u tijelu druge osobe i uvijek neko pokusava da me ubije. Trcim kroz poljanu, kukuruzno polje. Zadnji put sam bio u tijelu neke zene koja je sa djetetom bjezala od necega ili nekoga.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #42
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se dosad (u životu) desilo samo 2 puta da sam imao košmar, ali ono baš da me je prestrašio. (Ostalo je samo sića ) A od ta 2 puta jednom mi se desilo da me je probudio... Ali ono što je najbolje: još uvijek se ne mogu sjetiti šta sam to sanjao!

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Condor View Post
    Rijetko kad mam one mracne snove gdje sam u tijelu druge osobe ......
    Ne moraju to biti apriori mracni snovi

  19. #44
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam svijetle snove kad puno forumam i sanjam ihtusa. I samo su mi tada svijetli snovi!!!
    Never Complain, Never Explain

  20. #45
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Ja imam svijetle snove kad puno forumam i sanjam ihtusa. I samo su mi tada svijetli snovi!!!

    Što? Je l' to nosi baterijsku lampu sa sobom?

  21. #46
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Ja imam svijetle snove kad puno forumam i sanjam ihtusa. I samo su mi tada svijetli snovi!!!
    pa on je andjeo, niki?!?!?! Jesi li shvatila konachno da je on TVOJ andjeo i nemo' odit drugoga da trazish!
    Jesi li ga preobratila?

  22. #47
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Postoje odredjene rijeci koje se izgovore prilikom spavanja a kada se one izgovore potrebno je dunuti i liznuti dlanove a zatim rukama preci preko lica. To su rijeci: Allahu la ilahe ilahu elhajul kajum, la te huzuhu sinetun ve la nevm. Lehu ma fis semavati ve mafil erd. Men zelezi je$fveu indehi ila bi iznih. Ja lemu ma bejne ejdihim ve ma halfihum ve la juhitune bi $ejn. Min ilimihi ila bima $ae. Vesia kursijuhus semavati vel erda. Ve la je uduhu hifzuhuma ve huvel alijul azim. Slovo $ je zadnje slovo azbuke. Ukoliko covjek ima strah u krevetu prije spavanja to je znak da sejtan hoce da udje ili izadje iz njega. Redovnim slusanjem rukje sejtanu se nanosi bol koji on ne moze podnositi i on tada pokusava izaci iz covjeka. Sejtan ne moze slusati Boziji govor. U njihovom svijetu slusanje Bozijih rijeci nanosi mu bol, prevedeno u nasem kao kad bi nas neko mucio na razno-razne nacine. Redovnim slusanjem rukje sejtan se moze ubiti u covjekovom tijelu. Medjutim, nakon sto covjek ozdravi potrebno je da se sto redovnije obavlja molitva, da bi se ojacao nevidljivi oklop protiv sejtana, da se nebi opet povratio neki drugi iz njegovog plemena ili onaj isti. U sobi u kojoj spavate skinite slike sa zidova na kojima se nalaze ljudi ili zivotinje. One privlace sejtane. Svaki put prije spavanja izgovoriti na dlanove rijeci: Euzubilahi mine$ $ejtani radzim, bismilahi rahmani radzim. Pozdrav Ajsaj. Ako ti je muka pitati me ovde bilo sto pitaj me preko pwt-a.
    Stephen King ne sme da legne a da ne pogleda ispod kreveta. Bas se pitam ima li sejtan veze sa tim, ili je jednostavno covek istripovan.

  23. #48
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Ja imam svijetle snove kad puno forumam i sanjam ihtusa. I samo su mi tada svijetli snovi!!!
    Мени драго.......

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možda zvuči glupo, međutim ja kad god kasno večeram i legnem u krevet dok želudac još uveliko vari i organizam radi svoj posao - sanjam, i to najčešće gluposti. Podsvjest tada, izgleda, ostane aktivnije da radi i to sve rezultuje lošim snovima, morama i sl. (tako je kod mene - provjereno).

    Eto, GAGA probaj malo ranije večerati pa leći u krevet bez "stomačnih aktivnosti". Otkad ja tako radim (večeram prije 20h nešto laganije i legnem oko 24h) - uopšte ne sanjam ništa.

  25. #50
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh,kosmari... U jednom periodu sam stalno imala uzasne snove (mnogo mrtvih,krv,saobracajne nesrece,ludaci,mrak,provalije) tacno oko 01:00 h, bilo je grozno (cak bih mogla napisati i scenario za neki horor film ). A lijek za to mi je bio da idem da spavam poslije 1 h
    Last edited by SnowQueen; 09-09-07 at 23:45.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •