Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 122 of 122

Thread: Na referendumu ste bili protiv, da li priznajete gresku?

  1. #101
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default spusti loptu

    Ljudi, sto se primate ovako i poslije godinu i po dana na referendum. Bilo je pa proslo, idemo dalje. Imamo opet medjunarodno priznatu drzavu, dakle za svoju buducnost smo licno sami odgovorni, nema nekih spoljnjih neprijatelja i za sada to je najveca pozitivna stvar referenduma. Da smo postali nezavisni npr 1991 god. e to bi bio pravi potez, pa sad iz demokratske Crne Gore i Evrope mašemo tamo nekim Balkancima. Ovako, ostaje nam sad velika bitka za demokratiju, pravdu i slobodnog čovjeka u sistemu. Nezavisna je kasnila 17 godina, ako jos budemo cekali 17 godina da se pojave neki obrisi demokratije, od nas nece ostati ništa. Ako možemo kako, svi zajedno, svako kako zna i umije da pomogne u tome a priče o referendumu ostavimo istoriji. Iskoristimo nezavisnost kao prednost da se više oligarhi ne mogu ukrivati iza fantomskih tudjih grešaka. Zajedno pobijedimo KOS i UDBU. Gledajmo u budućnost,od nas zavisi kakva će nam biti !!!
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  2. #102
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nesto ne vjerujem u svijetlu buducnost u CG. No, kad mi se pruzi prva prilika, pre'o bare...

  3. #103
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Iako svako snose dio odgovornosti, najveci dio odgovornosti imaju oni koji su imali najvecu moc odlucivanja. Momir Bulatovic nije aktivno ucestvovao u kampanji bloka za zajednicku drzavu, a ostatak tog bloka je u to vrijeme bio opozicija.
    Momir Bulatovic je osnivac SNP-a, za vrijeme referenduma najjace i najvece opozicione partije koja je bila i lider bloka za zavisnost. Ta partija je tokom 90tih bila dio DPS-a i zajedno sa DPS-om radila svasta (huskala na rat, pljacku...). Cinjenica je da nikom od tih postenjacina iz SNP-a nije zasmetalo to sto se radi od CG dok nije doslo do raskola Za i Protiv Milosevica, kad su se $etili price o postenju i osudjivanju dojucerasnjih kolega.

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Sa druge strane, citava finansijska konstrukcija pokreta za nezavisnu CG je lezala na ratno-svercersko-profiterskom novcu ljudi koji su se debelo omastili na nesreci jugoslovenskih naroda, a perjanice toga pokreta, kao i izvodjaci radova (cuveni Peko Dapcevic recimo) su imali itekako veliku ulogu u tom nesrecnom vremenu.
    A sa tvoje strane su stajali ne samo oni koji su zajedno sa DPS-om profitirali na nesreci jugoslovenskih naroda, vec i oni koji i dan danas podrzavaju odgovorne za tu nesrecu i genocid koji je tamo ucinjen (Mandic i ostala ekipa koju skoluje SRS).


    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Dakle, kada govoris o tome ko je imao negativnu ulogu u 90-ima, najprije bi trebao da prozoves perjanice pokreta za nezavisnu CG.
    Prozivate ih vi dovoljno i kao sto mozes da vidis ja ne osporavam nista od toga, al' vec kad se proziva onda valja prozvati i ove ostale od kojih se nastoje napraviti postenjacine.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #104
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Momir Bulatovic je osnivac SNP-a, za vrijeme referenduma najjace i najvece opozicione partije koja je bila i lider bloka za zavisnost. Ta partija je tokom 90tih bila dio DPS-a i zajedno sa DPS-om radila svasta (huskala na rat, pljacku...). Cinjenica je da nikom od tih postenjacina iz SNP-a nije zasmetalo to sto se radi od CG dok nije doslo do raskola Za i Protiv Milosevica, kad su se $etili price o postenju i osudjivanju dojucerasnjih kolega.



    A sa tvoje strane su stajali ne samo oni koji su zajedno sa DPS-om profitirali na nesreci jugoslovenskih naroda, vec i oni koji i dan danas podrzavaju odgovorne za tu nesrecu i genocid koji je tamo ucinjen (Mandic i ostala ekipa koju skoluje SRS).




    Prozivate ih vi dovoljno i kao sto mozes da vidis ja ne osporavam nista od toga, al' vec kad se proziva onda valja prozvati i ove ostale od kojih se nastoje napraviti postenjacine.
    Pokusavas da pobjegnes od sustine i zamjenjujes teze. Mi ovdje pricamo o odgovornosti. Npr, ja sad mogu da velicam Hitlera, ili ne znam vec koga, ali to ne znaci da sam ja odgovoran za ono sto sam ucinio. To isto vazi za Mandica, on nije imao nikakve mehanizme odlucivanja u to vrijeme. Sa druge strane, citava sadasnja DPS vrhuska je u svojim rukama imala mehanizme odlucivanja.

    Poenta je sledeca, moguce je da neko iz bloka za zajednicku drzavu podrzavao nekoga ili nesto, zbog cega svakako snosi odredjeni dio odgovornosti, ali najveci broj onih koji su odlucivali, a time bili i najodgovorniji, i dan danas odlucuju...iz sjenke.

    p.s.

    I samo nesto oko Momira iako meni nije najomiuljeniji lik...u vrijeme referenduma, Momir nije bio clan SNP-a. A nije ni on sam osnovao SNP, iako je bio njen predsjednik.

  5. #105
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Mi ovdje pricamo o odgovornosti.
    Ok. Reci mi, na kojim su mjestima tad bili Zizic, Pedja Bulatovic, Labudovic i ostali ?

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Poenta je sledeca, moguce je da neko iz bloka za zajednicku drzavu podrzavao nekoga ili nesto, zbog cega svakako snosi odredjeni dio odgovornosti, ali najveci broj onih koji su odlucivali, a time bili i najodgovorniji, i dan danas odlucuju...iz sjenke.
    Poenta je da su svi iz SNP-a, koji su tad bili dio jedinstvenog DPS-a, imali ODGOVORNOST I DUZNOST da se suprostave i osude politiku koju je NJIHOVA partija tada vodila a nijesu. Da jesu, tvoja prica bi itekako imala smisla.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #106
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun
    Pokusavas da pobjegnes od sustine i zamjenjujes teze. Mi ovdje pricamo o odgovornosti. Npr, ja sad mogu da velicam Hitlera, ili ne znam vec koga, ali to ne znaci da sam ja odgovoran za ono sto sam ucinio. To isto vazi za Mandica, on nije imao nikakve mehanizme odlucivanja u to vrijeme. Sa druge strane, citava sadasnja DPS vrhuska je u svojim rukama imala mehanizme odlucivanja.

    Poenta je sledeca, moguce je da neko iz bloka za zajednicku drzavu podrzavao nekoga ili nesto, zbog cega svakako snosi odredjeni dio odgovornosti, ali najveci broj onih koji su odlucivali, a time bili i najodgovorniji, i dan danas odlucuju...iz sjenke.
    Vrh DPS-a je sve svoje poteze vukao iz jednog jedinog razloga: da bi opstali na vlasti i iskoristili sve, a naroctio one nezakonite, beneficije tog polozaja. To isto rade i dan danas. Znaci radi se o interesnoj, a ne ideoloskoj osnovi.

    Sa druge strane, Mandic zaista jeste bio nebitna licnost u dogadjajima iz devedesetih, medjutim na ideoloskoj osnovi on i njegove stranacke kolege cak idu mnogo dalje nego kljucni akteri dogadjaja iz devedesetih (Slobodan Milosevic, na primjer). Onima koji su sposobni da politiku posmatraju na malo racionalniji nacin ce biti jasno koliko je pogubnije imati uticajne ideoloski orijentisane politicare i licnosti uopste.

    Zamjena teza i bjezanje od sustine - toliko popularne politicke fraze koje vidis mogu biti primjenjene i na ono sto ti pises (naravno, naci ce se neko da to i meni sugerise). Medjutim, to sto ce neko definisati "sustinu" po sopstvenom ubjedjenju je na politickom ili bilo kom drugom planu beznacajno.

    Ako je sustina odgovornost, o kakvoj odgovornosti se tacno radi? Pravna odgovornost definisana je pravosnaznom presudom. Moralna odgovornost je subjektivna kategorija.

    Ili je mozda ipak sustina da oni koji su svesrdno podrzavali ideologiju koju je DPS pratio na interesnoj osnovi danas kao "politicki" argument koriste zlocine koji su, prije svega, posljedica te iste ideologije koju oni i dan danas podrzavaju.

    Nevjerovatna ironija, zar ne?

  7. #107
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Pokusavas da pobjegnes od sustine i zamjenjujes teze. Mi ovdje pricamo o odgovornosti. Npr, ja sad mogu da velicam Hitlera, ili ne znam vec koga, ali to ne znaci da sam ja odgovoran za ono sto sam ucinio. To isto vazi za Mandica, on nije imao nikakve mehanizme odlucivanja u to vrijeme. Sa druge strane, citava sadasnja DPS vrhuska je u svojim rukama imala mehanizme odlucivanja.
    Za razliku od Mandica, Vujanovic nije podrzava chetnike u njihovim nedjelima u BiH. Za razliku od Mandica ministar Luksic je bio u antiratnom pokretu. Za razliku od Mandica Krivokapic je bio u antiratnom pokretu. Za razliku od vecine ratnih huskaca koji cine gro i okosnicu pokreta za zajednicku drzavu, celnici pokreta za nezavisnu (osim dvojice) su bili u antiratnom pokretu. Za razliku od ljudi koji su vodili kampanju za zajednicku drzavu, ljudi koji su vodili kampanju za nezavisnu Crnu Goru su se svi listom ogradili od Miloseviceve politike i pokazali iskreno kajanje za ono u cemu je CG ucestvovala pocetkom devedesetih.

    Hokmun,

    Slusajuci tvoju logiku ispanuce da je Mandic bio u LSCG pocetkom devedesetih, kao antiratni opozicionar.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  8. #108
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Za razliku od Mandica, Vujanovic nije podrzava chetnike u njihovim nedjelima u BiH. Za razliku od Mandica ministar Luksic je bio u antiratnom pokretu. Za razliku od Mandica Krivokapic je bio u antiratnom pokretu. Za razliku od vecine ratnih huskaca koji cine gro i okosnicu pokreta za zajednicku drzavu, celnici pokreta za nezavisnu (osim dvojice) su bili u antiratnom pokretu. Za razliku od ljudi koji su vodili kampanju za zajednicku drzavu, ljudi koji su vodili kampanju za nezavisnu Crnu Goru su se svi listom ogradili od Miloseviceve politike i pokazali iskreno kajanje za ono u cemu je CG ucestvovala pocetkom devedesetih.

    Hokmun,

    Slusajuci tvoju logiku ispanuce da je Mandic bio u LSCG pocetkom devedesetih, kao antiratni opozicionar.
    Vujanovic mozda nije podrzavao cetnike, ali je cutao i radio sa onima koji jesu.
    Nabrojao si pola vladajuce klike koji su bili u anti ratnom pokretu - ali si zaboravio drugu polovinu koja je bila opasnija od Mandica - jer Mandic je samo lajao, dok su Milo, Sveto & co sprovodili u djelo te zlocine - pa ti odgonetaj ko je krivlji
    Vecina ljudi je zla

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to fino, ali Krivokapic, Mandic i Vujanovic se ne pitaju sa sopstvenim gacama. Onaj koji se pita i koji se pitao - nije volio da igra sah jer ga je podsjecalo na sahovnicu, vrsio je etnicko ciscenje po sjeveru i Ulcinju, krao i podvodio. Danas nam vodi drzavu koja je jedna od najkorumpiranijih na kontinentu.

  10. #110
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Vujanovic mozda nije podrzavao cetnike, ali je cutao i radio sa onima koji jesu.
    Sto je to radio?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  11. #111
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Sto je to radio?
    Ministar pravde u ratnoj vladi od 1993-95... MUP od 95-98...

    Ne znam zasto je Mandic nesto gori od njega. On samo laje, a Vujanovic ima realnu odgovornost...
    Vecina ljudi je zla

  12. #112
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Vrh DPS-a je sve svoje poteze vukao iz jednog jedinog razloga: da bi opstali na vlasti i iskoristili sve, a naroctio one nezakonite, beneficije tog polozaja. To isto rade i dan danas. Znaci radi se o interesnoj, a ne ideoloskoj osnovi.

    Sa druge strane, Mandic zaista jeste bio nebitna licnost u dogadjajima iz devedesetih, medjutim na ideoloskoj osnovi on i njegove stranacke kolege cak idu mnogo dalje nego kljucni akteri dogadjaja iz devedesetih (Slobodan Milosevic, na primjer). Onima koji su sposobni da politiku posmatraju na malo racionalniji nacin ce biti jasno koliko je pogubnije imati uticajne ideoloski orijentisane politicare i licnosti uopste.

    Zamjena teza i bjezanje od sustine - toliko popularne politicke fraze koje vidis mogu biti primjenjene i na ono sto ti pises (naravno, naci ce se neko da to i meni sugerise). Medjutim, to sto ce neko definisati "sustinu" po sopstvenom ubjedjenju je na politickom ili bilo kom drugom planu beznacajno.

    Ako je sustina odgovornost, o kakvoj odgovornosti se tacno radi? Pravna odgovornost definisana je pravosnaznom presudom. Moralna odgovornost je subjektivna kategorija.

    Ili je mozda ipak sustina da oni koji su svesrdno podrzavali ideologiju koju je DPS pratio na interesnoj osnovi danas kao "politicki" argument koriste zlocine koji su, prije svega, posljedica te iste ideologije koju oni i dan danas podrzavaju.

    Nevjerovatna ironija, zar ne?
    Ja mislim da srpskoj listi njeni politicki protivnici podmecu odredjen dio stvari, i preuvelicavaju njihov nacionalizam. Drugim rijecima, ukoliko se neko predstavlja kao srpski nacionalista, automatski mu se pripisuje shovinisticka etiketa, karakterise se kao podrzavalac genocida, ratni huskac itd. O tome bi se mogao otvoriti poseban topik gdje bi se mogle analizirati javno izreceni stavovi predstavnika srpske liste, ali i svih ostalih politickih partija.

    Shrekov komentar o odgovornosti pokreta za zajednicku drzavu je po meni skolski primjer, kako vladajuca elita, plasirajuci neistine ili poluistine o politickim protivnicima, preko pojedinaca koji su, zbog politicke pristrasnosti (ali i povrsnosti, iako sebe vjerovatno smatraju obrazovanim) spremni da prihvate i dalje brane takve stavove , i to kao aksiome o kojima se ne raspravlja. Kratko receno, vise puta ponavljana laz, postaje istina.

    Dakle, ako govorimo o objektivnoj odgovornosti, mnogo vise su odgovorniji oni koji su neku politiku sprovodili nego oni koji su slicnu politiku zastupali. A lako je izbrojati koliko prvih a koliko drugih je na jednoj ili drugoj strani.

  13. #113
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Za razliku od Mandica, Vujanovic nije podrzava chetnike u njihovim nedjelima u BiH. Za razliku od Mandica ministar Luksic je bio u antiratnom pokretu. Za razliku od Mandica Krivokapic je bio u antiratnom pokretu. Za razliku od vecine ratnih huskaca koji cine gro i okosnicu pokreta za zajednicku drzavu, celnici pokreta za nezavisnu (osim dvojice) su bili u antiratnom pokretu. Za razliku od ljudi koji su vodili kampanju za zajednicku drzavu, ljudi koji su vodili kampanju za nezavisnu Crnu Goru su se svi listom ogradili od Miloseviceve politike i pokazali iskreno kajanje za ono u cemu je CG ucestvovala pocetkom devedesetih.

    Hokmun,

    Slusajuci tvoju logiku ispanuce da je Mandic bio u LSCG pocetkom devedesetih, kao antiratni opozicionar.
    Koje godine si ti prvi put chuo za Mandica?

    Da li se sjecas da je Milosevic za predsjednika SRJ izabran i glasovima poslanika Milovog krila, tada rascjepljenog DPS-a, bez kojih cak nije bio ni moguc njegov izbor, a koji se i dan danas predstavljaju njegovim velikim protivnicima?

    I jos jednom da podsjetim, ja ovdje govorim o objektivnoj odgovornosti, sto znaci da me ovdje konkretno ne zanima ko se za sta zalagao, ili se zalaze, vec koje donosio i realizovao odluke.

  14. #114
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    , celnici pokreta za nezavisnu (osim dvojice) su bili u antiratnom pokretu. .
    Samo je problem što su ta dvojica glavni u tom pokretu.
    Njihova partija DPS je bezbroj puta spašavala Miloševića na saveznom nivou(smenjivanje Ćosića,Panića,Avramovića,davanje većine za Saveznu Vladu i učešće u njoj,glasanje u Vrhovnom Savetu Odbrane).To je bila konzistentna politika koalicije sa Miloševićem.

    Kada su Milo i njegov DPS,zauzeli antisrpsku poziciju,njemu su se pridružili pristalice nezavisnosti iz raznih manjih partija(SDP),ali više kao prirepak i "mlađi brat",ali se i dalje zna ko je gazda,Milo i njegov DPS.

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako ti napisa ispade da je podrzavanje Milosevica bila prosrpska politika?

  16. #116
    Join Date
    May 2007
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kako ti napisa ispade da je podrzavanje Milosevica bila prosrpska politika?
    Naravno da je bila ! Milo je svojevremeno bio Srbin a Sveto do skoro...
    No dozvoljeno je svakome da misljenje mijenja KPJ -> Veliko Srbin -> Mafijas -> Demokrata -> ....... ?

    Samo jos fali Marsovac na kraju i da ga proglasimo za sveca ..... cini mi se da su mu u Kalendare CPC vec rezervisali mjesto
    Sveti Milo , slava mu ! ha ha ha

    Nije dzabe Slobodan u svoje vrijemo govorio da pored sina Marka najvise voli Milasa
    Last edited by infinity; 13-11-07 at 16:27.

  17. #117
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by infinity View Post
    Nije dzabe Slobodan u svoje vrijemo govorio da pored sina Marka najvise voli Milasa
    Hahaha, je li ovo istina ili samo doskočica? Bilo bi zgodno da je istina :mrgreen:

  18. #118
    Join Date
    May 2007
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Hahaha, je li ovo istina ili samo doskočica? Bilo bi zgodno da je istina :mrgreen:
    ziva istina !

  19. #119
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakva greska ..... i sad SAM ZA ZAJEDNICU
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  20. #120
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by infinity View Post
    Naravno da je bila ! Milo je svojevremeno bio Srbin a Sveto do skoro...
    No dozvoljeno je svakome da misljenje mijenja KPJ -> Veliko Srbin -> Mafijas -> Demokrata -> ....... ?

    Samo jos fali Marsovac na kraju i da ga proglasimo za sveca ..... cini mi se da su mu u Kalendare CPC vec rezervisali mjesto
    Sveti Milo , slava mu ! ha ha ha

    Nije dzabe Slobodan u svoje vrijemo govorio da pored sina Marka najvise voli Milasa

    Ja mnim e si i ti navijala/ o za Milosevica jedan vakat , a uz to prije toga izrazito ponosno yugoslovence koje je ljeljeknulo kad je brozota lipsa ! Tako da se i nije cudit sto je Milo jedan vakat navija za serbe jerbo strasnije propagandne masinerije svijet ne pamti ,te su serbi cinjeli u bivsu YU ! I ko normalan nebi podlega tome ,slike djece dje se prze u rerne ( uste jedna velja laz serbalja) dje se kolju siluju babe djedovi djeca ,a to sve napominjem u prve dva tri dana rata pa onda dalje ! Postavio sam vi sa You tube dje serbi treniraju u rvacku i bosnu za zbjeg ALOOOO treniraju kako ce pobjec uz pomoc vojske nebili sto bolji smimak ispa ,ali ih provalise tv reporteri koji snimahu Holiwoodski scenarijo veljeserbije !
    I vi se sad cudite sto je neko povjerova u te lazavine armade serbske ,pa kad uvidi e se zaheba normalno je da se mijenja misljenje ,jedino radikali u serbiju se drze debilne ideologije koja ce ih unistit !!!!


    PS: Pih kako mrzim ljigavi narod ! Brozota kad je lipsa ljeljeknulo ga je 22 mil yugoslovena plakalo i staro i mlado cupajuci kose grebljuci lice kunuci se u partijsku knjizicu sad svi postase cetnjaci ****** velji serbi velji rvati velji Crnogorci pihhhh pihhhh bljakkkkk !
    Last edited by Zvek_Zivi; 14-11-07 at 10:17.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by infinity View Post
    Naravno da je bila ! Milo je svojevremeno bio Srbin a Sveto do skoro...
    No dozvoljeno je svakome da misljenje mijenja KPJ -> Veliko Srbin -> Mafijas -> Demokrata -> ....... ?

    Samo jos fali Marsovac na kraju i da ga proglasimo za sveca ..... cini mi se da su mu u Kalendare CPC vec rezervisali mjesto
    Sveti Milo , slava mu ! ha ha ha

    Nije dzabe Slobodan u svoje vrijemo govorio da pored sina Marka najvise voli Milasa
    Polako sa tim svecima zna se dje se i kako do njih dolazi, a malo si se minuo sa istinom jer niti je Milo kad bio Srbin niti je Sveto prestajao biti, ali kad si vec zapeo da slazes neka ti bude.

  22. #122
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Ja mislim da srpskoj listi njeni politicki protivnici podmecu odredjen dio stvari, i preuvelicavaju njihov nacionalizam. Drugim rijecima, ukoliko se neko predstavlja kao srpski nacionalista, automatski mu se pripisuje shovinisticka etiketa, karakterise se kao podrzavalac genocida, ratni huskac itd. O tome bi se mogao otvoriti poseban topik gdje bi se mogle analizirati javno izreceni stavovi predstavnika srpske liste, ali i svih ostalih politickih partija.
    Ukoliko se neko predstavi kao [nebitno koje pripadnosti] nacionalista, naravno da ce morati da se nosi sa slicnim "preuvelicavanjima". Sada ce ovo mozda opet uci u raspravu "nacionalizam - za i protiv", ali danas se dobro zna sta znaci predstaviti sebe kao nacionalistu. Svojevoljno predstaviti sebe kao nacionalistu znaci prihvatiti razne (mahom negativne) osobine i pripisati ih sebi.

    Sad, druga je stvar da li su ljudi u srpskoj listi toga svjesni ili ne. Ja mislim da jesu, a ako to nije slucaj, onda svakako ne bi trebali da se bave politikom sa takvim nivoom poznavanja osnovne terminologije.

    Sto se tice "podrzavanja" genocida i ratova, ni najekstremnije stranke u svijetu to danas nece otvoreno reci. Dovoljno je reci da se "to nikada nije dogodilo", i onda zakucati generalizaciju "svi treba da odgovaraju za svoje zlocine"; ili neke svoje stavove jednostavno smatraju najnormalnijim mogucim stvarima iako bar u danasnjem svijetu one to nisu - i slicne propagandne tehnike.

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Dakle, ako govorimo o objektivnoj odgovornosti, mnogo vise su odgovorniji oni koji su neku politiku sprovodili nego oni koji su slicnu politiku zastupali. A lako je izbrojati koliko prvih a koliko drugih je na jednoj ili drugoj strani.
    Ako govorimo o objektivnoj odgovornosti, potpuno si u pravu. Ali time se bave pravnici, i njihov posao se zasniva na strogim definicijama odgovornosti, jer je to neophodno da bi kompletan sistem funkcionisao. Ali "objektivna odgovornost" sasvim sigurno ne daje kompletnu sliku, a karakteristike DPS i SL su sjajan primjer.

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islam!
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 2694
    Last Post: 03-06-11, 23:23
  2. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 11:17
  3. krmetinom protiv droge
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 09-09-04, 19:01
  4. Zasto ste (bili) protiv moderatora?
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 16-03-04, 12:26
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •