Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 79

Thread: Info: Kasko osiguranje?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Mrdate li vi kolima dje van granica CG ?

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Od 35.000km koje sam preso za godinu i po oko 15.000km je van CG i Srbije...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Ti imas kasko ?

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Normalno + kasko od kradje auta odje i u inostranstvo + osiguranje za 5 putnika od smrtnog slucaja...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #55
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bio ja kroz HR i SR dalje od toga mrdao...planiram tamo nedje u septembar pu njemacke
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa meni licno ne ali sto da sam proizvodjac automobila(ili da sam napravio neki svoj model i zelim da ga atestiram) i moram izvesti crash test, bolje je 80% nego 0% zar ne?
    80% ali u slucjau totalne stete,tj da se ne isplati popravljati nego je jeftinije kupiti drugo sto znaci da je auto totalno zguzvano sto znaci 90% vjerovatnoce da vozac gine.


    Naravoucenije:Osiguravajucih kuca ima mnogo osiguranika ima mnogo a onih kojima se desi steta ima izuzetno malo.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    kedown, uopste nisi u pravu... U firmu smo imali udes nedje u avgust... Sluzbeni A6 star nekih 7 godina... Sudar je bio prednjim lijevim tockom naseg auta sa prednjim lijevim tockom zene koja se kretala u suprotnom smjeru... U A6 je bilo 4 putnika i niko nije imao nijednu tezu povredu... Na A6 je proglasena totalna steta! Auto nije bilo zguzvano, nego je popravka kostala vise nego da osiguravajuca kuca plati katalosku vrijednost vozila...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    I kod mene na Jettu je isti sluchaj bio.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    pretpostavljam da ste uzeli pare a auta napravili negdje gdje cijene nijesu tako velike kao kod ovlaštenih servisera. Tu onda dolazimo do one moje priče da tih 20% ispadnu mnogo više neko što bi trebalo.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Da se i ja glasnem. Imao sam udes prije 2 mjeseca. I kako je drugi uchesnik bio kriv i bio osiguran kod Lovcena, tata je ishao tamo da ovi dodju da slikaju auto. Istini za volju, najbolja drugarica mi radi tamo, majka joj je direktorica, a i ovi shto procjenjuju shtete su sa tamo uchili srednju. Isog dana su doshli i slikali. Kad sam ponio zapisnik poslije 3 dana su pare bile isplacene. Moram napomenut da su proglasili totalnu shteu shto zbog oshtecenja shto zbog starosti vozila.
    Mozda djeluje suludo, ali su za auto staro 21 godinu isplatili 950 eura shto je i njegova realna cijena na auto pjacu po meni.
    E sad shto smo mi napravili auto i ono se i dalje vozi je vjerovatno katastrofa. Tu je vec greshka Lovcena shto za auta za koja proglasi totalnu shtetu ne uzima. Nego bi im se vjerovatno mnogo auta nakupilo, ali opet mogli bi ih istopit u zheljezaru ili negdje.
    Mi smo osigurani kod Montenegroosiguranja jer je ova greshkom vec bila napisala polisu prije engo je tatu pitala inache smo uvijek kod Lovcena se osiguravali.
    Tolik od mene.
    Ajde, molim te, reci kako ti isplatiše, jer mene vrte od oktobra!! Kažu:nisi još na redu.
    Ej!!!!
    Od 6.oktobra, bre! Poluđeh! (Lovćen je u pitanju, takođe).
    kako se ko rodi

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ne moze toliko da traje postupak, zakon ih obavezuje da to obrade za 30 dana.

    Idi tamo i raspitaj se kod onih kretena i baba.

  12. #62
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ja sam imao udes prije 4 godine, i Montenegro Osiguranje mi nije isplatilo centa. Nekoliko puta sam zvao i isao u MO ali sam uvijek dobio isti odgovor da nemaju pravni osnov.
    Na osnovu toga bih zakljucio da su oni prevaranti, jer sam maksimalno 10% bio kriv za udes.
    Inace, sada zivim u inostranstvu i placam kasko osiguranje 500 eura/godisnje a shvatam ga prije svega kao kupovinu duhovnoga mira ili ti "peace of mind". Cijena od 1500 eura/godisnje za golfa u CG je realna jer su putevi ocajni, broj udesa po glavi stanovnika je jedan od najvisih na svijetu, pravna drzava ne funkcionise a i konkurencija je dosta slabija nego vani. Ipak, sa ovakvim platama, nevjerovatan je luksuz kupovati kasko, pa sve i da imas platu od 1500 eura.
    Davati 1/12 svoje godisnje zarade za kasko je nerealno i nelogicno.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  13. #63
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lovcen osiguranje: nov auto, vrijednost 9000, kasko bez ucesca (prilikom stete sve oni placaju) + osiguranje od kradje na teritoriji Crne Gore i Srbije sa ucescem vlasnika vozila od 20% iznosi 492 eur (u 12 mjesecnih rata). Ako se ukljuci i osiguranje od kradje u inostranstvu, onda kosta oko 600 i nesto, nisam sigurna (cini mi se oko 680). E sad, sto je skuplje auto, skuplje i osiguranje. Znaci, 41 eur mjesecno. Vredi li mirnog sna i zivaca? Vredi normalno. E da, i ukoliko nemas steta, narednih godina imas popust od 20-50% na kasko.

  14. #64
    petarbaica Guest

    Default

    Ovo sto je Igy pomenuo udes u sluzbeni auto je bio 4 septembra,ja sam bio u njega ali ne kao vozac naravno jer do udesa nebi doslo :-),nego ajd. aa steta je bila sigurno ogromna leceli smo 69 metara nakon kontakta da nije bilo air bagova i bogova nebi groma culi. A to kasko osiguranje je MAJKA ova zena cak nije bila ni nervozna zbog udesa i ako je njoj Pezo bio razvaljen ali je bio osiguran kasko,imam i slike postavio bih ih ali me muka trazit po kompu.
    Posle toga sto smo prezivljeli sam blagosiljao AUDI-ja i 10-dan posao i kupio ga, jer takav udes bi tesko koji auto izdrzao.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno pitanje, kada neko placa recimo oko 1000Eura kasco 10 godina, veoma pazljiv vozac da ne racunamo sitna cesanja i mala ulubljenja na parkinzima a NEMA sudara itd...
    Koje tu u debeloj dobiti stim da je vlasnik imao ``m i r a n s a n`` a osiguranje miran dzep.
    A osiguranja vole takve vozace?

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    1. 1.000e ne mozes da placas 10 godina
    2. kasko se ne uzima za auta starija od 5 godina
    3. pazljiv vozac - "ja znam koja budala sjedi za ovaj volan, ali ne znam koja je budala za onaj tamo"
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  17. #67
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by petarbaica View Post
    Ovo sto je Igy pomenuo udes u sluzbeni auto je bio 4 septembra,ja sam bio u njega ali ne kao vozac naravno jer do udesa nebi doslo :-),nego ajd. aa steta je bila sigurno ogromna leceli smo 69 metara nakon kontakta da nije bilo air bagova i bogova nebi groma culi. A to kasko osiguranje je MAJKA ova zena cak nije bila ni nervozna zbog udesa i ako je njoj Pezo bio razvaljen ali je bio osiguran kasko,imam i slike postavio bih ih ali me muka trazit po kompu.
    Posle toga sto smo prezivljeli sam blagosiljao AUDI-ja i 10-dan posao i kupio ga, jer takav udes bi tesko koji auto izdrzao.
    Koji je to audi?

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Imas kasko kalkulator na sajtu osiguranja, pa provjeri.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vracam temu iz mrtvih. U medjuvremenu su dosli novi igraci na trziste, proslo je malo vremena pa da cujem kakva su iskustva.

    Poslije 2 godine moje auto je odlucilo da promijeni osiguravajucu kucu (nisam ja, auto je krivo ) i da predje na najbolju varijantu. Do sada je bilo osigurano kod Montenegro osiguranja (kasko) i sa njima nije bilo problema. Autu nesto bude (retrovizor, neko te izgrebe i tako to) oni su mi isplatili svaki put, bitno je samo da donesem fiskalni racun iz zvanicnog servisa i ispostuju me, a znamo da zvanicni servis obicno ima nabudzene cijene za razliku od drugih.

    Sa Lovcenom (auto-odgovornost covjeka koji je izazvao stetu) imam losija iskustva, jer se desilo da se covjek ocesao od mene i izgrebao mi auto citavom duzinom sa jedne strane. Servis mi je naplatio 890 eura, a oni su mi isplatili 620 jer je po njihovom cjenovniku to toliko. Mene u principu to ne treba da interesuje jer je meni auto jos pod garancijom i ja moram da ga popravljam u zvanicnom servisu!

    E sad, zvao sam druge osiguravajuce kuce i kod UNIQA je najjeftinija (cak 150 eura manje) a zatim DELTA (120 eura manje). UNIQA takodje nudi popuste ako se obavezes da ces i sledecu godinu kod njih (-10%) + ako nemas stetu u toku godine (-15%).

    Kakva su vam iskustva sa isplatom kod UNIQE?

  20. #70
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    589
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajmo ljudi ko ima iskustva sa ovim kasko.imam u planu da osiguram auto

  21. #71
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    znam samo da je Lovcen OSiguranje prevarantska osiguravajuca kuca. Uniqa je najjeftinija, ali oni prodaju polise ispod cijene, sto znaci da ce samo doci momenat kad nece moci da isplate sve sto trebaju. Najbolja iskustva su sa Sava osiguranjem (ex Montenegro osiguranje), sad su potpuno profesionalni, i u najkracem roku isplacuju stetu.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Meni drug ima lose iskustvo za Delta Osiguranjem, mislim da ih sada krivicno goni.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Montenegro Osiguranje - prema meni su bili korektni sa isplatama ali su skupi
    Lovcen - izbjegavas naveliko
    UNIQA - jeftiniji, ali nisam imao prijavljene stete da bih mogao da pricam o isplatama. Kod njih sam vec 2 godine.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moj slucaj:jedno osigurano vozilo kod lovcen osiguranja dolazi u kontakt sa drugim,neregistrovanim,(preticanje u skoro istoj traci,na autobuskom prosirenju,)zanosi u moju traku i udara me.zapisnik uradjen,niko da se prihvati da slika stetu,svi nesto cekaju ko ce koga proglasiti krivim,lovcen bi da se naplati od udruzenja osiguravajucih kuca,moje sava osiguranje kaze da to nije njihovo,(sto li ih placam kad me ne zastupaju),nego da bi trebali lovcen,auto stoji,novi djelovi kupljeni,ali ne smije se dirat.na kraju sam morao usluzni zapisnik,da bih mogao radit auto,i sad cekamo sud.moje misljenje,sva g*vna ista,da nije obavezno,ne bih se kod nikog osigurao.

  25. #75
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    589
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je polisa Lovcen.ja nisam pametan dje se osigurat

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. info: FP
    By cpu in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 28-01-09, 12:58
  2. LovĆen osiguranje
    By MaJka2U in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 19-01-09, 20:37
  3. Osiguranje
    By motorsport in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-07, 00:30
  4. Bosansko Osiguranje & pametni fudbaleri
    By The Answer in forum #montecafe
    Replies: 14
    Last Post: 10-04-04, 19:26
  5. Osiguranje auta
    By grcko in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 19-02-04, 21:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •