Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 79

Thread: Info: Kasko osiguranje?

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Da to je vazan detalj.... no svi mislimo da mi nikad necemo napravit gresku

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Nije ni lose sto recimo,ako cijele godine nisi imao nijednu stetu,na osnovu toga imas iduce godine osjetno smanjen iznos polise,uz naravno regularno smanjenje zbog godinu dana starijeg vozila.

    Kako god,moja je preporuka Lovcen.
    Last edited by Sidewinder; 12-01-09 at 13:49.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Pa i meni se cini da je najbolje Lovcen, cuo sam nekad je bilo tesko izvuc pare iz ovog Montenegro osiguranja (e sad pitanje je kolko su to tacne price)

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    U CG od osiguravajucih kuca postoji Lovcen i ostali koji su svjetlosnim godinama udaljeni od njih...

    Ovo prica iz iskustva svog i puno drugih ljudi... Osiguran sam kod Lovcena za svaku mogucu stvar (stan, kola, zivotno, putnicko) i nikad nikakvih problema nisam imao sa isplatom... Sve je regulisano za 2 dana maximum... Auto osiguravam kasko vec drugu godinu (kupio sam ga novog) i osiguran je zbog toga sto puno putujem... Poslije tri mjeseca sam u kanjon naleceo na ogroman odron i KAMIONSKU GUMU na sred puta i nekako sam uspio da prikocim i zaobidjem suprotnom trakom jer nikoga nije bilo u susret... Da je neko naleceo i da sam morao da uletim u taj odron i gumu, sto mislite koja bi steta bila? Kasko bi pokrilo 80% te stete... Imam vise ogrebotina po autu sa parkinga, ali jos nisam nista "uzimao" od lovcena jer mi se vise isplatio godisnji popust nego ta mala steta... Mozda sad kad se skupi naplatim sve

    Sto se ostalih osiguravajucih kuca tice, slusam svakodnevno katastrofa price... Jedna koleginica je pred novu godinu naplatila od Montenegro osiguranja jednu stetu koja je napravljena prije 4 godine... Udario je neki covjek u njeno auto i povrijedio je nju.... Ovi i MN osig. su joj nudili neke smijesne pare (par stotina eura) da uzme i da ne ide na sud, ali je znala koliko joj pripada i sada je naplatila prilicno veliku sumu preko suda...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Izgleda da su "glasine" tacne

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    meni je montenegro kasnio 'samo' 4 mjeseca sa isplatom 130 eura .. za stetu zbog koje smo mi izdvojili preko 400 eura.

    no mi bijashe najblizi kad sam klia osiguravao hahah
    prebacicu se na lovcen
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Kasko osiguranje je izmišljeno da bi osiguravajuće kuće zaradile i da bi se banke osigurale za potrebe kreditiranja lizinga. Ako ste pažljiv vozač maltene je nemoguće da skrivite udes a ako vas neko udari vama plaća njegovo osiguranje. Kasko osiguranje plaća 80% štete a ovih 20% vas košta mnogo više nego što bi inače jer idete u preskupe ovlaštene servise te vas tih 20% ispadne na kraju 50%. Ko uzima automobil na lizing primoran je na kasko u suprotnom treba dobro razmisliti. Računanje na uzimanje novca od kaska je jednako kao uzimanje novca od kockarnice. To su institucije sa ogromnim iskustvom i nemoguće ih je pobijediti, bar ne na duge staze.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Kasko osiguranje je izmišljeno da bi osiguravajuće kuće zaradile i da bi se banke osigurale za potrebe kreditiranja lizinga. Ako ste pažljiv vozač maltene je nemoguće da skrivite udes a ako vas neko udari vama plaća njegovo osiguranje. Kasko osiguranje plaća 80% štete a ovih 20% vas košta mnogo više nego što bi inače jer idete u preskupe ovlaštene servise te vas tih 20% ispadne na kraju 50%. Ko uzima automobil na lizing primoran je na kasko u suprotnom treba dobro razmisliti. Računanje na uzimanje novca od kaska je jednako kao uzimanje novca od kockarnice. To su institucije sa ogromnim iskustvom i nemoguće ih je pobijediti, bar ne na duge staze.
    Ne no najbolje da je izmisljeno da se narod osevapi,a da oni ne zarade.
    Svasta casti mi.
    To vezano za 80%-20%,valjda znas da postoji i puni kasko-Pane ti bomba na kola-pane ti i novo auto s`neba.
    Identicno je kod kradje.
    Sto se tice steta ovog modela od 20% ucesca:
    -Prijatelju,napr neko me udari na parking,podjem kod limara,dam mu 100 e za ruke,podjem kod lakirera,dam mu 200 eura na ruke.
    Na ime kaska dobijem 240 eura.
    Da ne napominjem moguce mahinacije(a ima ih) dje ti limar napr napise veci racun nego sto jes,pa te sve to izadje i manje od 20% ucesca.
    Kako bi to drugacije naplatio?Preko polise nepoznatog pocinioca?
    Ovo sto velis za osnovnu polisu autoodgovornosti -neko te zvekne na raskrsnicu i slomi ti xenonski far napr?
    Nemo mi rec da ocekujes da ces se naplatit od toga tacno toliko?

    Fakat jes,da ako si platio godinu kaska,nista ti nije falilo,jbg stetova si te pare.
    Nije na moranje,po izboru-kako ko voli i moze.
    Sve je rizik,sto je generalno i osnova osiguranja kao djelatnosti.
    Last edited by Sidewinder; 13-01-09 at 18:47.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  9. #34
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kazu da je lik uzeo X5 polovni,2007-dmo za male pare,"cusnuo" ga niz stranu i ovi mu dali za 2 mjeseca novi.

    milina
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    kazu da je lik uzeo X5 polovni,2007 za male pare,"cusnuo" ga niz stranu i ovi mu dali za 2 mjeseca novi.

    milina
    Znam licno covjeka koji se prilicno obogatio `80 tih godina na identican nacin.
    Nego tada se moglo na vise nacina,sad je ipak drugacije.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Da se i ja glasnem. Imao sam udes prije 2 mjeseca. I kako je drugi uchesnik bio kriv i bio osiguran kod Lovcena, tata je ishao tamo da ovi dodju da slikaju auto. Istini za volju, najbolja drugarica mi radi tamo, majka joj je direktorica, a i ovi shto procjenjuju shtete su sa tamo uchili srednju. Isog dana su doshli i slikali. Kad sam ponio zapisnik poslije 3 dana su pare bile isplacene. Moram napomenut da su proglasili totalnu shteu shto zbog oshtecenja shto zbog starosti vozila.
    Mozda djeluje suludo, ali su za auto staro 21 godinu isplatili 950 eura shto je i njegova realna cijena na auto pjacu po meni.
    E sad shto smo mi napravili auto i ono se i dalje vozi je vjerovatno katastrofa. Tu je vec greshka Lovcena shto za auta za koja proglasi totalnu shtetu ne uzima. Nego bi im se vjerovatno mnogo auta nakupilo, ali opet mogli bi ih istopit u zheljezaru ili negdje.
    Mi smo osigurani kod Montenegroosiguranja jer je ova greshkom vec bila napisala polisu prije engo je tatu pitala inache smo uvijek kod Lovcena se osiguravali.
    Tolik od mene.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Kasko osiguranje je izmišljeno da bi osiguravajuće kuće zaradile i da bi se banke osigurale za potrebe kreditiranja lizinga. Ako ste pažljiv vozač maltene je nemoguće da skrivite udes a ako vas neko udari vama plaća njegovo osiguranje. Kasko osiguranje plaća 80% štete a ovih 20% vas košta mnogo više nego što bi inače jer idete u preskupe ovlaštene servise te vas tih 20% ispadne na kraju 50%. Ko uzima automobil na lizing primoran je na kasko u suprotnom treba dobro razmisliti. Računanje na uzimanje novca od kaska je jednako kao uzimanje novca od kockarnice. To su institucije sa ogromnim iskustvom i nemoguće ih je pobijediti, bar ne na duge staze.
    A sto kad ti ukradu auto ili slome nesto na parking ? Ako vozis iole novije auto i ako mislim da ovo nije bas neisplatljivo.

    Ako radis ne moras da uplacujes zdrastveno jer se vjerovatno neces razboljet, mlad si pun snage.... Ali pitao bih te da ti se nesto desi pa da daleko bilo moras u bolnicu itd itd...

    Neko hoce da razmislja sto ce se desit a neko pak uplati pa ako se desi desi ako ne ... da smo zdravo...

  13. #38
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Cek cek, ovo 20% ucesce, moze da se uzme bez ucesca pa da vi nista ne placate right? Skuplje malo ali... ?

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    [quote=N_L;1087131]Cek cek, ovo 20% ucesce, moze da se uzme bez ucesca pa da vi nista ne placate right? Skuplje malo ali... ?[/quote

    0% ucesca,sto je skuplje naravno.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  15. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Da, gledah na onaj calulator, skoro duplo ako bez ucesca, hvala

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Duplo je skuplje bez učešća. Znači 1500 eura za neki prosječan Golf dodatno skuplja registracija.
    Last edited by Milos; 13-01-09 at 22:16.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Ako ste pažljiv vozač maltene je nemoguće da skrivite udes a ako vas neko udari vama plaća njegovo osiguranje
    To "maltene" je obicno granica izmedju zivota i smrti... Ulje na putu, odron na putu, par km/h preko dozvoljenog i sl?

    Npr. vozis pud BD i imas ogranicenje 50km/h... Ti tuda vozis 70km/h sto manje-vise svi radimo... U suprotnom smjeru ide ti auto i naidje kreten koji odluci da pretice to auto po punoj... Udari u tebe direktno... Nikome nista ne bude, ali auta nagrdjena... Sto mislis ko placa ciju stetu?

    Policija napravi zapisnik, utvrdi se da si vozio 70km/h i procjene da je 40% tvoje ucesce u udesu, a 60% od ovog drugog, sto ispane da 40% stete na SVOM autu moras ti da platis, jer ce osiguranje da ti pokrije samo 60%... Ovo nije prica iz bajke nego iz zivota, a da si imao kasko, pokrilo bi ti full tvoju stetu i njih bi boljelo uvo jesi li kriv malo, nimalo ili mnogo...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    E sad...tako nesto je izuzetno malo vjerovatno, no zato se i zove osiguranje Nego znaci li to da mogu uzet neki stariji auto probat crash test i da ce mi isplatit sve?! I onda drugi i tako redom Cisto sumnjam
    She is only here to annoy herself!

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    E sad...tako nesto je izuzetno malo vjerovatno, no zato se i zove osiguranje Nego znaci li to da mogu uzet neki stariji auto probat crash test i da ce mi isplatit sve?! I onda drugi i tako redom Cisto sumnjam
    Tu je jebeno sto kasko polisa vezana za stavku vrijednost vozila,koja se prije toga utvrdjuje(kataloshki isl...),tako da bi ih na taj nacin tesko zajebao
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    To "maltene" je obicno granica izmedju zivota i smrti... Ulje na putu, odron na putu, par km/h preko dozvoljenog i sl?

    Npr. vozis pud BD i imas ogranicenje 50km/h... Ti tuda vozis 70km/h sto manje-vise svi radimo... U suprotnom smjeru ide ti auto i naidje kreten koji odluci da pretice to auto po punoj... Udari u tebe direktno... Nikome nista ne bude, ali auta nagrdjena... Sto mislis ko placa ciju stetu?

    Policija napravi zapisnik, utvrdi se da si vozio 70km/h i procjene da je 40% tvoje ucesce u udesu, a 60% od ovog drugog, sto ispane da 40% stete na SVOM autu moras ti da platis, jer ce osiguranje da ti pokrije samo 60%... Ovo nije prica iz bajke nego iz zivota, a da si imao kasko, pokrilo bi ti full tvoju stetu i njih bi boljelo uvo jesi li kriv malo, nimalo ili mnogo...
    Opet dolazimo do moje priče da kasko pokriva realno samo 50% štete jer ti plaćaš 20% učešća kod najskupljih (a daleko su od najkvalitetnijih) servisa. Zadnji primjer cijena iz ličnog iskustva. Rame za A4 po Podgorici je 50-60 eura dok je u rokšped 172 eura te tu treba izračunati koliko te dođe tvojih 20%. Znam da je za Senika skoro za branik, far i haubu te lakiranje i montiranje plaćeno 4500 eura kod pavićevića a osiguranik dao 900 eura od toga. Ko ne želi da se nervira a ima novca neka izvoli ali neka ne misli da mu je to potez ka uštedi, time jedino kupuje miran san od krađe te od mogućih materijalnih posledica nezgoda. A kada bi ne daj bože strahovao od udesa na otvorenom najmanje bi me bio strah od materijalne štete i koliko će mi osiguranje isplatiti.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Osiguranje tebi pokriva zvanicnu cijenu djelova, a ne po otpadima... Ako cuknes mercedesa tebi osiguranje placa sat rada majstora u zvanicnom servisu, a to je 50e/h, naravno, ukoliko uspostavis racun... E sad da im ti das racun od 70e/h to ti nece platiti...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Tu je jebeno sto kasko polisa vezana za stavku vrijednost vozila,koja se prije toga utvrdjuje(kataloshki isl...),tako da bi ih na taj nacin tesko zajebao
    Pa nisam rekao da ce mi dat novi auto nego taj stariji koji toliko vrijedi po kataloskoj vrijednosti
    She is only here to annoy herself!

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Nece ti dati auto nego 80% procjenjene vrijednosti vozila... I sad ne znam sto ti se tu isplati da namjerno klepis nedje kad ces dobit manje nego sto ti auto vrijedi?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pa meni licno ne ali sto da sam proizvodjac automobila(ili da sam napravio neki svoj model i zelim da ga atestiram) i moram izvesti crash test, bolje je 80% nego 0% zar ne?
    She is only here to annoy herself!

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    naravoucenije - vozite pazljivo (nisam rekao sporo ahhah) i pazite dje parkirate


    hvala

    :*

    <3
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. info: FP
    By cpu in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 28-01-09, 12:58
  2. LovĆen osiguranje
    By MaJka2U in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 19-01-09, 20:37
  3. Osiguranje
    By motorsport in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-07, 00:30
  4. Bosansko Osiguranje & pametni fudbaleri
    By The Answer in forum #montecafe
    Replies: 14
    Last Post: 10-04-04, 19:26
  5. Osiguranje auta
    By grcko in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 19-02-04, 21:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •