Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 64

Thread: Amerika

  1. #26
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Lutkice!
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elektrick View Post
    Hvala Lutkice!
    Nema na chemu. Puno ljudi dolazi u SAD preko ove organizacije. Mozda je papirologija preobilna, ali vrijedi ti pokusati.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    a ima li idje u ameriku pravoslavna crkva?:joint:


    Ima, kilometar od moje kuce.
    TAKUMI

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SteX View Post
    e ja se pridruzih pa gledam ima li ko blizu NY tacnija Manhatan? da se druzi..

    kad ce ko u nazad u CG ide li iko za novu... ha nemogu docekat
    Hah, nisam ni blizu Manhattana, ali rado bih da se upoznam da svima iz CG, SRB, HR, BiH...koji zive u Michigan.
    TAKUMI

  5. #30
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Rodjaci koji su otjerani u Argentinu

    Da li je neko mozhda chuo za Vujovice u Argentini?

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Michigan, USA
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elektrick View Post
    Stingo, djecace mali, ja trazim poslodavce iz SAD koji su spremni da prime strance na posao. Poslovi bejbi sitera, strazara, bastovana, konobara itd. mi NE odgovaraju, i zbog toga sam iznio svoju strucnu spremu.

    e tesko ti je odje postat odma' direktor... svi smo kroz to prosli da bi dosli dje smo...

  7. #32
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Amerikanac View Post
    e tesko ti je odje postat odma' direktor... svi smo kroz to prosli da bi dosli dje smo...
    ...i s' faxom moras da priones u potrazi za poslom zbog ekonomske krize koja trenutno pogadja Ameriku...
    ...USA will never-ever be the same as it used to be during the Clinton Administration...
    ...outsourcing of high paid jobs is hurting the economy and the fact that only 20% of manifacturing jobs currently remains in the States...
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  8. #33
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sakrivena u njegovom pogledu,Zarobljena u njegovom srcu,Zauvjek u njegovom toplom zagrljaju...
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima, kilometar od moje kuce.
    @Fabia...da ne mislis na onu na 19mile Ryan??....onu Makedonsku??
    ili na Ravanica....11mile Van Dyke??
    dok koliko ja znam ti si negdje u Rochester....nije valjda da si onu na Auburn rd. pomijesao sa pravoslavnom...?? LOL
    ~ Peace Love & Gucci ~

  9. #34
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Michigan, USA
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gucci_girl View Post
    @Fabia...da ne mislis na onu na 19mile Ryan??....onu Makedonsku??
    ili na Ravanica....11mile Van Dyke??
    dok koliko ja znam ti si negdje u Rochester....nije valjda da si onu na Auburn rd. pomijesao sa pravoslavnom...?? LOL
    a i ti si mUchigenka jel?

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elektrick View Post
    Stingo, djecace mali, ja trazim poslodavce iz SAD koji su spremni da prime strance na posao. Poslovi bejbi sitera, strazara, bastovana, konobara itd. mi NE odgovaraju, i zbog toga sam iznio svoju strucnu spremu.

    stani u red...jer bilo je odje i doktora koji su prali sudove

  11. #36
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ crkveni topik: a shta je sa onom na 15 i John R????

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gucci_girl View Post
    @Fabia...da ne mislis na onu na 19mile Ryan??....onu Makedonsku??
    ili na Ravanica....11mile Van Dyke??
    dok koliko ja znam ti si negdje u Rochester....nije valjda da si onu na Auburn rd. pomijesao sa pravoslavnom...?? LOL
    Ne nego mislim na onu between 20 and 19 mile Rochester Road.
    The Church at Aurburn Road between Rochester Road and Livernois Road is St. Pauls Albanian Church.

    Da, ja sam u Rochester Hills, tik ispod M59.
    No sto ne kazes da si u MI? Castio bih te u La Shish
    TAKUMI

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR View Post
    ...i s' faxom moras da priones u potrazi za poslom zbog ekonomske krize koja trenutno pogadja Ameriku...
    ...USA will never-ever be the same as it used to be during the Clinton Administration...
    ...outsourcing of high paid jobs is hurting the economy and the fact that only 20% of manifacturing jobs currently remains in the States...

    **** George Fucking Bush and **** all republicans.
    America must vote for Hillary, because she can turn America's economy for 180 degrees.
    TAKUMI

  14. #39
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    McCaina ce izabrat 95% :P

  15. #40
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    **** George Fucking Bush and **** all republicans.
    America must vote for Hillary, because she can turn America's economy for 180 degrees.
    It doesn't matter who becomes the president, devil is lurking behind the curtain dictating the foreign policy and overall world situation. I do not want to name the individuals but it is obvious who those people are(you know exactly what I mean).
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR View Post
    It doesn't matter who becomes the president, devil is lurking behind the curtain dictating the foreign policy and overall world situation. I do not want to name the individuals but it is obvious who those people are(you know exactly what I mean).
    its just a *****ing recession,it vill be over by the time a new president become elected
    what the fuc*k are you talking dude?

  17. #42
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sakrivena u njegovom pogledu,Zarobljena u njegovom srcu,Zauvjek u njegovom toplom zagrljaju...
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Amerikanac View Post
    a i ti si mUchigenka jel?
    ....Montenegrina 4ever
    ~ Peace Love & Gucci ~

  18. #43
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sakrivena u njegovom pogledu,Zarobljena u njegovom srcu,Zauvjek u njegovom toplom zagrljaju...
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ne nego mislim na onu between 20 and 19 mile Rochester Road.
    The Church at Aurburn Road between Rochester Road and Livernois Road is St. Pauls Albanian Church.

    Da, ja sam u Rochester Hills, tik ispod M59.
    No sto ne kazes da si u MI? Castio bih te u La Shish
    ....kad bih ja birala restoran to sigurno ne bi bio La Shish,
    mozda Andiamo,Mezzaluna,Olive Garden,Buca di Beppo...
    vise sam za italia food....dok trenutno sam ti pod jednim bet-om....
    ako ne jedem nista napravljeno od brasna za 2 mjeseca dobijam bet od 2000$....vrijedi pokusati....wish me luck
    ~ Peace Love & Gucci ~

  19. #44
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    its just a *****ing recession,it vill be over by the time a new president become elected
    what the fuc*k are you talking dude?
    That's a big fat lie, that government want you to believe. Trust me on this one, the American Dream is long gone and i am not being pessimistic here, i am just laying out the facts that are self-evident and clear like a sunny day.
    You probably haven't seen the USA National Debt Clock.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gucci_girl View Post
    ....kad bih ja birala restoran to sigurno ne bi bio La Shish,
    mozda Andiamo,Mezzaluna,Olive Garden,Buca di Beppo...
    vise sam za italia food....dok trenutno sam ti pod jednim bet-om....
    ako ne jedem nista napravljeno od brasna za 2 mjeseca dobijam bet od 2000$....vrijedi pokusati....wish me luck



    See, I like Andiamos in Rochester Downtown.
    But trust me, Shish Kebob with that La Shish bread, salat and hummus is the best.

    I think this one is in W. Bloomfield:

    http://www.notfoolinganybody.com/35lashish/lashish.jpg


    Damn!!!!
    TAKUMI

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR View Post
    That's a big fat lie, that government want you to believe. Trust me on this one, the American Dream is long gone and i am not being pessimistic here, i am just laying out the facts that are self-evident and clear like a sunny day.
    You probably haven't seen the USA National Debt Clock.



    Nije Bush kriv za sve ali moram priznat da on ne zna da upravlja drzavom kakva je bila Amerika posle Clintona.
    Ja njega nikad nisam podnosio, ni njegovog oca.
    Farmeri, he is a fucking farmer!
    On nikad ne bi postao predsjednik da nije imao brata.
    On ne misli na svoju drzavu, on samo misli kako da upravlja drugim drzavama, jer njegove 52 mu nijesu dovoljne. Rat u Irak. Zasto?
    Amerika je imala dosta problema i kad je Clinton bio predsjednik, ali on je znao kako da se rijesi tih problema.
    Recimo on je narodu rekao da smo dobro, i da treba da ulazete sto vise para. Narod je njemu vjerovao. Kakav je tada bio dolar?
    Bush jebeni je otkrio sve probleme i onda ameri vise nisu ulozili u USA, jer vise ne vjeruju svojoj vladi. Znam dosta koji su prodali akcije u GM i kupili u Evropu. I zato je pao dolar, CND je jaci od USD. Kad je to bilo tako?
    Mos mislit sadasnje stanje Michigana. 70% zaposljenih su radili u GM, Ford i Chrysler. Danas 50% njih su ostali bez posla. Prosjecna plata je bila 3-4 000 dolara, danas je 2000. Galon benzina je kostao 1 dolar, sad kosta 3,3.
    Real Estate je pao za 100%. Da prodas jednu kucu trebaju ti dvije godine. Kamatne stope su skocile.
    Amerika kupuje naftu vani a unutra ima dovoljno za 50 godina.
    Ne znam kad si posao u USA ali raspitaj se malo kako je Clinton rijesio napad na WTC 1998-godine!?
    1994-te godine Clinton je rekao japanerima: ako ocete da prodate automobile u USA, morate otvorit fabrike ovdje. I tako je bilo!

    TOUGH!
    TAKUMI

  22. #47
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj ne zajebvajte se no svrnite kod mene u MC Cafe...tu sam vam konobar...pa da mi masni tip ostavite

  23. #48
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Nije Bush kriv za sve ali moram priznat da on ne zna da upravlja drzavom kakva je bila Amerika posle Clintona.
    Ja njega nikad nisam podnosio, ni njegovog oca.
    Farmeri, he is a fucking farmer!
    On nikad ne bi postao predsjednik da nije imao brata.
    On ne misli na svoju drzavu, on samo misli kako da upravlja drugim drzavama, jer njegove 52 mu nijesu dovoljne. Rat u Irak. Zasto?
    Amerika je imala dosta problema i kad je Clinton bio predsjednik, ali on je znao kako da se rijesi tih problema.
    Recimo on je narodu rekao da smo dobro, i da treba da ulazete sto vise para. Narod je njemu vjerovao. Kakav je tada bio dolar?
    Bush jebeni je otkrio sve probleme i onda ameri vise nisu ulozili u USA, jer vise ne vjeruju svojoj vladi. Znam dosta koji su prodali akcije u GM i kupili u Evropu. I zato je pao dolar, CND je jaci od USD. Kad je to bilo tako?
    Mos mislit sadasnje stanje Michigana. 70% zaposljenih su radili u GM, Ford i Chrysler. Danas 50% njih su ostali bez posla. Prosjecna plata je bila 3-4 000 dolara, danas je 2000. Galon benzina je kostao 1 dolar, sad kosta 3,3.
    Real Estate je pao za 100%. Da prodas jednu kucu trebaju ti dvije godine. Kamatne stope su skocile.
    Amerika kupuje naftu vani a unutra ima dovoljno za 50 godina.
    Ne znam kad si posao u USA ali raspitaj se malo kako je Clinton rijesio napad na WTC 1998-godine!?
    1994-te godine Clinton je rekao japanerima: ako ocete da prodate automobile u USA, morate otvorit fabrike ovdje. I tako je bilo!

    TOUGH!
    Globalizacija je unistila ekonomiju tj. otvorenost(liberalizacija) trzista i preusmjeravanje kapitala americke buorzoazije u zemljama treceg svijeta(pohlepa je rijec koju treba upotrijebiti za propast americke ekonomije). Realno gledano, ekonomska situacija u Americi je blijeda i pomalo me brine zbog nespremnosti i nedoslednosti retardiranih Senatora da preuzmu nesto ka resavanju kriticnih problema koji su kljucni za opstanak ekonomskog sistema(prevashodno mislim na formiranju regulatornih agencija za kontrolu trzista nekretnina, berze, spoljno-trgovinskih odnosa...). Gadno se varas ako mislis da ce se USA olako izvuci iz ovog MESS-a. American Dream is gone i tome smo itekako svjedoci i ponekad se pitam da li ce doci do migracije (naturalizovinog) stanovnistva u zemljama Dalekog Istoka isto kao sto je to bio slucaj s Amerikom s pocetka 20 vijeka? Zauzeti pozitivan stav u nesigurnom vremenu je pomalo tesko jer svaki detalj americkog drustva kojeg se dotaknes je maliciozan.
    Michigan je u losem ekonosmkog stanju, nezaposlenost je ubila plafon, kriminal u porastu, real estate unisten(izbijen svaki ubogi dinar iz tog stanovnistva koji sada zivi na granici siromastva...ma cijela ekonomija drzave je otisla "do djavola").
    Znas li uopste ko kroji politiku Amerike?
    Odgovor na to pitanje su Cionisti koji sebe nazivaju Jevrejima i potajno(nemilosrdno) dok cijeli svijet spava smisljaju planove kako da nacine zlo ostatku svijeta i tako obrnu koji dinar i na tom put izvrse masovno ugnjetavanje i eksploataciju nemocnih drzava medju kojima smo i mi bili zrtve s pocetka 90-tih godina proslog vijeka.

    Ja napustam ovu drzavu iz gore navedenih razloga, jer Amerika vise ne pruza ambijent stabilnog drustva koje je nekad pruzila mojim rodjacima i mnogim imigrantima koji su se usrecili u vrijeme zlatnog doba USA. Znam dosta njih koji upravo dok pisem ovaj post spremaju kofere i upucuju se nazad svome domu izmedju kojih zelim izdvojiti(Flipince, Bugare, Meksikance, Induse, Albance, Rumune...)
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  24. #49
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ja ulazim u krug. ako nekog nesto interesuje neka pm. dodatno pogledajte ako vas interesuje ovaj topic.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?p=862611#post862611
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR View Post
    Globalizacija je unistila ekonomiju tj. otvorenost(liberalizacija) trzista i preusmjeravanje kapitala americke buorzoazije u zemljama treceg svijeta(pohlepa je rijec koju treba upotrijebiti za propast americke ekonomije). Realno gledano, ekonomska situacija u Americi je blijeda i pomalo me brine zbog nespremnosti i nedoslednosti retardiranih Senatora da preuzmu nesto ka resavanju kriticnih problema koji su kljucni za opstanak ekonomskog sistema(prevashodno mislim na formiranju regulatornih agencija za kontrolu trzista nekretnina, berze, spoljno-trgovinskih odnosa...). Gadno se varas ako mislis da ce se USA olako izvuci iz ovog MESS-a. American Dream is gone i tome smo itekako svjedoci i ponekad se pitam da li ce doci do migracije (naturalizovinog) stanovnistva u zemljama Dalekog Istoka isto kao sto je to bio slucaj s Amerikom s pocetka 20 vijeka? Zauzeti pozitivan stav u nesigurnom vremenu je pomalo tesko jer svaki detalj americkog drustva kojeg se dotaknes je maliciozan.
    Michigan je u losem ekonosmkog stanju, nezaposlenost je ubila plafon, kriminal u porastu, real estate unisten(izbijen svaki ubogi dinar iz tog stanovnistva koji sada zivi na granici siromastva...ma cijela ekonomija drzave je otisla "do djavola").
    Znas li uopste ko kroji politiku Amerike?
    Odgovor na to pitanje su Cionisti koji sebe nazivaju Jevrejima i potajno(nemilosrdno) dok cijeli svijet spava smisljaju planove kako da nacine zlo ostatku svijeta i tako obrnu koji dinar i na tom put izvrse masovno ugnjetavanje i eksploataciju nemocnih drzava medju kojima smo i mi bili zrtve s pocetka 90-tih godina proslog vijeka.

    Ja napustam ovu drzavu iz gore navedenih razloga, jer Amerika vise ne pruza ambijent stabilnog drustva koje je nekad pruzila mojim rodjacima i mnogim imigrantima koji su se usrecili u vrijeme zlatnog doba USA. Znam dosta njih koji upravo dok pisem ovaj post spremaju kofere i upucuju se nazad svome domu izmedju kojih zelim izdvojiti(Flipince, Bugare, Meksikance, Induse, Albance, Rumune...)



    Znam da spremaju kofere, ali ne idu svi van USA. Dosta njih idu u Arizoni gdje je jako dobro i gdje mos zaradit vise para.
    Definitvno cekam izbore i onda novom predsjedniku (O God, Hillary for President http://www.autoinsidernews.com/media...in-america.jpg ) i onda njemu trebaju min 2 godine da se sve vratiu normalu.

    I prije je bilo ovakvih sranja, ja mislim i prije 20-30 godina u USA je bila ista prica.
    TAKUMI

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Amerika Za Studente-apsolvente
    By GOSKO in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 24-09-07, 09:27
  2. Amerika je majka...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 50
    Last Post: 12-03-06, 21:21
  3. Amerika kuci
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 8
    Last Post: 05-09-05, 21:16
  4. Evropa: Amerika slala mudzahedine na Kosovo
    By Carski in forum Politika generalno
    Replies: 14
    Last Post: 17-10-04, 23:11
  5. Amerika podrzava nezavisnu Crnu Goru
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-04, 06:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •