Results 1 to 13 of 13

Thread: Pakleno dobar odgovor

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pakleno dobar odgovor

    PAKAO - TEORIJA

    Ovo je navodno istinit događaj i odgovor na testu iz hemije na Univerzitetu u Beogradu. Odgovor jednog od studenata je bio toliko "dubok", da je profesor odlučio da ga podijeli sa svojim kolegama preko Interneta.

    Pitanje:
    "Da li je pakao ezoterman (predaje toplotu) ili endoterman (absorbuje toplotu)?"
    Većina studenata je napisala svoje pretpostavke na osnovu Bojlovog zakona (gasovi se hlade kada se šire i zagrevaju kada se skupljaju) ili na neku drugu varijantu... Jedan od studenata je napisao sljedeće:

    Prvo moramo znati zapreminu u koju duše ulaze u pakao i izlaze iz njega. Smatram da odmah možemo pretpostaviti, da duša koja jednom uđe u pakao više ne izlazi. Znači, broj duša se povećava. Da bi dobili ideju o tome koliko je u paklu duša, osvrnimo se na različite vere koje danas postoje na svetu. Većina tih vera tvrdi, da onaj ko nije pripadnik baš te određene veroispovesti ide u pakao. Dakle, zaključak je da će sve duše završiti u paklu. Ako tome dodamo odnos nataliteta i mortaliteta, možemo očekivati da broj duša eksponencionalno raste. Dakle, obratimo pažnju na odnos promene zapremine pakla, jer prema Bojlovom zakonu za zadržavanje istog pritiska i toplote zapremina mora rasti proporcionalno sa brojem pristiglih duša. To nam pruža 2 mogucnosti:

    1) Ako se zapremina pakla povećava manje od potrebnog prosečnog broja duša koje stignu u pakao, toplota i pritisak pakla će toliko porasti da će pakao eksplodirati.

    2) Ako se pakao širi brže od proseka koji mu je potreban da primi sve duše, toplota i pritisak će toliko opasti da će se pakao smrznuti. Koja od mogućnosti je ispravna?

    Ako uzmemo u obzir izjavu, koju je kategorički iznela Milica sa četvrte godine, a koja glasi: "Pre će se pakao smrznuti nego što ću ja sa tobom da spavam" i s obzirom na to da je samnom spavala juče, mora biti ispravna teorija br. 2, dakle pakao je sigurno egzoterman i smrznuo se.

    Zaključak ovog izlaganja je, da ako je pakao smrznut, ne prima više duše i preostalo je samo nebo, što je dokaz postojanja Boga, a to objašnjava i zašto je Milica sinoc vikala "Ah moj Bože!"
    Ovaj student tehnologije je jedini dobio 10 poena.

    Pa vi vidite što znači opšte obrazovanje (filozofija, teologija...)

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantno mi je zapažanje studenta da: "neće biti ni jedna duša u Raju, već će svi završiti u Paklu". Samim time se nameće zaključak - raj i nema svoju svrhu, a možda i ne postoji? S' aspekta isplativosti - zašto praviti Raj ako u njemu neće biti duša? Možda jedino za sopstvene potrebe?

    I onda, hipotetički opisujući događaj:

    Ode pojedinac na onaj svijet - dođe do Sv. Petra i ovaj mu kaže: "aa, bratee, ti si Musliman - pravac pakao!" A ovaj nesretnik pokuša da se opravda: "Pa ja sam se trudio da budem dobar vjernik čitav svoj život!" Međutim, Sv. Petar uporan: "Ee, jesi zaista, bio si dobar Musliman, ali takođe i nikakav Hrišćanin; zato, opet velim, pakao!"

    Dođe drugi, sada Hrišćanin, a Sv. Petar mu se obrati: "Pomoz Bog! S' kojim namjerama?" A ovaj mu: "pa, ja sam Nadbiskup! Kakvo je to pitanje? Ne pitaj mnogo, već otvaraj vrata Raja!" Ali Sv. Petar nije od juče, pa bi mu rekao: "Eee, vaša Svetosti - svaka vama čast na tituli, ali trebalo je da budete Musliman! No, da ne dužim zašto - idite vi u Pakao, pa ćete to tamo shvatiti"...

    I, na kraju krajeva - svi odosmo u Pakao. Može li se izvući takav zaključak?

    Koliko god glupo izgledalo - na kraju ispada ovako? Što bi vi rekli na ovo?

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Zelenika
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zanimljivost

    Posmatram neke osobe iz mog okruzenja i razmisljam o njihovim odnosima sa roditeljima.
    Jednu stvar sam primjetio-djeca ciji su roditelji ne bas uzorni gradjani(citaj totalno neuzorni)vise postuju svoje roditelje od djece koja imaju normalne i dobre roditelje.
    Poceli su prohtjevi da progresivno rastu,navikoh se ja na sapun i na zubnu pastu.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A šta kaže Quran:
    Ti ćeš sigurno naći da su vjernicima najljući neprijatelji Jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: “Mi smo kršćani”, zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole.
    Kada slušaju ono što se objavljuje Poslaniku, vidiš kako im liju suze iz očiju jer znaju da je to Istina, pa govore: “Gospodaru naš, mi vjerujemo, pa upiši i nas među one koji su posvjedočili.
    Zašto da ne vjerujemo u Allaha i u Istinu koja nam dolazi, kada jedva čekamo da i nas Gospodar naš uvede s dobrim ljudima.”
    I Allah će im, zbog onoga što govore, kao nagradu džennetske bašče dati, kroz koje će rijeke teći, u kojima će vječno boraviti; a to će biti nagrada za sve one koji dobra djela čine. (5, 82-85)
    Eto Quran kaže da će i one koji sebe nazivaju Hrišćanima a koji su povjerovali da je Quran istina (npr. nešto poput Ega) uvesti u raj.
    Očigledno da studenti ne poznaju dovoljno Quran.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse, ti si mi na drugom postu sam rekao da će u Raj ući samo Muslimani. Ipak - promijenio si mišljenje, ili pročitao nešto novo...

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    I, na kraju krajeva - svi odosmo u Pakao. Može li se izvući takav zaključak?

    Koliko god glupo izgledalo - na kraju ispada ovako? Što bi vi rekli na ovo?
    Ne, ne, vidis, nisi citao zadnji dio odgovora, niko ne ide u pakao zbog Milice sa cetvrte godine.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zlatila se Milica sa četvrte godine, spasila je čovječanstvo.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Bogome, sve se nesto i ja kanim da studiram tu teologiju no je Milica do sad vjerovatno zavrsila diplomski rad na temu smrzavanja pakla.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    heheh, nego radi se o teHNologiji

  10. #10
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudi, ovo je fora od prije 15 godina, jedan Amerikanac je ovo pisao... Kakav plagijat!
    Just to slip the skin...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    A šta kaže Quran:
    Ti ćeš sigurno naći da su vjernicima najljući neprijatelji Jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: “Mi smo kršćani”, zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole.
    Kada slušaju ono što se objavljuje Poslaniku, vidiš kako im liju suze iz očiju jer znaju da je to Istina, pa govore: “Gospodaru naš, mi vjerujemo, pa upiši i nas među one koji su posvjedočili.
    Zašto da ne vjerujemo u Allaha i u Istinu koja nam dolazi, kada jedva čekamo da i nas Gospodar naš uvede s dobrim ljudima.”
    I Allah će im, zbog onoga što govore, kao nagradu džennetske bašče dati, kroz koje će rijeke teći, u kojima će vječno boraviti; a to će biti nagrada za sve one koji dobra djela čine. (5, 82-85)
    Eto Quran kaže da će i one koji sebe nazivaju Hrišćanima a koji su povjerovali da je Quran istina (npr. nešto poput Ega) uvesti u raj.
    Očigledno da studenti ne poznaju dovoljno Quran.
    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Mabuse, ti si mi na drugom postu sam rekao da će u Raj ući samo Muslimani. Ipak - promijenio si mišljenje, ili pročitao nešto novo...
    Djoks, uze mi riječ iz usta!
    Nego, možda će samo muslimani ić' u raj, pošto u hrišćanstvu nema takvih momenata. Za ostale religije nisam sigurna...
    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Ljudi, ovo je fora od prije 15 godina, jedan Amerikanac je ovo pisao... Kakav plagijat!
    Svejedno, dora fora.
    Never Complain, Never Explain

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    fina dje'ojka ova Milica

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Zelenika
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pismo(jes da nema veze mnogo sa topicom al ajde)

    Dragi roditelji!

    Vec 3 meseca je proslo kako sam na fakultetu a jos vam nisam pisala. Stidim se zbog toga, ali vam obecavam, da cu sve to sad nadoknaditi! Ali pre nego sto nastavim sa pisanjem ovog pisma, molim vas, sedite! Nikako nemojte dalje citati ovo pismo stojecki!
    Vec su mi skoro potpuno zacelile opekotine i vec sam se skoro potpuno oporavila od soka sto sam morala da skacem sa cetvrtog sprata. Provela sam samo 2 nedelje u bolnici, vid mi se vec skoro u potpunosti vratio a i povracam samo jednom nedeljno.

    Posto sam pozar izazvala sama, moracemo univerzitetu da platimo
    350.000 odstete, ali to nije nista, jer je glavno da sam ostala ziva. Imala sam srecu, jer je covek, koji stanuje preko puta, primetio sta se desava i pozvao vatrogasce i hitnu pomoc. I posetio me je u bolnici,a posto nisam imala gde da odem (moja soba je u potpunosti izgorela),bio je tako ljubazan i ponudio mi da predjem kod njega. Ima jednosoban stan, ali nam je zato sjajno. Inace, on je dvaput stariji od mene, ali ludo smo se zaljubili jedno u drugo i planiramo da se vencamo. Jos se nismo tacno dogovorili kada, ali hteli bismo da se vencanje odrzi pre nego sto se na meni primete tragovi trudnoce. ! Uistinu, dragi moji, bicu majka! Znam, da jedva cekate trenutak, kad cete postati baba i deda, i potpuno sam ubedjena da cete bebice (jer cekamo trojke) primiti sa onoliko
    ljubavi, sa koliko ste mene okruzivali kada sam bila mala.

    Jedina stvar, koja trenutno odlaze nasu svadbu, je da je moj verenik pokupio negde neku odvratnu infekciju. Zbog toga smo oboje opet u bolnici, jer sam i ja to dobila, ali sada nam je mnogo bolje
    zahvaljujuci antibioticima, koje dobijamo intravenozno. Doktori ovu bolest nazivaju sifilis, ili tako nekako.

    Znam, da cete mog supruga docekati sirom rasirenih ruku, i uskoro ce postati deo nase porodice. To je veoma drag covek, i uprkos tome sto nema zavrsenu osnovnu skolu veoma je ambiciozan. Naravno, on je druge veroispovesti, ali znam da ste vrlo tolerantni, pa vam nece smetati ni to sto je tamnije puti. Sigurna sam da cete ga voleti bar onoliko koliko ga ja volim!!! Posto je priblizno vasih godina, slagacete se vrlo dobro,narocito kad se preselimo kod vas (jer je nas stan suvise mali za toliko ljudi). Cini mi se da su i njegovi roditelji cestiti ljudi, njegov otac je poznati svercer narkotika iz Afrike, odakle je poreklom i moj buduci...

    Tako, sada, kada sam vam sve opsirno opisala, mislim da je vreme da vam priznam da mi nije izgoreo stan, tako da mi nije nista, nisam ni bila u bolnici, nemam ni verenika ni sifilis, niti nikakvog crnca. Istina je ta, da sam pala iz matematicke analize i makroekonomije, a iz
    informatike sam se provukla, pa sam htela da vam pokazem da na ovom svetu postoje i gore stvari od ovih!

    Ljubim vas,
    vasa cerka
    __________________
    Poceli su prohtjevi da progresivno rastu,navikoh se ja na sapun i na zubnu pastu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 30
    Last Post: 22-04-14, 14:43
  2. Preporucite dobar film...
    By Jim Morrison in forum Film
    Replies: 523
    Last Post: 15-08-04, 12:30
  3. PuT Za Dalas ! DoBaR Vic :)
    By ofucani in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 03-07-04, 12:23
  4. Replies: 20
    Last Post: 19-05-04, 21:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •