Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 49 of 49

Thread: Za njih nikad!

  1. #26
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Koliko odje primjecujem mnogo je navodnih apstinenata.

    U utorak na jednom predavanju o politickoj misli od prof.dr Radovana Radonjica cula sam savrsenu stvar! Parafraziracu: Svi oni koji ne glasaju, koji apstiniraju, po logici stvari ustupaju svoje pravo i glas drugima koji oce da glasaju i da svojim glasom odlucuju- samim tim gube pravo da se ljute i kritikuju. Tako i za bavljenje politikom, svako ima pravo i mogucnosti da se bavi time u odredjenoj mjeri, njegova licna greska je ako to svoje pravo prepusta drugima, bilo da su kvalitetni ili ne.
    Svi oni koji se gade politike treba da shvate da politika nije nista prljavo i gadno, vec su je odredjeni ljudi napravili takvom.

    Sto se tice mene licno, nikad ne bih glasala stranku dje je Pedja Bulatovic i Peco Popovic i s druge strane Ranko Krivokapic relevantna licnost.
    Ja se u apstinente bar jos uvijek necu svrstati,jer sam pravo glasa stekla u septembru 2006. godine tako da nisam ni imala prilike da ucestvujem na nekim izborima
    Sto se ovoga sto si napisala tj. cula tice - slazem se u potpunosti i samim tim sto se bavim naukom o politici smatram je korisnom,drugo je sto ona jednostavno ima "nakacenu" negativnu reputaciju zbog pojedinacnih primjera koji su je takvom prikazali ili je iskoristili onako kako ne treba.Ali,to je svakako danas izuzetno tesko ispraviti,posebno zato sto se svakodnevno susrijecemo sa korupcijom i koriscenjem pozicija od strane ljudi na vlasti,da bi zadovoljili svoje licne interese i potrebe,pri cemu je narod samo sredstvo kojim se dolazi do toga.Zbog toga,a i zato sto jednostavno ne podrzavam politicki program i ideje bilo koje od sadasnjih politickih partija ne bih i mozda i necu glasati,ali sa druge strane ako treba da doprinesem da se izmedju vise zala izabere najmanje,onda cu svakako razmisliti
    I na kraju da odgovorim na temu nikad,ni pod kojim uslovima necu glasati neku srpsku stranku,niti bilo koju drugu koja se nece zalagati za prosperitet,integritet [crnogorska nacionalnost,crnogorski jezik itd.] i ocuvanje istog u Crnoj Gori.
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milovan je davno predlozio da se osnuje partija CdM pa ce se imati partija za glasanje, a nema dileme ko ce biti ministar za bureke turizam i te stvari

  3. #28
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Koliko odje primjecujem mnogo je navodnih apstinenata.

    U utorak na jednom predavanju o politickoj misli od prof.dr Radovana Radonjica cula sam savrsenu stvar! Parafraziracu: Svi oni koji ne glasaju, koji apstiniraju, po logici stvari ustupaju svoje pravo i glas drugima koji oce da glasaju i da svojim glasom odlucuju- samim tim gube pravo da se ljute i kritikuju. Tako i za bavljenje politikom, svako ima pravo i mogucnosti da se bavi time u odredjenoj mjeri, njegova licna greska je ako to svoje pravo prepusta drugima, bilo da su kvalitetni ili ne.
    Svi oni koji se gade politike treba da shvate da politika nije nista prljavo i gadno, vec su je odredjeni ljudi napravili takvom.
    .
    Boze budalastine... Ako ne glasas onda nemas neko "pravo", moze da ti ga stavlja svaki cobanin sa kravatom, jer ti yebes mu nijesi glasa, a moga si?!

    Apstiniranje je sasvim legitiman nacin ucesca u kreiranju politickog ambijenta. To podmecanje morala (ili prosto nekreativno kitch ponavljanje) uglavnom od ljudi koji tako prikrivaju diletantnost je sramotna. Sramota je i sto se tome uci omladina.

  4. #29
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Svi oni koji ne glasaju, koji apstiniraju, po logici stvari ustupaju svoje pravo i glas drugima koji oce da glasaju i da svojim glasom odlucuju- samim tim gube pravo da se ljute i kritikuju. Tako i za bavljenje politikom, svako ima pravo i mogucnosti da se bavi time u odredjenoj mjeri, njegova licna greska je ako to svoje pravo prepusta drugima, bilo da su kvalitetni ili ne.
    Svi oni koji se gade politike treba da shvate da politika nije nista prljavo i gadno, vec su je odredjeni ljudi napravili takvom.
    Fino receno, i u teoriji donekle tacno. Svaki apstinent uistinu uvecava 'moc' glasa onih koji izlaze na izbore, i samim tim snosi rizike i posljedice odluka tih istih ljudi koji izlaze na izbore, a ne svojih sopstvenih.

    Medjutim, postoji uglavnom dva razloga za apstinenciju, od kojih je jedan zaista lijenost, apatija, nezainteresovanost, i osjecaj odbojnosti prema politici i politicarima. I tu si potpuno u pravu - postoji velika doza ironije u tome da neki ljudi osjecaju gadjenje i odbojnost prema politici, ili ih uopste ne zanima, a istovremeno se zalazu za 'demokratiju'. To je, u sustini, paradoks. Oni kojih politika ne interesuje, ne ucestvuju na bilo koji nacin u politickom zivotu, i cak se gade politike uopste, (pod)svjesno odbijaju svoj dio 'vlasti' koji im po pravu pripada

    Sad, postoji i druga 'strana' (kojoj ja licno pripadam) apstinenata, to su oni koji su izuzetno zainteresovani za politicki zivot, i cak na neki nacin u njemu i ucestvuju, ali trenutno na politickoj sceni ne postoji grupa koju oni smatraju dostojnom svog glasa. Ne mora to ici u neke ekstreme, trazenje 'savrsene' partija koja ce uciniti da korupcija, kriminal, netrpeljivosti, itd nestanu, vec se jednostavno radi o nekompatibilnosti sa aktivnim politickim partijama.

    Sad, u teoriji ispravan izbor bi bio sopstveni angazman u politici i popunjavanje praznina za koje smatramo da postoje na politickoj sceni. Ali opet, to nije bas tako jednostavno. Kao prvo, nemaju svi ljudi mentalni sklop potreban za bavljenje politikom (sto je bar kod nas ocigledno). Kao drugo, iako u teoriji svako moze 'da bira i bude biran', u praksi to funkcionise malo drugacije - potrebna je dobra finansijska 'podrska' bilo kojoj ozbiljnoj politickoj grupaciji. Opet, ljudi koji daju tu finansijsku 'podrsku' to ne rade iz ljubavi prema pravdi i demokratiji, vec ulazu u sopstvene interese, a od politicara koje finansiraju ocekuju odredjene beneficije. I tako se, malo po malo, radja novi 'DPS', sa svim osobinama koje ovdje volimo kritikovati. Ali tako u sustini funkcionise ta glorifikovana 'demokratija'.
    Last edited by MadGod; 18-10-07 at 18:47.

  5. #30
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Nikoga sa sadasnje politicke scene ne bih glasala. U nikoga nemam povjerenje.

  6. #31
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    glavni grad
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ja cu da osnujem cdm partiju,al da glasate za mene
    nemo posle da bude da su vas drugi kupili i odma da kazem nista ne obecajem, pa sto uradim uradim i da vi je dobro
    podgorica - staropodgoricanima

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Sad, postoji i druga 'strana' (kojoj ja licno pripadam) apstinenata, to su oni koji su izuzetno zainteresovani za politicki zivot, i cak na neki nacin u njemu i ucestvuju, ali trenutno na politickoj sceni ne postoji grupa koju oni smatraju dostojnom svog glasa. Ne mora to ici u neke ekstreme, trazenje 'savrsene' partija koja ce uciniti da korupcija, kriminal, netrpeljivosti, itd nestanu, vec se jednostavno radi o nekompatibilnosti sa aktivnim politickim partijama.
    Sam si dao odgovor
    Sad, u teoriji ispravan izbor bi bio sopstveni angazman u politici i popunjavanje praznina za koje smatramo da postoje na politickoj sceni. Ali opet, to nije bas tako jednostavno. ......
    Na kraju kad se sve to prosije i sve pljeve odvoje opet ostaje upravo ono sto je prof. Radonjic rekao Onaj koji nije spreman na minimalan trud da bira nekog koji je bar najblizi njegovom shvatanju nema pravo ni da poslije bilo sta kritikuje jer je to onda najobicnije palamudjenje. Pomalo vulgarizujuci to je kao kad ne bi obukli gace i izasli na snijeg a poslije neko drugi kriv sto nam se smrznuo izvjesni dio tijela.
    Apstinenciju na izbore sebi mogu dozvoliti gradjani sredjenih drustava dje je nijansa da li ce vladati ovaj ili onaj, a mi smo jos daleko od toga pa kad se zna da nikad ne apstiniraju oni koji i ne znaju sta znaci ta rijec, onda je sopstvena odgovornost pred samim sobom i veca.

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Predizborne sondaze budu tacne do u +/- 5% tako da ako neko koga bih ja i glasao ima po njima 25% zasto bih trosio svoje vrijeme?!
    She is only here to annoy herself!

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako tako razmislja samo jos 5% onda je ipak malo drugacije A nema uzaludnijeg rada od sondaza izbornih u Crnoj Gori jer valjda nidje ljudi tako ne lazu na sondazama ka kod nas.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    A lazu no eto
    She is only here to annoy herself!

  11. #36
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    876
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno nema se kome dat glas... kome god da das zaebat ce te i posle ce ti bit krivo sto si mu da glas. Kad bi mogli svi u penziju i da batale a dodju neki sasvim novi novcati pa da vidimo sto ce bit.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Na kraju kad se sve to prosije i sve pljeve odvoje opet ostaje upravo ono sto je prof. Radonjic rekao Onaj koji nije spreman na minimalan trud da bira nekog koji je bar najblizi njegovom shvatanju nema pravo ni da poslije bilo sta kritikuje jer je to onda najobicnije palamudjenje. Pomalo vulgarizujuci to je kao kad ne bi obukli gace i izasli na snijeg a poslije neko drugi kriv sto nam se smrznuo izvjesni dio tijela.
    Ajde objasni zivota ti kako to "neko nema pravo"? Postoji li neki zakon koji regulise prava i obaveze glasaca i apstinenata posebno, ili je u pitanju samo moral?

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sve vishe ljudi,
    kad neki MAZGONJA, bije neku babu od sto ljeta , ili dijete od pet godina, prati radnju sa pristijne distance.
    Ima jedna rijech danska, LIJE-GLAD, (JEDNAKO-RADOSTAN) ili RAVNODUSHAN, ja to prevodim sa boli me q.rac, ili sve ravno do Kosova ili engleska, "dont ker",
    DAKLEm, moderno doba, dje svako (PASA SAJ SELV) pazi samoga sebe, ili tipichno dansko, kad sijedaju u TAXI, (VERA SOD; MED SEJ SELV) budi sladak, sam prema sebe, a druge, ko hebe.

    UZAS, iskreno recheno,
    nekad smo jednu cigaretu, pushili i dijelili na dimove, po jedan ili dva,
    materijalno sirotinja, a duhovno i emotivno KRALJEVI,
    sad se ogradismo OBILJEM I MOBILJEM, i pustinjom u nashim dushama.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    UZAS, iskreno recheno,
    nekad smo jednu cigaretu, pushili i dijelili na dimove, po jedan ili dva,
    materijalno sirotinja, a duhovno i emotivno KRALJEVI,
    sad se ogradismo OBILJEM I MOBILJEM, i pustinjom u nashim dushama.
    Vaistina...

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    UZAS, iskreno recheno,
    nekad smo jednu cigaretu, pushili i dijelili na dimove, po jedan ili dva,
    materijalno sirotinja, a duhovno i emotivno KRALJEVI,
    sad se ogradismo OBILJEM I MOBILJEM, i pustinjom u nashim dushama.
    Kapa dolje,najiskrenije.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  16. #41
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    SNS, nema druge!
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  17. #42
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako tako razmislja samo jos 5% onda je ipak malo drugacije A nema uzaludnijeg rada od sondaza izbornih u Crnoj Gori jer valjda nidje ljudi tako ne lazu na sondazama ka kod nas.
    Pa i ja vjerujem da narod laze na tim anketama ali i pored toga CEDEM i DAMAR dosta dobro pogadjaju. Malo su omanuli pred zadnje izbore cini mi se!
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Sve vishe ljudi,
    kad neki MAZGONJA, bije neku babu od sto ljeta , ili dijete od pet godina, prati radnju sa pristijne distance.
    Ima jedna rijech danska, LIJE-GLAD, (JEDNAKO-RADOSTAN) ili RAVNODUSHAN, ja to prevodim sa boli me q.rac, ili sve ravno do Kosova ili engleska, "dont ker",
    DAKLEm, moderno doba, dje svako (PASA SAJ SELV) pazi samoga sebe, ili tipichno dansko, kad sijedaju u TAXI, (VERA SOD; MED SEJ SELV) budi sladak, sam prema sebe, a druge, ko hebe.
    Milovane nije to isto, ovdje kad skocis da pomognes babi stotinu njih skoci da pomogne mazgonji i jos ti se smiju u facu sto si naivan.
    She is only here to annoy herself!

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo mene suze niz obraze,
    od radosti, shto imam VAS, koji nijeste RAVNODUSHNI.

    Neka sve UZMU, ali im dushu ne damo,
    sve za OBRAZ, a obraz ne , za "MELJEARDU".

    Djecu i unuke, ne smijemo IZNEVJERIT,
    njima nikad ne smiju biti UZOR, ovu DZEMPERASHI kod VILE BLAZOVE, bez obzira na kvadraturu stana, na rachun SIROTINJE RAJE.
    Shto reche Radoichic,
    BOG IM DAO DUGE NOKTE I SRAB PO GUZICI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nikada ne bih dao glas ni jednoj partiji osim LP

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    nekad smo jednu cigaretu, pushili i dijelili na dimove, po jedan ili dva,
    Ex hipik, a? Peace, Milovane


    Quote Originally Posted by milovan View Post
    UZAS, iskreno recheno,
    nekad smo jednu cigaretu, pushili i dijelili na dimove, po jedan ili dva,
    materijalno sirotinja, a duhovno i emotivno KRALJEVI,
    sad se ogradismo OBILJEM I MOBILJEM, i pustinjom u nashim dushama.
    Kao sto neko rece - danas je postalo sramotno priznati siromastvo. Na toj opsjeni pocivaju mnoge druge lazi u koje smo odlucili vjerovati...
    Vecina ljudi je zla

  22. #47
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    LSCG je jedina partija koja je imala i dusu i srce!
    Danas postoje dvije suprotnosti-DPS partija kriminala i mafije i srpska lista nacional-sovinisticka partija!
    PZP pokusava nesto da postigne ali vidjecemo koliko moze!
    Ipak, mislim da ce uskoro to biti manje vazno jer cemo biti budno nadzirani od medjunarodne zajednice !
    Moracemo da sprovodimo i na djelu zakone koje donesemo pa ce sva ova prica lagano odlaziti u proslost!
    Iskreno ne mogu da shvatim da mladim ljudima moze biti uzor partija DPS, ciji su najvisi funkcioneri direktno povezani sa najmracnijim godinama novije crnogorske istorije!
    Mozda mladi nijesu upoznati ali to su ljudi koji su ravnopravno sa svojim uciteljem iz Beograda odgovorni za uzasne stvari ,za deportaciju Muslimana, za Dubrovnik, ljudi koji nikada nijesu dok je trajao maskr u Sarajevu ,Srebrenici reagovali izlaskom iz koalicije sa SPS-om, otklonom od Sloba!
    Zato djeco morate znati da su te osobe napustile Sloba tek nakon Sarajeva,Vukovara,Srebrenice,Dubrovnika...
    Kada je sve bilo gotovo!
    I biti za tu partiju a sve ovo znati mogu po meni biti samo oni ljudi koji imaju zestoki interes ili barabe i nistavila ljudska!
    Zivio mi LSCG!
    Zivio mi Slavko,Vesna- 100 godina!!
    Libertas

  23. #48
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Calexico View Post
    nikada ne bih dao glas ni jednoj partiji osim LP
    Trenutno, nista bolje ni ja nemam na izboru.
    Partija nije dovoljno nacionalisticka (PATRIOTSKA), ali za bolju ne znam.

  24. #49
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nikad nebi glasa za Mandica ili one bosnjacke partije.
    U Crnu Goru zivi jedan narod, razlicitija vjera a ne mnogo izmisljenija naroda.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koštunica: Srbija nikad u Nato
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 87
    Last Post: 11-06-10, 09:55
  2. Nikad ne reci nikad
    By zvoncica in forum Sve i svašta
    Replies: 43
    Last Post: 02-10-06, 20:24
  3. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 17:52
  4. Nikad izvini
    By Barbarian in forum Film
    Replies: 116
    Last Post: 06-02-05, 16:35
  5. Nikad niste sastavljali govor George Bush-u? :)
    By SyNdRo0m in forum #montecafe
    Replies: 1
    Last Post: 18-02-04, 14:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •