Results 1 to 11 of 11

Thread: pomoc..................hitno

  1. #1
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation pomoc..................hitno

    imam jedan problem pa ako ko zna i oce da me savjetuje, odlicno! PC mi je juce otkazao poslusnost. posle restartovanja nece da se podigne windows. mogu da udjem u bios podesavanja i u boot menu, i to je to, ni makac vise. ako ne ulazim u neki od ovih menija, na ekranu u gornjem lijevom uglu je samo donja crta i to je to. nema nikakavih zvucnih upozorenja koja bi upucivala na ram ili na graficku. sumnjam da mi je HD vrisnuo, ali ipak da se prvo konsultujem sa vama. ako je ko imao slican ili isti problem, neka mi prenese iskustva.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    240
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da ti je elektronika HD-a ili mozda cijeli HD otisla, chujao sam i prije za takve sluchajeve. Ako ti je Maxtorov HDD onda ti je elektronika otisla u pm

  3. #3
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hd je hitachi, prilicno star, 3-4 godine, ostalo je manje ili vise novo. procesor i ploca par mjeseci, grafika, napajanje i ram nepun mjesec. i to sve kvalitetno. nista, isprobacu danas kod nekoga HD, da vidim radi li uopste. hvala hacker!

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    240
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vazda brate

  5. #5
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    547
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Probaj hdd kod nekoga i vidji hoce li raditi, ako bude radio iskopiraj potrebne podatke i formatiraj ga svoga(ako je podijeljen u particije i jednu i drugu particiju formatiraj) i ponovo instaliraj win.Meni se jednom desila slicna stvar na jednom kompu. pa je cak i bios budalio, nakon formatiranja hdd-a na drugom racunaru sve je radilo ok
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih cak provjerio i te komponente pored HDD-a.... Jesu li pod garancijom jos uvijek?
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  7. #7
    woofer Guest

    Default possible solution

    Ja rijesih isti problem chkdsk-om (na drugom racunaru of course). Prikljucis ga na drugi komp kao slave (podesish jumpere) pa Error Checking (shtrikiraj fix file system errors i atempt recovery of bad sectors), moze da potraje bas dugo. Moze pomoci i HDD regenerator - popravlja lose sektore, instalira se i kreira floppy na drugom racunaru, javi se ako ti treba install na pm. Ako uspijesh da podignes windows svakako uradi bacup tih podataka

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,811
    Thanks Thanks Received 
    4,013
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    woofer i ja sam se bakcao tom mukom kao ti, dok mi jedna fina osoba ne rece kako se to lakse radi
    Samo ubacis instalacioni CD od XP-a odaberes repair i chkdisk i lagano sve odradi sam
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    hercules...fino mu objasni.....

    na prvom "plavom ekranu" kad startujesh win xp setup pritisnesh "r",imacesh par pitanja za pass i koji windows da izaberesh.nakon toga kad ti se pojavi "C:\" otkucaj "chkdsk /r " imash "/p" i "/r" opciju medjutim ova 2ga ti je puno bolja...radice ti nekih 20tak minuta minimum. posle toga ukucaj "exit" i probaj da li radi


    2ga opcija ti je da nastavish setup i vidish da li ce ti naci prethodnu verziju WinXP-a,ako je nadje pritisni "r" da bi ti samo obrisao windows i reparirao ga bez brisanja programa i my documents-a...u suprotnom(ako ne odradish reparaciju nego reinstall)necesh imati niti jednog programa instaliranog a svi fajlovi ce ti postojati u Program files...

    I....srecno !!!
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,811
    Thanks Thanks Received 
    4,013
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    A zurio sam :P
    Ada malo neka cita uputstva
    Evo smo mu dali dovoljno savjeta, do sad bi ga napravio da je ne znam kakav kompjuter u pitanju
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne stigoh da se zahvalim svima na pomoci. problem sam rijesio na drugi, najlaksi nacin. ubacio sam HD u externi rack, i spojio preko USB, procitao i prebacio sve na novi HD. stari sam odlozio u staro gvozdje!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hitno Pomoc
    By boxell in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 05-06-07, 13:32
  2. Pomoc, savjet - HITNO !!!
    By Cuore Sportivo in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 03-04-06, 17:03
  3. Replies: 8
    Last Post: 20-12-04, 15:55
  4. kupovina..treba pomoc...brzo!!!
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-04, 11:57
  5. Pomoc...Hitno ;)
    By Dzoni_Stulic in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 2
    Last Post: 28-07-04, 10:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •