Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 82

Thread: Brak iz racuna

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Brak iz racuna

    Mozete li da shvatite razmisljanje i emocije osobe koja se odlucuje na brak koji joj vise predstavlja racunicu nego ljubav?
    I mozete li da shvatite osobu koja pristaje da se uda/ozeni sa nekim koga voli, ali je svjesna da partner nju bas i ne voli..?

    Kakve su garancije u braku iz racuna, kad cak ni za brak iz ljubavi one ne postoje ?
    (kao i ni za sta u zivotu uostalom )

    U braku iz racuna ljudi mnogo cesce varaju partnera, dok u braku sklopljenom iz ljubavi se to tesko desava cak i kad traju bracni problemi, rekla bih..

    Vrijedi li cekati na ispunjenje ljubavnog sna, ili je ok zbrzati u brak bez neke prevelike ljubavi?

    I ima li to sve veze sa osjecajem osobnog dostojanstva?!
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da li nikad nijesi cula za brak bez ljubavi koji je bio dugovjecan i castan?
    - Ladan ko taština duša -

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Mozete li da shvatite razmisljanje i emocije osobe koja se odlucuje na brak koji joj vise predstavlja racunicu nego ljubav?
    I mozete li da shvatite osobu koja pristaje da se uda/ozeni sa nekim koga voli, ali je svjesna da partner nju bas i ne voli..?

    Kakve su garancije u braku iz racuna, kad cak ni za brak iz ljubavi one ne postoje ?
    (kao i ni za sta u zivotu uostalom )

    U braku iz racuna ljudi mnogo cesce varaju partnera, dok u braku sklopljenom iz ljubavi se to tesko desava cak i kad traju bracni problemi, rekla bih..

    Vrijedi li cekati na ispunjenje ljubavnog sna, ili je ok zbrzati u brak bez neke prevelike ljubavi?

    I ima li to sve veze sa osjecajem osobnog dostojanstva?!
    Mugu shvatiti, zašto da ne?

    Pitaj babu, ako je živa, kako se udala. I je li varala đeda.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Meni samo smeta shto se svi pokushaji ljubavi sa osobom koja je dobrostojeca u finansijskom smislu gleda kao na vezu/brak iz rachuna.

    Mnoge djevojke gledaju na taj "momenat" dok se zaljubljuju, pa recimo, nece izaci sa momkom koji je neradnik i nesposoban da se snadje za koru hleba, nego ce izaci sa onim koji radi a sad koliko zaradjuje to je manje vazno.
    Mozda je nekome i presudno, ali rachunam da se moze voljeti i onda i ne bih sve te situacije svrstala u isti kosh.

    Sponzorushe nijesu tema ovoga topice i o tome ne zelim da pishem a "brak iz rachuna" ako on to stvarno jeste (ne mislim na nashu percepciju kao neduznih posmatracha koji vole da komentarishu) moze se zvati uspjeshan ako se to dvoje ljudi razumiju, slazu i paze!

    Uostalom, pomenu Simm, nekad su se mahom i sklapali brakovi koji su se mogli zvati brakovi iz rachuna pa koliko se sjecam bili su vrlo dugovjechni, manje-vishe!

    I sama si rekla da ne mora ni onaj iz ljubavi da se zavrshi onim "zivjeli su srecno i u ljubavi do kraja zivota" a ja mislim da se zavrshe onda kad ljubav prestane pa se mislim, zashto misliti da su ljudi uopshte ushli u vezu iz rachuna? Mozda su ushli iz ljubavi pa se u medjuvremenu ljubav ugasila pa ostao neki rachun!

    Ja ne vjerujem da je to chesta pojava i uvijek vjerujem da se ljudi vjenchavaju zato shto se vole...e, sad, koliko ce trajati, to je druga pricha!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vazda je toga bilo zvoncice, i biće. I neka ih, njihov problem, njihov život i prije svega ŽELUDAC.

    Neke shvatam - one koji se žele izvući iz kakve bijede ili iz lude porodice i pobjeći od avetnih roditelja.

    Ali mi nisu jasni oni koji već imaju čudo božje para (slavne ličnosti) i opet se vjenčaju iz računa da bi imali još više.


  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaki je brak iz racuna i svi se prije toga dobro preracunavaju

  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Svaki je brak iz racuna i svi se prije toga dobro preracunavaju
    A nije čoče svaki. Neki se dobro zalete, pa onda šakom u vugla. Ima još naivnih ljudi... što slabo računaju :mrgreen:

  8. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    SUNNY SIDE :)
    Posts
    298
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brak iz racuna-katastrofa, kad zensko to uradi,a bogami i musko mora da cuti ako joj/mu nesto smeta jer zavisi od njega/nje,takvi brakovi se zavrsavaju svadjama i tucama a najvise ispastaju djeca,ja se grozim takvih osoba koji imaju smjelosti da zarad novca upropastavaju svoje i tudje zivote...
    "...NEKE SE NOCI NAPROSTO DOGODE, NEKE TE OCI DO SMRTI PROGONE... OTKRICU TI TAJNU..."

  9. #9
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,052
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Nikad nisam volio matematiku,a hemija mi je u vom sluchaju najbitnija...chudno,ne?

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I ovaj topik me ucvrscuje u ubjedjenju da je mentalitet CdM daleko od prosjeka
    - Ladan ko taština duša -

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Kakve su garancije u braku iz racuna
    Obicno u kesu, a moze i u nekretninama ili akcijama!

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Vrijedi li cekati na ispunjenje ljubavnog sna, ili je ok zbrzati u brak bez neke prevelike ljubavi?
    Hmmm vrijedi cekat do odredjene ure. Medjutim, ako se ostvarenje ljubavnog sna ne desi a covjek zadje u godine onda valja poceti familiju sa nekim ko zadovoljava minimu kriterijuma dok je jos na vrijeme...

    Quote Originally Posted by simm View Post
    I ovaj topik me ucvrscuje u ubjedjenju da je mentalitet CdM daleko od prosjeka
    Ma foliranti
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Mozete li da shvatite razmisljanje i emocije osobe koja se odlucuje na brak koji joj vise predstavlja racunicu nego ljubav?
    I mozete li da shvatite osobu koja pristaje da se uda/ozeni sa nekim koga voli, ali je svjesna da partner nju bas i ne voli..?
    Mogu,zasto da ne. Nekad mi se cini da su danas brakovi vise iz toga sto si navela,nego iz ljubavi.

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Kakve su garancije u braku iz racuna, kad cak ni za brak iz ljubavi one ne postoje?
    (kao i ni za sta u zivotu uostalom )
    Pa,ako su oboje zadovoljni,moguce,ovako,hmmmmm......... Mada se desava da djeca vezuju brak kad ljubav prodje,haha. Salim se,mada je i to moguce.

    Quote Originally Posted by odli View Post
    U braku iz racuna ljudi mnogo cesce varaju partnera, dok u braku sklopljenom iz ljubavi se to tesko desava cak i kad traju bracni problemi, rekla bih..
    Slazem se.

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Vrijedi li cekati na ispunjenje ljubavnog sna, ili je ok zbrzati u brak bez neke prevelike ljubavi?
    Pa,ja mislim da vrijedi pokusati.

    Quote Originally Posted by odli View Post
    I ima li to sve veze sa osjecajem osobnog dostojanstva?!
    Hmm,interesantno pitanje,sve to zavisi od osobe do osobe,ili ti za nekog da,za nekoga ne.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    876
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaki dan najbolje prshute i sira i kajmaka i ki$elog mlijeka domaceg da jedes dosadit ce ti iako ti se najvise svidja... e zamisli da si sa nekim ne 10 godina no 5 godina a taj ti neko ne odgovara, a brak je za cijeli zivot....

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Cist racun duga ljubav
    She is only here to annoy herself!

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ja bi rado ozhenio bogatu curu...
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=contradiction;

    Ali mi nisu jasni oni koji već imaju čudo božje para (slavne ličnosti) i opet se vjenčaju iz računa da bi imali još više.

    [/quote]

    Ni ja to ne kapiram, ali iz brojnih primjera vidim da sto vise imas - sve ti vise treba, ili, narodski receno - zine covjeku...da ne lajem sad ))
    Naravno, apsolutno sam protiv braka iz racuna, i to potvrdjujem vlastitim primjerom: kad smo se vjencali, ni muz ni ja nismo imali stalan posao
    Grozim se zena koje nisu u stanju same da zarade za ono sto im treba, nego se kace za druge kao krpelj :mad: Zbog takvih je, pretpostavljam, i izmisljen onaj americki pre-nuptial agreement, i neka je vala. Za to sam da se zajedno radi i zaradjuje koliko kad ko moze, a da se trosi, naravno, zajedno. Tu dolazi do izrazaja ona partnerska dimenzija ljubavi o kojoj smo govorili u prethodnoj temi.
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  17. #17
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Svaki je brak iz racuna i svi se prije toga dobro preracunavaju
    jes jes...racuni za struju,telefon...pelene...pas ad i kablovska..ihaaaa koliki racuni...
    Ovi racuni nisu veliki nego dugacki:mrgreen:

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Kakve su garancije u braku iz racuna, kad cak ni za brak iz ljubavi one ne postoje ?
    Garancije za sta? Za to da ce se brak odrzati ili sta? Brak je svojevrsna garancija, odnosno zastita interesa, prije svega materijalnih. Brak se ne sklapa zbog ljubavi vec zbog zastite interesa. Oni koji mogu doseci ljubav i zele da je zive to ce uciniti bez obzira na brak. Brak je potreban samo zbog zastite prava i interesa kako bracnih partnera tako i njihove djece. Brak je uvijek racun.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milevica View Post
    Grozim se zena koje nisu u stanju same da zarade za ono sto im treba, nego se kace za druge kao krpelj :mad: Zbog takvih je, pretpostavljam, i izmisljen onaj americki pre-nuptial agreement, i neka je vala. Za to sam da se zajedno radi i zaradjuje koliko kad ko moze, a da se trosi, naravno, zajedno. Tu dolazi do izrazaja ona partnerska dimenzija ljubavi o kojoj smo govorili u prethodnoj temi.
    chekaj, shvatih li dobro da svaku zenu koja ne radi smatrash onom koja se udala iz rachuna?

    Znam mnoge parove da kad jedno dobro zaradjuje, ono drugo ostaje kod kuce da se posveti djeci i njihovom vaspitanju i usmjeravanju i uopshte ne mislim da je to nevrijedno i izgubljeno vrijeme!
    U svakom sluchaju je bolje nego da se djeca prepuste dadiljama ili ulici a da roditelje gledaju na 5 minuta dnevno jer oboje, zaboga, jure za karijerom i zaradom! Meni je to vishe "rachun" nego ovaj gornji primjer.

    Ni jednog trenutka ne mislim da se zena koja ne radi (iz ne znam kojih razloga, nebitni su) moze da se nazove "krpeljom koji se kachi za druge" jer ne kachi se za druge nego za sebi najblizega i oca svoje djece.
    Mislim da ne prichamo o sponzorushama, za koje bih se mogla sloziti sa ovim tvojim opisom, ali samo za njih, a one su prilichno jasna kategorija.

    Inache, da bi bilo jasno da ne branim svoju "kategoriju" ja radim i uvijek sam radila, i majka mi je uvijek radila, chak i babe, obadvije...

  20. #20
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    876
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda bolje brak iz racuna no nuzde....

    Nihil, a kako si zlato?

  21. #21
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    876
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    chekaj, shvatih li dobro da svaku zenu koja ne radi smatrash onom koja se udala iz rachuna?

    Znam mnoge parove da kad jedno dobro zaradjuje, ono drugo ostaje kod kuce da se posveti djeci i njihovom vaspitanju i usmjeravanju i uopshte ne mislim da je to nevrijedno i izgubljeno vrijeme!
    U svakom sluchaju je bolje nego da se djeca prepuste dadiljama ili ulici a da roditelje gledaju na 5 minuta dnevno jer oboje, zaboga, jure za karijerom i zaradom! Meni je to vishe "rachun" nego ovaj gornji primjer.

    Ni jednog trenutka ne mislim da se zena koja ne radi (iz ne znam kojih razloga, nebitni su) moze da se nazove "krpeljom koji se kachi za druge" jer ne kachi se za druge nego za sebi najblizega i oca svoje djece.
    Mislim da ne prichamo o sponzorushama, za koje bih se mogla sloziti sa ovim tvojim opisom, ali samo za njih, a one su prilichno jasna kategorija.

    Inache, da bi bilo jasno da ne branim svoju "kategoriju" ja radim i uvijek sam radila, i majka mi je uvijek radila, chak i babe, obadvije...
    Ne mozete rec za zenu koja ne ide u firmu neku da $edi u kancelariju da ne radi.... ona sigurno ujutro ustane djeca dorucak spremanje pa djeca djeca pa onda rucak pa spremanje pa djeca djeca pa onda vecera pa spremanje pa djeca djeca...

    Bit domacica je najtezi posao, jer treba kupit spremit ocistit cipan cijeli dan oko kuce kroz kucu + djeca.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .............

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Cist racun duga ljubav

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boromirospg View Post
    Mozda bolje brak iz racuna no nuzde....

    Nihil, a kako si zlato?
    Nuzda je u ovom slucaju racun, jer je proizvod zastite interesa. ... Kakvo ti je ovo pitanje sa zlatom?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  24. #24
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Mozete li da shvatite razmisljanje i emocije osobe koja se odlucuje na brak koji joj vise predstavlja racunicu nego ljubav?
    Mogu da razumijem, s tim sto ne znaci da isto opravdavam.Objasnjenje je vrlo prosto...jednostavno postoje i oni kojima ljubav nije na vrhu liste prioriteta.
    I mozete li da shvatite osobu koja pristaje da se uda/ozeni sa nekim koga voli, ali je svjesna da partner nju bas i ne voli..?
    I to mi je razumljivo Nekome je bitno da voli...nekome da bude samo voljen.U ovom slucaju egoizam igra kljucnu ulogu.U stvari, ljubav je cjelovit i dvostran odnos.Za njenu punu snagu potrebno je i da volimo i da budemo voljeni

    Kakve su garancije u braku iz racuna, kad cak ni za brak iz ljubavi one ne postoje ?
    (kao i ni za sta u zivotu uostalom )
    Pa vidi...moze da uspije i brak u kom partneri nemaju ni minimum fizicke bliskosti Sve je stvar dogovora...toga kako ti gledas na brak,i sta je sve potrebno za njegovu uspjesnost.Dakle, moze da uspije i brak iz racuna ukoliko je i jednom i drugom racunica prioritet.

    U braku iz racuna ljudi mnogo cesce varaju partnera, dok u braku sklopljenom iz ljubavi se to tesko desava cak i kad traju bracni problemi, rekla bih..
    Tu gdje je 'varanje' aminovano i odobreno sa obije strane nema bracnih problema

    Vrijedi li cekati na ispunjenje ljubavnog sna, ili je ok zbrzati u brak bez neke prevelike ljubavi?
    I ima li to sve veze sa osjecajem osobnog dostojanstva?!
    Ovo je stvar tvog licnog izbora.Sam pravis sopstvene prioritete.Moj izbor je da cekam koliko god je potrebno, jer smatram da covjek po ovom pitanju ne bi trebao da pravi kompromise

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post

    Ali mi nisu jasni oni koji već imaju čudo božje para (slavne ličnosti) i opet se vjenčaju iz računa da bi imali još više.

    Sta ti tu nije jasno? Bogati s bogatom, sirotinja sa sirotinjom. Ne no ce milioner da ozeni neku sirotinju da kad se razvedu ponese mu po njegovog bogatstva. Pa normalno da ce da zeni neku koja ima koliko on pa da ne mora razmisljat jel s njim zbog para samo. Nije im zinula guzica nego nisu budale...jasno

    Predbracni ugovor zakon!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bračna mitologija
    By Damnation in forum Ljubav
    Replies: 3
    Last Post: 04-02-07, 19:05
  2. Brak Chryslera i VW-a!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 01-03-06, 22:41
  3. W MAIL i provjera racuna preko neta 067
    By SRGA in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 12-01-05, 00:16
  4. brak iz sexa...
    By rain_wind_storm in forum Sex i erotika
    Replies: 17
    Last Post: 20-10-04, 19:03
  5. Uslovi za sretan brak
    By Lexus in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 05-07-04, 08:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •