View Poll Results: Crna Gora Da Prizna Nezavisnost Kosova!?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Treba da prizna!

    8 24.24%
  • Ne treba!

    5 15.15%
  • Samo ako citav svijet prizna

    9 27.27%
  • Samo ako Srbija prizna!

    4 12.12%
  • Treba dobro razmisliti i sacekati...!

    4 12.12%
  • Ne znam, ne interesuje me!

    3 9.09%
Page 15 of 22 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast
Results 351 to 375 of 537

Thread: Kosovo

  1. #351
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Sadašnja vlast u Srbiji je grupa najcrnjih mafijaša i najgorih izdajnika, "sinergija" 2 lopovsko-antisrpske oligarhije, jedne koja je pljačkala Srbiju do 5 oktobra i druge koja je to činila posle 5 oktobra.
    Njih nije izabrao narod Srbije nego američki ambasador i tajkuni iz kluba "Privrednik"(Mišković, Beko, Kostić itd.).

    Njihov zadatak je da unište Srbiju, i ekonomski i politički i da je što više srozaju u svakom pogledu.

    Elementarna je stvar samopoštovanja reći da su danas u Srbiji na vlasti lopuže i izdajnici, ja to često u realnom životu naglašavam, a na internetu se ponašam na isti način.
    Iz tebe zbori razočarani deesesovac. Problem je samo što većina građana Srbije ne dijeli tvoje mišljenje. Vaše je vrijeme prošlo, nepovratno. Progutala ve je vaša neutoljiva žeđ za vlast. Ali podrugljivo-pljuvački ton vašega nastupa je neuništiv. "Zaštitni znak"

  2. #352
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Sadašnja vlast u Srbiji je grupa najcrnjih mafijaša i najgorih izdajnika, "sinergija" 2 lopovsko-antisrpske oligarhije, jedne koja je pljačkala Srbiju do 5 oktobra i druge koja je to činila posle 5 oktobra.
    Njih nije izabrao narod Srbije nego američki ambasador i tajkuni iz kluba "Privrednik"(Mišković, Beko, Kostić itd.).

    Njihov zadatak je da unište Srbiju, i ekonomski i politički i da je što više srozaju u svakom pogledu.

    Elementarna je stvar samopoštovanja reći da su danas u Srbiji na vlasti lopuže i izdajnici, ja to često u realnom životu naglašavam, a na internetu se ponašam na isti način.
    Bez namjere da se brkam u neshto sto dozivljavam kao vashe unutrashnje pitanje, interesovalo me ima li sve to o chemu govorish ikakve veze sa gradjanima Srbije? Ko je i kako birao tu vlast, je li polovina biracha parama i toljagama naćerana sto da upishe... Ili, sto rekoshe neki prastari ljudji, 'svaki narod ima vlast kakvu zasluzhuje', i vi, i mi, i Tunguzi...

    Chini mi se da je to sto govorish ipak i suvishe uopshten prikaz, koji ne identifikuje nikakve puteve i popravke, josh manje rjeshenja, vec samo nachelnog krivca, opet u tudjem dvorishtu.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  3. #353
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DesertFox View Post
    Iz tebe zbori razočarani deesesovac. Problem je samo što većina građana Srbije ne dijeli tvoje mišljenje. Vaše je vrijeme prošlo, nepovratno. Progutala ve je vaša neutoljiva žeđ za vlast. Ali podrugljivo-pljuvački ton vašega nastupa je neuništiv. "Zaštitni znak"
    DSS je jedna obična stranka i meni uopšte ništa ne znači, da li će ta stranka biti nešto značajna ili će propasti.Mene brine Srbija i njena budućnost koja nije ružičasta, pod okupacijom tuđina Tadića i njegove klike lopova i izdajnika koji prave državu u državi u Vojvodini i spremaju de facto priznanje protivpravne secesije KiM.
    Jedno vreme je postojala neka nada da će DSS biti neki oslonac novih demokratsko-nacionalnih snaga, struje koja se neće stideti toga što su Srbi i koja će uspešno braniti i nacionalne interese i demokratiju.Tu je priliku ispustio DSS, jer se odlučio za saradnju sa izdajnikom Tadićem i lopovskim G17 i pripremio im teren za potopuno preuzimanje vlasti i sada je apsolutno nebitno šta će biti sa njima, jer oni nisu ispunili svoj zadatak i da li će imati 10% ili 40% uopšte nije značajno za Srbiju kao državu.

    Sada smo mi Srbi u Srbiji u poziciji crnaca sa Haitija ili Dominikanske republike, jer se na vlast stavljaju samo oni koji pored srpske "nečiste" krvi imaju malo i tuđinskih gena, kao što su iz redova crnaca sa 5-6% belačke krvi na nekim karipskim ostrvima regrutovani pripadnici elite.Sada nama vladaju poluhrvat Tadić, polumusliman Jeremić, Hrvatica Biserko jer je bitno da nisu baš 100% Srbi(Tadić, Jeremić) ili da su strani državljani(Đelić) ili da su notorne lopuže(Dinkić).

  4. #354
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Sada smo mi Srbi u Srbiji u poziciji crnaca sa Haitija ili Dominikanske republike, jer se na vlast stavljaju samo oni koji pored srpske "nečiste" krvi imaju malo i tuđinskih gena, kao što su iz redova crnaca sa 5-6% belačke krvi na nekim karipskim ostrvima regrutovani pripadnici elite.Sada nama vladaju poluhrvat Tadić, polumusliman Jeremić, Hrvatica Biserko jer je bitno da nisu baš 100% Srbi
    Dusane, ovo je bolesno. Ako mislis da bi neko uspjesnije vodio Srbiju samo zato sto je 100% Srbin (pod ovim pretpostavljam da mislis da su mu oba roditelja porijeklom iz uze Srbije? Ako je tako - onda mislim da to uopste nije siguran dokaz da se radi o cistom Srbinu...) - onda mi je zaista zao da se ni poslije 18 godina katastrofalnih posljedica takvog nacina razmisljanja - nisi osvijestio...
    Vecina ljudi je zla

  5. #355
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dusane, nema smisla vrijedjati ljude koje je Srbija izabrala, a i pogresna je logika kad se ponekad od djeda Crnogorca i djeda Hrvata rodi najsrpskiji Srbin, a Tadica proglasiti polutanem.... Posto ne pratim detaljnije vase glavare, sta je sad Dinkic i imali nade da se razjasni afera sa Davinicem, Marovicem... do on ima jak uticaj?

  6. #356
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Bez namjere da se brkam u neshto sto dozivljavam kao vashe unutrashnje pitanje, interesovalo me ima li sve to o chemu govorish ikakve veze sa gradjanima Srbije? Ko je i kako birao tu vlast, je li polovina biracha parama i toljagama naćerana sto da upishe... Ili, sto rekoshe neki prastari ljudji, 'svaki narod ima vlast kakvu zasluzhuje', i vi, i mi, i Tunguzi...
    Srbi su poznati po tome da često u tuđinu vide prijatelja i da lako nasedaju na njihove ujdurme.Posle velikog hrvatskog genocida nad Srbima 1941-1945 Srbi su počeli da obožavaju i klanjaju se Hrvatu Brozu(to bi bilo isto kao da je prvi predsednik Izraela bio Nemac), a sada posle razlaza sa C.Gorom(i Hrvatskom) biraju Dukljo-Hrvata Tadića.

    Ne postoji narod na svetu koji je toliko loš da zaslužuje Tadića, Dinkića,Đelića i sličnu bagru na vlasti.
    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Chini mi se da je to sto govorish ipak i suvishe uopshten prikaz, koji ne identifikuje nikakve puteve i popravke, josh manje rjeshenja, vec samo nachelnog krivca, opet u tudjem dvorishtu.
    Krivac je u našem dvorištu, u Srbiji a sve ostalo je posledica njihovog štetočinskog delovanja.
    Rešenje je u istini.Na primer umesto priča o "EU-blagostanju" treba narodu reći istinu, da na primer, SRJ/SCG/Srbija još od 2001 sve proizvode može izvoziti na tržište EU bez carina.Izuzetak su vino, meso i šećer gde Srbija ima ograničenja u vidu kvota, no koje kvote su ispunjene sa 20-30% i ne postoji opasnost da Srbija skorije dostigne 100%.
    To znači da približavanje EU neće doneti nikakve značajne promene sem što će ugroziti značajne privredne sektore(poljoprivredu na primer) i što će dodatno opteretiti građane porezima(jer će zbog ukidanja carina biti smanjeni prihodi države).

    No, umesto istine širi se "EU-mitologija", spremaju se spiskovi za odstrel "reakcionarnih" pojedinaca sa medija, univerziteta, disciplinuju se mediji i uvodi jednoumlje, sve u jednom kritičnom momentu kada 3 "superpartije", tajkuni, SAD i tzv."NVO" pripremaju konačno rasparčavanje Srbije, pripremom za secesiju Vojvodine i priznanje secesije KiM.

  7. #357
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dusane, nema smisla vrijedjati ljude koje je Srbija izabrala, a i pogresna je logika kad se ponekad od djeda Crnogorca i djeda Hrvata rodi najsrpskiji Srbin, a Tadica proglasiti polutanem....
    Što se tiče vlasti, nju uvek treba vređati naročito ovakvu vlast kakva je u Srbiji.
    Tadić, Dinkić, Jeremić, Đelić su primer onog najgoreg u društvu Srbije, grupica šljama koja vlada samo zahvaljujući podršci Amerike(EU ih uopšte ne podržava) i nekoliko tajkuna.

    Da li je Tadić polutan to zavisi od njegovih dela, a on stalno dokazuje ne da je polutan nego čistokrvni antisrbin jer sve što čini to je na štetu Srbije i Srba.

    Što se tiče aluzije na Đokovića-"najsrpskijeg Srbina", apsolutno su mi nebitne priče o svojatanju Đokovića od strane Srbije, C.Gore, Hrvatske.Srbija ima 1 tenisera i 2 teniserke a inače u sportu propada kao i svim drugim oblastima a 2-3 laste ne čine proleće.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Posto ne pratim detaljnije vase glavare, sta je sad Dinkic i imali nade da se razjasni afera sa Davinicem, Marovicem... do on ima jak uticaj?
    Dinkić je de facto premijer, pošto bezličnog i politički beznačajnog Cvetkovića niko ozbiljno ne shvata.
    Trenutno Dinkić se trudi da rasturi dogovor sa Rusima oko NIS-a i gasovoda jer je on najjači lobista mađarskog MOL-a i još nekih firmi sa zapada koje pokušavaju da spreče prolazak "južnog toka" kroz Srbiju.Situacija je neizvesna jer je Dinkić doveo i sebe i strane mentore u neugodnu poziciju, javnim licitiranjem o vrednosti NIS-a od 2-3 milijarde evra, a MOL i druge zainteresovane zapadne firme naravno ne nameravaju da daju 2 milijarde za NIS, nego bi radije privatizaciju po modelu SARTID-a za 20-tak miliona, uz isto toliko provizije za Dinkića.Biće velika sramota da se raskine dogovor sa Rusima zbog male cene za NIS, a da se posle ispostavi da za istu ili mnogo manju cenu NIS kupuje MOL ili neka druga zapadna firma, samo bez izgradnje gasovoda.

    Što se tiče afera, tu stvari idu ka zataškavanju, jer je period od formiranja nove vlade pa do danas obeležen velikim "izlaskom" pripadnika raznih mafija iz pritvora.Pušteni su Kljajević i njegovi drugovi iz stečajne mafije, i kragujevački profesori(koji su vraćeni i na posao), pušteni su i pripadnici "drumske" mafije .Protiv njih je i dalje u toku krivični postupak ali je zadivljuća sinhronizacija raznih sudova i koincidencija da se baš u proteklih 2-3 meseca, ispune uslovi za prestanak pritvora za razne okrivljene u raznim predmetima pred različitim sudovima.
    Sve ide ka zaključku da će sudovi po instrukcijama "odozgo" malo odugovlačiti postupak dok javnost dovoljno ne "sazri" da prihvati oslobađajuće presude, ili uslovne osude.

    Protiv Davinića se vodi krivični postupak, ali to je skoro već zaboravljeno, a špijunski satelit je još u funkciji.

  8. #358
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Dusane, ovo je bolesno. Ako mislis da bi neko uspjesnije vodio Srbiju samo zato sto je 100% Srbin (pod ovim pretpostavljam da mislis da su mu oba roditelja porijeklom iz uze Srbije? Ako je tako - onda mislim da to uopste nije siguran dokaz da se radi o cistom Srbinu...) - onda mi je zaista zao da se ni poslije 18 godina katastrofalnih posljedica takvog nacina razmisljanja - nisi osvijestio...
    Činjenica je da se nova "elita" u Srbiji pravi tako što se smišljeno biraju pretežno oni koji nisu samo Srbi već imaju nešto i hrvatskog, bošnjačkog, jevrejskog i drugog nesrpskog porekla.

    Biti "običan" Srbin koji nema nimalo mešovitog porekla je izvestan hendikep.Ja to nisam iskusio iz prve ruke, mogu samo da verujem/ne verujem ljudima koji su mi pričali.Ipak, uz izvesne rezerve, mogu da im verujem jer sam iz razgovora sa nekim sudijama-članovima Visokog saveta pravosuđa(telo koje bira sudije i tužioce) saznao da se prilikom izbora izvesna prednost daje kandidatima-Srbima koji imaju mešovito poreklo, nad onim Srbima koji nemaju nesrpskog porekla.Naravno u okviru "kvota" za manjine se o tome ne vodi računa.
    Pošto sam to čuo od više ljudi uz izvesne rezerve(pošto je reč samo o sudstvu)mogu da im verujem jer ne znam zašto bi me nekoliko sudija svi sa 50 i kusur godina tako besprizorno lagali i izmišljali takve stvari.

  9. #359
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Ne postoji nikakva presija na C.Goru, takav osećaj postoji kod vas zbog unutrašnjih prilika, ovde skoro niko ne pominje C.Goru..
    Kazes nema, to nasi.... a pogledaj sad sta tvoj Ambasador prica
    Ambasador Srbije u Podgorici Zoran Lutovac najavio je da će se povući sa dužnosti ako Crna Gora prizna nezavisnost Kosova.
    "To neće biti jedina mjera", upozorio je Lutovac u izjavi za podgoričkog lista Dan, prenosi Beta. Srbija je učinila sve što je mogla da prijateljski ubijedi Crnu Goru da ne prizna Kosovo ili barem da bude suzdržana, rekao je Lutovac. Skupština Crne Gore usvojila je u petak Rezoluciju o ubrzanju evropskih integracija u kojoj je i stav da će evropsko opredjeljenje biti osnova za donošenje odluke o statusu Kosova.
    Nece vala niko sakama u percin, ako Lutovac ode, ali zar to ne bi bila jedina zemlja iz koje bi bio povucen ambasador ili se on samopovukao jer ostali se vratise onako tiho i bez buke.

  10. #360
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kazes nema, to nasi.... a pogledaj sad sta tvoj Ambasador prica

    Nece vala niko sakama u percin, ako Lutovac ode, ali zar to ne bi bila jedina zemlja iz koje bi bio povucen ambasador ili se on samopovukao jer ostali se vratise onako tiho i bez buke.
    To je tako beznačajna "pretnja" koja nije ni izrečena da nekoga uplaši, već da javnost u Srbiji bude obmanuta da se sadašnja vlast navodno bori za ter.integritet države .Štaviše, Tadić-Jeremić najavom ovako "oštrih mera" ispunjavaju domaći zadatak, da stavljanjem do znanja da će Srbija izuzetno mlako reagovati što više država bude motivisano za priznanje secesije.

    Kome se čine ovakve mlake izjave i "mere" preoštrim, treba ga podsetiti da je Gruzija već tužila Rusiju Međunarodnom sudu(pravde) u Hagu zbog priznanja J.Osetije i Abhazije.


    Ovo je hipotetička situacija, možda ove države i nemaju ambasade u C.Gori ali kada bi zvaničnici C.Gore najavili priznanje Severnog Kipra, ili Abhazije/J.Osetije ili Nagorno Karabaha reakcija ambasadora Kipra/Gruzije/Azerbejdžana bi bila 100 puta oštrija.

    Ne postoji nijedna država na svetu koja ovako kao Srbija reaguje mlako na pretnju svojem teritorijalnom integritetu i to od strane suseda, koji se deklarativno zalaže za dobrosusedske odnose a dovodi u pitanje granice susedne države.

    Da je ambasador ili ministar spoljnih poslova po mojoj volji, Srbija bi sutra posle priznanja podnela tužbu Međunarodnom sudu(pravde) u Hagu protiv C.Gore(i ostalih država koje su priznale protivpravnu secesiju), pa ko je radio po međunarodnom pravu neka pobedi u sporu.Svakako da bi trebao da usledi i potpuni prekid diplomatskih odnosa, i vraćanje i vašeg ambasadora iz Beograda.
    Besmisleno je održavati bilo kakve diplomatske odnose sa nekim ko ti ne priznaje granice.

    To je neki minimum mera koje preduzima jedna dostojanstvena država, ne neka sila poput Kine ili Rusije, nego države tipa Gruzije,Kipra, Azerbejdžana, koje nisu velike i moćne ali nisu pod tihom okupacijom kao Srbija.

    Da je Srbija posle prvih priznanja podnela tužbe Međunarodnom sudu u Hagu protiv država koje priznaju protivpravnu secesiju, mnoge zemlje bi dobro razmislile o priznanju.Niko ne voli da se sudi, da šalje zastupnički tim u Hag, da vodi višegodišnji spor i da ga izgubi.

  11. #361
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Da li ti mislis da bi NATO napao Srbiju da to medjunarodno pravo uopste funkcionise? Na tom pravnom faxu bubate godinama neke gluposti koje na kraju ne vrijede pet para, realnost jbg. Um caruje snaga razvaljuje.
    She is only here to annoy herself!

  12. #362
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Da li ti mislis da bi NATO napao Srbiju da to medjunarodno pravo uopste funkcionise? Na tom pravnom faxu bubate godinama neke gluposti koje na kraju ne vrijede pet para, realnost jbg. Um caruje snaga razvaljuje.
    Ako bi Srbija tužila Međunarodnom sudu u Hagu sve države koje su priznale protivpravnu secesiju i dobila presudu da su te države prekršile međunarodno pravo, to ne bi značilo beskrajno mnogo, ali bi nešto značilo.Ovo što sada Srbija "preduzima" ne znači ništa.Između ništa i nešto(ma koliko to bilo malo) postoji i kvalitativna i kvantitativna razlika, malo je ipak nešto a ništa je samo ništa.

    To ti mogu ilustrovati primerom koji se često dešava u praksi.Neki čovek je tužio osobu koja mu je uzurpirala parcelu , dobio je spor i suprotna strana je bila obavezana da mu vrati u posed zemlju.Međutim, pošto je uzurpator bio rođak sa izvršnim sudijom u lokalnom sudu presuda nije mogla da bude faktički izvršena na terenu i nekoliko godina je ta njegova presuda i svojina na zemlji bila mrtvo slovo na papiru, znači "gola svojina" bez ikakvih faktičkih ovlašćenja.
    Pravo u tom momentu nije ništa značilo jer je iza uzurpatora stajala moć i sila u vidu veza u sudu.
    Međutim posle nekoliko godina predmet je dobio drugi sudija i presuda je ipak izvršena, i zemlja vraćena vlasniku.

    Niko ne može isključiti mogućnost da će se u svetu promeniti okolnosti i da će Srbija uspeti da povrati svoju "parcelu" i faktički.Samo prvo mora da tuži uzurpatore a ako bude ćutala i trpela nastupiće neka vrsta "održaja"(sticanje tuđe stvari faktičkim korišćenjem).

  13. #363
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dok je Srbije i dok je Kosova postoji nada da će to bit jedna država. Kako god se zvala. Ali, ako se bude insistiralo na čistoj arijevskoj rasi, desiće se isto što i prije 63 godine..

  14. #364
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DesertFox View Post
    Dok je Srbije i dok je Kosova postoji nada da će to bit jedna država. Kako god se zvala. Ali, ako se bude insistiralo na čistoj arijevskoj rasi, desiće se isto što i prije 63 godine..
    Nikad vise Kosovo nece bit srpsko, sad je kasno za to.

  15. #365
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Nikad vise Kosovo nece bit srpsko, sad je kasno za to.
    Mislio sam tačno ono što sam napisa.

  16. #366
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DesertFox View Post
    Mislio sam tačno ono što sam napisa.
    I ja sto sam ja napisao

  17. #367
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    To ti mogu ilustrovati primerom koji se često dešava u praksi.Neki čovek je tužio osobu koja mu je uzurpirala parcelu , dobio je spor i suprotna strana je bila obavezana da mu vrati u posed zemlju.Međutim, pošto je uzurpator bio rođak sa izvršnim sudijom u lokalnom sudu presuda nije mogla da bude faktički izvršena na terenu i nekoliko godina je ta njegova presuda i svojina na zemlji bila mrtvo slovo na papiru, znači "gola svojina" bez ikakvih faktičkih ovlašćenja.
    Pravo u tom momentu nije ništa značilo jer je iza uzurpatora stajala moć i sila u vidu veza u sudu.
    Međutim posle nekoliko godina predmet je dobio drugi sudija i presuda je ipak izvršena, i zemlja vraćena vlasniku.
    ... osim ako je uzurpator na parceli sagradio objekat koji je vece vrijednosti od zemlje. Onda opet sud, pa rochishta, pa naknade i odshtete...

    Dok USA po svijetu drze zatvore u koje dovode samo one koji su osudjeni bez suda i optuznice, sachuvaj nas boze od zashtite medjunarodnog prava, puj puj, daleko bilo da nam ikad zatreba.

    A, shto se tiche priznavanja Kosova, pravnog ili bespravnog, bojim se da, kad te do'vati cunami, teshko mozesh da se spashavas ustavom, zakonom, pravnom normom i konvencijama, vishe valja da ti plivanje ide od ruke.

    Prosto, od te nevolje se najbolje chuva prije no shto stigne, poslije je vec muka dja'olja... Vrijeme za kvalitetno strateshko rjeshavanje tog problema je pasalo prije petnaest godina, Beograd je, ka' i vazda, odabrao put totalne centralizacije i batine ( koja, *ebi ga, ima dva kraja ), a sad je to vec samo pitanje minimalizovanja nastale shtete, i gatanja u karte 'oce li omrznuti svjetski velikomocnici otec' papke...

    Tuzno i tragichno koliko je sva ta rabota koshtala krvi, nesrece i suza, iz chije god perspektive da se gleda.
    Last edited by Buva+gacce; 05-10-08 at 22:57.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  18. #368
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ... osim ako je uzurpator na parceli sagradio objekat koji je vece vrijednosti od zemlje.
    Može objekat da bude 100 puta vredniji od zemlje(danas je bilo kakav objekat vredniji od zemlje) objekat se ruši , ako nije sagrađen uz dozvolu vlasnika.
    Ne znam šta to NATO i albanski seperatisti mogu naročito vredno da sagrade na KiM, sem narko-kartela koji Amerikanci po svetu predstavljaju kao neku državu.
    Zadatak sadašnje generacije u Srbiji je da sačuva onoliko koliko može i da ne zatvara budućim generacijama mogućnost da poruše "nelegalnu gradnju" na svojoj zemlji.Ako se ne budemo tako ponašali ,počeće da niče "bespravna gradnja" po celoj Srbiji još za vreme ove generacije.

    Svi narodi se tako ponašaju , i Kinezi(Tajvan) i Kiprani i Gruzijci i mnogi drugi narodi koji su suočeni sa sličnim problemima.
    Ispada da su jedan beznačajni profesorčić psihologije Tadić i njegov đačić Jeremić, koji se zajedno vodaju po raznim manifestacijama(na otvaranju olimpijade svi svetski državnici su odveli svoje supruge a Tadić Jeremića) pametniji od svih ovih naroda, i da je najpametnije rasturiti svoju zemlju.

  19. #369
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mijeshash babe i zabe, ovo nije bespravna gradnja ovo su ljudi koje su drugi ljudi htjeli da istrijebe kad su im ovi pokupovali svu imovinu i namnozili se do %95 populacij.... "....cije ovce toga i planina..."
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  20. #370
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Treba tuzit sve drzave koje su priznale Jameriku.

    Dok Srbija ima ovakvog branioca, kao Dushana i crnogorsku opoziciju,
    njoj drugi neprijatelji nijesu potrebni, shto su oni branili, to je davno pobjeglo glavom bez obzira, od prebrojavanja krvnih zrnaca i mitomanije.

    Sjetih se onog malog Roma,
    koji zamoli gospodina koji je pokushao da ga odbrani,
    "ajde ga oshamari josh jednom ako smijesh",
    nemoj me tako branit kumim te Bogom i Svetijem Jovanom,
    ima li teze kletve od,
    da BOGda te opozicija i Dushan branio od neprijatelja.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #371
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Može objekat da bude 100 puta vredniji od zemlje(danas je bilo kakav objekat vredniji od zemlje) objekat se ruši , ako nije sagrađen uz dozvolu vlasnika.
    Ne znam šta to NATO i albanski seperatisti mogu naročito vredno da sagrade na KiM, sem narko-kartela koji Amerikanci po svetu predstavljaju kao neku državu.
    Zadatak sadašnje generacije u Srbiji je da sačuva onoliko koliko može i da ne zatvara budućim generacijama mogućnost da poruše "nelegalnu gradnju" na svojoj zemlji.Ako se ne budemo tako ponašali ,počeće da niče "bespravna gradnja" po celoj Srbiji još za vreme ove generacije.

    Svi narodi se tako ponašaju , i Kinezi(Tajvan) i Kiprani i Gruzijci i mnogi drugi narodi koji su suočeni sa sličnim problemima.
    Ispada da su jedan beznačajni profesorčić psihologije Tadić i njegov đačić Jeremić, koji se zajedno vodaju po raznim manifestacijama(na otvaranju olimpijade svi svetski državnici su odveli svoje supruge a Tadić Jeremića) pametniji od svih ovih naroda, i da je najpametnije rasturiti svoju zemlju.
    Nije ti ovo bilo recheno da bi odje otvarali imovinsko pravno raspru o bespravnoj gradnji, no chisto da se poshjetimo da je tu neshto vishe fakata igralo ulogu u razvoju stvari. Fakti kao krshenje prava manjina, pretjerana upotreba sile, progoni, pljachke, paljevine, a i poneka je glava otishla.

    A, takvo pojednostavljivanje stvari, kao shto je predstavljanje secesije Kosova kao chisto pravnog pitanja koje se nachelo juche, nije nishta drugo nego otklon od sve one istorije zla koja se tamo cinjela dvije decenije unazad, odnosno, otklon od svih greshaka koje je drzava Srbija pravila po tom pitanju. I, naravno, poslije tako ugodnog preskakanja i zaboravljanja uzroka, posledicu - samostalno Kosovo - je mnogo lakshe prikachiti krsenju medjunarodnog prava, srbomrscima i ostalim shejtanima.

    Shto se tiche ostalih teritorija u sastavu Srbije, i njihovih buducnosti, da li ste se vi ikad stvarno zapitali - a shto vec dvije decenije sve shto moze bjezi od Beograda i traži samostalnost? Naravno, zbog urote ljudi nechiste, odnosno, nesrpske krvi, i ostalih velikosvjetskih dja'ola. A, sasvim sigurno nije zbog vjechite teznje za apsolutnom centralizacijom i koncentracijom koristi i moći u Ulici Kralja Milana, na ushtrb svih ostalih.

    I, chisto radi zapisnika, objekat chija je vrijednost znatno veca od uzurpirane zemlje, niko ne moza da rushi josh od starih Rimljana na ovamo, pa chak ni po srbijanskom imovinsko-pravnom zakoniku. Jer bi kao posledica nastala nesrazmjerna shteta, te umni ljudi pravdu upucuju na odshtetu.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. #372
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rave92 View Post
    moje misljenje u kratko... Ne treba priznati kosovo dok ne prodje ovo sa un, tj. Sta sud proglasi, i ako postane clanica un. Ovako se zamjeraju 32% stanovnistva...
    Тачно тако... али надам се да ће те Мило послушати...

  23. #373
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post

    I, chisto radi zapisnika, objekat chija je vrijednost znatno veca od uzurpirane zemlje, niko ne moza da rushi josh od starih Rimljana na ovamo, pa chak ni po srbijanskom imovinsko-pravnom zakoniku. Jer bi kao posledica nastala nesrazmjerna shteta, te umni ljudi pravdu upucuju na odshtetu.
    Znaci ako neko preko noci na trg podigne montaznu kucicu i optoci je zlatom to mu mugi nece srusit?! Vazi.
    She is only here to annoy herself!

  24. #374
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dusane kako je Tadic Hrvat a Jeremic Musliman? Bas me interesuje.

  25. #375
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Znaci ako neko preko noci na trg podigne montaznu kucicu i optoci je zlatom to mu mugi nece srusit?! Vazi.
    He he he, Mugi je ipak Mugi, da nam ga je u Budvu imat' makar na jedno dva mjeseca...

    Sve recheno o pravnom sudaru stvari vece i manje vrijednosti se, naravno, ne odnosi na javni interes i drzavnu svojinu, to pokrivaju neki drugi zakoni.

    No pasasmo off, leleee...
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

Page 15 of 22 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Obrt?!
    By shrek in forum Politika generalno
    Replies: 51
    Last Post: 25-09-07, 18:34
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  4. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54
  5. SCG (Kosovo, Vojvodina, CG)
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 19-10-04, 22:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •