Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 94

Thread: Da li je ovaj tekst nemoralan?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb Da li je ovaj tekst nemoralan?

    Poštovani, na CdM-u je juče objavljen tekst pod naslovom "Loše djevojke idu svuda".

    Nekoliko posjetilaca se žalilo redakciji da je teks nemoralan I da promoviše nešto što je protivno principima promovisanja stabilne porodice. Evo teksta a slijede komentari. Tekst je privremeno uklonjen I čeka vaše komentare nakon čega ćemo odlučiti da li da ga ponovo objavimo ili ne.

    Pozdrav

    Redakcija CdM



    Loše djevojke idu svuda

    Kada se kaže prevara, žene odmah pomisle na muškarce, jer su ubijeđene da su oni skloniji nevjerstvu. Ali novi trendovi ih demantuju: sve više žena "švrlja"!
    Ono što ne zna, neće ga naljutiti! Najbolji savjeti: Kako da on nikad ne sazna!
    DA
    Odmah brisati sve poruke i liste poziva na mobilnom. Budite oprezni i sa fiksnim telefonom!
    Uništite sve, čak i najsitnije tragove koji vas mogu odati.
    Neoboriv alibi - sve zakazane termine jednostavno produžite. Na primjer, sa poslovnom partnerkom poslije večere morate u disko!
    NE
    Bračni krevet je tabu kad je prevara u pitanju. U velikim hotelima za poslovne ljude potpuno ste anonimni i opušteni.
    Nemojte uključivati suviše ljudi u svoj alibi, najviše jednu drugaricu, koju vaš partner ne poznaje najbolje. Što više ljudi zna za to, veće su šanse da sazna i on!
    Oslobodite se griže savjesti: ako partnera odjednom obasipate pažnjom, nježnošću i poklonima - bićete upadljivi!

    Četiri razloga da to uradite
    Tajna veza je uzbudljivija od skakanja bandžijem i šoping maratona zajedno!
    Ljubavnik će automatski učiniti da se osjećate kao kraljica. Toliko pažnje i nova kolekcija seksi rublja prava su blagodet za vaš ego!
    Dobar seks čini oči sjajnim, poboljšava ten i raspoloženje.
    Vi već dobro znate: dobre djevojke idu u raj, loše djevojke idu svuda.

    Poruka od; Korovljevic Djordje

    postovana gospodo, da nebih duzio previshe reci cu samo u najkracim crtama da nevidim nikakvu vrijednost texta kojeg ste napisali pod naslovom: "Lose djevojke idu svuda" (23.sep 2007). Smatram da ako nemozete da doprinesete stabilnosti porodice i drustva uopste na nasim prostorima, da nema potrebe ni unositi totalno bolesno i izopaceno shvatanje porodice i odnosa medju partnerima, koje potice iz nemoralne zapadne kulture..pomenuti text je neprikladan i nemoralan i smatram da ste duzni svojim citaocima ponuditi mnogo kvalitetniji sadrzaj na istu temu od pomenutog.. uz najbolje namjere, zahvaljujem na razumjevanju i smatram da ce te sugestiju uvaziti i shvatiti kao razumnu i plemenitu utemeljenu na nasoj tradiciji kojoj se u mnogome suproti pomenuti text. srdacan pozdrav..



    Poruka od; Marko Milošević

    Postovana redakcojo, nadam se da vam ne oduzimam previse vremena, ali moram da vam kazem da me jako neprijatno iznenadio vas tekst "Lose djevojke idu svuda" od 23.09.2007god. Ne mogu da vjerujem da je nsas moral pao toliko nisko i da prosto objavljujete savjete i uputstva kako prevariti bracnog druga, cak se spominju i neke prednosti toga ako one uopste postoje. Smatram da ovakav tekst ne prilici sajtu koji ima tradiciju i reputaciju poputvaseg. Vas tekst tirekto napada porodicu koja je ipak osnova cjelog drustva u kome zivimo. Zdrava porodica znaci zdravi ljudi, i zdravo drustvo. Zahvaljujem ra razumjevanju i nadam se da cete moju dobronamjernu sugestiju shvatiti na pravi nacin. Srdacan pozdrav i sve najbolje..
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa za konzervativni Balkan jeste nemoralan.

    Kako jedan od kritika ( Djordje ) primjetio, očigledan je uticaj zapadne arome, i vakav tekst bi radije da nađem kao članak u nekom od 100% feminem magazina.

    S druge strane, kako je primjetio drugi kritik tekst nije ni nešto naročito pametan. Sasvim jedan dječije našvrljan esejčić, sa nizom šablona i usputnih fraza.

    Mislim da je bezopasan, sa strane otvorenog, tolerantnog uma

    Mada možda strariji forumaši primjete neke " opsanosti po porodicu ."
    Last edited by Edgar; 24-09-07 at 20:57.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ovakvi tekstovi su mi ogavni i besmisleni, ali "moral" kao opravdanje za cenzuru u ovom slučaju ne pije vodu - tekst ne vrijeđa nikoga i ništa sem tradicionalna patrijarhalna shvatanja i religijske norme, koje jedan website ovog tipa nema obavezu da poštuje i sprovodi.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Navedeni komentari su meni smijesni jer autori ocigledno nijesu razumjeli tekst, a tek zavrsetak dobre djevojke idu u raj, loše djevojke idu svuda. Napisano bas kao za njih i bas zbog toga da to ne shvate kao instrukcije vec kao pojave koje se desavaju, a oni se prave da ne vide. Cijenim svaki trud da se stiti nasa tradicija, ali zatvaranje ociju je los nacin, a ako CdM bude tako skidao tekstove zbog kritika puritanaca onda ce ostati samo da stampaju kuvar i program televizijski.

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Tekst je na nivou 90% tekstova koji sačinjavaju kvazi-urbane ženske i slične časopise.
    Svi ti listovi zajedno ne vrijede jedne korice Mikijevog Zabavnika.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ako sam dobro shvatila pitanje je nama forumashima upuceno.
    Ja ga dozivljavam kao malu humoreskicu a nikako kao savjet kako da "odradim" prevaru. Ako ce me ovo nacerat i nauchit kako da prevarim onda neka sve splamti!

    Ne vidim zashto se ne bi pisalo o nechemu shto je svakodnevnica, htjeli da priznamo ili ne, partneri varaju jedni druge i to je chinjenica pa ako budemo cutali o tome necemo problem sprijechiti samo cemo ga zatashkat. (pogotovo shto je pisano uopshteno)
    Meni je malo nemoralnije zavirivati pod suknju svakome zenskome cheljadetu koje se pojavi na tv-u i ulaziti u intimu(chitaj krevet, wc i kuhinju) svake osobe koja se bavi javnim poslom.:mad:
    Necu ulaziti u ocjenjivanje njegove vrijednosti kao literarnog poduhvata, to mogu da rade oni kojima je to struka.
    Neka gospoda kojoj smeta ovaj tekst pokusha da ga sagleda malo drugachije, pa ovaj tekst shvati, ne kao uputsto zenama kako da prevare partnera, nego kao uputstvo mushkarcima kako da im udju u trag!

    Zakljuchak, meni ne smeta, moze da stoji gdje god ga postave

    edit-pochela sam ovo da pishem kao prvi komentar i kad ga zavrshih vidjeh da i ostali misle slichno meni, shto mi je drago!
    Last edited by zvoncica; 24-09-07 at 21:19.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    čemu ovolika panika?

    taj tekst je čista zezancija! pa zar je moguće da ste ga povukli zbog te dvojice bisera, samozvanih moralista? :joint:

  8. #8
    Goran69 Guest

    Default

    Komentarisati ovakav text je taman i kao pisati ga. A sto se tice porodice, ona koja dodje do toga da se prepoznaje u ovakvim (moram sada reci trabunjanima, izvinjavam se piscu) nije ni neka porodica. U svakom slucaju ne vjerujem da bih se zadrzao na istom duze od dvije recenice.......

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovi ljudi shto su negativno komentarisali na text ne shvataju da ugrozavaju osnovno pravo, slobodu govora.
    Ljudi su slobodni i prave odluke koje hoce.

    Ja sam za to da se veza izmedju dvoje ljudi zasniva na povjerenju ako jedna stran prekrshi to onda mislim da nema potrebe da budu zajedno.

    Tako da cenzurisanjem teksta nista postici nece ako djevojka ili momak hoce da te prevari, prevari ce te!
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Protiv sam cenzure u svakom slučaju.

    A svak ima mozga da sam procijeni sto je dobro a sto lose.

    Ovaj tekst nema ništa što je pogrešno.

    Jednostavno malo drugačije vidjenje stvari.

    Oni koji se na njega ljute su u stvari muškarci koji za sebe smatraju da su slabići i da jedan takav tekst može uticati na njihov brak.

    Ja velim ako mi bolja polovina pobijegne kad ovo pročita onda je u startu nisam zaslužio ili je ona pogrešna za mene.

    Toliko,

    Dolje cenzura.
    Last edited by funestis; 25-09-07 at 08:28. Reason: popravio pisanje

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Mene vrijedjaju svi vasi tekstovi sve to maknite
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sloboda govora ljudi, i sloboda izrazavanja.
    Cenozori i moralisti takodje imaju pravo da kazu sta hoce, ali ne brisati! Jadno je sto se ovakav tekst koji ne daje nikakva spektakularno nova uputstva, smatra nemoralnim, a mnogo ogavniji tekstovi koji otvoreno ili diskretno pozivaju na mrznju, iskljucivost i nasilje se jednostavno tolerisu.
    Niko ne se ne nadje da kaze da su nemoralni tekstovi koji propagiraju mizoginiju, diskriminiaciju po osnovu pola, godina/starosti, neslobodu, zatvorenost uma i iskljucivost.

    Prijatelji moji moralni: ako vasa partnerka hoce da svrlja (vjerovatno vas je od toga strah, a ne za navodni moral), ja vam garant da sama moze da izmisli mnogo bolje i efikasnije metode od ovih preporucenih u tekstu. Vjerovatno ih vec primjenjuje? Razmislite malo zasto se bojite ovakvih tekstova.

    Ono sto je gadno je DVOSTRUKI moral, kao i oni koji samopozvano hoce da postavljaju pravila....

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    1.sloboda govora: ok je imati slobodu govora,ali u nekim stvarima treba da postoji granica.Da nije tako,svi bi svashta prichali,pa se pitam na shto bi lichio takav jedan "site" kada bi autori trabunjali svakakve gluposti i projektovali lichne frustracije i dozhivljaje prevarenog/prevarene osobe.
    2.shticenje tradicije: pa zar na tome ne pochiva sushtina svake PORODICE? Posljedica prevelike zhelje za snobovskom urbanizacijom.prisutnoj u velikom dijelu nasheg naroda,namece da tradiciju poistovjete sa uchmalim,zatvorenim,loshim,konzervativnim...
    Je li cilj ovog texta da pokazhe kako mi, koji mislimo da prevara u braku predstavlja najgori oblik ponizhenja partnera,ustvari imamo retrogardne stavove,za razliku od "modernih" metrosexualaca?Ako je tako,sa zadovoljstvom cu se prepoznati u poznatoj rechenici iz domaceg filma:"joooj, shto volim shto sam primitivan".
    3."humoresknost" texta:Humor mozhe naci mnogo bolju podlogu i mjesto za ispoljavanje.Jedan ozbiljan sajt,kao shto je (bio) CdM, ne bi smio sebi da dozvoli luxuz da se posprdava sa osnovnom jedinicom zdravog drushtva.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Location: Location: Location: Location: Location:
    Posts
    833
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo mi lichi na ona "Cosmopolitan" sranja . Klasichno, beskorisno smece koje ne zasluzuje prostor nidje a ne na cdm-u . Ako je vec neki "zenski kutak " u pitanju bezveze zauzima prostor gdje bi mogao da bude neki dobar recept za npr. biftek sa prelivom od pechuraka .
    give me THE red pill.
    wake me up.
    Bondar: No hay banda! There is no band. It is all an illusion

  15. #15
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    ..tamoooo gdje ljubav stanuje..
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahhahaha kome pade na pamet da uči nekog kako se vara ?! hahhha ma dajte! nisam za cenzurisanje ali ni za pisanje gluposti! mislim da je prostor ovog texta mogao da se iskoristi mnogo bolje! zašto da ga varam?? da bi mi sjajile oči hahhahha
    ..You stood by me and I stood tall,
    I had your love I had it all..

  16. #16
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da ne treba micati taj text iz principa,ali se isto tako slazem sa touch_of_pink... prostor koji je zauzeo ovaj clanak se mogao puno bolje iskoristiti,CDM treba da vodi vise racuna o kvalitetu clanaka,ovo nije blog da se postuje bez neke uredjivacke kontrole,a ako je ima onda nadjite novog urednika bolje je da imaju 2 dobra clanka nego 20 ovakvih gluposti...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Egzekutor je dao sasvim korektan komentar na cijelu ovu budalastinu. Narocito mi se dopao termin "snobovska urbanizacija".

    No, ovo je samo jedan od znakova mnogo sireg procesa propasti drustvenih vrijednosti, koji zasluzuje mnogo ozbiljniji topik i diskusiju.
    - Ladan ko taština duša -

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    ovu glupost neka cita ko voli...sto kaze goran69 normalna osoba ce odustat posle prve recenice ako ne i posle naslova.
    f6

  19. #19
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To potvrdjuje da tome nije mjesto na CdM, jer se nadam da svi zelimo da to bude mjesto koje posjecuju normalne osobe.
    - Ladan ko taština duša -

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rijec je o tome da li je tekst nemoralan, a ne kakvog je kvaliteta.
    Pretpostavljam da je to stavljeno na Zabava Love & Sex a na Tehnologiju ili Ekonomiju.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Rijec je o tome da li je tekst nemoralan
    Jeste,Hari,nemoralan je.
    To je moje mishljenje.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hari je dobro rekao, ovo je pitanje moralnosti, a ne pitanje cenzure, ili kvaliteta.

    Onaj tekst moze biti ili moralan, ili nemoralan. Koliko ce od vas reci da je ono moralan tekst? Ja necu reci da je moralan, jer ne mislim da je moralan.
    - Ladan ko taština duša -

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljubavnik će automatski učiniti da se osjećate kao kraljica. Toliko pažnje i nova kolekcija seksi rublja prava su blagodet za vaš ego!
    Dobar seks čini oči sjajnim, poboljšava ten i raspoloženje.
    Mislim da je ovo bilo presudno za kritiku.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    EgZeKuToR, postujem ja tvoje misljenje iako mislim sasvim suprotno i da se puno vise nemorala moze naci u nekim tekstovima koji su kao ozbiljni. Ako je tekst bio na Zabava Love & Sex nijesam ga primijetio kao ni ostale jer tu rubriku preskocim sto opet ne znaci da neki ne citaju samo to i da je sve to neki sopstveni izbor i ocekivanja. Ono sto si napisao o snobovskoj urbanizaciji je takodje nasa stvarnost koju bi neko mogao opisati ali kao ozbiljnu temu i problemsto opet ne znaci da i to nekoga ne bi uvrijedilo jer kod nas je, nazalost, duboko ukorijenjeno misljenje da ono o cemu se ne prica ne postoji. Mozda je tako i sa prevarama u porodici i agresiji u porodici.... i mnogim drugim stvarima.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    To potvrdjuje da tome nije mjesto na CdM, jer se nadam da svi zelimo da to bude mjesto koje posjecuju normalne osobe.
    onda će imati vrlo malo posjeta

    šta je to danas normalno, a šta nije?

    ko su to "normalne osobe" i koliko ih poznaješ?

    ja par njih, da se razumijemo

    šta je to moralno, a šta nije? imali smo topic na tu temu, pa se ne složismo nikako...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. O crnogorskim podjelama - by Srdja Pavlovic (PCNEN)
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 03-07-07, 13:36
  2. Mozhe li se nik promjenit ovaj
    By Zinedin_Zidan in forum CdM Arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 23-03-07, 13:32
  3. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •