Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Čemu služi forum?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Čemu služi forum?

    Iz godine u godinu iz teme u temu vrtimo se u krug. Interesuje me, jeste li se zapitali čemu vam služi ovaj forum? Da nametnete svoje mišljenje, da izgradite svoje mišljenje ili da stavite svoje mišljenje na probu?

    Jeste likad promijenili svoje mišljenje nakon diskusije na forumu, ili ste uvijek odlazili čvršći u svom uvjerenju?

    Mislim, čemu onda sve ovo?

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    GLAD ZA INFORMACIJAMA RASTE IZ DANA U DAN,
    umjesto PROFESIONALNOG IDEOLOSHKOG (IDIOTSKOG) SERVIRANJA INFORMACIJE , suvoparnog i SAMO i REDAKCIJSKI CENZURISANOG MISHLJENJA, bez POVRATNE KOMUNIKACIJE,
    O`DJE na 4umu,
    svi uchesnici RAVNOPRAVNO IZNOSE SVOJ ISKRENI STAV,
    shto mene LICHNO ODUSHEVLJAVA, da CHUJEM GLAS NARODA,
    kao i RADIO VEZA, na ANTENI M,
    dje se NAROD IZJASHNJAVA.

    Ne treba ZNEMARITI, ni SOCIJALNU KOMPONENTU,
    DRUZENJE I RAZGOVOR SA UCHESNICIMA 4uma, do chijeg STAVA mi je STALO, koje znam kako RAZMISHLJAJU I SA KOJIMA SE U VECINI STAVOVA SLAZEM.

    Pogled u BUDUCNOST i predvidjanje, u kojem pravcu se KRECE CRNA GORA, sve uz ZVUKE GLASA NARODA.

    MENE SLUZI DA OCHUVAM MENTALNO ZDRAVLJE,
    DA IZDUSHIM NA FORUM, KAD MI SKOCHI PRITISAK, KAO DA SE ISPOVIJEDIM I BUDE MI LAKSHE,
    DA NEMA FORUMA I RADIO VEZE; JA BIH PUKAO NA REBRA ILI POLUDIO.

    A ima josh STOTINU POZITIVNIH DOZIVLJAJA I SUZA RADOSNICA; KAD DOBIJEM POHVALE ZA SVOJ STAV,
    I KAD KOLEKTIVNO VOLIMO CRNU GORU; TO ME CHINI SRECNIJIM,
    ONAKO SAM , BEZ PODRSHKE I NIJE NEKA SRECA,
    KAD JE SUPRUGA U PITANJU; TO RADJE RADIM SAM.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovan je jedan od razloga zbog kojih ja (i jos neki ljudi) dolazim na forum... i slusam Radio vezu, kad je ne prespavam.. Suprugu ti ne bi dira niti bi ti da djevojku da mi otefteris ali imanje, drzavu - vezanih ociju i mirne duse! No, da ne zvucim ka poltron. Sve najbolje tebi i tvojoj familiji Milovane.

    Dakle, na forumima ucim... Od ljudi koji neka moja razmisljanja kazu ljepse ili jednostavno imaju nesto da kazu. Od ljudi koji nemaju nista da kazu ili pricaju lose stvari... Zivot je ucenje, forum je nesto kao katalizator procesa.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi sto lipo od mene naucio
    Dolazim ovdje iz razloga da caskam sa svima ostalim,da razmjenjujemo misljenja,opredjeljenja i da jednostavno citam sta drugi misle!:twist:

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja da razmjemnjujem salvete za dzonijem
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #6
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ja da razmjemnjujem salvete za dzonijem
    daces mi onu sa miki mausem jesi cuo

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Milovan je jedan od razloga zbog kojih ja (i jos neki ljudi) dolazim na forum... i slusam Radio vezu, kad je ne prespavam.. Suprugu ti ne bi dira niti bi ti da djevojku da mi otefteris ali imanje, drzavu - vezanih ociju i mirne duse! No, da ne zvucim ka poltron. Sve najbolje tebi i tvojoj familiji Milovane.

    Dakle, na forumima ucim... Od ljudi koji neka moja razmisljanja kazu ljepse ili jednostavno imaju nesto da kazu. Od ljudi koji nemaju nista da kazu ili pricaju lose stvari... Zivot je ucenje, forum je nesto kao katalizator procesa.
    Evo CMIZDRIM,
    to su te suze RADOSNICE.

    pozdrav od SRCA,
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    @ Outlook u pravu si shto se tiche Milovana.
    Stalo mi je do onoga shto napishe toliko da cu pochet Meda da volim!?!? (jes da ga volim, onako, shto je zgodan:mrgreen: ali politichki...)

    Forum mi je razonoda, ljepshe mi je prochitat vashe stavove nego gledat dnevnik a i chini mi se da informacije forumom putuju mnooogo brze!

    Neko me nasmije, a od nekih i upijam sve shto napishu (necu ih imenTovat)

    Sve u svemu-ZIVIO FORUM!!!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zbog braka...
    I lost my watch….now I’m lost in time

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    @ Outlook u pravu si shto se tiche Milovana.
    Stalo mi je do onoga shto napishe toliko da cu pochet Meda da volim!?!? (jes da ga volim, onako, shto je zgodan:mrgreen: ali politichki...)

    Forum mi je razonoda, ljepshe mi je prochitat vashe stavove nego gledat dnevnik a i chini mi se da informacije forumom putuju mnooogo brze!

    Neko me nasmije, a od nekih i upijam sve shto napishu (necu ih imenTovat)

    Sve u svemu-ZIVIO FORUM!!!

    Ja VAS sve TOLIKO VOLIM,
    da VAM NIKAD NEBI POZELIO, da ZAVOLITE, MEDA, MILA, SLAVKA, MIKA ili bilo kojeg DRUGOG PROFESIONALNOG POLITICHARA,
    jer je TO BOLIJEST,
    koja je NAJVISHE SHTETE NANIJELA SVIM NARODIMA NA PLANETI ZEMLJI,
    treba PODRZAVATI NJIHOVE STAVOVE,
    AKO SU U PRAVU,
    ALI KULT LICHNOSTI, JE GORA BOLIJEST OD RAKA I SIDE,
    SVE UNISHTAVA, I OD RACIONALNOG RAZMISHLJANJA,
    POSTAJU LJUDI MARIONETE U LUTKARSKOM POZORISHTU.

    VOLIM I JA VAS.
    EMO ME J`OPET, NE VIDIM SLOVA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sluzi kao i citavom svijetu. Komunkacija sa ljudima koji dijele tvoje misljenje ili suprotno ot tebe. Malo komedija od Kauboja, malo mudrih recitacija od milovana, malo Smart paketa od montenegrine i tako to . Community .

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by amok View Post
    zbog braka...
    Neka je vala sa srecom

  13. #13
    renaissance Guest

    Default

    Ucim...saznajem dosta , kako o sebi , tako i o ljudima uopste

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ucim...saznajem dosta , kako o sebi , tako i o ljudima uopste
    Ma hajde ...

    Ps : meni služi za spamovanje

  15. #15
    renaissance Guest

    Talking

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Ma hajde ...
    Ti biti miran!

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Licno se ne mogu sjetiti da sam ikada vidio da je neko promijenio misljenje poslije rasprave na forumu u koju je bio direktno ukljucen (i to ne samo na CdM-u).

    Rasprava se vodi radi rasprave - neki ljudi uzivaju u samoj raspravi, dok neki osjecaju jaku potrebu da brane svoja misljenja, interse i slicno. Sto naravno ne vodi nekoj odvec konstruktivnoj diskusiji, ali to je jednostavno tako.

    Sad ce se predpostavljam mnogi naljutiti ali problem narocito na pdf-u Politika (a i na par drugih) je sto je dosta forumasa duboko zaslo u kampanjsko postovanje. To od prilike znaci da koriste svaku priliku kako bi u svojim postovima "provukli" jedan te isti stav, nebitno koji, pa im 90% postova zvuci identicno (sa manjim varijacijama u sadrzaju). Sto je primarni razlog zasto se iste teme i isti postovi konstanto vrte u krug, i tako u nedogled.

    PS. Uvijek mi je bilo interesantno kako se na podforumu koji nosi naziv "buducnost Crne Gore" apsolutno sve teme svode na komentare javnih, uglavnom politickih, desavanja, a bez obzira na vrlo jasnu svrhu podforuma, nikome nije palo na pamet da iznese svoje vidjenje, viziju, plan, ideju vezanu za "buducnost Crne Gore" (iako svi mi predstavljamo buducnost te iste Crne Gore).
    Last edited by MadGod; 20-09-07 at 00:40.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post

    PS. Uvijek mi je bilo interesantno kako se na podforumu koji nosi naziv "buducnost Crne Gore" apsolutno sve teme svode na komentare javnih, uglavnom politickih, desavanja, a bez obzira na vrlo jasnu svrhu podforuma, nikome nije palo na pamet da iznese svoje vidjenje, viziju, plan, ideju vezanu za "buducnost Crne Gore" (iako svi mi predstavljamo buducnost te iste Crne Gore).
    Mislim da je bilo par iskrica sa konkretnim idejama na ovom pdf i stvarno su mi privukle paznju toliko da sam posle identichne ideje vidio i u novinama, ali tad u formulaciji politichkih izaslanika.
    Razmishljao sam zasto svi prichaju (kao sto si i ti primijetio) samo u proshlom vremenu, preprichavanje i analiziranje vec izgubljenog vremena i prolupanih radnji. Bilo koja aktuelna tema se okrene, ne u 'kosovski boj' ali tu negdje, par vjekova naprijed nazad.
    Tek, mozda su u pravu zbog prvog dijela, zasto bi davali ideje onima koji su placeni da dolaze do njih i da ih ti sprovode u djelo,da kupe politichke i materijalne poene, a znaju svi da ovo vise nije nije vrijeme samoupravljanja i priche o opstem dobru.
    Drugo zasto bi kritikovali nesto sto nije uradjeno i predvidjali greshke, kad se lakse moze pjevati horski po modernim opste prihvacenim shvatanjima o proshlosti.

    Zato, ne bih rekao da ste vi buducnost CG, vec politichari koji se time bave i koji svoju buducnost vide u CG, a ne vashu. Ipak je njihova rijech i mogucnosti ispred opsteg, a time i njihovi lichni uslovi za zivot bitniji.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ja VAS sve TOLIKO VOLIM,
    da VAM NIKAD NEBI POZELIO, da ZAVOLITE, MEDA, MILA, SLAVKA, MIKA ili bilo kojeg DRUGOG PROFESIONALNOG POLITICHARA,
    jer je TO BOLIJEST,
    koja je NAJVISHE SHTETE NANIJELA SVIM NARODIMA NA PLANETI ZEMLJI,
    treba PODRZAVATI NJIHOVE STAVOVE,
    AKO SU U PRAVU,
    ALI KULT LICHNOSTI, JE GORA BOLIJEST OD RAKA I SIDE,
    SVE UNISHTAVA, I OD RACIONALNOG RAZMISHLJANJA,
    POSTAJU LJUDI MARIONETE U LUTKARSKOM POZORISHTU.

    VOLIM I JA VAS.
    EMO ME J`OPET, NE VIDIM SLOVA.

    Da, da samo sto je Slavko "tata" !
    Your IQ is your fashion

  19. #19
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    @ Outlook u pravu si shto se tiche Milovana.
    Stalo mi je do onoga shto napishe toliko da cu pochet Meda da volim!?!? (jes da ga volim, onako, shto je zgodan:mrgreen: ali politichki...)

    Forum mi je razonoda, ljepshe mi je prochitat vashe stavove nego gledat dnevnik a i chini mi se da informacije forumom putuju mnooogo brze!

    Neko me nasmije, a od nekih i upijam sve shto napishu (necu ih imenTovat)

    Sve u svemu-ZIVIO FORUM!!!
    hvala sto imas povjerenje u nas drugare forumase

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Forum služi da đeca $ede kući i bulje u monitore umjesto da idu da se igraju napolje.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Forum služi da đeca $ede kući i bulje u monitore umjesto da idu da se igraju napolje.
    djeca i penzioneri:mrgreen:

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Zato, ne bih rekao da ste vi buducnost CG, vec politichari koji se time bave i koji svoju buducnost vide u CG, a ne vashu.
    A ko su buduci politicari? Padaju sa neba?

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovdje sam nekada dolazila da razmijenim misljenje sa obrazovanim ljudima, koliko god bili tvrdoglavi i teski. Njihovo ucestvovanje u diskusiji znacilo je podstrek za neku dalje, iole, svrsishodnu raspravu. Tih ljudi vishe nema. Katkada se jave, evo, bas, kao i ja sada. Cast izuzecima. Milovana citam redovno i divim mu se. Medjutim kada se dotaknemo nekih tema koje se ticu zena i njenih odluka, na ovom forumu isplivaju oni od kojih sam se cijeli zivot GROZILA. Nikada necu ustuknuti kada je primitivizam u pitanju, ali kada to predje granice nepodnosljivosti, netolerancije, kada se ide u one mutne vode GADLUKA, kao sto su personalne poruke nekakvih neobrazovanih tipova onda mi nije mjesto ni blizu takvih prostachina.

    Zaludu ce Molovan ponavljati ono njegovo cuveno 'ne igraj na igraca no na loptu'.

    Ovdje su pojedini zauzeli busiju, donijeli odluku da putem primitivizma sire diskusije, a taj primitivizam se ogleda i u obracanju meni rijechima koje nijedan demokratski nastrojen covijek ne bi ni u snu izgovorio. Medju takvima su i moderatori ovog Foruma. Do kada? Da, jesu necivilizovani postovi, puni mrznje i primitivizma, izbrisani, i to od strane zene, Zippy, koja se ista nasla u chudu, kao i ja tada, ali primitivni moderator je ostao na funkciji da siri njegovo kulturno zadivljujuce ophodjenje prema ucesnicima Foruma, i pored brisanja posta.

    Kratko i jasno, ovaj Forum je postao uzdanica onijem tipovima koji naravno, usljed nezadovoljavanja sopstvenih ambicija, ne prezaju cak da pitaju sto se zenski, udati, svijet vrzma po ovom Forumu. Sto su one, jadnice, zanemarene od onemocalih muzeva, ah, da, svakako, :kez: vrte ovudijen, umjesto da se g.rebu. Kud cemo mi no odje. Neizgrebane i ojadjene jedino nam je preostao ovaj prostor, ahahaha.

    Nego, MUDA su mi veca od bilo kojeg mushraca na ovom Forumu, te cemo se i ubuduce gledati. Dalje od primitivnog drpanja, molicu lijepo.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  24. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,055
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Bravo cvrchak!))Ne volim zene bez balls-a

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cvrle, imas barem postovanje od mene.

    Evo, neka forum posluzi za nesto dobro: Javila mi se grupa studentkinja pedagogije koje bi dosle u CG da posjete neke nase skolske ustanove. Misle da dodju u martu 2008. Interesuje me da li ima neko ko moze da im pomogne da stupe u kontakt sa npr. pedagoskim fakultetom ili visom skolom, obdanistima i drugim skolskim ustanovama?

    Uz to, eventualno da im pokaze malo kulture i prirode.
    Last edited by Beranac; 30-09-07 at 09:20.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 02-11-07, 12:29
  2. Studentski Forum!
    By Vukićević M. Vladimir in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 58
    Last Post: 15-07-06, 16:38
  3. Ovaj forum...
    By S_K_I_N_H_E_A_D in forum Muzika
    Replies: 21
    Last Post: 15-07-04, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •