Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 60

Thread: Pogresni spojevi

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pogresni spojevi

    Postoje parovi za koje se mnogi, kad ih vide zajedno, cude odakle to dvoje ljudi u vezi.. Ljudi ih osecaju kao pogresan spoj, ali oni izgleda kao da to (trenutno) ne osecaju.. ? (zato se ne treba cuditi tolikim raskidima..)

    Kako se desava da ljudi zavrsavaju u pogresnim spojevima? Zbog trenutne neosjetljivosti duse i srca, pa odatle krivih procjena? Ili nastojanja da se barem malo ublaze samoca i bol? Ili da se sto pre zaboravi? (potpitanje: moze li se u pogresnom spoju zaboraviti prava stvar, ili te taj spoj samo jos vise podseca na vrijednost prave stvari?)

    Vrijedi li cekati pravi spoj, ili u medjuvremenu bivati u pogresnima?
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ako si mazohista onda trebas cekat parnjaka, a ne trosit se na bezveznim ljudima.
    tako ja...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    pa ako si mazohista onda trebas cekat parnjaka, a ne trosit se na bezveznim ljudima.
    tako ja...
    Hoces reci da samo mazohisti cekaju onu pravu osobu??
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U sustini jeste mazohizam jer to izgleda kao da dodjes u poslasticarnicu ne probas da li je kolac sladak i kazes da ces cekati da naprave jos sladji Izjava "Ljudi ih osecaju kao pogresan spoj" je toliko smijesna i pokazuje jednu zalosnu logiku da se zivi zivot za druge i za ono kako ce ih "ljudi osjecati", a ne za sebe i za ono kako se samom cini da je dobro i ugodno. To da li je spoj krivi ili pravi pokaze se mnogo, mnogo kasnije i doradjivanje teorija je prica koja se obicno moze okaciti machku o rep.

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Hoces reci da samo mazohisti cekaju onu pravu osobu??
    na neki nacin da...
    hoces ti reci da svi na svijetu imamo parnjaka?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Izjava "Ljudi ih osecaju kao pogresan spoj" je toliko smijesna i pokazuje jednu zalosnu logiku da se zivi zivot za druge i za ono kako ce ih "ljudi osjecati", a ne za sebe i za ono kako se samom cini da je dobro i ugodno. To da li je spoj krivi ili pravi pokaze se mnogo, mnogo kasnije i doradjivanje teorija je prica koja se obicno moze okaciti machku o rep.
    Hmmm... ovo si dobro postavio, dobra tema za diskusiju..

    Nisam naravno mislila da "treba zivjeti za druge i sto ce drugi reci", vec mi je impikacija nesto sasvim drugo...

    A ova teorija ti stoji ako ti je neprijatnija samoca od recimo ucestalih raskida..

    Quote Originally Posted by Gaga
    hoces ti reci da svi na svijetu imamo parnjaka?
    Pa imamo , svi su ljudi paranjaci, moje je misljenje. Ali sa svakim imamo malo drugaciju vezu, koja se drugacije manifestuje i osjeca.. Kad ima ljubavi ,mozemo sa svakim, ali je fakat da neki ljudi jace i generalno bolje na nas djeluju od nekih drugih..

    Filozofija je to cijela..
    Last edited by odli; 16-09-07 at 15:12.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    hoces ti reci da svi na svijetu imamo parnjaka?
    Ma to je ono da smo svi samo polovina jabuke, a druga polovina nedje luta da se spoji

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u principu, uvijek trazis nekoga ko ti po odredjenim psiho-fizickim osobinama najvise odgovara.

    Nekad si malo stroziji prema sebi, nekad su ti dovoljne mrvice, pa prolazis kroz bolne ili manje bolne veze/raskide.

    Sto ces odabrati zavisi od tvoje mentalne snage...
    ja recimo nemam zivota za mnostvo veza bez cilja.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post

    Nekad si malo stroziji prema sebi, nekad su ti dovoljne mrvice, pa prolazis kroz bolne ili manje bolne veze/raskide.

    Sto ces odabrati zavisi od tvoje mentalne snage...
    ja recimo nemam zivota za mnostvo veza bez cilja.
    E pa to je to..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ja ti kazem da se tu radi o mazohizmu
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih rekla da je to suprotno od mazohizma?
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ja bih rekla da je to suprotno od mazohizma?
    mozda je to sve relativno sto bi rekao dragi A.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    nema pogreshnih spojeva. Ako je nekome lijepo sa partnerom onda je to pravi spoj pa makar izgledali zajedno kao Vitorio Emanuele i Jelena Petrovic.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima kako nema pogresnih spojeva. Pitaj elektricare

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post


    Pa imamo , svi su ljudi paranjaci, moje je misljenje. Ali sa svakim imamo malo drugaciju vezu, koja se drugacije manifestuje i osjeca.. Kad ima ljubavi ,mozemo sa svakim, ali je fakat da neki ljudi jace i generalno bolje na nas djeluju od nekih drugih..

    Filozofija je to cijela..
    chekaj, chekaj...kazesh "kad ima ljubavi mozemo sa svakim"?
    Zar nijesi ti zagovornik teorije da volish JEDNAKO sve ljude na svijetu, bez razlike?
    Kako sad, kad ima ljubavi? To valjda nije pitanje kod tebe, jer ljubavi ima i to na pretek?

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ima kako nema pogresnih spojeva. Pitaj elektricare
    shto da ih pitam kad znam... nemam jeftinu struju...pogreshno su spojili

  16. #16
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Postoje parovi za koje se mnogi, kad ih vide zajedno, cude odakle to dvoje ljudi u vezi.. Ljudi ih osecaju kao pogresan spoj, ali oni izgleda kao da to (trenutno) ne osecaju.. ? (zato se ne treba cuditi tolikim raskidima..)

    Kako se desava da ljudi zavrsavaju u pogresnim spojevima? Zbog trenutne neosjetljivosti duse i srca, pa odatle krivih procjena? Ili nastojanja da se barem malo ublaze samoca i bol? Ili da se sto pre zaboravi? (potpitanje: moze li se u pogresnom spoju zaboraviti prava stvar, ili te taj spoj samo jos vise podseca na vrijednost prave stvari?)

    Vrijedi li cekati pravi spoj, ili u medjuvremenu bivati u pogresnima?
    Uh, jako jako teska pitanja - jacu ti samo navesti toliko stereotipni primjer osobe koja je dugo bila povrijedjena, i iz te povrede bjezala uskachuci u xy opustenijih, neobaveznih veza, i dugo nije ni vjerovala da ce ikad vishe biti sposobna za nesto drugacije... Pa je opet tu osobu, kad se najmanje nadala, nesto razdrmalo, naucilo je da opet vjeruje, obojalo joj svijet ruzicastim bojama...
    Sve su to faze, znaci ne treba suditi, treba maksimalno vjerovati u te ljude kakve god njihove odluke i veze bile, biti im podrska, a ne osudjivati.
    A vrijeme uvijek pokaze da onaj ko je jednom bio sposoban da voli - zavoljece opet.
    Just to slip the skin...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nema pogreshnih spojeva. Ako je nekome lijepo sa partnerom onda je to pravi spoj pa makar izgledali zajedno kao Vitorio Emanuele i Jelena Petrovic.
    Nisam mislila na to kako fizicki zgledaju jedno pored drugog, nego na to da se osjeti koli su stvarno u duhu i srcu povezani. O tome pricam... Najpraviji spoj je valjda onaj sa kojim se osjecas u duhu najpovezaniji, a to onda i drugi osjecaju, to se vidi... I fizicki najskladniji par moze djelovati itekako neskladno ako nije duhom i srcem povezan, i obrnuto..

    Quote Originally Posted by zvoncica
    chekaj, chekaj...kazesh "kad ima ljubavi mozemo sa svakim"?
    Zar nijesi ti zagovornik teorije da volish JEDNAKO sve ljude na svijetu, bez razlike?
    Kako sad, kad ima ljubavi? To valjda nije pitanje kod tebe, jer ljubavi ima i to na pretek?
    Pa to je to. Kad imas u sebi ljubavi ,mozes sa svakim lijepo, mada to opet ne znaci i da se sa svakim i osecas jednako..

    Quote Originally Posted by getaway blues
    A vrijeme uvijek pokaze da onaj ko je jednom bio sposoban da voli - zavoljece opet.
    Naravno.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema pogresnih spojeva
    Kako Vaša bolest ?

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Nisam mislila na to kako fizicki zgledaju jedno pored drugog, nego na to da se osjeti koli su stvarno u duhu i srcu povezani. O tome pricam... Najpraviji spoj je valjda onaj sa kojim se osjecas u duhu najpovezaniji, a to onda i drugi osjecaju, to se vidi... I fizicki najskladniji par moze djelovati itekako neskladno ako nije duhom i srcem povezan, i obrnuto..


    Kako ja ili ti, svejedno, mozemo osjetiti kad vidimo dvoje ljudi na ulici koliko su duhovno povezani ili nijesu?
    Ja samo na osnovu fizichkog izgleda mogu da prosudim tako neshto a to je potpuno besmisleno raditi.
    Ako govorimo o duhovnom, onda tu i te kako moze da se pogrijeshi na osnovu letimichnog pogleda.
    Samo za sebe mozesh sa sigurnoshcu da tvrdish da se duhovno savrsheno slazesh sa voljenom osobom.
    Ako bismo po tome gledali, ja se djao popio ne slazem sa mojim darlingom, jer nema 2 stvari na svijetu za koje cemo iskazati isto mishljenje (ako zanemarim neke sushtinske poglede na zivot i moralne principe koji su nam istovjetni) a evo funkcionishemo fenomenalno, bez natege, uvijek se negdje nadjemo! (tamo na moj kolosijek:joint::lolblue::mrgreen:)

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    treba iskoritsiti svaki sekund, pa makar i pogresan bio, bar ce ti fino bit , a zna se da sta?merak nema cijenu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ne znam za ostale al kod mene cim vidim da ne ide fino se dogovorimo da ne gubimo vrijeme bzvz
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pogresan spoj je nsx i internet
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pogresan spoj je sparco i motor, i raskrsnica
    She is only here to annoy herself!

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bogomi i ja cesce cujem kako ja nadjo "takvu" zenu , i prognoze e nece trajat jerbo nikako ne licimo jedno drugome, potpuno razliciti ,ja manit ona fina itd itd ! Pa onda kakvu srecu imam ja ,itd itd , no ja mnim koko godj srece imas ,netreba jahat na srecu jerbo ce da izcuri ka malo vode na dlan ,sreca + intelegencija = uspjeh !!!!!!!!!!!!! Pogresni spoj i tantarice ,ono ako je celjade brav nema toga spoja koji mu garantuje uspjeh, ako ne nadje balans u vezu i zivotu zaludu mu je da jajcanoga blizanca/znakinju mu poturis !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Postoje parovi za koje se mnogi, kad ih vide zajedno, cude odakle to dvoje ljudi u vezi.. Ljudi ih osecaju kao pogresan spoj, ali oni izgleda kao da to (trenutno) ne osecaju.. ? (zato se ne treba cuditi tolikim raskidima..)

    Kako se desava da ljudi zavrsavaju u pogresnim spojevima? Zbog trenutne neosjetljivosti duse i srca, pa odatle krivih procjena? Ili nastojanja da se barem malo ublaze samoca i bol? Ili da se sto pre zaboravi? (potpitanje: moze li se u pogresnom spoju zaboraviti prava stvar, ili te taj spoj samo jos vise podseca na vrijednost prave stvari?)

    Vrijedi li cekati pravi spoj, ili u medjuvremenu bivati u pogresnima?
    ubijanje vremena, samotja...dosada...i ko zna shta sve ne josh I Presume..

    a shto se tiche pravih spojeva...ja asm digla r00ke od toga...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •