Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 88

Thread: Koštunica: Srbija nikad u Nato

  1. #26
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Udje li CG u NATO,ja se selim u Ameriku..na prvi pogled ironija,a na drugi mudar potez.
    Slažem se.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shalom7 View Post
    Pa, na osnovu boldiranog, hoce li Crna Gora u NATO?
    Ja sam protiv Crne Gore u NATO jer su nas oni napali. Iako nije ili malo naroda stradalo kod nas, bili smo neduzni i zbog naroda na Kosovo koji bi tudju zemlju da okupiraju sa manupilacijama smo mi bombardovani :mad:

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Nas nisu bombardovali kolko njih, a i razlika je u tome sto je bombardovanje bilo zbog kosova.
    Nisu nas koliko Srbiju naravno, ali su padale bombe nad CG! To uopste nije prihvatljivo nikako!

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ali su nas bombardovali, i to su prve bombe pale na teritoriju CG ako cemo pravo :-)
    Jeste vala brate imas i pravo prve bombe su bacali Holandjani pa i to jos kasetne bombe...

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Inace Solana je osudjen na 20 godina cini mi se u Srbiju, ali kad je dolazio u posjete nikako da ga uhapse
    To su ti Srbi brate... mnogo prica, malo akcije...

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Bombardovali su Crnu Goru zato sto je bila u zaje(b)nicu sa serbijom i zato sto je armada serbska imala uporiste u nas ,sto ce ih zelja pusta vise za vijek vjekova minut ! No i pored svega bombardovali su i Njemacku pa opet su zajedno jelde ???? !
    Ti mrzis Srbe, ma i mora da mrzis samog sebe kao Crnogorac, i Crnogorskog naroda. Slusaj Djuro, Njemacka je sada u EU, NATO itd zbog velikih gresaka iz proslosti. Najglavnije je da se njihove greske najvece a ne one Srpske. Najglavnije je da se na danasnji da jos uvijek spominju Srpske greske, dok su Njemacke i Ustaske greske 100000 x gore zaboravljene. Sada hoce Njemci da oduzmo Kosovo od Srbije, oni su i razlog Uluje, nezavisne Hrtavske itd.

    Njemacka ti Djuro, jos uvijek nista nije naucila i nece nauciti. Sve greske ponovo cine... pa zato NE POREDJAVAJ SRBIJU I NJEMACKU!!!

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma ko ce vise citati Majkla Mandelbauma, Bugajskog i ostale amatere kad imamo odje sveobuhvatnu analizu ka' na dlanu.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vjerovao ili ne jednako bi te razumio da si i na kineskom to napisao jer bas nista ne razumijem sta si htio reci. Ono sto si gore napisao za Njemacku da je u EU zbog gresaka i... meni je bez uvrede jako smijesno jer nema blage veze sa realnoscu. Sad o cemu pises kakvoj kuci gradnji i izbacivanje stvarno ne razumijem poentu.

  5. #30
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vjerovao ili ne jednako bi te razumio da si i na kineskom to napisao jer bas nista ne razumijem sta si htio reci. Ono sto si gore napisao za Njemacku da je u EU zbog gresaka i... meni je bez uvrede jako smijesno jer nema blage veze sa realnoscu. Sad o cemu pises kakvoj kuci gradnji i izbacivanje stvarno ne razumijem poentu.
    Sto sam htjeo da kazem je da nije vise nego logicno da se Srbija (i mi) ne pricepimo za NATO.

    NATO nam nije potreban za ulazak u Evropsku Uniju. Iako je mozda tako, mi ce mo trebati Evropi jedan dan, kao sto ce im i Srbija trebati (iz ekonomskih trgovinskim razlozima). Taj ce dan ikada doci, pa ce mo moci pristupiti u EU, bez da smo clan, neprijatelja koji je naseg i Srpskog neduznog naroda ubijao.

    Inace, NATO je samo organizacija koja (kao sto je vise puta pokazala) samo krzi pravila naroda, i clanova Ujedinih Nacija. Kad tad. Kad im treba za ulje, za pare, za jare i magare.

    Oni su nas narod ubijali kao i infrastrukturu iz svojih interesa, iz svojih upotreba. A Crna Gora u NATO se ama bas nista ne bih pitala, i bila bi samo dobro da zrtvuje svoj narod na tudje front linije, za tudja posla. NATO i zak nije garant za bjezbjednost, ako ima naprimjer dovoljno clanova za njeku akciju protiv nekog NATO clana, bi i ta dosla.

    Gledaj naprimjer UN rezoluciju 1244. Ona je uvedena da stiti interese SRJ. Kao SRJ smo poslijed rata postali clan UN, i rezolucija je prihvatjena. Sada nasleduje Srbija tu rezoluciju kao clan UN-a, dok Un opet njima okrece ledja u necem u cemu su ih (lil nas; SRJ) bili podrzali.

    Tako to ide kod NATO-a. Mislim, ako bi da smo fina postena drzava bi najbolje bilo da se ne "ujedinimo" kod ove bande, i da se ne mjesamo u tudje stvari za svoju bjezbjednost, i do toga posebno zbog zasto se niku nije izvinuo od NATO-a za neduzne zrtve (zrtve koje i na danasnji dan jos padaju zbog kasetnih bomba NATO-a).

    Eto da li me sada razumijes!?

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Sto sam htjeo da kazem je da nije vise nego logicno da se Srbija (i mi) ne pricepimo za NATO.

    NATO nam nije potreban za ulazak u Evropsku Uniju. Iako je mozda tako, mi ce mo trebati Evropi jedan dan, kao sto ce im i Srbija trebati (iz ekonomskih trgovinskim razlozima). Taj ce dan ikada doci, pa ce mo moci pristupiti u EU, bez da smo clan, neprijatelja koji je naseg i Srpskog neduznog naroda ubijao.

    Inace, NATO je samo organizacija koja (kao sto je vise puta pokazala) samo krzi pravila naroda, i clanova Ujedinih Nacija. Kad tad. Kad im treba za ulje, za pare, za jare i magare.

    Oni su nas narod ubijali kao i infrastrukturu iz svojih interesa, iz svojih upotreba. A Crna Gora u NATO se ama bas nista ne bih pitala, i bila bi samo dobro da zrtvuje svoj narod na tudje front linije, za tudja posla. NATO i zak nije garant za bjezbjednost, ako ima naprimjer dovoljno clanova za njeku akciju protiv nekog NATO clana, bi i ta dosla.

    Gledaj naprimjer UN rezoluciju 1244. Ona je uvedena da stiti interese SRJ. Kao SRJ smo poslijed rata postali clan UN, i rezolucija je prihvatjena. Sada nasleduje Srbija tu rezoluciju kao clan UN-a, dok Un opet njima okrece ledja u necem u cemu su ih (lil nas; SRJ) bili podrzali.

    Tako to ide kod NATO-a. Mislim, ako bi da smo fina postena drzava bi najbolje bilo da se ne "ujedinimo" kod ove bande, i da se ne mjesamo u tudje stvari za svoju bjezbjednost, i do toga posebno zbog zasto se niku nije izvinuo od NATO-a za neduzne zrtve (zrtve koje i na danasnji dan jos padaju zbog kasetnih bomba NATO-a).

    Eto da li me sada razumijes!?

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    MNT, nijesi trebao brisati onaj prethodni post jer sad ispade da ja sam sebe ne razumijem, a o tome koji su plusevi i minusi za NATO i ucesce Crne gore tamo diskutovano je opsirno na https://forum.cdm.me/showthread.php?p=672169#post672169
    a sto se tice toga kako ce Srbija meni licno je svejedno i nemam nikakvo misljenje o tome.

  8. #33
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Možeš malo pojasniti?
    Gde se Ćipko nije te bilo nešto. 8)

    Moje mišljenje je da prava Evropa može jedino počivati na osovini Nemačka-Rusija, ne na osovini SAD-Velika Britanija koja nema suštinski veze sa tom pravom Evropom niti je ikada imala. Pošto su Nemačka i Rusija postojbine najgorih ideologija 20. veka koje su zadesile čovečanstvo, ideja Evrope je zaslužila da umre. Pritom bar da su se složili kao loši momci, ali nisu, što mi govori da se nikada neće ni složiti, to izgleda nije moguće.

    Mislim danas Rusiju i ne smatraju evropskom zemljom, izgleda da ni Rusija sebe tako ne vidi, pre će Turska biti smatrana Evropom danas, a Nemačka, šta je to u stvari? Ista stvar kao 3 veka unazad, ili u novije vreme pre Bizmarka, u osnovi skup bogatih regija i gradova u Evropi, i to je to.

    SAD su se pokazale politički, vojno. a što je najbitnije i moralno superiornim. Ja bih voleo da su to Rusija i Nemačka jer sam ipak Evropljanin, ali to nije tako. A ako neko misli da treba da ispravlja te krive drine, Srbija bi po mom mišljenju trebalo da bude tu zadnja.

  9. #34
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by i'dratherbefishin' View Post
    I agree. It was a big mistake to allow Turks to stay in Europe. But on the other hand, Serbia would be better off today if the Turks are still there. In any case I am very sad that Turks are in Europe but not in Serbia. Cheers.
    Looks like you missed the point trying to make a point.

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Rusija je uvijek bila,
    izmedju JEVROPSKOG CENTRA i JEVROPSKE PERIFERIJE,
    kao da se BOJI OD SOPSTVENOG LADA, i pokushava da preskochi sopstvenu SJENKU, prije dva vijeka je imala, Tuzioca, Istraznog Sudiju, Sredskog policajca i chetiri sjedoka , kad je ispitivala Dmitrija Karamazova, za OCHEUBISTVO,i dodje STALJIN i sve to IZBRISHE GUMICOM,
    HEBO IH KOMUNIZAM.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #36
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Gde se Ćipko nije te bilo nešto. 8)

    Moje mišljenje je da prava Evropa može jedino počivati na osovini Nemačka-Rusija, ne na osovini SAD-Velika Britanija koja nema suštinski veze sa tom pravom Evropom niti je ikada imala. Pošto su Nemačka i Rusija postojbine najgorih ideologija 20. veka koje su zadesile čovečanstvo, ideja Evrope je zaslužila da umre. Pritom bar da su se složili kao loši momci, ali nisu, što mi govori da se nikada neće ni složiti, to izgleda nije moguće.

    Mislim danas Rusiju i ne smatraju evropskom zemljom, izgleda da ni Rusija sebe tako ne vidi, pre će Turska biti smatrana Evropom danas, a Nemačka, šta je to u stvari? Ista stvar kao 3 veka unazad, ili u novije vreme pre Bizmarka, u osnovi skup bogatih regija i gradova u Evropi, i to je to.

    SAD su se pokazale politički, vojno. a što je najbitnije i moralno superiornim. Ja bih voleo da su to Rusija i Nemačka jer sam ipak Evropljanin, ali to nije tako. A ako neko misli da treba da ispravlja te krive drine, Srbija bi po mom mišljenju trebalo da bude tu zadnja.
    Francusku i ne pominješ.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Srecom ti se ne pitas
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #38
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Francusku i ne pominješ.
    Uzeo sam dve ipak najvažnije evropske nacije iz zapadne i istočne Evrope. Francuska je važna i zanimljiva zemlja, u pogledu snage onog što su Ameri nazvali "stara Evropa" videli smo u proteklom periodu kako je taj francuski zaseban glas izgledao, jadno naravno. Sa novom vladom i predsednikom bolje će se uklopiti u Pax Americana, manje će iskakati. Francuzi su nam podarili prvi mnoge zanimljive stvari, npr. narodne vojske, masovna bojišta, ideju da ujedinjena Evropa treba da se napravi oko jedne dominantne evropske zemlje, i naravno moderni nacionalizam.

    Zaboravio sam da pomenem kao bitan momenat da su Evropljani uništavajući evropske Jevreje zapravo uništavali sami sebe, Nemci i Rusi su takođe tu prednjačili mada ostali nisu mnogo zaostajali. Kad pogledam Prag i vidim spoj duhovne i materijalne kulture germana, slovena i jevreja od pre 7 vekova zamišljam šta je mogla Evropa da bude danas.

    Srpska politika 90tih pa i danas samo je isprdak svog tog kumuliranog zla u Evropi, zakasneli trzaj već viđenog. Pošto je izgleda na Balkanu posle 2. sv. ostalo nejasno ko je pobedio ko je poražen, da li smo pod Rusima ili Amerima, rata ostala je primamljiva ponuda da se neko pored koga si živeo stotinama godina porobi, očisti, protera. Ništa novo. Jako je primamljiva ta ponuda kao autentično evropska, milion puta sam čuo u Srbiji priče o Evropi kao oponentu Americi. Pffff. Da nije bilo US of A, ko zna šta bi se još izdogađalo od 1945. do danas.

    Kao što je rekao Z. Đinđić "Od ribe iz akvarijuma možete da napravite riblju čorbu, ali ne možete da vratite ribu iz riblje čorbe u akvarijum. Ribe su skuvane i to je gotovo..". E zato NATO bato i tišina.
    Last edited by ssin; 22-09-07 at 08:52.

  14. #39
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Rusija je uvijek bila,
    izmedju JEVROPSKOG CENTRA i JEVROPSKE PERIFERIJE,
    kao da se BOJI OD SOPSTVENOG LADA, i pokushava da preskochi sopstvenu SJENKU, prije dva vijeka je imala, Tuzioca, Istraznog Sudiju, Sredskog policajca i chetiri sjedoka , kad je ispitivala Dmitrija Karamazova, za OCHEUBISTVO,i dodje STALJIN i sve to IZBRISHE GUMICOM,
    HEBO IH KOMUNIZAM.
    Nema zemlje na svetu koja je više podarila zapadnoj kulturi sve vreme plašeći se nje. Ta zemlja je svoju misiju bacila u vetar nepovratno pre svega svojim imperijalizmom i tim neuništivim porivom nepoznatog porekla da tlači prvenstveno sopstvene podanike. Ko hoće neka pogleda dobar film Nikite Mihalkova "Sibirski Berberin". On je napravio taj film da Amerikancima pokaže šta je Rusija i odlično, fenomenalno je to uradio. Ono što mene zbunjuje je - fino je to prikazao ali izgleda da i dalje smatra da su te ruske vrednosti iznad američkih Da postoje stvari zbog kojih pojedinac mora nedužan da završi u bukagijama. To je nezdrav, bolestan patriotizam, antipatriotizam. Te patriote prepoznajem i u Srbiji na tone, onih koji vole da jedu korenje i da lete u nebesa.

    Ne zaboravimo da je USA zemlja sa misijom, da se uvek to potencira od 1776. do danas. Zemlje sa takvim stavom koji je ugrađen u temelje postaju značajne. Zemlje koje nastaju dogovorom pojedinaca, ili bar pojedinci većinom misle da je to tako, a ako ne misle da je tako imaju osećaj da snagom sopstvenog oružja mogu da skrše tiransku vlast nad sobom.

    Uvek ostaje pitanje, da li je Evropa bez Rusije stvarno Evropa? To je do Rusa da utvrde. Bojim se da je ovo što gledamo od Rusa danas ista stara priča, u startu osuđena na propast. Nikako iz dupeta u glavu ne ide, ma nikako.
    Last edited by ssin; 22-09-07 at 08:47.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se Rusija gadi.
    Nikada svojoj raji nije pružala život dostojan čovjeka.
    Niti je drugima ikada donijela išta dobro.

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Rusija je OBRAZOVALA SVOJE GRADJANE,
    ali ih nije VASPITALA DA VOLE BLIZNJEGA SVOGA, zaludu je STARAC ZOSIMA drza govor Karamazovu, LUDILO JE UVIJEK JACHE OD RACIONALNE SVIJESTI,
    vole da VOLE DRUGE,
    shto reche Dushko Radovic,
    toliko da te DRUGI ZAMRZE, ne treba IZVOZIT RUSKO -SRbSKU ljubav na SILU,
    nego VRCKAJ KUKOVIMA KAO JAMERIKA,
    pa SVI ISPLAZE JEZIK, DA JE LIZU, a ona SOCHNA I BEZOCHNA,
    pa pushta MEDOVINU NA SVE BANDE, ZEMLJINE KUGLE; A CHEMERIKU DIJELI RACIONALNO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #42
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ovo me podsetilo na jednog Rusa koga sam upoznao na nekom seminaru. Ostavio je utisak ubedljivo najobrazovanijeg, najelokventnijeg i najkulturnijeg čoveka među nama, bilo je prilično pametnog sveta iz bar 10 evropskih zemalja. Kad smo izašli uveče na piće i druženje nakon par sati naroljao se kao prase, skinuo gaće i landarao k***em.

    Nego hteo sam da kažem još nešto bitno o Americi. Nju su stvorili pojedinci, ugovorno. Hteli su da stave tačku na poniženja, napade na ličnu slobodu i džepove. Ko su bili ti ljudi originalno? Pa Britanci, mahom. Od matice ih je kulturno razdvajao samo veći stepen verskog protestantizma, tzv. puritanizam. Amerikancima je zbog toga svaki izraz tribalizma u startu prilično stran, da ne kažem ogavan, a neobično vole jednostavne i pritom korisne stvari. Nacija nastala iz prirodnih razloga - odbrane, slobode i ekonomskog napretka. Bez te 3 pretpostavke ne vrede ni babe ni stričevi, rođena braća će se razdeliti ako nemaju iste poglede na te stvari. Za opstanak svake nacije važan je razlog njenog nastanka - ako je to više zbog odbrane, slobode i ekonomskog napretka, ima budućnosti. Ako je to više zbog tribalizma ili nekog drugog od hiljadu razloga, ne bih se kladio na uspeh. Ovo je već stvarno isuviše offtopic na zadatu temu, ali kad smo već krenuli...
    Last edited by ssin; 23-09-07 at 21:34.

  18. #43
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

  19. #44
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    766
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Citiracu" Beogradski Sindikat: "Svi ZAJEDNO NE! u nato"!!!

  20. #45
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Quote Originally Posted by zabiela View Post
    "Citiracu" Beogradski Sindikat: "Svi ZAJEDNO NE! u nato"!!!
    Pa hoce li Srbija da silje vojnike u Afganistan?

  21. #46
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ja sam protiv Crne Gore u NATO jer su nas oni napali. Iako nije ili malo naroda stradalo kod nas, bili smo neduzni i zbog naroda na Kosovo koji bi tudju zemlju da okupiraju sa manupilacijama smo mi bombardovani :mad:
    Bili smo neduzni? Ne bih rekao. Svaki covjek, odnosno gradjanin Crne Gore, snosi svoj procentualni dio odgovornosti - mozda ne pred sudovima ili u pravnom smislu - ali narod sasvim sigurno ne moze biti izuzet od sustinske odgovornosti (narocito u demokratskom sistemu).

    Narod u Crnoj Gori je dosao u situaciju da bude bombardovan zahvaljujuci sopstvenim odlukama i izobrima. Doduse, u tom trenutku Crna Gora je bila vec de fakto nezavisna drzava, ali heh... trebalo je razmisljati dugorocno i donositi kljucne odluke na vrijeme.

    NATO nas je napao zato sto smo u tom trenutku bili dio drzave i naroda koja se protivila ciljevima, interesima i odlukama alijanse koja je dominantna u ovom dijelu svijeta - pa im jos i dala povod za napad (genocidom na Kosovu).

    Ne zelim da zapocinjem ovu prezvakanu pricu ponovo, ali cisto radi analogije - ako je kriterijum za saradnju to da li je neko na nas nekada izvrsio agresiju ili nije - sta smo onda radili svih ovih godina u drzavi/zajednici sa Srbijom?

  22. #47
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Pa hoce li Srbija da silje vojnike u Afganistan?
    Karikaturista oće da kaže da bi srpska vojska rado ratovala đe je meko i lako ...

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    A u Avganistanu je lako?!
    She is only here to annoy herself!

  24. #49
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Karikaturista oće da kaže da bi srpska vojska rado ratovala đe je meko i lako ...
    Karikaturista je Šćekić iz "Dan"-a i ima mnogo aktuelnije karikature što se tiče C.Gore,a ovde si našao jednu što se tiče Srbije,koja inače i nije naročito uspela.

    Ako je u Avganistanu "meko" i "lako" ratovati onda ne znam zašto se SSSR morao povući podvijenog repa,kao što će i Amerika čim bude izabran novi predsednik.

    Članstvo NATO-u podrazumeva i određene obaveze.NATO sada istupa kao vojna alijansa američke imperije,i to vrlo ofanzivno napadajući i okupirajući druge države(Irak,Avganistan,deo Srbije) i nije više defanzivan kao u vreme hladnog rata.
    Srbija bi kao član NATO morala da učestvuje u ofanzivnim akcijama protiv raznih država.
    Čak i kada ne bi slala vojnike,morala bi da učestvuje sa neborbenim formacijama,sanitetom i nekim sličnim službama u ratovima u Iraku i Avganistanu,ili u nekim drugim državama koje će u budućnosti NATO napasti.Pripadnici tih neborbenih vojnih službi bi mogli biti zarobljeni od strane pobunjenika,i Srbija bi morala da istupi iz te saradnje sa Amerikom i NATO.
    Pored toga,članstvom u NATO,rapidno se povećava rizik od terorističkih akcija na teritoriji Srbije od strane islamskih terorista,naročito u situaciji kada već postoje razne vehabije i slične grupe.

    NATO i Amerika direktno ugrožavaju bezbednost Srbije,najavljujući jednostrano priznanje seperatističkog narko-kartela na Kosovu,,pa ne može biti ni govora o nekoj garanciji kolektivne bezbednosti za Srbiju,jer se upravo od strane NATO krši Povelja UN i preti teritorijalnom integritetu Srbije.
    NATO je suprotno Povelji UN napao Srbiju,okupirao deo njene teritorije,bio pokrovitelj etničkog čišćenja četvrt miliona Srba,Roma,Crnogoraca,Turaka i Goranaca sa KiM i sada tu svoju politiku nastavlja promovišući jednu nakaradnu kvazidržavu koja će biti smo izvor nestabilnosti.
    Last edited by dusanp; 30-12-07 at 18:32.

  25. #50
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    A u Avganistanu je lako?!
    Lako da lakše ne može biti, za profesionalnog vojnika.
    Svakako, savremenom profesionalnom vojniku, nije neki problem boriti se protiv protivnika koji ima turban, zarđali kalašnjikov i 50 metaka.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  2. Feral - Petar Luković
    By Anticonservative in forum Politika generalno
    Replies: 36
    Last Post: 17-10-06, 04:01
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. USLOVLJENA NEZAVISNOST!
    By seerotheenya! in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-02-05, 12:26
  5. Stanje u Srbiji i uspjesna tranzicija...
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-04, 19:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •