Results 1 to 5 of 5

Thread: Pranje para u Crnoj Gori...

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Pranje para u Crnoj Gori...

    Skeleti polako ispadaju iz ormara...

    'Oprali' 100 milionaS područja Crne Gore češka tajna služba delovala je i prema okolnim zemljama. Prikrivanje agenata izvidnice u Crnoj Gori obezbeđivala je upravo "Standard Hellier Bank" Piše: Miloslav Votava
    U "Večernjim novostima", 24. jula 2007. godine, objavljen je članak o meni i "Standard Hellier Bank". Na osnovu informacija koje ste imali, napisali ste da je ovom bankom rukovodila češka obaveštajna služba - Ustanova za inostrane odnose i informacije (UZSI), koja je u Crnoj Gori "prala" crne fondove češke tajne službe. Pošto mislim da celu stvar treba razjasniti do kraja, rešio sam da čitaocima "Novosti" pružim odgovore na sva nedorečena pitanja.
    U Češkoj Republici postoje dve vrste obaveštajnih službi, vojne i civilne. Vojne su - Vojna odbrambena obaveštajna služba (vojna kontraobaveštajna), koja deluje u Češkoj Republici, i druga - Vojna obaveštajna služba (vojna izvidnica). Ona u interesu Češke deluje u inostranstvu.
    ČEŠKE SLUŽBE
    CIVILNE su - Informativna sigurnosna služba (civilna kontraobaveštajna) i - Ustanova spoljnih veza i informacija (civilna izvidnica), koja deluje u inostranstvu.
    Ja sam, od 1998. do 2003. godine, radio za češku civilnu izvidnicu. Delovao sam u desetak zemalja Afrike i Balkana.
    Kao izveštač (obaveštajac) delovao sam u najpoverljivijim operacijama. Njima je lično rukovodio prvi zamenik direktora službe Karel Randak, koji je 2004. godine postao direktor civilne izvidnice, a 2006, odlukom Vlade Češke Republike, povučen je sa te dužnosti.
    Odeljenje u kojem sam radio bavilo se finansiranjem čeških izviđača (špijuna) u inostranstvu, kao i kupovinom informatora, agenata i saradnika s terena. Pre svega, osnivao sam fiktivne firme i otvarao tajne račune u bankama.
    Od 1999. godine, češka izvidnica za finansiranje najpoverljivijih operacija u inostranstvu koristila je "Standard Hellier Bank". Februara 2000. godine, u Crnoj Gori osnovana je ova banka pod registarskim brojem 671. U njoj sam radio kao direktor. Banka je imala sedište u Podgorici. Kasnije, banka je iznajmila sedište u gradiću Bijela u Boki Kotorskoj, gde je delovalo nekoliko obaveštajnih oficira češke izvidnice.
    TAJNI RAČUNI
    KADA sam 2003. godine saznao da je preko naših žiro-računa prošlo na desetine miliona dolara, koji potiču iz nelegalnih izvora, obavestio sam nadležnog oficira izvidnice. On mi je rekao "da se time ne bavim", već da radim svoj posao. Kako je i kasnije nastavljeno nelegalno prebacivanje desetina miliona dolara preko naših računa u korist nelegitimnih aktivnosti izvidnice i osoba, koje su bile u kontaktu sa češkom izvidnicom, slučaj sam ponovo prijavio direktoru izvidnice. I, umesto pohvale, preko noći sam umesto elitnog obaveštajca postao "neprijatelj češke države".
    Civilna izvidnica je odmah zatim iskoristila trojicu agenata izvidnice (Jiži Geisler, Pavel Rozehnal i Ludek Kučera) da nepravedno svedoče protiv mene. Zbog toga sam 15. 6. 2004. uhapšen od strane specijalnih jedinica policije. Teretili su me da sam falsifikovao dokumente, koji su potvrđavali moju platu u "Standard Hellier Bank", koja je iznosila 82.000 američkih dolara mesečno.
    Bez obzira na činjenicu da sam već tokom hapšenja dokazao da dokumenta nisu falsifikovana i da sam žrtva konspiracije i saučesništva tajne službe, pritvoren sam. U pritvoru sam bio godinu dana i, samo zahvaljujući intervencijama međunarodnih organizacija, pušten sam 15. 6. 2005.
    Posle višemesečne istrage i nalaza grafologa, potvrđeno je da nisam falsifikovao nikakva dokumenta. Naprotiv, istragom se potvrdilo da su "svedoci" koje je podmetnula tajna služba govorili laži, odnosno, da sam ja žrtva čudnih igara tajnih službi koje su prikrivale svoje prljave tragove. Pokazalo se, dakle, da nisam počinilac, nego žrtva.
    BAZA U BIJELOJ
    S PODRUČJA Crne Gore češka tajna služba delovala je i prema okolnim zemljama. Prikrivanje agenata izvidnice u Crnoj Gori obezbeđivala je upravo "Standard Hellier Bank". O vlastitom delovanju ne bih mogao da govorim, ali, na opštem nivou, radilo se na nadgledanju situacije u samoj Crnoj Gori i okolini, uspostavljanju kontakta i angažovanju u vezi s ostvarivanjem samostalnosti Crne Gore, odnosno njenom odvajanju od Srbije.
    Odgovorno tvrdim da je u Crnoj Gori "oprano" oko 100 miliona dolara. Sav taj "prljav" novac prošao je kroz račune "Standard Hellier Bank" u Podgorici. On je poticao iz crnog fonda češke civilne izvidnice. Nijedna od domaćih banaka i niko od građana Crne Gore nisu nam pomagali. Do 2004. godine državne ustanove Crne Gore nisu znale da na njihovom području deluje češka izvidnica.
    U "Standard Hellier Bank" delovali su faktički samo češki obaveštajci - Jiži Geisler, Pavel Rozehnal, Ludek Kučera, Karel Randak, Miloslav Votava i drugi. Svi su u Crnoj Gori delovali pod lažnim imenima.
    Dakle, informacije koje ste objavili, istinite su, osim dela u kojem navodite da sam falsifikovao dokumente.

    Sa poštovanjem,
    Miloslav Votava

    Napomena: Pismo prenosimo u celosti. Oprema redakcijska.
    Večernje novosti
    Vecina ljudi je zla

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo MI ISPADOSMO ANDJELI u Crnoj Gori,
    pri CHESIMA koji peru PARE u NASHU VESH MASHINU,
    da ih SRAM I STID "BIDNE",
    doshli NAS POSHTENE DA POCHKVARE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bu2
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Auuu kolko para oprali brate.... A kako cemo mi "smrtnici" da prepoznamo u slucaju da ih "sretnemo"???

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Malo su bledje i djeluju nekako isprano ... ka ono kad ti ostane karta od autobusa , pa poslije nadjes arheoloske ostatke u dzep od majce...
    - Ladan ko taština duša -

  5. #5
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bu2
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Malo su bledje i djeluju nekako isprano ... ka ono kad ti ostane karta od autobusa , pa poslije nadjes arheoloske ostatke u dzep od majce...
    haha da... Onda je dobro jer nisam jos tako nesto vidio!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sandzak danas - Bosnjaci u Crnoj Gori
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 91
    Last Post: 12-10-06, 10:35
  2. Fantasticna ekonomska vijest za Crnu Goru !!!!
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 51
    Last Post: 14-09-05, 20:03
  3. Rezim u Crnoj Gori hapsi mitropolita Amfilohija?
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 13-08-05, 11:20
  4. Replies: 4
    Last Post: 24-07-05, 15:43
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •