View Poll Results: Sposobnost zaljubljivanja ...

Voters
30. You may not vote on this poll
  • raste sa iskustvom

    1 3.33%
  • opada sa iskustvom

    15 50.00%
  • kod vecine opada

    4 13.33%
  • kod vecine raste sa iskustvom

    2 6.67%
  • to se tako rodi i traje citav zivot

    8 26.67%
Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 154

Thread: Zaljubljivanje

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zaljubljivanje

    Mnogi tvrde da je zaljubljivanje pravi put ka ljubavi, neki sumnjaju, a neki tvrde da to nema veze. No, zanimljivo je kako gledate na sposobnost zaljubljivanja, da li ona raste sa godinama ili opada? Da li raste sa razocarenjima ili ostaje ista? Moze li da opstane ljubav ako sposobnost zaljubljivanja nestane?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ..........
    Last edited by scorn; 30-07-08 at 21:11.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Krajnje nejasno. None of the above.
    I am the one who locks.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sa vremenom sve teze, ali je valjda svaki put intezitet osjecanja veci, i duze traje. ma, pojma nemam...
    Just to slip the skin...

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a sto mislite vi dal moze da se voli kad se ne voli il to sve ne vazi kod pojedinih ljudi nego sto su stariji sve su blize klimaksu, eto toliko mi je jasno sto je pisac htio da kaze
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scorn View Post
    mozesh li malko da pojasnish ovo...? ljubav u postojecoj vezi, ili sposobnost osobe da kasnije ponovo voli?
    Pa mislim na uobicajeno shvatanje da je zaljubljenost prolazno stanje/osjecanje i da s vremenom prolazi. Pitanje je dakle da li ljubav moze da postoji bez zaljubljenosti, posto je zaljubljenost prolazna?
    Quote Originally Posted by scorn View Post
    ...smatram da je zaljubljivanje jedini put ka ljubavi, mada taj put i ljubav kao krajnji cilj ne mora biti dovrshen/ostvaren...
    A moze li nestati taj put, posto je uobicajeno shvatanje da je zaljubljenost prolazna? Sta ako nestane put?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Posmatrajuci objektivno, sa subjektivnog stanovista zaljubljivanje je vrlo kompleksan
    problem i zavisi od raznih uzrocno posledicnih veza kao i socijalnog statusa, pa cak
    i plemenskog nasledja. Fokom diskusije mozemo analizirati i tu manifestnu stranu, ali da se za pocetak zadrzati na jedno.
    Medicinski posmatrano taj fenomen, kao i neki slicni, ne smije biti u zajednistvu sa nekim drugim fenomenom jer moze doci do nezeljenih kontraidikacija. Nesto slicno kao sto je kijavica izuzetno neprijatna u kombinaciji sa stomacnim problemima.
    Kad se detaljno procita ono upustvo za upotrebu vidi se "prije upotrebe dobro promuckaj - ako imas chim" a zaljubljenost kao i ostali antibiotici mora imati neku podlogu, odredjenu dozu prema uzrastu, kilazi i prelezanim djecjim bolestima.... Na to treba obratiti posebnu paznju jer pretjerana doza moze izazvati takozvani sindrom "trt" koji se skraceno opisuje "bio fin ka iz finske, a sad dobar ka iz dobrote"

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ..........
    Last edited by scorn; 30-07-08 at 21:11.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaljubljenost je prolazna (nazalost) i intenzivnije je osjecanje od osjecanja ljubavi.
    Zaljubljenost je sigurno put ka ljubavi (najkraci put) ali mnogi ne idu do kraja tog puta.
    Oni, kojima je znacajno intenzivno, bajkovito, ruzicasto osjecanje zaljubljenosti, ne prihvataju nestanak tog osjecanja (pretvaranje u ljubav),
    prekidaju taj put - i traze novu zaljubljenost.
    Kraj zaljubljenosti nazivaju krajem ljubavi (iako do ljubavi nisu ni stigli), govore:''Ne volim te vise'' i odlaze u novu zaljubljenost.
    Valjda treba prihvatiti da je ljubav blaze, ali kvalitetnije osjecanje od zaljubljenosti.
    Last edited by SnowQueen; 28-08-07 at 00:32.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    My imao bliski susret trece vrste sa tisucama zena tako da nema tehnicke varijante da bi se moga zaljubit pa sve da zlatna (cetvrtasta jaja) lijegaju !!!! Sad samo sexsualna atraktivnost radi i nista vise !!!!!!!



    ps. greote od mene a ??
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Your bi mogao imati i blizi susret, ali zato se treba zaljubit
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne volim/volim kad sam zaljubljena.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Your bi mogao imati i blizi susret, ali zato se treba zaljubit
    Hheheheh nemoze bit blizi od trece vrste (ako si gleda film) ,prva je upoznavanje, druga vocarenje, treca masu masu SEXA heheheh !

    ps. I vidji djaola netreba se zaljubit nimalo ,ali kad vidis velje sise i jako dupe struk mali visoka ........aaoooooooo !
    Vazda !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Krajnje nejasno. None of the above.
    To i ja pomislih kad procitah ponudjene odgovore Ne glasah

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Posmatrajuci objektivno, sa subjektivnog stanovista zaljubljivanje je vrlo kompleksan
    problem i zavisi od raznih uzrocno posledicnih veza kao i socijalnog statusa, pa cak
    i plemenskog nasledja. Fokom diskusije mozemo analizirati i tu manifestnu stranu, ali da se za pocetak zadrzati na jedno.
    Medicinski posmatrano taj fenomen, kao i neki slicni, ne smije biti u zajednistvu sa nekim drugim fenomenom jer moze doci do nezeljenih kontraidikacija. Nesto slicno kao sto je kijavica izuzetno neprijatna u kombinaciji sa stomacnim problemima.
    Kad se detaljno procita ono upustvo za upotrebu vidi se "prije upotrebe dobro promuckaj - ako imas chim" a zaljubljenost kao i ostali antibiotici mora imati neku podlogu, odredjenu dozu prema uzrastu, kilazi i prelezanim djecjim bolestima.... Na to treba obratiti posebnu paznju jer pretjerana doza moze izazvati takozvani sindrom "trt" koji se skraceno opisuje "bio fin ka iz finske, a sad dobar ka iz dobrote"
    Poenta malo konfuznog posta je da treba biti orezan, ako dobro shvatih. To je Ok ali prvo zaljubljenost je reakcija koja se tesko moze kontrolisati a sem toga zasto i ne rizikovati po cijenu toga da ispadne TRT kako rece.
    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    Zaljubljenost je prolazna (nazalost) i intenzivnije je osjecanje od osjecanja ljubavi.
    Zaljubljenost je sigurno put ka ljubavi (najkraci put) ali mnogi ne idu do kraja tog puta.
    Oni, kojima je znacajno intenzivno, bajkovito, ruzicasto osjecanje zaljubljenosti, ne prihvataju nestanak tog osjecanja (pretvaranje u ljubav),
    prekidaju taj put - i traze novu zaljubljenost.
    Kraj zaljubljenosti nazivaju krajem ljubavi (iako do ljubavi nisu ni stigli), govore:''Ne volim te vise'' i odlaze u novu zaljubljenost.
    Valjda treba prihvatiti da je ljubav blaze, ali kvalitetnije osjecanje od zaljubljenosti.
    Zasto ljudi imaju potrebu da konstatno sve definisu, pa i ovakva stanja?
    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    My imao bliski susret trece vrste sa tisucama zena tako da nema tehnicke varijante da bi se moga zaljubit pa sve da zlatna (cetvrtasta jaja) lijegaju !!!! Sad samo sexsualna atraktivnost radi i nista vise !!!!!!!



    ps. greote od mene a ??
    Ne foliraj Zveko, nemoguce da nikad nijesi bio zaljubljen :bart:
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Your bi mogao imati i blizi susret, ali zato se treba zaljubit
    :lolblue:
    Kako Vaša bolest ?

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne reko ja da nijesam "nikat" bio zaljubljen ,ali sad nema tehnicke varijante da bih moga bit , normalno kad vidim lijepo celjade gradjeno kako trebuje da mi se svidja ali zaljubit se....NIX ! To ti dodje ono poslije zilijardu puta i prsuta dosadi ,pa oces supu, ogugla celjade na to ,ja mnim e ces i ti o$etit to isto malacko kasnije iskustvo to naredjuje !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka Zveko, nikad ne znas sta se moze desit'... Kad je ona zena dobila sina u 62. godini mozes se vala i ti zaljubiti u 50 i nekoj
    Kako Vaša bolest ?

  17. #17
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    PodGorica
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Ne reko ja da nijesam "nikat" bio zaljubljen ,ali sad nema tehnicke varijante da bih moga bit , normalno kad vidim lijepo celjade gradjeno kako trebuje da mi se svidja ali zaljubit se....NIX ! To ti dodje ono poslije zilijardu puta i prsuta dosadi ,pa oces supu, ogugla celjade na to ,ja mnim e ces i ti o$etit to isto malacko kasnije iskustvo to naredjuje !
    Tako nesto, komsho.... i ja mislim slicno. Mislim fora je sto sam do sad ima zena svih rasa i nacija, dje godj sam ziivio ili putova... Ne znam nije se lako zaljubit, mada imam utisak da ako mi se to desi, bice to neka nemoguca ljubav hehehehe....
    Egil said he would risk coming to the Thing all the same:

  18. #18
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    PodGorica
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    Neka Zveko, nikad ne znas sta se moze desit'... Kad je ona zena dobila sina u 62. godini mozes se vala i ti zaljubiti u 50 i nekoj
    heheeh zamislite zaljubljenog starog crnogorskog panjata
    hehehehe to bi volio da vidim
    Egil said he would risk coming to the Thing all the same:

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..................................!

    Miliceeeeeeeeee,

    U kolko si spremna da se kladis da ne moze?

    Covjek ti fino kaze da ne postoji tehnicka varijanta da se zaljubi jer "poslije zilijardu puta i prsuta dosadi".

    Zemljoradnicka asocijacija (u cilju lakseg razumijevanja) na situaciju bila bi na primjeru traktora sa ralom koji vadi krtolu iz zemlje. I dok u prvim aktivnostima svi u selu glasno izrazavaju odusevljenje nacinom na koji se jaki crni metalni dio zabada u zemlju i iz nje izvlaci najbolje plodove, vremenom sto zbog pluga, sto zbog motora u samom traktoru dolazi do, takozvanog, "jesenjeg" efekta u radu motornih vozila za obradu zemlje.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  20. #20
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve zavisi od iskustva,mada meni se cini da se vremenom probija led i kad se radi o zaljubljivanju,pa shodno tome sposobnost bi trebalo da raste sa iskustvom.

    To je makar moje neko misljenje,ne mora da znaci da sam 100% u pravu.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    Neka Zveko, nikad ne znas sta se moze desit'... Kad je ona zena dobila sina u 62. godini mozes se vala i ti zaljubiti u 50 i nekoj
    Hhahahahaha nije ona dobila sina od zaljubljivanja no od prangijanja hahahahahhahah veli da da se opicim uste jednom prije "glata" dok se moze jos !
    E svjecka si !!!!!!!!!!
    Last edited by Zvek_Zivi; 28-08-07 at 09:34.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hahhahahaha koko poezije oko nicega hahahahah, no znate ono kad bushman vidi prvi put ....."upaljac", pocne da bali oko njega i sve misli e mu je bog direktno podario blagodet svijeta, no kad zazdi sumu oko njega bidne ono staro : "BJESTE NOGE STIZE VE GUZICA" ( e izgore ka CT Manastijer) !!!!!!!!!!!!!
    ps. hahahahahahahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I ja sam misljenja da dok je god ralo ispravno zaljubljivanje je moguce. Sa iskustvom to ne opada vec se na kvalitet obraca paznja,a kad se staro drvo zapali ni ruski avioni ne pomagaU.

  24. #24
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Egil Saga View Post
    heheeh zamislite zaljubljenog starog crnogorskog panjata
    hehehehe to bi volio da vidim
    Ima ih dosta vala, samo izadji na ulicu
    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Miliceeeeeeeeee,

    U kolko si spremna da se kladis da ne moze?

    Covjek ti fino kaze da ne postoji tehnicka varijanta da se zaljubi jer "poslije zilijardu puta i prsuta dosadi".

    Zemljoradnicka asocijacija (u cilju lakseg razumijevanja) na situaciju bila bi na primjeru traktora sa ralom koji vadi krtolu iz zemlje. I dok u prvim aktivnostima svi u selu glasno izrazavaju odusevljenje nacinom na koji se jaki crni metalni dio zabada u zemlju i iz nje izvlaci najbolje plodove, vremenom sto zbog pluga, sto zbog motora u samom traktoru dolazi do, takozvanog, "jesenjeg" efekta u radu motornih vozila za obradu zemlje.
    Vala nije u redu da Zvekova osjecanja poredis sa poljoprivrednim proizvodima i nekakvom mehanikom. Zvek je zaljubive prirode bio dok je bio mlad i lud pa misli a se istrosio, ali ja mislim da je to obnovljiv resurs pa mu se moze desiti opet

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Hhahahahaha nije ona dobila sina od zaljubljivanja no od prangijanja hahahahahhahah veli da da se opicim uste jednom prije "glata" dok se moze jos !
    E svjecka si !!!!!!!!!!
    :lolblue: :lolblue: O legendo! suze mi krenuse od smijeha

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Hahhahahaha koko poezije oko nicega hahahahah, no znate ono kad bushman vidi prvi put ....."upaljac", pocne da bali oko njega i sve misli e mu je bog direktno podario blagodet svijeta, no kad zazdi sumu oko njega bidne ono staro : "BJESTE NOGE STIZE VE GUZICA" ( e izgore ka CT Manastijer) !!!!!!!!!!!!!
    ps. hahahahahahahahahahah !
    Nije ovo poezija vidis da Thomas ode u poljoprivrednike
    Kako Vaša bolest ?

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..............................!

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    I ja sam misljenja da dok je god ralo ispravno zaljubljivanje je moguce. Sa iskustvom to ne opada vec se na kvalitet obraca paznja,a kad se staro drvo zapali ni ruski avioni ne pomagaU.
    Pukla nam je pogibija sad kad nam milicaaaaaa kaze da ugrozavamo prava na zaljubljivanje onih koji "voze traktor sa neispravnim ralom"!

    Eh, sve mirise na temu: Zaljubljivanje-sex? Uzrocno-posljedicna veza?
    Caesar`s wife must be above suspicion

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •