Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 78

Thread: Kraljevina Crna Gora je bila srpska drzava, evo tekst

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SteVuk:
    Cisto sumnjam da mu je tako odgovorio Djordjevic, odakle izvuce ovo ?
    A interpretacija ti je smijesna. Vladike Crnogorske su bili Egzarhi Pecke Patrijarsije, i preko toga je mozda smatrao da ima najvece pravo na Metohiju (izmedju ostalih razloga).
    1) Pecka Patrijarsija nije bila u Prizrenu.

    2) Kralj Nikola navodi da je to bila aspiracija njegovih pradjedova prije nastanka Srbije.

    Knjigu u ruke, djetic.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd,centar sveta i obliznjih planeta
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Potpuno se slazem sa Feanorom.
    Crnogorci su oduvek bili Srbi i upravo ono sto ih je cinilo toliko posebnima jeste taj
    njihov ponos sto su Srbi.Po meni Crnogorci su se vise ponosili svojim srpstvom nego sami
    Srbijanci.Feanor je vec izneo NEOBORIVE dokaze da su se Crnogorci oduvek smatrali Srbima
    i njih mozete i sami videti samo otvarajuci Gorski Vijenac ili kakvo drugo srpsko delo
    sa CG prostora.Sami CG vladari su se smatrali Srbima jos mnogo pre 1.srpskog ustanka znaci
    bez ikakvog uticaja od srbijanske strane.Da su stvarno bili "narod pod velikosrpskom
    okupacijom" sigurno bi se vec tada proglasili "Dukljanima".Mislim da treba biti stvaaarno
    mnooooogo tvrdoglav da bi se ovo poricalo...

    Drugo,pretpostavljam da ce se zrtve dukljanizacije sada osvrnuti na nesto tipa:
    "Srbi su nam proterali kalja i anektirali nas (1918)".E,pa dragi moji "Dukljani" podceticu
    vas da je vekovni san Srbijanaca a jos vise Crnogoraca bio ujedinjenje u jedinstvenu Srbiju
    i da su planovi za to vec dogovoreni (imedju CG i S),medjutim postojao je jedan problem koji
    nema nikakve veze sa srpstvom,a to je bilo pitanje dinastije.Petrovici,verujem nisu bili
    voljni da bas tako ustupe presto Karadjordjevicima i medjudinasticka borba je bila neizbezna.
    Ovo ponavljam nije bila borba izmedju Crnogoraca i Srbijanaca vec MEDJUDINASTICKA BORBA,cega
    je bilo i u Francuskoj i u Nemackoj itd.Pobedila je dinastija Karadjordjevica i izvrseno je
    pripajanje CG kao po davno utvrdjenom planu.

    E,sad Petrovici nisu hteli da odustanu,pa su hteli kad vec nisu mogli celu Srbiju onda bar
    CG pa su pretpostavljam pod patronatom Italije hteli da dignu ustanak.Medjutim posto je
    narod CG ,inace prezadovoljan ujedinjenjem,to shvatio kao ustanak protiv srpstva i matice
    ustanak nije imao potporu u narodu i propao je.

    Srpski narod CG se vidimo odupreo duljanizaciji tada,medjutim kada je Tito dosao na vlast
    on je krenuo sa planskim smanjivanjem uticaja Srba u FNRJ(SFRJ),i pored muslimanske hteo je da
    stvori i CG naciju ato je posle 50 godina NASILNE dukljanizacije
    (pritisci na CG Srbe,laznim podacima tokom popisa stanovnistva itd) i uspeo.Naime posle
    toliko godina antisrbizacije ljudima se malo pomalo dukljanstvo ipak ugura i glavu.

    Ja sam poreklom iz CG i moj "djed" mi je pricao kako se niko u Zabljaku (odatle sam) nije
    1948 izjasnio kao Crnogorac vec svi kao Srbi,pa cak i muslimani.Ali kako vidim,po najnovijem
    (ali ipak laziranom) popisu broj zrtava se smanjuje a broj slobodnih Srba povecava tako da
    predvidjam da ce CG do 2020 CG i formalno ponovo biti srpska drzava.Naravno Milo i ostali
    mafijasi i pripadnici kvazicrnogorskog rezima se tome odupiru iz sve snage i nebirajuci sredstva.
    Дај боже да се Срби сложе...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije cudo sto ti se "deda" izrazio kao Srbin. I moj je zivio pod tom zabludom. Ljudi neskolovani kojima je svako moga sa cetiri razloga osnovne moga da drzi predavanja. **** ga, mi smo se borili vjekovima i nije bilo vremena za skole, dok su Srbi uzivali pod turskom okupacijom i mogli sebe edukovati po Becu i Parizu. Ha, Karadjordjev ustanak nije cak ni bio da se smakne turski jaram, vec da se da vise prava narodu.

    Razlog zasto su Crnogorci 1918. bili toliko nesvjesni o svojoj drzavotvornosti, istoriji i naciji lezi u skolstvu:

    Prvi bukvar, onaj od 1836. godine, u Mitropolitskoj knjigopecatnji, nabavljenoj u Rusiji: "Srpski bukvar radi ucenja mladezi Crkvenome i Gradjanskom citanju". Autor: Dimitrije Milakovic, Mostarac, koji je gimnaziju zavrsio u Novome Sadu. Na Cetinje ga je doveo Ivan Vukotic.

    Na pocetku je azbuka crkovna. Zatim slijede osnovne molitve. Nakon toga dolazi azbuka gradjanska. Kao primjeri za citanje navode se poslovice, moralne pripovijetke, basne, price i onda, na str. 17. pocinje Istorija, PUNIH 10 STRANA, a onda pjesmice i na kraju - racun.

    Sto ima iz istorije? Samo Stefan Nemanja (17-20), Car Uros V (20-21) i knez Lazar Grebljaovic (21-27), i u okviru toga je, naravno, kosovski boj (u kojem Crnogorci nijesu ucestvovali!). A o Crnoj Gori? Nema nista. Ona se pominje samo na koricama, kao mjesto izdanja.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    SteVuk:
    Cisto sumnjam da mu je tako odgovorio Djordjevic, odakle izvuce ovo ?
    A interpretacija ti je smijesna. Vladike Crnogorske su bili Egzarhi Pecke Patrijarsije, i preko toga je mozda smatrao da ima najvece pravo na Metohiju (izmedju ostalih razloga).
    1) Pecka Patrijarsija nije bila u Prizrenu.

    2) Kralj Nikola navodi da je to bila aspiracija njegovih pradjedova prije nastanka Srbije.

    Knjigu u ruke, djetic.
    1) Rekao sam METOHIJA a ne prizren. Prizren je pripadao tada kao i sada (i uvijek) eparhiji raskoprizrenskoj, gdje i Pecka Patrijarsija, a s obzirom da su Vladike Crnogorske bili Egzarhi Pecke Patrijarsije (a ona pripadala toj eparhiji) on je smatrao da ima pravo na Prizren.

    2) Jeste, ali prije koje Srbije, jedino logicno objasnjenje je to koje sam vec rekao. To jest da je prije nastanka te Srbije (to jest prije prvog Srpskog ustanka - i prije stvaranje zvanicne Srbije 1878). Vladike Crnogorske su bile Egzarhi Pecke Patrijarsije dok Srbija nije postojala, znaci prije 1878 (a i prije prvog Srpskog ustanka).
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Nije cudo sto ti se "deda" izrazio kao Srbin. I moj je zivio pod tom zabludom. Ljudi neskolovani kojima je svako moga sa cetiri razloga osnovne moga da drzi predavanja. **** ga, mi smo se borili vjekovima i nije bilo vremena za skole, dok su Srbi uzivali pod turskom okupacijom i mogli sebe edukovati po Becu i Parizu. Ha, Karadjordjev ustanak nije cak ni bio da se smakne turski jaram, vec da se da vise prava narodu.

    Razlog zasto su Crnogorci 1918. bili toliko nesvjesni o svojoj drzavotvornosti, istoriji i naciji lezi u skolstvu:

    Prvi bukvar, onaj od 1836. godine, u Mitropolitskoj knjigopecatnji, nabavljenoj u Rusiji: "Srpski bukvar radi ucenja mladezi Crkvenome i Gradjanskom citanju". Autor: Dimitrije Milakovic, Mostarac, koji je gimnaziju zavrsio u Novome Sadu. Na Cetinje ga je doveo Ivan Vukotic.

    Na pocetku je azbuka crkovna. Zatim slijede osnovne molitve. Nakon toga dolazi azbuka gradjanska. Kao primjeri za citanje navode se poslovice, moralne pripovijetke, basne, price i onda, na str. 17. pocinje Istorija, PUNIH 10 STRANA, a onda pjesmice i na kraju - racun.

    Sto ima iz istorije? Samo Stefan Nemanja (17-20), Car Uros V (20-21) i knez Lazar Grebljaovic (21-27), i u okviru toga je, naravno, kosovski boj (u kojem Crnogorci nijesu ucestvovali!). A o Crnoj Gori? Nema nista. Ona se pominje samo na koricama, kao mjesto izdanja.
    Ponavljas se Beranac (po ko zna koji put) i postajes veoma smijesan.

    Znaci Srpstvo u Crnoj Gori nastaje (pocinje se siriti) 1836 radi tog Bukvara ?

    Covjece ne budi smijesan. Procitaj sta Crnogorci kazu za sebe u 17 i 18 vijeku (narocito Vladike), ne prosipaj pamet ovuda molim te (nasao si 2 izvora odakle citas i pasteujes ovdje (montenet i montenegro.org.au), a oni od Rotkovica i sl.).

    Djedovi su nam dobro znali ko su i sta su, a radi takvih kao ti se sad prevrcu u grobovima. :cry:
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd,centar sveta i obliznjih planeta
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Тако је,реци му.

    По теби испада да су сами Црногорци вршили "србизацију" Црне Горе чим су дозволили употребу тог уџбеника и певали просрпске песме.

    Откуд ти знаш да црногорци нису учествобали у косовској бици?У народним песмама се говори да се ту окупило скоро сво српство не прецизирајући одакле.Само се истиче Бранковић,али то због издаје.

    А ти си иначе мнооого паметнији од мог деде јел?Дукљанска пропаганда никако неможе бити лоша и сасвим је сулудо и помислити да можда није истинита?
    Дај боже да се Срби сложе...

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~montenegro~
    Posts
    551
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znate li vi nesto iz svoje glave ili samo znate te opcije copy/paste i chuli ste vjerovatno za neki pretrezivach i tome slichno...pa sad odje pametujete.
    ~MONTENEGRO~

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweden
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    EVO TI LIJEPOGA PRIMJERA DA SERBENDE PRICAJU SAMI SASOBOM ,DJE SE GODJ OBRNES ETO TI "RAKOVICEVOGA "PULENA SA PJESMICAMAM LELE MAJKO STO STE MUZICKA NACIJA SAMO PJESMICE I PROCENTI IZ SERBIJE ,AAA JESTE DOSADILI BOGU I NARODU !
    Crna Gora je vjecna a i mi s njom rodjeni vijenac !



    http://se.msnusers.com/IndependentMo...o/shoebox.msnw

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekoh da odgovorim nasem mladom djeticu, SteVuk-u.

    Sveti Petar Cetinjski je sam govorio da je Srbin jer se potpisivao kao
    "Vladika Serbski". Sveti Vasilije Ostrogcki je Srbin iz Hercegovine.
    Svi su Crnogorski vladari sami sebe nazivali Srbima, jer to su i bili.

    Sv. Petar se potpisivao kao "Vladika serbski" zato sto jeste bio vladika u Srpskoj pravoslavnoj crkvi, nacinjenoj od Srbina sv. Save, koji je kupio svoju episkopiju. Crkva je nastala nakon Nemanjine okupacije Zete i kao takva ostala do danasnjih dana. Zato je sasvim logicno da se potpisuje kao "Vladika serbski".

    Doduse, za vrijeme sv. Petra, Mitropolija crnogorska je bila defacto (iako ne de jure) samostalna jer je ostatak SPC bio u rasulu. No, posto kanonski nije dobio samostalnost (iako mu se ona priznava u vise pisama od ostalih pravoslavnih patrijarha, on nije to iskoriscavao.

    Dje pise u Gorskom Vijencu da su Hrvati nasa braca?
    To jos nikad nisam cuo!

    Nidje u GV ne pise da su Hrvati nasa braca, ali zato postoje pisma gdje Hrvate naziva svojom bracom. Dozvoli:


    Vaše Visokoprevoshoditeljstvo,

    Istina je da su Crnogorci spremni da budu u pomoći svojoj braći Hrvatima, jedno po jedinoplemenosti, a drugo po njihovoj prirođenoj naklonosti vojničke trudove snositi. Videći ja da moja sobraća Srbi i Hrvati pokazuju se najavno da pravcem idu naklonjeni k narodnosti i k poredku, i mene je ista misao oduševljavala koja i Crnogorce, ako ustanak Srbah i Hrvatah ne bi bila slijepa neka podstreka, koja bi na obšte naše poruganije pred svijetom služila. Kada bi ovo posljednje bilo, Bože me sačuvaj od toga učastija, tada bi ja njih za najpošljednji narod u svijetu držao, tada bi mi se mrsko bilo njihovijem bratom nazivati. Ako su oni najsramotniji put izdajstva zakonosti svoje sreće izabrali, pa kada bih ja u tome njihovim učastnikom bio, onda bi se krio od sunca i od ljudih.

    Vase Visokoprevoshoditeljstvo, svagdašnji moj prijatelju, srdečno Vi zahvaljam na primjećanija u Vašem pismu. Vi mene poznajete dobro, radi toga i uvjereni tvrdo možete biti da se mojom voljom ništa preduzeti neće što bi me s ovom šakom naroda svobodnoga učinilo otpadnikom od pravoga i opamećenog svijeta.

    Ovim Vas uvjeravajući i odgovarajući Vam na Vaš dragi list od 2.noemvrija n.s. pod N° 2484 pr., čest imam ostati s običnim uvaženijem.

    Vašega Visokoprevoshoditeljstva
    Pokornjejsi sluga
    Vladika crnogorski

    P.P.Njegoš




    Stani malo, budi malo logican, zar ne vidis da je centralna tema Gorskog
    Vjenca Srpstvo?
    Ne, ne bih rekao. Srpstvo u smislu hriscanstva i pravoslavlja, protiv najezde okupatora tj. islama i uticaj islama na Crnogorce.



    Pa jadan, znas da je Gorski Vijenac posvecen "Prahu oca Srbije".
    Zasto nije posveceno prahu oca slovenstva? Zasto nije Njegos pisao "slovensko ogledalo" umjesto "Srpsko Ogledalo"?
    Nije "Srpsko Ogledalo" no "Ogledalo srpsko", a prvobitni naziv mu je bio Ogledalo gorsko.

    Zato sto mu je Simo Milutinovic, njegov velikosrpski ucitelj, izbrisao mozak i prepravljao spise.


    Jeli je Kosovski Boj imalo ikakve veze za Slovenske idejale?
    Crnogorci nijesu ucestvovali na kosovskom boju. To moras da shvatis. Za to postoji mnogo, mnogo istorijskih dokaza.

    Naime, citavo ljeto 1389. godine Djuradj Stracimirovic Balsic proveo je na Crnogorskom primorju i u Dubrovniku! A upravo uoci bitke na Kosоvu, 14. juna 1389., potpisao je jednu povelju u Baru, kojom daje neke zemlje Dabku Tomicu, za kojeg se udala njegova sestricina.

    Istoricar, Cirkovic, veli izmedju ostalog: "... Сам Ђурађ налазио се почетком јула у Будви, гдје су га посјетила два дубровачка посланика и позвала га да посјети Дубровник.."

    Vladika Vasilije pise: "...и тада Баоша.., али не хтједе заједно с царевим убицом кнезом Вуканом ступити у бој против турака, а мало гдје Србљи добише битку без Црногораца и Брђана. Боаша не хтједе признати кнеза Лазара за великог господара Србаља и самодршца, па због тога кнез Лазар три пута ратоваше против Баоше, али сва три пута од Баоше би побијеђен.

    Nije cak ni bilo seobe Srba u Crnoj Gori, no je i to izmisljeno. Zasto bi Srbi bjezali u Crnu Goru da se jopet bore protiv Turaka pod Lovcenom. Zasto, kad su vec iznad Peci i Mitrovice imali lanac brda, sve do Macve?

    Gligor Stanojevic zakljucuje:

    "Ова традиција о Косову све до Његоша није има дубљег коријена у народу. Она ће се тек преко Горскога вијенца и каније краља Николе и главарског слоја полако раширити у народ!"

    Zasto je reka Njegos o borbi Crnogoraca sa Selim pasom
    "ne hce Srbin izdat Srbina
    da ga svijet mori prekorom,
    no svi padose jedan do drugog,
    pjevajuci i Turke bijuci"
    Vidji gore. Sklop srpske crkve, nabacenih tudjih mitova i stranјеh "ucitelja".

    Zastava Crne Gore je CRVENA PLAVA I BIJELA, takva je bila dok
    je bila Kraljevina pod Kralja Nikole.
    Zastava po ustavu je crvena, plavetna i bijela - sa crnogorskim grbom. Zastavu koju su srpski oficiri, prilikom okupacije, skinuli sa dvora i nogama gazili.

    Procitaj pjesmu Kralja Nikole "Onamo Onamo" dje se pjeva da se oslobodi prestol Crkve Crnogoraca u Pecu? To je naravno prestol Srpske
    Pravoslavne Crkve. To si isto zaboravio.
    Srpske Pravoslavne Crkve koju su Nemanjici uveli u Crnu Goru koja je mnogo prije toga bila hriscanska. Cak se i Nemanja krstio u crnogorsku katolicku crkvu.

    No nas Crnogorce mnogo toga veze za Prizren, koji se pominje u pjesmi. Na istocnom zidu pomenute crkve stoji natpis da tu lezi monah Sava a mirskim zovom Stracimir Balsic, godina 1372. Poslije Stracimira Prizren i dio Metohije, sa Decanima i Peci drzao je Duradj Balsic (1372-78), cije se drzava Zeta prostirala od Dubrovnika do Sar-planine. Na njegovom spomeniku pise:

    "У Христа Бога благовјерни и христољубиви господар Ђурађ Балшић, престави се мјесеца јануара 13. дана, пак бијаше сриједа, владајући тада земљом Зетском и Поморском и половином Српске земље, дијелом и Грчке... О несреће, о туге! Колико плача тада, о смрти!

    Dakle, oni su tacno znali sto je Zeta a sto je srpska zemlja!!!

    Eto dje je knjaz Nikola nasao temelj za svoju pjesmu. U cinjenici da je u Prizrenu zacaren Bodin, sin zetskoga kralja Mihajla Vojislavljevica, i to 1072. godine, sto godina prije nego je taj grad spalio Nemanja "Sveti".

    Sta znaci ona pjesmica sto je pisao Kralj Nikola u 1911:
    Bez Boke bi Srpstvo bilo ko djevojka bez Djerdana
    i ko momak be celanke,
    i bez konja od megdana
    -Kralj Nikola
    Moram opet da ponovim, da je Nikolino srpstvo temeljeno na pogresnim podacima, iluzijama i slicno. Pogledaj samo kako je kneginja Darinka pisala svome Pirocancu:

    //...// У сравнивању Србског народа са Црногорцима не давати никад повода да једно другом претпостављате, но свагда говорити као о једном истом.../.../

    Zasto je to moralo biti kada je "vjekovna i univerzalna istina" svim Crnogorcima poznata??

    Samo Srbi imaju Bjele Dvoglave Orlove- niko drugi.
    Poljaci imaju orao bjeli sa jednom glavom.
    Njemci imaju crnog orla sa jednom glavom.
    Siptari imaju crne, Rusi imaju zlatne.
    Ako znas za bilo koje narode da imaju
    Bjele Dvoglave orlove (sto su znak Dasanovog carstva), onda bi
    rado volio znat ko to jos ima.
    Opet knjigu pred nos.



    Ovo je grb turskog sultana Seldzuka sa kojim je "Car" Dusan saradjivao u rusenju Vizantijskog carstva. Znaci Dusanov savremenik i kooperator. Tako, da se, dragi moj, vi dicite sa turskim grbom.



    Ovo je grb Kine, sto valjda znaci da su Srbi od kineskog plemena i roda?



    A ovo je grb Emilije Romagne sa sjevera Italije, sto valjda naznacava da su Srbi, poslije doseljavanja iz Kine bili Italijani? Ne budi smijesan. Inace, ocila nikada nijesu postojala kao grb u Crnoj Gori, Zeti ili Duklji. Za nas je to, u istorijskom smislu, nepoznat pojam.


    Zasto se cuva Dusanova kruna u Cetinjski manastir za zadnji 600 godina?
    Zato sto vam je carstvo unisteno i crkva unistena. Prvo je kruna bila u Ugarskoj pa poslije donesena na Cetinje, koje je bilo slobodno i koja je bila egzarsh peckog trona.



    Pravoslavni zakon je Pravoslavni zakon, Abramovic je bio rascinjen, to
    je kraj price, od tad on nije clan Pravoslavne Crkve.
    Srpska Pravoslavna Crkva rascinjuje kako jos pase. Abramovica, kojeg je sama odlikovala, joj je odjednom postao politicki nepodoban. Zato ga rascinise bez ijednog valjanog razloga.

    Rascinjen je jer zeli da stvori neku "crkvu" sto nikad nije postajala, i
    da ukrade Srpsku istoriju istovremeno i da kaze da je Srpska Crkva
    neprijatelj Crne Gore i Crnogoraca.

    To je kao da tebe neko zgrabi tebe iz svoje kuce, ispljuje te,
    zakolje te, pa te baci na ulicu, onda se useli u tvoju kucu, i rece da
    je ta kuca uvjek bila njegova.
    Prvo, sam potvrdjujes da je rascinjen iz politickih razloga!

    Drugo, "crkvu koja nikada nije postojala" vi Srbi drzite u vasem Ustavu Svetoga Sinoda, koju je napisao Nikodim Milas. Znaci vas crkveni ustav каze:

    "[size=6]Автокефална православна Митрополија [/size]у Књажевини Црној Гори, као члан једине, свете, католичанске и апостолске цркве, којој је патирохачелник и глава Господ и Бог наш Исус Христос, чува и одрћава јединство у догматима и у каноничким установама са свима другима православним, автокефалним црквама, и ово ће јединство она чувати и одржавати до вијека".




    Simplisticna analogija, ali sve je ovo jako simplisticno.

    Zna se ko je gazda kuce, nemoj da nam Srpsku vjeru nazivas kao da je
    tudja i da nam je podmetnuta! Ko je tebi dao pravo da pravis takvu
    deskriminaciju prema vecinu gradjana Crne Gore?

    Srpska Crkva nema posla sa vasom kultom, i nemate pravo da nam
    ponizavate vjeru ako vama licno ne odgovara. Gradite svoje Crkve, nase
    ostavite.
    E, sada posto sam ti dokazao da je crkva autokefalna i crnogorska, mislim da je na red izvinjenje za ovo gore. I eventualno rascinjenje Patrijarha srpskog, zato sto je zloupotrijebio svoj polozaj u velikosrpske politicke mahinacije.


    Sto se tice Srpskog jezika, zborimo Srpski.
    Zborite srpski a treba vam sto strana prijevoda da razumijete Gorski Vijenac.


    Kakva je to farsa? Sami sebe lazete, nikoga drugog.
    Ne pricamo o istoriju od neke drzave sto je postojala hiljadu godina pre
    Hrista, no pricamo o Crnoj Gori sto je prvi put stvorena u 1389.
    Nije tajna da je bilo pre toga Srpska drzava Zeta, i Doclea.
    Pridjev srpski se pise malim pocetnim slovom. Ako vec hoces da zboris srpski nauci ga brate pravilno.

    I zasto je Crna Gora prvi put stvorena 1389. godine, na godinu kosovskog boja, kada ona nije ucestvovala u tom boju i kada je svoje autonomne vladare imali i prije i poslije toga boja? Saberi se decko.


    Sto se tice tvojih postiranih deseteraca, to necu komentarisati. To ostavljam pjesnicima i ostalima koji uce istoriju kroz deseterce i mitove.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    ...Zato sto mu je Simo Milutinovic, njegov velikosrpski ucitelj, izbrisao mozak i prepravljao spise...
    Sa takvom logikom je tebi, Adzicu i slicnima lako istoriju tumaciti. Kad god vidite neku pjesmu/knjigu cija vam se poruka ne svidja - odmah pronadjete neku velikosrpsku kafe kuvaricu koja je (ocigledno, je li) Njegosu sipala kokain u kacamak :-)

    Logicno i tazumno objasnjenje, samo mi se cini da cete na kraju morati citave brodske tovare raznih droga prokrijumcarenih u Crnu Goru da izmastate da biste svo ono srbovanje Petrovica objasnili :-)

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweden
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja stvarno neznam koji vam je ******. Eto cojek vi objasni do u detalje a vi opet sami sasobom o cigarima Milu drogi itd . Jeli vi sad sve jasno da za diskusiju treba najjmanje .....D v o j e !!!! Pa vi nastavite sami sasobom ali "Zaludu " vi je Crna Gora nezavisna biti mora !!!!
    Crna Gora je vjecna a i mi s njom rodjeni vijenac !



    http://se.msnusers.com/IndependentMo...o/shoebox.msnw

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Nije cudo sto ti se "deda" izrazio kao Srbin. I moj je zivio pod tom zabludom. Ljudi neskolovani kojima je svako moga sa cetiri razloga osnovne moga da drzi predavanja. **** ga, mi smo se borili vjekovima i nije bilo vremena za skole, dok su Srbi uzivali pod turskom okupacijom i mogli sebe edukovati po Becu i Parizu. Ha, Karadjordjev ustanak nije cak ni bio da se smakne turski jaram, vec da se da vise prava narodu.
    Значи да признајеш да патиш од комплекса расрбице? Сада ти је крив деда који је одједном нешколовани и чије национално опредељење је као формирао учитељ а не породица, традиција и народ? :shock: А мозак му опрао, ко други већ учитељ црногорске народне школе и од њега направи шта друго већ Србина мрског :roll:.

    Док су Србијанци губави под окупацијом Турака ишли да се школују у Беч и Париз слободни Црногорци нису смели, одавно ме овако добро ниси насмејао. .

    Да ли си поново почео да пушиш па зато овако лупеташ више него што ти доликује? Или те жена избацила из кревета зато што хрчеш па си неиспаван? :twisted:
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Djordje Karadjordjevic, koji je rastao na Cetinju pise ovako o etnickim shvatanjima Kralja Nikole. Naime, djeca na Cetinju su ga zadijevala a i bojao se da ce postati Francuz ako nauci francuski. Pise ovako:

    "Остаћу Црногорац и даље, је ли деда? Сад кад је деда говорио о овоме, пружила му се прилика да преко њега лично испитам своје порекло. Свађа са децом и даље ме је тиштила", пише Ђорђе.

    - Црногорац? Не, ти ниси Црногорац.

    - Нисам Црногорац, то кажу и моји другови. А ти си Црногорац и бака је Црногорка. Како то деда?

    - Ми смо Црногорци, јер смо рођени овде, а родитељи су нам били Црногорци.

    - И ја сам рођен овде, а матер ми је Црногорка?!

    - Рођен си овде и мати ти је била Црногорка, али ти је отац Србијанац, па си и ти Србијанац... Дођи - рекао је. - Причаћу ти о Србима и Србији. Бићеш радостан што си Србин, баш као да си прави Црногорац.



    Toliko o "teritorijalnim nazivom Crnogorac"
    Ово ти је најбољи досадашњи аутогол :roll: . Знао сам за ту причу/анегдоту али из друге руке, надам се да је ово дословно написано јер ћу пренети на прави српски форум.

    Хвала ти још једном.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam koga ovo citiras i kome odgovaras, ali meni ne (nije ni jedan moj citat), pa mi nije jasno.
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweden
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bogomi vama serbima dosta toga nije jasno :wink:
    Vama samo ide u glavu sto vi ocete da vi ide ,a dali je tacno ili ne to venije briga (serbija do Tokia) jel de ????



    Nego jedno je jasno INDEPENENT STATE OF MONTENEGRO Nikad blize
    Crna Gora je vjecna a i mi s njom rodjeni vijenac !



    http://se.msnusers.com/IndependentMo...o/shoebox.msnw

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SteVuk
    Ne znam koga ovo citiras i kome odgovaras, ali meni ne (nije ni jedan moj citat), pa mi nije jasno.
    Ne razumijem, zar nijesi ti postavio onaj tekst? Pise "SteVuk". Ili se povlacis sa repom medj noge?

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Quote Originally Posted by SteVuk
    Ne znam koga ovo citiras i kome odgovaras, ali meni ne (nije ni jedan moj citat), pa mi nije jasno.
    Ne razumijem, zar nijesi ti postavio onaj tekst? Pise "SteVuk". Ili se povlacis sa repom medj noge?
    Tek sad ukapirah na sta odgovaras (nisam prepoznao sebe u tvom postu). Ja sam ono samo pastiro sa montent-a, pise gore autorovo ime, a ispod je adresa okle sam skinuo. Mozda je sad jasnije.
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oprosti, tek sad vidjeh. No, posto si bio toliko ljubazan da nam postiras tekst sa drugih foruma, zamolio bih te da moj odgovor tamo "vratis".

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    beranac, kad si vec umijesao Emiliju i Romanu
    malo pojasnjenja vezano za"grb"
    Kao sto ce vidjeti u tekstu, gornja zastava nije grb Emilje-Romanje (sadasnji nema veze sa ovim),
    rijec je o prijedlogu Lige za Sjever a koja se bazira na hiljadugodisnjem "prijateljstvu" Vizantije i ER.

    Tekst je na neutralnom engleskom





    Indeed it is the Byzantine flag. Most probably it was chosen by the "autonomists" there (a very very small minority) because Romagna was Byzantine for a lot of time before being "inherited" by the State of the church. Outside this recent choice it has not any tradition of use in Romagna. The most famous Italian coat of arms bearing the flag or arms of Byzantium was NOT used in Romagna but was used in the Marchesato del Monferrato (a sub region of Piedmont, between Turin and Genoa), and also in Mantua. Both Monferrato and Mantua were ruled at a stage by the Gonzaga Family which had some Paleologue Byzantine ancestor, so for Monferrato and Mantua the Paleologue Cross with 4 B is definitely there because of of some family heraldic reason. What I remember without consultin some book is that some Byzantine noblemen of the Paleologue imperial dynasty settled in Italy I guess because of political dissent with a new emperor in Constantinople (and more Byzantines people and nobles took refuge in Italy at the time of the fall of Byzantium to the invading turkish army in 1453). The south slavians tribes of invaders which arrived in Illyria in the VII century of our era, when began to reach the stage of forming their kingdom adopted the trappings and symbols of the far more complex ancient civilization of Byzantium and so from Constantinople they usurped the eagle (which they re painted white instead of gold) as a symbol of sovereignity and the red S. George cross,too and the golden cross with the four golden B in the four quarters. The "B" comes from basileus = Greek for king and/or emperor and there were 4 because of a Greek phrase saying something like king of the king reigning over kings. The four Byzantine B in the serbian flags became four C.

    A ovo je zvanicni amblem Emilije i Romane

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro, region ima dva grba i sto onda?

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema dva grba.
    Ovaj prvi je samo prijedlog Lige za Sjever. Ovih sto se zalazu za nezavistan Sjever Italije.
    To ti je ko kad kazes da je Crna gora ima tri grba (zvanicni, krstas, 4C) jer si nedje vidio sva tri

    Dobro, region ima dva grba i sto onda?
    Ma nista, ni tvoji postovi nemaju puno veze sa temom.

    I kad vec govoris "sto", promijeni nick u Cetinjanin. Nista manji Crnogorac neces bit ako budes govorio, kako se govori u Beranama.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Oprosti, tek sad vidjeh. No, posto si bio toliko ljubazan da nam postiras tekst sa drugih foruma, zamolio bih te da moj odgovor tamo "vratis".
    Imas adresu pa "vracaj", ako ti je drago.
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO
    Nema dva grba.
    Ovaj prvi je samo prijedlog Lige za Sjever. Ovih sto se zalazu za nezavistan Sjever Italije.
    To ti je ko kad kazes da je Crna gora ima tri grba (zvanicni, krstas, 4C) jer si nedje vidio sva tri

    Dobro, region ima dva grba i sto onda?
    Ma nista, ni tvoji postovi nemaju puno veze sa temom.

    I kad vec govoris "sto", promijeni nick u Cetinjanin. Nista manji Crnogorac neces bit ako budes govorio, kako se govori u Beranama.
    nije tacno da je on promijenio nik u cetinjanin to je bio moj nik , ni ti nijesi nista veci Crnogorac no mi ostali !!!

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Dobro, region ima dva grba i sto onda?
    Само си испао кретен као по обичају.

    Ништа посебно, ама баш ништа ко што сам констатујеш
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO
    beranac, kad si vec umijesao Emiliju i Romanu
    malo pojasnjenja vezano za"grb"
    Kao sto ce vidjeti u tekstu, gornja zastava nije grb Emilje-Romanje (sadasnji nema veze sa ovim),
    rijec je o prijedlogu Lige za Sjever a koja se bazira na hiljadugodisnjem "prijateljstvu" Vizantije i ER.
    Монтеро, имао бих једно питање за тебе уколико ти је стање са Ромањом познато.

    Зашто "аутономаши" подвлаче византијску традицију, зар није ЕР била у саставу Папских држава? Југ Италије, од кога би они да побегну, је још дуже био под Византијом од севера или североистока.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •