Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 58

Thread: Duplo skuplji pozivi u lokalu, tel pretplata i dial-up pristup

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default Duplo skuplji pozivi u lokalu, tel pretplata i dial-up pristup

    Agencija za telekomunikacije, odobrila je danas rebalans tarifa koji je predložio T-com a koji stupa na snagu od 1. septembra.

    Tri stavke, od kojih najmanje dvije najviše i utiču na konačan iznos računa, poskupjele su 100%.

    To su:

    telefonska pretplata
    cijena minuta u lokalu
    cijena minuta dial-up-a

    I još uz to fora sa uspostavljanjem konekcije koja se obračunava kao minut razgovora.

    Međugradski pozivi su poskupili oko 30%, dok su pozivi ka mobilnim mrežama jeftiniji za nekih 20%.

    T-com je saopštio da su pravna lica izjednačili sa fizičkim, pa oni više neće pšaćati duplo skuplje njihove usluge od građana.

    Ja bih rekao da T-com nije bio ipak toliko dobronamjeran. Zbog poskupljenja od 100% fizička lica su dovedena na nivo firmi, i od septembra plaćaćemo račune kao firme.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    I još uz to fora sa uspostavljanjem konekcije koja se obračunava kao minut razgovora.
    I sad ako bude onih problema sa konekcijom kao ranije, eto minuta i minuta...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    oni nisu normalni nisu svjesni da ce ljudi redom gasiti fiksne telefone
    a da prica nevjerujem da ce ko dodje isto da koristi mobilni moraju povest racuna oko toga jer ce se kasnije vatat za glavu
    fiksna telefonija im donosi 60% profita firme oce pa oce da smanje taj profit

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Volio bih da vidim te koji ce odjaviti fixni telefon....Kome je do interneta neka uvede ADSL.Jedino mi se ne svidje sto se udvostrucije pretplata, no obecali su da ce bit nesto minuta uracunato u tu pretplatu. Da vidimo??
    Last edited by DonChicio; 24-08-07 at 19:27.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Cim mi istekne ugovor za ADSL dovidjenja za fixnu liniju. Ionako nikoga ne zovem, sve obavljam sa Smart-a 25. I da nije poskupilo meni taj tel ne treba. A bezobrazluk je izbaciti TV pretplatu i za toliko povecati svoju pretplatu.
    Lopovluk cisti

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DonChicio View Post
    Volio bih da vidim te koji ce odjaviti fixni telefon....
    Samo me gledaj kad mi istekne ADSL ugovor ili ako i prije toga nadjem neku alternativu u vidu Wirelessa.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DonChicio View Post
    Volio bih da vidim te koji ce odjaviti fixni telefon....Kome je do interneta neka uvede ADSL.Jedino mi se ne svidje sto se udvostrucije pretplata, no obecali su da ce bit nesto minuta uracunato u tu pretplatu. Da vidimo??
    Ukljuceno je u pretplatu 100 minuta u lokalu ili dial-up (za satne pakete) koji se mogu koristiti između 19h i 07h

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    ali lagano 100posto ahahahahha smiju li napisat ovu cifru na sajt.ili na neku reklamu znaci ovako : od danas poskupljenje 100posto (crvenim brojevima) vas t-com
    obozavam ih
    f6

  9. #9
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bleeeeeeeeeeeeeeeee bleeeeeeeeeeeeee bleeeeeeeeeeeeee...


    Nadam se da ce neko od vas realno sagledat situaciju!


    Bleeeeeeee bleeeeeeeee bleeeeeeeeeeeee...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Da im...sve po listingu.
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo jedno pitanje za T-Com :

    JESTE LI VI NORMALNI DOKLE VIŠE OVAKO !!!!!!!!!! :mad:


    Jedan od milion nezadovoljnih korisnika.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Ukljuceno je u pretplatu 100 minuta u lokalu ili dial-up (za satne pakete) koji se mogu koristiti između 19h i 07h
    Nije 100 no 1000.

    Evo kompletnog obavjestenja:
    Rebalans tarifa od 1. septembra

    Prvi put besplatni minuti u okviru mjesečne pretplate

    Crnogorski Telekom, uz saglasnost Agencije za telekomunikacije i poštansku djelatnost, od 1. septembra počinje sa rebalansom tarifa, koji donosi sniženje tarifa za pozive ka mobilnim mrežama i inostranstvu, a njihovo povećanje za razgovore u fiksnoj mreži u lokalu, za fizička lica. Pojeftinjenje su znatno veća za preduzeća koja su impulse plaćala dvostruko skuplje od građana.

    Novi način obračuna
    Od 1. septembra startuje novi način obračuna cijene razgovora, tj. ukida se impuls kao obračunska jedinica, a poslije prvog minuta, cijena razgovora se obračunava po sekundi. Do promjene dolazi i u tzv. internet dial up konekciji, gdje se, takođe, uvodi tarifiranje po sekundi (po starom je bilo tarifiranje na minut), uz minimalno trajanje konekcije od jedan minut.

    Jeftina i standardna tarifa
    Od 1. septembra će se jeftina tarifa, u kojoj su pozivi jeftiniji za 50%, obračunavati u periodu od 19-07h, umjesto dosadašnje, dvokratne jeftine tarife (15-17h i 21-07h), što važi i za fizička i za pravna lica.

    Fizička lica
    Pozivi u lokalu za fizička lica poskupljuju za nešto manje od jednog centa, a u međugradskom saobraćaju poskupljenje iznosi 1,32 centa.

    Pozivi ka inostranstvu za fizička lica su znatno pojeftinili, u prosjeku za 30%, dok su neki pozivi jeftiniji i do 60%. U tzv. prvoj zoni (zemlje u okruženju), cijena poziva ka fiksnim mrežama je 11 centi. Primjera radi, cijena razgovora sa Amerikom je snižena sa 72 centa na 40 centi (44%).U razgovorima sa Srbijom korisnici će plaćati cijenu od 11 centi u standardnoj tarifi, dok će postojati i jeftina tarifa (19-07h), po upola nižoj cijeni ( 5,5 centi).

    Za fizička lica su znatno pojeftinili i pozivi s fiksne ka mobilnoj mreži (20%), što važi za pozive ka svim mobilnim mrežama u Crnoj Gori i Srbiji. To znači da sada
    jedan minut košta 19 centi, umjesto dosadašnjih 24 centa.

    Cijene telefonskog poziva u internet dial up saobraćaju za fizička lica, povećane su za pola centa, ali samo za tzv. satne pakete (10, 20, 50, 100 internet sati), preko broja 9802. Nova cijena internet poziva iznosi jedan cent za minut. Cijena tzv. Telefon Net paketa (plaćanje uz telefonski račun), ostaje nepromijenjena (1,2 centa/ minut).

    Cijena dial up telefonskog poziva i dalje je skoro dva puta niža u odnosu na cijene poziva u lokalu.

    Telefonska pretplata
    Od 1. septembra počinje i novi način obračuna telefonske pretplate. Do sada su korisnici preko računa za fiksni telefon, zajedno s telefonskom pretplatom, plaćali i rtv pretplatu (ukupno 6,06 eura). Cijena telefonske pretplate od 1. septembra iznosi 5,1 euro, s tim što se uz telekomov račun za fiksni telefon neće više naplaćivati rtv pretplata.

    Prvi put, međutim, telefonska pretplata uključuje niz povoljnosti. U pretplatu je uračunato 100 minuta razgovora u lokalu ili 100 minuta poziva u dial up internet saobraćaju (internet paketi od 10, 20, 50 i 100 sati), preko pristupnog broja 9802. Tih 100 minuta se mogu koristiti od 19 do 07 sati.
    Po prvi put u pretplatu ulazi i besplatna provjera stanja na računu (na broj 0800 80 100), koje će se ažurirati jednom dnevno, kako bi korisnici dobijali preciznu informaciju. Mjesečna pretplata od 1. septembra uključuje i usluge preusmjeravanje poziva i konferencijska veza.

    Super paket
    Po prvi put se u fiksnoj telefoniji fizičkim licima nudi veoma povoljan tarifni paket. Riječ je o SUPER paketu za koji se ne plaća dodatna mjesečna pretplata, već po cijeni standardne pretplate (5,1 euro), korisnik dobija 1.000 minuta razgovora u lokalu (19-07h), 50% popusta na pozive ka jednom izabranom broju u T-Com mreži, 20% popusta na međugradske pozive i 10% popusta na pozive ka fiksnoj mreži Srbije. U pretplatu ulaze i usluge konferencijska veza i preusmjeravanje poziva, kao i besplatna provjere stanja na računu. Korisnici ovog paketa potpisuju ugovor na 18 mjeseci, uz tarifiranje po minuti.
    Invalidi sa 100% invaliditeta koji su do sada dobijali 500 impulsa, biće oslobođeni plaćanja pretplate i imaju besplatno razgovore u vrijednosti od 2,3 eura.


    Biznis korisnici
    Za biznis korisnike su izjednačene cijene sa fizičkim licima, i što se tiče pretplate i telefonskih poziva, s tim što pretplata ne uključuje besplatne minute i druge povoljnosti.

    Predsjednik Odbora direktora Crnogorskog Telekoma Daniel Sas (Daniel Szasz), izjavio je da je rebalans tarifa dugo i pažljivo pripreman u koordinaciji sa Agencijom za telekomunikacije i poštansku djelatnost kako povećanje cijena u lokalnom saobraćaju ne bi uticalo na životni standard crnogorskih građana.
    Korisnici su po prvi put dobili mogućnost da preko tarifnog paketa, u okviru mjesečne pretplate, koriste čak 1000 minuta razgovora u lokalu, i to u jeftinoj tarifi, kao i mogućnost da dnevno kontrolišu sopstvenu potrošnju, što će omogućiti da svaki korisnik, u skladu sa svojim potrebama, na najracionalniji način koristi usluge fiksne telefonije.

    Pozivi u lokalu će i poslije rebalansa biti od tri do pet puta jeftiniji nego pozivi u mobilnoj mreži.

    Meni ce racuni biti manji, a ovi sto su naucili da ljubave preko telefona neka idu u park..
    Last edited by DonChicio; 24-08-07 at 20:06.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    neka ih...samo naprijed drugari...
    ja cu licno da ugasim jednu tel liniju kuci...nadam se da ce biti vise slucajeva poput moga...
    samo da wimax startuje kako treba, i zamislice se oni dobro oko cijena...

  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DonChicio View Post
    Nije 100 no 1000.
    Ada nije 1000 nego 100.

    1000 je poseban paket dje se ugovorom obavezuje korisnik na godinu ipo dana i dje je obracunska tarifa minut

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Ada nije 1000 nego 100.

    1000 je poseban paket dje se ugovorom obavezuje korisnik na godinu ipo dana i dje je obracunska tarifa minut
    I sto je tu problem ? Za iste pare umjesto 100 dobijes 1000 plus popusti.Do sad je impuls bio na 30sec tako da tu je ne vidim nista lose. A ugovor na 18mjeseci je OK.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sad sam pročitao obavještenje Prije je mnut za dial-up 0,0046 a sad je 0,01 cent tako da za 100 sati se plaćalo 44,6 zajedno sa satima, što je skupo do besvijesti za dial-up, a sada ćemo plaćati ukupno 77 eura za 100 sati dial up-a.

    Račun je i više nego uvećan za tehnologiju koja se niđe usvjet ne koristi, a mi je plaćamo kao da je tehnologij budućnosti.

    Kad se presabere da sa 100 sati može da se skine 1,5GB koji plaćamo 77 eura. Više nego jeftino reklo bi se.

  17. #17
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Više nego nekorektno sa njihove strane, ali sigurno im je ovo zadnji pokušaj pred konkurenciju da izvuču maxinum od "prezadovoljnih" korisnika.

    Sigurno da će sa ovim novim poskupljenjem doći do isključivanja telefona. Da ne spominjem da korisnici nisu bili zadovoljni ni sa prethodnim cijenama... Jedna simpatična napomena , da od kad smo prodali Telekom, cijene se povećavaju samo u intervalu od 100%-300%.


    Čim nađem alternativu za ADSL (nadam se u WiMax) raskidam ugovor za ADSL i isključujem fixni...

    Međutim, za ovo ništa nije kriv T-com, već AZT! Ponašaju se upravo tako kako im dozvoljavaju...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    samo sada cekam one dezurne obozavaoce telekoma na ovom forumu da pocnu da pjevaju hvalospeve i da nas uvjeravaju kako je ovo poskupljenje dobro9 za nas i kako cemo mi ustari placati manje

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Pominjali su prije da ce da izjednace pravna i fizicka lica
    To je po evropski tako, pa moramo i mi, idemo u Ecropu, sve nam je kao u Evropu osim plata
    Blagos agenciji, tj blagos T-comu dok je ovakve agencije koja vrhunski radi svoj posao
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    samo sada cekam one dezurne obozavaoce telekoma na ovom forumu da pocnu da pjevaju hvalospeve i da nas uvjeravaju kako je ovo poskupljenje dobro9 za nas i kako cemo mi ustari placati manje
    ono ako koristite telefon 50% manje vasi racuni se ne ce povecati :hammer::hammer::trashcom::trashcom:

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DonChicio View Post
    Volio bih da vidim te koji ce odjaviti fixni telefon.... Da vidimo??
    Vidjeces mene Cim uvedem bezicni net BBM ili nesto drugo odmah ga odjavljujem !

  22. #22
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neka nas deru kad mogu, samo mene neće imam pravo da ga ukinem, što ću i da uradim čim prođu subota i nedelja.:twisted:

    Neka idu i deru tamo đe su navikli :mad:.

    T-Com ništa u mojoj kući

    Dobar reklamni slogan kako reče jedan sa foruma.

    I kad će prestati da nas vrijeđaju sa onom reklamom sa kompjuterom mislim da je ono stvarno nekorektno ?

    Dok ovo pišem oni mi se smiju i govore samo ti piši mi ti pare uzimamo za sve to. :lolblue:

    Ali ipak nije tako ovo pišem na disconnect, a konektujem se kad treba da upload uradim, zar to nije žalosno a prije dok T-Com nije bio internet mi je radio čitav dan nisam gledao na sat.

    Ali sve ovo ništa ne mjenja kod njih, a bogomi ni kod mene gasim fiksni ponedeljak ujutro rano.


  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica - Cambodia
    Posts
    2,016
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Vi mislite da oni ovo rade zbog njih.
    Ma kakvi njima su bitni korisnici i sve rade da ti korisnici budu zadovoljni :lolblue:
    Budućnost

  24. #24
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ja sma se vec spremio da odjevim liniju, samo en znam sto ce sa netom, ali nema veze naci ce se neko rjesenje i za to
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nema saleta ?????
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •