Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Jedno zanimljivo pismo,obavezno procitati!

  1. #1
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Jedno zanimljivo pismo,obavezno procitati!

    REPUBLIKA CRNA GORA
    MINISTARSTVO POLICIJE
    - na ruke ministru Jusufu Kalamperoviću -

    LAMENT NAD PODGORICIOM

    Mnogopoštovani ministre policije,

    Htio sam Vam se obratiti sa gospodine ministre, ali to bi već bio, i pored najbolje volje za kurtoazijom, čist pleonazam. Jer, nema veće gospode od ministara, razumije se samo po sebi.
    Utorak, 3. april ove proste nam godine (da je bio 1. april ne biste mi vjerovali). Dan oblačan, sumoran, a meni u glavi bistro. Silom prilika ili neprilika. Jer, prelazim pješački prelaz na raskrsnici Moskovska - Bulevar Svetog Petra Cetinjskog. A preći taj prelaz (na zeleni signal, naravno) je pravi podvig! Desi se da tu čekam i po desetak minuta neće li se obijesni (pardon: malo žurni) vozači što munjevito prolijeću kroz crveni signal, smilovati i propustiti me. I gotovo po pravilu imaju mali registarski broj na tablicama. A, ko ima te brojeve dobro je znano. Napokon, uspješno savladavši prvi dio, zaputih se drugim dijelom prelaza, krajnjom lijevom stranom, kako bi bahati (pardon: otresiti) vozači prolazeći kroz crveno (vjerovatno su im prolivena tuđa crvena krvna zrnca oslačala) mogli prikočiti, pa makar i na pješačkom. I upravo kad sam bio na sredini prelaza, na mene naleće, k′o u Hičkokovim filmovima strave i užasa ogromna ptičurina: crni džip sa crnim staklima, PG 10-88. Kroz glavu mi sinu: Crni dane, a crna sudbino...Kočivši nekoliko metara preko pješačkog, ustavi se tik do mene dodirnuvši me (nježno). Priznajem: nisam neka junačina, ama ni pretjerani plašljivko. Ipak, ugledavši tu grdosiju licem u lice (face to face) moje srce, bilo junačko ili ne, u pete siđe. Pogotovo kad mi glavom prostruji procjena da u direktnom sudaru sa ovim čeličnim čudovištem, ne bih imao nikakvih šansi. Od mene bi ostala samo fleka na asfaltu, a na tom gorostasu se ništa poznalo ne bi. U magnovenju se zapitah koliko li ovo čudo tehnike i snage, što se, poput krilatog Jabučila vojvode Momčila, pomamno džilita Podgoricom, ima konja, ne računajući onog za volanom. B′jesni konji, a bješnji vozači... Prekrstih se, iako sam ateista, došavši nekako k sebi. Dočepah se, ni sâm ne znam kako, spasonosnog (?) trotoara. (Eh, a koliko se, tek, na trotoarima gine!).
    Tu se misli raspojasaše. Vjerovatno me spasi Sveti Petar Cetinjski pokazujući svoju milost i pravičnost ne samo prema vjerujućim, nego i prema nevjerujućim. Jer, da je to još uvijek bio Lenjinov bulevar, siguran sam da bi me tovarišć Lenjin odmah prizvao k sebi, kao što je, ne tako davno i ne tako daleko od ove raskrsnice, prigrabio dvije djevojčice što ih je autom na nebo „bačio“ čuveni sestrić, još čuvenijeg ujaka mupovca. I sestriću to ne bi prvi put, no je, koliko juče, već bio poslao na sjeveru Crne Gore dva mlada života bogu na istinu, takođe autom. A ujak se razgoropadi na novinare, te ovi sjutradan u crnogorskim novinama (kakvo jedinstvo!) uputiše vapijući krik.
    Slika jedna drugu pretiče, prosto preskače, pa se prisjetih da u istom bulevaru, koju desetinu metara prema Bloku 5, opet ne tako davno, opet jedan mupovac (eh, ti mupovci!) leteći kao u Monci ili na pisti u Monte Karlu, preleće travnjak širok nekoliko metara i autom usmrti troje ljudi. I dobi, kako čujem, po osobi po tri godine. Kako je samo jeftin ljudski život! A zbog finog ponašanja (nadam se da u Spužu neće lišavati života druge) kazna će mu biti prepolovljena, mnim.
    MUP, pa MUP, i kroz glavu mi lupnu (umalo da rekoh: mupnu) pomisao da je ova grdosija od crnog džipa, PG 10-88, crnih stakala i crne vožnje, vlasništvo MUP-a Crne Gore. (To mi kasnije potvrdiše u saobraćajnoj policiji, gdje sam predao prijavu. Koja će, naravno, ubijeđen sam, odmah biti pocijepana). Ili mafije. Jer, ko danas može imati takvo auto! I, ko može divljački i nekažnjeno prolijetati kroz crveni signal?! Tek tada moje srce, inače nedavno vraćeno ispred operacionog stola Kardiološkog instituta na Dedinju, kao skoro beznadežno, poče besomučno da lupeta u apsoluti aritmiji svom (kakvom-takvom) silinom. A crne misli nikako da se odlijepe od crnih džipova. Pa mi u sjećanje doleće slika jednog mlađanog ministra za volanom crnog džipa kako neke ljude sa puta posla na nebo. I ne odleža ni dana pritvora, a kamoli, zatvora. Jer, šta znače životi tamo nekih malih, po pravilu, skromnih i neupadljivih, takoreći bezimenih ljudi u poređenju sa glamurom i veličinom jedne ministarske fotelje! Još ako je u pitanju širenje eko turizma u Crnoj Gori. Čak i da je riječ o stotinama i hiljadama takvih života. (Preko palih idu puti veličine). Zar životi tih običnih ljudi i njihov anonimitet da pomute blistavu karijeru harizmatskog poliglote, čije je jedno od prvih zaposlenja bilo ministarska fotelja?! A koliko nam on samo radosti, sreće i bogatstva donese svojim putešestvijima po zemljinom žaru o državnom trošku! Nismo ni svjesni koliko smo srećni! Pa još kada iz usta tog grandioznog erudite i raskošnog elokvente poteče slap prekrasnih misli: „Znači,...,znači,...,znači“. Estete i stilisti, zadivljeni, ostaju bez riječi. Kakva dalekosežnost poruke: prije zaključi misao, nego što je i poče! Pomalo je takijeh umova, ko što ima naših ministara!

    nastavice se....

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    [SIZE=3]E, tad se, znači, (što bi rekli veleumni mlađani ministri) moje zamršene i uskovitlane misli malo središe, a pomućene emocije izbistriše. Preplavi me osjećanje sreće. Od njene siline skoro da izgubih svijest. Pa mene samo što nije zgazio auto MUP-a! A za njegovim volanom je možda bio neko od preuzvišenih ministara briljantnog uma i visokog morala. Kakva čast, kakvo zadovoljstvo poginuti od strane ministra ili mupovca! Kakvo uvažavanje! Mogao bih tamo na nebu da se hvališem kako nisam običan smrtnik, nego sam imao tu čast da me zgazi niko drugi do taj i taj, vozeći auto MUP-a, PG 10-88.[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3][/SIZE]
    [SIZE=3] Prisjećam se: Koliko su samo pješački prelazi „pojeli“ života diljem Crne Gore! Trebalo bi odveć mnogo hartije i mastila, da se sve to pripomene. Stoga sam tu skoro, tražio milost za pješake kod jednog rukovodioca saobraćajne policije: „Aman, zaman, pomagajte...“ Saslušao me kulturno i pažljivo i kazao mi da je nemoćan. Ispričah mu kratak doživljaj (mogao je biti i kraći!) na istoj raskrsnici, kada je vozač (opet kratkog registarskog broja, a vjerovatno dugog pendreka) divljački proletio kroz crveni signal, za dlaku me ne „bačivši“ na onaj svijet, na očigled saobraćajca.[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] - Vidjeste li ovog manijaka?- zapitah.[/SIZE]
    [SIZE=3] - Da, ali i Vi ste dužni da pažljivo prelazite.[/SIZE]
    [SIZE=3] - Da nisam pazio, on bi me zgazio! [/SIZE]
    [SIZE=3] A, ti saobraćajci što su na raskrsnicama, reče rukovodilac, ne gledaju ko prolazi kroz crveni signal, već su tu po drugom zadatku. (što bi štitili pješake, kad su oni ionako potpuno bezvrijedni samim tim što su pješaci, zaključih).[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]Stoga, mislim da je najbolje (Kad srce zapišti, misao je kriva):[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]da se na pješačkim prelazima ne prelaze, već preskaču ulice. Pored običnog skoka udalj (izatrke) da se uvede skok s motkom uvis-udalj. (Obavezno prijaviti kao olimpijsku disciplinu)[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]da se gdje god ima visokog drveća preporuče skokovi sa grane na granu. Tako bismo pokazali neraskidivu vezu sa našim pradavnim precima primatima (kako nas je učio čika Darvin)[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]da se sa krovova zgrada omoguće letovi paraglajderima[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]da se starijima i onemoćalim obezbijedi jogi-letač sa primorja, bivši kandidat za predsjednika RCG, kako bi ih bezbjedno prenio leteći na drugu stranu, budući da metle i leteći ćilimi nisu više u trendu[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]da se oni koji se ne budu pridržavali ovih uputstava, nego se budu držali zakona, ko pijan plota, ššto prije spršte na prelazima (ponajbolje crnim džipovima)[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] Takođe, smatram da bi trebalo uvesti nagrade:[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]prva – ko nepovrijeđen pređe pješački prelaz da dobije plaketu sa porukom: „Od mog ćeš metka stradati“, sa brzim ispunjenjem[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]druga – ko uspije preći sa težim povredama, da ga ispred Urgentnog bloka KC Podgorica sačeka u crnom autu pripadnik tajne policije i na nosilima pred medicinskim osobljem usmrti hicem u glavu[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]treća – ko bude zgažen namrtvo da dobije plaketu za srećan odlazak na nebo[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]Smatram i da bi trebalo:[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3] Uručiocu druge nagrade obavezno organizovati formalno suđenje kod čuvenog iskusnog sudije za takve slučajeve. Uz to nabaviti naručen izvještaj ljekara sudskog vještaka da je ranjenik već bio mrtav u trenutku upucavanja (nepodoban pokušaj), ili, da bi inače, uskoro bio mrtav i bez „spasonosnog“ hica. Ili...Koliko samo ima modaliteta da se uručilac nagrade zaštiti! A, ponajbolji je, to čuveni iskusni sudija dobro znade, pustiti egzekutora (pardon: dobročinitelja) na slobodu odmah posle početka suđenja, da bude nedostupan. Naravno, za silne zasluge za narod, obezbijediti mu ogromno bogatstvo i mondenska ljetovališta, uključujući obavezno Sveti Stefan. I, koji će to visoki tužilac smjeti da kaže: „U sudstvo nemam povjerenja“ (istrgnuto iz konteksta)!? Strogo zabraniti čitanje starostavnih knjiga u kojima piše da je negda u čojskoj Crnoj Gori ranjenik liječen, pa makar bio i najljući dušmanin.[/SIZE]
    [SIZE=3] [/SIZE]
    [SIZE=3]Zamišljam: [/SIZE]
    [SIZE=3]Bliska budućnost. Takorekuć šjutra. Godina dvijetisuće i neka. Mjesec travanj. Gledam sa neba (gdje me „bačio“ neki malo žešći mupovac) milu nam Podgoricu. Vjetrić pažljvo puše. U zraku gdje koji zrakomlat, naravno MUP-ov. Trotoari pusti. Ekološka Podgorica očišćena od pješaka, budući da su bili stoka neslana koja je svojom nazočnošću uneređivala i skrnavila ugled našeg preljepog grada spriječavajući njegov odlazak u Europu. Milina jedna! Crna gora - druga Sparta. Zemlja odabranih. Silnih i presilnih. Sve što je manje vrijedno, po mjerilima moćnih, poslato je na nebo. Kao nekad u Sparti. Doduše, tamo nešto primitivnijim metodama. I ne, baš, tako masovno. Iz daljine jedva čujni elegični stihovi: Drumovi će poželjet′ pješaka, a pješaka nigdje biti neće. širokim, pustim Bulevarom Franje Tuđmana, (bivši Bulevar Sv. P. Cetinjskog) slavodobitno i puni sebe, šeću jedino Stipe Mesić i Agim Čeku, počasni građani Podgorice, dajući benevolentno malo napuklim baritonom poduke lokalnim glavešinama, što pristaju za njima. U blizini gdje se križa bulevar sa Ulicom Ante Gotovine (bivša Moskovska), veleljepni spomenik Martinu Ššpegelju. Na ulicama strava od auta: crni džipovi sa crnim staklima. Iz auta se čuje hevi-metal muzika sa rodoljubivim stihovima: Gazite braćo, plinte u krvi. Unutra crne face. Glava: spolja obrijana kosa, iznutra obrijana misao; na očima crne naočale, a na uhu crni mobitel. Na junačkim grudima crna košulja i crni sako. Iza crnog pojasa crni pištolj. U crnom džepu crnog sakoa bijela diploma, magistarska ili doktorska, Pravnog fakulteta u Kragujevcu. Nigdje više zlih jezika koji pričaju dosjetke, niti novina što pišu gluposti, kako bi crnogorski MUP ostao bez kadrova kada bi se povukle sve kupljene diplome sa Pravnog u Kragujevcu. Novinari nisu znali, ne znali ih ljudi!, (sreća što su prvi prognani sa ovoga svijeta!) koja su sve najnovija dostignuća tehnike. Nisu ni čuli da se diploma fakulteta mogla dobiti očas legalno, transferom znanja na daljinu, takorekuć telepatski. što dalje, to efikasnije! A, glasine, ko glasine, bulazne da je noseći signal u tom transferu novac. Naravno, da tako brz i pouzdan transfer mora biti skup. Ali, to nije ni slično kupovini. Ma, gdje bi naši visokoobrazovani i visokomoralni, revnosni čuvari reda bili kupitelji kragujevačkih diploma!?[/SIZE]
    [SIZE=3] Neko mi došapnu: „Od crnih džipova u Crnoj Gori, crno nam se piše“.[/SIZE]
    [SIZE=3] Koješta! U presvijetloj Crnoj nam Gori, od crnih džipova sv′jetlo nam se piše![/SIZE]
    [SIZE=3]Nema više.[/SIZE]

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svjecki ,misim ovo ka da je pisa nas cuveni Metuzalem hehehehehe ! Ziva istina i ja sam skoro (ljetos) mora da skoknem autom mimo dzade jerbo audi a 8 crnije stakala sa kratkim brojem je "mora" da pretekne kolonu od 4-5 auta na putu CT-BD pri brzini uzlijecanja putnickog aviona tako da sam ja sa petoclanom posadom izletio s puta i unistio sva 4 tocka a dika sa Audijem nije ni pogledala kudj strkosmo ja zena i djeca !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    tuzna istina moj Developeru. nista dok neko ne ispizdi i ubije(ali bukvalno) od batina nekog iz presvijetlog nam MUP-a zbog svih ovih stvari koje su ovdje navedene. isto ovo mislim i za zdravstvo. znaci u bolnicu treba uc i dic se u vazduh jer je to stoka neotesana sto "radi" tamo, a uglavnom svi rade i privatno, al privatno kad im dodjes docekaju te kao ambasadora...
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Nemojte se nervirat,svudje je to tako u svijetu.. "da delegacija ne mozhe da stoji u kolonu,ne mozhe da cheka crveno i da ne vidi pjeshake"
    nego otvorite sva 4 oka kad prelazite ulicu
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fenomenalno napisano

    Ja sam inace pravi antitalenat za prelazenje ulice, ne znam kako vec nijesam nastradala
    Last edited by milicaaaaaaa; 21-08-07 at 09:09.
    Kako Vaša bolest ?

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poruka je daleko dublja od obicnog prelaska ulice... goni na dobro razmisljanje... ali sada je vec kasno... mada, nikad nije kasno!
    Last edited by Gile_sampion; 21-08-07 at 11:23.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Autor mi je komšija... Mislim.
    Cestatitaj mu, stvarno imas na cemu
    Kako Vaša bolest ?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    Fenomenalno napisano

    Ja sam inace pravi antitalenat za prelazenje ulice, ne znam kako vec nijesam nastradala
    imas kad, mlada si

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogme i to je diskutabilno
    Kako Vaša bolest ?

  11. #11
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    necemo se legitimisat sad odje

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesmo ni mislili nego sad kad pomenu bas sto se ne bi legitimisali, zato sto nam ti kazes e pa bas ocemo
    Kako Vaša bolest ?

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja kad odem u pg ulicu prelazim tako sto prvo vidim gdje su semafori pa onda odredim geometrisku sredinu izmenju njih dva (tacka u kojoj sam podjednako udaljen od jednog i drugog) i tu predjem ulicu. Tu je vjerovatnoca da me neko ubije autom najmanja (cak i u matematickom smislu).

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Prec ulicu u PG cak i na pjesackom prelazu sa sve zelenim za pjesaka je pravi podvig. Na semafor mi cesto zasviraju od pozadi ovi kad pustam pjesake kojima je zeleno (raskrsnica kod Hotela CG).
    A poruka samog pisma je mnogooo dobra, no se bojim da ministar nije ni procitao pismo, a kamoli uspio da uoci poruku pravu na zalost ;(
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a kakvi ste, sve ve je ufatio neki fazon, kad porastemo bicemo bonja zmaj
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    tako je sparco,stoga gazite ove raspale pjeshake,nashli su ispred mene da prelaze ulicu!!!
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Mnogo je njih stalo shto ko ima da im kazhe...



    Mademoiselle.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prejako je pismo
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    I od osionosti na pjesackom mora je doc do nacionalizma...
    She is only here to annoy herself!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,842
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    mada mu ovo pominjanje ,,urucioca druge nagrade,, nista nije trebalo...

    a za MUP i njihova sluzbena kola (koja im voze djeca i zene) da su oni samo zdravo...neka pale rotacije kad im treba pa cemo se sklanjat glavom bez obzira ako treba ali vozit do BD pod rotacijama a ides sa zenom na ljetovanje mislim stvarno da nema potrebe...
    f6

  21. #21
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    odlican tekst. steta sto ga onaj kome je namjenjen nece procitat.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahahaha ko mu kriv kad prelazi van pjesackog, gazi sve, i ja ih jurim cim ih vidim van pjesackog da ih udarim, isto tako jurim da cukim ove mangupe kolima sto prave prekrsaje
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ni ja ne stajem nikome ko prelazi ulicu van pjeshachkog a isti je na par metara udaljenosti...



    Mademoiselle.

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    mada mu ovo pominjanje ,,urucioca druge nagrade,, nista nije trebalo...

    a za MUP i njihova sluzbena kola (koja im voze djeca i zene) da su oni samo zdravo...neka pale rotacije kad im treba pa cemo se sklanjat glavom bez obzira ako treba ali vozit do BD pod rotacijama a ides sa zenom na ljetovanje mislim stvarno da nema potrebe...
    a kad kasne na rucak?
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,842
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dark_Side View Post
    a kad kasne na rucak?
    ih rucak...rucak je vrlo kritican posebno kad se jede na racun drzave...ipak nemoj da se zezas sa tim.zamisli zakasne na rucak i ogladni im familija...:lolblue:
    f6

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rambo Amadeus koncert
    By SyNdRo0m in forum Muzika
    Replies: 11
    Last Post: 09-09-04, 13:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •