View Poll Results: Posle velike ljubavi:

Voters
43. You may not vote on this poll
  • ne moze nikad vise tako da se voli

    15 34.88%
  • moze da se voli jos vise jer te oplemenila i izgradila za ljubav

    28 65.12%
Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 135

Thread: Unishten za ljubav

  1. #26
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glasala bih za ovo drugo da nije ovako pateticno formulisano
    Kako Vaša bolest ?

  2. #27
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Unishti te i sam odluchish da li cesh da propadnesh ili cesh dati sebi novu shansu. Da je ta ljubav vredela ne bi nikad bila upropashcena.
    Ja biram da prezhivim.


  3. #28
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    uh, moj je problem sto svaki sledeci put mi se cini da je duzi period razocarenja i patnje, i da mi treba vise vremena da mi se uopste neko svidi... u stvari, posle neceg bas bolnog, po pravilu svi ili traze nesto opustenije ili manje obavezujuce, ili se zatvore na jedan duzi period dok potpuno ne odboluju, cekajuci da ih nesto strefi iznenada, da im padne sa neba e, ja sam, bojim se ovaj drugi tip, dodjavola
    Just to slip the skin...

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obicno se prica o emocionalnim problemima koji su prouzrokovani izgubljenim osjecanjima, ali radi se najcesce o nispunjenim zeljama, nezadovoljenim potrebama i interesima, izgubljenom vremenu i sl. Obicno se vaze sta se dalo a sta dobilo i ako se ne dobije ono sto se htjelo onda se sve dozivljava kao izgubljeno.
    Kod muskaraca najcesce postoji razocaranost zbog iskoristavanja u materijalnom a kod zena u seksualnom smislu. Vrlo malo ljudi je sposobno i spremno da potpuno iskreno i otvoreno komunicira i upoznaje, a bez toga je zivljenje ljubavi nemoguce. Razlog je u tome sto nismo uceni da budemo iskreni i otvoreni vec nas od malih nogu uce da nadjemo nacin da zadovoljimo svoje zelje, potrebe, interese i sl. Kada je to u prvom planu onda je ljubav "nemoguca misija". Osjecanje unistenosti ne proizlazi iz ili zbog ljubavi vec zbog egoizma, posesivnosti, sebicnosti i sl.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    Mislim da je prava ljubav ona kojoj se uvijek nanovo vracamo, barem u mislima,
    ona ljubav sa kojom poredimo sve druge, koja je ostavila najdublji trag,
    i ona osoba koja se konstantno na neki nacin provlaci kroz nas zivot.
    Mada, ko je ta osoba mozemo sa sigurnoscu znati tek na kraju...:?
    ima, ima tu dosta istine
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  6. #31
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma ljubav ne postoji:-))....prava ljubav se dogadja samo 1 ili mozda 2 puta!!u zivotu
    Chelsea FC

  7. #32
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak samo jednom
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nihil je dodirnuo vrlo znacajan dio ljubavi kad dodje do onoga "neka djavo nosi ljubav sta bi sa takulinom". Za sve postoje ljekovi pa je ponekad bolje invenstirati 30-tak dolara na http://www.love-detector.com/
    nego poslije kukati na zlu sudbinu i opravdavati se da je ljubav kriva.
    Taj program jednostavno nikad ne omane cim se sa druge strane cuje neko tuc-muc ili neka 'vremenska prognoza' on ukljuci alarm "to je ta prava"
    ... i onda nema greske promasaja i pratecih vremenskih nepogoda.

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Meni vise lici na fool detector
    She is only here to annoy herself!

  10. #35
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Kod muskaraca najcesce postoji razocaranost zbog iskoristavanja u materijalnom a kod zena u seksualnom smislu. Vrlo malo ljudi je sposobno i spremno da potpuno iskreno i otvoreno komunicira i upoznaje, a bez toga je zivljenje ljubavi nemoguce. Razlog je u tome sto nismo uceni da budemo iskreni i otvoreni vec nas od malih nogu uce da nadjemo nacin da zadovoljimo svoje zelje, potrebe, interese i sl. Kada je to u prvom planu onda je ljubav "nemoguca misija". Osjecanje unistenosti ne proizlazi iz ili zbog ljubavi vec zbog egoizma, posesivnosti, sebicnosti i sl.
    Njveca istina. Nikada ne treba ocekivati od ljudi da ispunjavaju nase zelje (da nas vole onako,onoliko i kada mi zelimo).
    Tada nastaje osjecanje 'unistenosti'. Vrlo nezrelo osjecanje.
    Ocekivanje je opravdano samo ukoliko je druga strana nesto obecala pa nije ispunila,
    ali tada opet nema 'unistenosti' ,nego bijesa i ljutnje.
    Razocarenje nastaje i kada otkrijemo da neko nije onakav
    kakav bismo mi zeljeli da bude,
    a to je opet sebicno.
    Poenta je:misliti vise o osjecanjima onoga koga volimo a manje o svojim.
    Jer,ko zna,mozda smo i mi nekoga ''unistili''.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nihil je dodirnuo vrlo znacajan dio ljubavi kad dodje do onoga "neka djavo nosi ljubav sta bi sa takulinom".
    Nisam dodirnuo znacajan dio ljubavi, vec svakodnevnog zivota u kojem dominira takulin. Prica o unistenoj ljubavi je pogresna. Nema unistenih ljubavi, postoje unistene veze i oni koji su iz tih veza izasli. Njihov osjecaj unistenosti, napustenosti, njihovi strahovi i sl. vezani su za takulin i sve sto uz i oko njega ide. ... Tamo gdje se zivi ljubav nema unistenih.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Cekaj evo holivudske zvijezde su punih takulina pa nisam bas siguran da su sve srecne po tim pitanjima
    She is only here to annoy herself!

  13. #38
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    nk
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Obicno se prica o emocionalnim problemima koji su prouzrokovani izgubljenim osjecanjima, ali radi se najcesce o nispunjenim zeljama, nezadovoljenim potrebama i interesima, izgubljenom vremenu i sl. Obicno se vaze sta se dalo a sta dobilo i ako se ne dobije ono sto se htjelo onda se sve dozivljava kao izgubljeno.
    Kod muskaraca najcesce postoji razocaranost zbog iskoristavanja u materijalnom a kod zena u seksualnom smislu. Vrlo malo ljudi je sposobno i spremno da potpuno iskreno i otvoreno komunicira i upoznaje, a bez toga je zivljenje ljubavi nemoguce. Razlog je u tome sto nismo uceni da budemo iskreni i otvoreni vec nas od malih nogu uce da nadjemo nacin da zadovoljimo svoje zelje, potrebe, interese i sl. Kada je to u prvom planu onda je ljubav "nemoguca misija". Osjecanje unistenosti ne proizlazi iz ili zbog ljubavi vec zbog egoizma, posesivnosti, sebicnosti i sl.

    sto jes jes...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  15. #40
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Chu unistem za ljubav? Daleko bilo kao da je mrtav

    A ja sam očekivala da ću pročitat sad priču o nekom invalidu.
    Never Complain, Never Explain

  16. #41
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    nk
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ne, ne , svaka ljubav ako je ljubav - jeste prava!, inace i nije ljubav...

    A posto ne postoje dve iste osobe, ne postoje ni dve iste veze ni dve iste ljubavi... Ali kad god se voli, treba to biti maksimalno, i potpuno iz srca, iskreno i bez ostatka...

    Ako nas je jedna veza naucila ljubavi, znaci valjda da nam je prosirila srce za ljubav, i da naredna prava ljubav nikako ne moze biti manja, bez obzira na to sto nece biti ista...
    malo ko zapravo voli potpuno iskreno, maksimalno iz srca... osim osoba koje znamo cijeli ili skoro cijeli zivot... a i tada je diskutabilno...

    ako se "ljubav" okonca.. onda je tesko mozemo nazvati ljubavlju.. prije je to bila zaljubljenost u nekog, ko i nije takav kakav smo mislili da jeste... itd... sve ste vec rekli...

    prava ljubav se dogadja samo jednom u zivotu... a ja iskreno vjerujem da ne treba cijeli zivot da prodje da biste znali koja je to osoba... mislim da se to osjeti, i duboko u sebi zna... kad se desi...

    je li se kome ovdje desila?

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post

    A ja sam očekivala da ću pročitat sad priču o nekom invalidu.
    Ma bolje mrtav nego onaj invalid na kojeg si pomislila
    PS.
    frle_genije, jes se desavalo kako nije. Zlo bi bilo da nije.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    Poenta je:misliti vise o osjecanjima onoga koga volimo a manje o svojim.
    Misliti je dobro, ali prava stvar je razgovarati o osjecanjima i razmjenjivati misli i osjecanja kada god za tim postoji potreba bilo kog partnera. Naravno, iskrenost i otvorenost su obavezne da bi se ljubav (o)zivjela. Veze u kojima zazivi svaka moguca iskrena i otvorena prica su neunistive. One su zivljenje ljubavi. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #44
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by frle_genije View Post
    prava ljubav se dogadja samo jednom u zivotu... a ja iskreno vjerujem da ne treba cijeli zivot da prodje da biste znali koja je to osoba... mislim da se to osjeti, i duboko u sebi zna... kad se desi...

    je li se kome ovdje desila?
    yes, triput :blah:

  20. #45
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Veze u kojima zazivi svaka moguca iskrena i otvorena prica su neunistive. One su zivljenje ljubavi. ...
    U potrazi sam za ovakvom...Covjek koji ce da se otvori kad postoji potreba da ga saslusam,a onda da i ja mogu govoriti svoje misli kad imam svoje potrebe a da i on saslusa mene na nacin na koji ja njega slusam tj sa paznjom i razumijevanjem za isto...Al nazalost,ljudi su danas puni svojih strahova...Mozda bas zbog toga sto se muskarci razocaravaju u zene zbog materijalne koristoljubivosti a zene zbog seksualne pa svako za sobom vuce tragove svoje proslosti i vrlo se tesko sa tim snalaze iz straha od ponovnog razocarenja...Rijetkost je ta otvorenost danas,a ja licno vjerujem da se to vremenom stice kod onih dvoje koji se naprosto "pronadju" kao polovine i naravno kao sto kazes njihova ljubav se zivi na onaj pravi nacin...Jer biti sasvim otvoren i iskren ne mozes sa svakim...Ti ces mozda reci da moze,ali ima ljudi kojima kazes nesto sasvim otvoreno i iskreno a oni jednostavno ne znaju da slusaju,a nije im bas ni do neke price,vise vole cutnju i da se gata sta su oni u nekom odredjenom trenutku o necemu vaznom mislili...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #46
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mogu da kazem samo jedno,sto sam procitao u knjizi Skota Peka,cuvenog americkog knjizevnika i psihijatra, "Put kojim se redje ide" je naziv knjige, misao glasi ovako:

    "Ljubav nije osjecanje,a zaljubljenost jeste."


    Da li ovu misao shvatate?
    Last edited by Brajo; 21-08-07 at 07:24.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    U potrazi sam za ovakvom...
    Ako ova potraga znaci naci nekoga ko je iskren i otvoren onda nista od toga, jer takve osobe kao gotove nema. No, ako to traganje znaci otkrivanje i stvaranje onda je mogucnost da se nadje velika. Drugim rijecima, iskrena i otvorena osoba se stvara u komunikaciji i iskustvu. Svako iz nase okoline sa kim imamo normalne konakte ima taj potencijal. Pitanje je kako zapoceti stvaranje takvog odnosa? Odgovor je naravno individualan, svako je prica za sebe.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajo View Post
    Ja mogu da kazem samo jedno,sto sam procitao u knjizi Skota Peka,cuvenog americkog knjizevnika i psihijatra, "Put kojim se redje ide" je naziv knjige, misao glasi ovako:

    "Ljubav nije osjecanje,a zaljubljenost jeste."


    Da li ovu misao shvatate?
    Bolje je pitanje "kako ovu misao shvatamo". Ja to shvatamo tako sto pod ljubavlju podrazumijevam sva moguca pozitivna osjecanja i u tom slucaju ljubav nije jedno osjecanje, dok zaljubljenost jeste. S druge strane, moze se shvatiti i da ljubav nije samo osjecanje vec i uzajaman svjestan odnos pa time podrazumijeva i zivljenje osjecanja, a to onda znaci i ukljucivanje (raz)uma. E sad, sta je pjesnik (u ovom slucaju psihijatar) mislio sa ovim reci zavisi od toga kako je definisao ljubav.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  24. #49
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Bolje je pitanje "kako ovu misao shvatamo". Ja to shvatamo tako sto pod ljubavlju podrazumijevam sva moguca pozitivna osjecanja i u tom slucaju ljubav nije jedno osjecanje, dok zaljubljenost jeste. S druge strane, moze se shvatiti i da ljubav nije samo osjecanje vec i uzajaman svjestan odnos pa time podrazumijeva i zivljenje osjecanja, a to onda znaci i ukljucivanje (raz)uma. E sad, sta je pjesnik (u ovom slucaju psihijatar) mislio sa ovim reci zavisi od toga kako je definisao ljubav.
    Tako je. Ljubav je osjecanje koje podrazumjeva i ucesce onog racionalnog (zdravog razuma), dok zaljubljenost ne ukljucuje zdrav razum, i ona zna biti i lazna,i ima neki odredjeni vremenski rok (kako doslo tako proslo), mada meni se cini da je u ovom slucaju pisac (psihijatar) mislio na onu "mladalacku" zaljubljenost, koja se odnosi na pubertetsko stanje ljudskog bica. Uglavnom je tako.
    Last edited by Brajo; 21-08-07 at 17:36.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lady Hawk View Post
    Unisten za ljubav...

    Moze biti samo ako je u pitanju psiho-emotivni trud da se odrzi sopstvena iluzija o ljubavi sa nekim koji samo figurira u tom "filmu".
    Materijalno unistenje proizilazi iz istog.

    Obostrana ljubav - koja se u stvari i jedino moze nazvati tako, ne moze da unisti nikog. Dato je, uzeto je, dijeljeno je, gradjeno je...i tu su i na kraju oboje bili, i jesu u 'dobiti', emotivno i svakako.
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sta je ustvari ljubav?
    By Sick-Boy in forum Ljubav
    Replies: 86
    Last Post: 22-09-06, 01:17
  2. Naivnost ili proracunatost...?
    By Argonaut in forum Ljubav
    Replies: 162
    Last Post: 19-06-06, 12:58
  3. pomjeranje granica?
    By DUKSTER in forum Ljubav
    Replies: 91
    Last Post: 14-11-05, 16:33
  4. Pravo vreme za ljubav..
    By The_Age_of_Love in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 01-05-05, 13:19
  5. ljubav
    By phenomenon in forum Religija i filozofija
    Replies: 16
    Last Post: 21-02-05, 10:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •