Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 156

Thread: kviz

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default kviz

    'ajte da se i mi malo igramo. pravila ista ka' i vazda: jedan postavlja pitanje - traze se igrachi, treneri, klubovi, utakmice, zanimljivosti, shtagod - onaj koji odgovori daje sledece etc. da ne davimo po nekoliko dana, pitalac treba da pomogne ako bash zapne, ili da, na koncu, sam da odgovor i postavi novo.

    fokus je na 4-5 najpopularnijih sportova, tako da se manite zasluznih kriketasha, pionira podvodnog hokeja ili majstora picigina.
    (nadam se da ce i M_O_D_E zaboraviti razmirice nam i prikljuchiti se zabavi. deluje mi kao dostojan takmac getawayu, mileti ili onome huntelaaru. a i moon bi se mogao reaktivirati.)

    eve, za pochetak:

    ovaj vezni fudbaler rodjen je u zemlji za koju je kasnije i igrao, ali je poreklom (shto se iz njegovog prezimena i vidi) pripadnik jednog od najstarijih i najnapacenijih naroda na svetu, koji sa pomenutom drzavom, uprkos geografskoj udaljenosti, ima veoma bliske veze. sa reprezentacijom je bio prilichno uspeshan, a sa klubom za koji je igrao u trecoj drzavi ima osvojen jedan evropski kup. zavrshio je karijeru pre nekoliko godina. mogao je da pruzi josh sezonu-dve, ali su ga uchestale povrede naterale na povlachenje.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da nije... Zidane?

  3. #3
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    iznad kafane, PG
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by me_myself_and_I View Post
    (nadam se da ce i M_O_D_E zaboraviti razmirice nam i prikljuchiti se zabavi. deluje mi kao dostojan takmac getawayu, mileti ili onome huntelaaru. a i moon bi se mogao reaktivirati.)

    eve, za pochetak:

    ovaj vezni fudbaler rodjen je u zemlji za koju je kasnije i igrao, ali je poreklom (shto se iz njegovog prezimena i vidi) pripadnik jednog od najstarijih i najnapacenijih naroda na svetu, koji sa pomenutom drzavom, uprkos geografskoj udaljenosti, ima veoma bliske veze. sa reprezentacijom je bio prilichno uspeshan, a sa klubom za koji je igrao u trecoj drzavi ima osvojen jedan evropski kup. zavrshio je karijeru pre nekoliko godina. mogao je da pruzi josh sezonu-dve, ali su ga uchestale povrede naterale na povlachenje.
    Svakako... Dobra ideja...

    Ali, iskreno, uprkos tome sto sam citao ovo jedno tri puta, ne bih mogao sa sigurnoscu tvrditi ko je...

    Po ovome prvome, s obzirom da kazes da je pripadnik najnapacenijeg naroda, pada mi na pamet onaj Alan Bogossian sto je igrao u Parmi, posto je on Jermen, a igrao je za Francusku... Takodje, bio je tu i Djorkaeff sa jako slicnom pricom (donekle i pozicijom), mada je on imao duzu karijeru...

    Ne bih mogao nista tvrditi sa sigurnoscu... pozdrav...

    HARI KRISNA JE MOJ IDOL! HARI, NABAVI MI JEDNU ANIMACIJU STO MASE BARJAKOM, HOCU DA BUDEM KAO TI!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    boghossian, bravo. 'ajde, shoot.
    Last edited by me_myself_and_I; 14-08-07 at 19:03.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da, osvojio je sa Parmom UEFA kup 1999.-te...

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    iznad kafane, PG
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogrijesih u pisanju prezimena...

    Da vidimo... Ne bi ovo trebalo biti previse tesko...

    Dakle, fudbaler koji je rodjen u zemlji u kojoj je proveo vise od pola karijere, a koji je nastupao za reprezentaciju druge zemlje. Nastup za tu drzavu dosao je kao posljedica price da su njegovi preci (tj. preci njegove majke) dosli iz nje, medjutim, po okoncanju njegove karijere, majka mu je kazala da on nema nikakve veze sa tom drzavom posto je ONA - usvojena. Covjek je potom danima ocajavao i kasnije pisao i govorio da je svo vrijeme bio lazni igrac, da nije imao pravo da nosi taj dres i sl... Napadac, igrao u tri sampionata (i drugim ligama), a nikada u zemlji za ciju je reprezentaciju igrao. Jos malo pomoci - u par navrata govorio je o namjestaljkama tokom karijere (jedan clanak pojavio se godinu i po unazad)...

    That's the story! Ne znam da li sam je dobro predocio, ali uglavnom svi navodi su tacni (jos me pamcenje sluzi )... Ajmo.
    Last edited by M_O_D_E; 14-08-07 at 19:13.

    HARI KRISNA JE MOJ IDOL! HARI, NABAVI MI JEDNU ANIMACIJU STO MASE BARJAKOM, HOCU DA BUDEM KAO TI!

  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad je taj igrao? je li u doba modernog fudbala, ili nedje pedesetih godina proslog vijeka?

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    iznad kafane, PG
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scouser View Post
    kad je taj igrao? je li u doba modernog fudbala, ili nedje pedesetih godina proslog vijeka?
    Pa... Moderni fudbal... Poznat kao pasionirani kockar koji je bio na ivici ponora zbog kockanja...

    HARI KRISNA JE MOJ IDOL! HARI, NABAVI MI JEDNU ANIMACIJU STO MASE BARJAKOM, HOCU DA BUDEM KAO TI!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    skoro pa modernog. mislim da znam, ali sachekacu josh malo. a i dok ne smislim pitanje.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliki Tony Cascarino!

  11. #11
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    iznad kafane, PG
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scouser View Post
    Veliki Tony Cascarino!
    Tako je!

    Tvoje pitanje...

    HARI KRISNA JE MOJ IDOL! HARI, NABAVI MI JEDNU ANIMACIJU STO MASE BARJAKOM, HOCU DA BUDEM KAO TI!

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa s obzirom za koga navijamo nas trojica koji smo tu veceras, evo jedno tematsko pitanje, i vjerujem dosta lako...

    Bivsi fudbaler, jedini u istoriji koji je dao makar po jedan gol u Manchesterskom, Liverpulskom i Glazgovskom gradskom derbiju! Iako mu je otac jedne narodnosti, a majka druge, odlucio se da nastupa za reprezentaciju trece zemlje, veoma povezane sa prethodne dvije. Imao je sansu da nastupa na svjetskom prvenstvu za tu reprezentaciju, ali je predvodio bojkot igraca protiv selektora, i normalno, nije isao.

    Mislim da vam je dovoljno...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lagano. andrija kanchelskis. inache je igrao i za dva najveca rivala iz njegove ukrajine, dinamo i shakhtar. povukao se "isprave", ali se josh moze videti na FM2007, u dresu krylja sovietov. a ako dovedete i njega (za male pare) i mostovoia (na free), dobijate gratis viktora onopka i iliju cimbalara.

    postavicu sledece vecheras.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by me_myself_and_I View Post
    lagano. andrija kanchelskis. inache je igrao i za dva najveca rivala iz njegove ukrajine, dinamo i shakhtar. povukao se "isprave", ali se josh moze videti na FM2007, u dresu krylja sovietov. a ako dovedete i njega (za male pare) i mostovoia (na free), dobijate gratis viktora onopka i iliju cimbalara.

    postavicu sledece vecheras.
    Tako je! Ne znam samo je li bio strijelac i u ukrajinskom derbiju. A igrao je i u Fiorentini, Mancester Sitiju, Saudijskoj Arabiji... Nisam imao kad da smisljam teze pitanje, gledam kako bitter-i unistavaju Tottenham... Strashno je pocela Premier League! Nikad bolji fudbal!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pocrkali dabogda sa sve golumom od managera.

    sad trazimo dvojicu igracha. obojica su rodjena pre 35 godina, obojica su bili veznjaci, i vaze za najtalentovanije fudbalere koje je njihova zemlja ikada imala (s tim shto im reprezentacija ni sa njima nije imala znachajnih uspeha). iz istog kluba su iste godine otishli u inostranstvo, ali su ih putevi fudbalski odveli na razlichite strane. prvi je gradio karijeru uglavnom u jednoj od najjachih liga, ali je chesto menjao klubove, dok je drugi igrao u dva prvenstva, ali je u tom potonjem promenio dresove dva ljuto zavadjena gradska rivala. osim po toku karijere, razlikovali su se i po karakteru. igrach B je jedan od opichenijih likova koje evropski fudbal pamti

    obojica su se skoro penzionisala. A je fudbalski menadzer, dok je B vlasnik kluba iz svog rodnog grada. ae.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze li mala pomoc, koja je drzava u pitanju

  17. #17
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    auh, ***** ti. eyal berkovich (prodefilovao kroz englesku) i haim revivo, igrao za seltu, kao i za fenerbahče i galatasaraj, liše svoje otadžbine.
    aj postavljam pitanje kad se probudim, nisam trenutno u stanju (ako je tačno naravno, a pretpostavljam da je). skuzajte.
    Last edited by pa$a milet; 15-08-07 at 03:38.
    4' 33''

  18. #18
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    odlican vam je kviz
    pola od ovoga nisam znao
    naravno sve ove igrace sto pomenuste sam pratio ali nikad ne bi pogodio.
    nema veze. bicu vjerni gledalac.
    samo naprijed

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pa$a milet View Post
    auh, ***** ti. eyal berkovich (prodefilovao kroz englesku) i haim revivo, igrao za seltu, kao i za fenerbahče i galatasaraj, liše svoje otadžbine.
    aj postavljam pitanje kad se probudim, nisam trenutno u stanju (ako je tačno naravno, a pretpostavljam da je). skuzajte.
    je, je. bravo. i samo ti polako, shule, vazno je da se dobro naspavash. a nas (polu)radnike ko jebe.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    srednjak, ponikao u zemlji sa velikom fudbalskom tradicijom, igrao u dvije zemlje bogate fudbalske tradicije , bio igrač/trener, menadžer u dvije ekipe iz dvije različite zemlje. poslije jednog eminentnog fudbalskog takmičenja, na kojem je postigao odlučujući gol u zadnjim minutima produžetaka jedne eliminacione runde ( a vjerovatno jedan od njegovih najljepših golova) seli se iz zemlje, đe igra u jednu od najjačih liga. poslije se vraća u rodnu grudu.
    Last edited by pa$a milet; 15-08-07 at 11:44.
    4' 33''

  21. #21
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kao klinac biva prodat od strane jednog superpoznatog kluba u klub koji je trenutno trećeligaš. igrao i za bari.
    4' 33''

  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    David Platt, chuveni volej Belgijancima. Shteta za United, zamislite sredinu Platt-Robson tamo 90e...
    Just to slip the skin...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Platt? ili je on samo za Juve i Samp?

    edit: pitao tetku wikipediju, on je.

    edit 2: getaway bio brzi.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo tako.
    a evo i tog dejvidovog gola:
    4' 33''

  25. #25
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E ovako: lagano, igrach sredine terena, dugo igrao u nizerazrednom klubu, najbolje godine proveo u klubu koji je sad nizerazredni, i sa njim osvojio 2 trofeja; posle su dosle jos bolje godine igracke zrelosti u timu iz druge drzave; napushta taj klub posle grdila trofeja, jedan od idola navijaca. Za reprezentaciju je bio kljucni igrac, a onda je zbog politike i josh ponecheg prekinuo reprezentativnu karijeru... Oba kluba nijesu iz zemlje za koju je igrao. Chudan lik, priznao upotrebu tableta za smirenje npr... Sada zavrshava karijeru u jednom slavnom klubu.
    Just to slip the skin...

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kviz 005
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 28
    Last Post: 23-06-05, 10:55
  2. Kviz 001
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 27
    Last Post: 12-11-04, 16:03
  3. Jedan mali kviz
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 05-11-04, 03:16
  4. Kviz 002
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 27
    Last Post: 30-10-04, 22:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •