Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: Novi motor za BMW serije 6

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Novi motor za BMW serije 6

    BMW je odlučio da obogati motornu ponudu svog prestižnog coupea Serije 6, i to 3.0 litarskim agregatom koji će biti u ponudi kod baznih verzija. Ovaj motor u Seriji 6 će se nači na tržištu u septembru ove godine, a biti će dostupan u coupe ali i cabriolet karoserijskoj verziji. Ovaj novi BMW-ov šesterocilindraš iz radne zapremine od 2.996 ccm razvija 258 KS pri 6.600 okr/min, i okretni moment od 300 Nm pri 2.500 okr/min. Zbog povoljne kompresije od 10.7:1 motor će podnositi i gorivo lošije kvalitete, ali će ga ipak karakterisati uglađen rad i vrhunske performanse.

    Uz ovaj bazni agregat će dolaziti 6 stepeni ručni mjenjač, automatika će dolaziti tek uz doplatu, a malo kasnije će biti dostupan i napredni SMG sekvencijalni mjenjač. U sprezi sa ručnim mjenjačem Serija 630i je sposobna za ubrzanje od 0 do 100 km/h za samo 6.5 sekundi, dok će automatski mjenjač ukrasti 0.2 sekunde, te će ubrzavanje trajati 6.7 sekundi. Kako smo odavno navikli od njemačkih proizvođača, maksimalna brzina je elektronski ograničena na 250 km/h, kod obje karoserijske verzije. Potrošnja neće biti preskromna, ali sa obzirom na performanse sasvim je prihvatljiva, te se u prosjeku kreće od 9.0 do 9.6 litara. U poređenju sa modelom 645Ci ovaj bazni model je lakši za 120 kilograma, ali ima i slabije kočnice te manje felge.
    Together we can defeat capitalism ...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa vidim da je dosta brz, malo troshi i shto da ne!
    TAKUMI

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trosi malo....ali na papiru

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    467
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BRABUS
    Trosi malo....ali na papiru
    ziva istina,ali mozda potrosi toliko ako ga guslas na vrh gasa :lolblue:

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvekan_mali
    Quote Originally Posted by BRABUS
    Trosi malo....ali na papiru
    ziva istina,ali mozda potrosi toliko ako ga guslas na vrh gasa :lolblue:
    Sad ce Fabia da tvrdi kako je to moguce, posto on neprikosnoveno veruje katalozima i ostalim stampanim medijima

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    467
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BRABUS
    Quote Originally Posted by zvekan_mali
    Quote Originally Posted by BRABUS
    Trosi malo....ali na papiru
    ziva istina,ali mozda potrosi toliko ako ga guslas na vrh gasa :lolblue:
    Sad ce Fabia da tvrdi kako je to moguce, posto on neprikosnoveno veruje katalozima i ostalim stampanim medijima
    a valjda nece,svako zna kakva treba da bude voznja da bi potrosio onoliko koliko pise u katalog,mada opet mislim da ni tada nije moguce

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma to je moguce samo ako voze invalidi.
    Svaki auto na testu troshi vishe od fabrichke cifre, znate da fabrika testira svaki auto ali kad je u pitanju test potroshnje voze ga lijeno!
    TAKUMI

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moguce je da toliko trosi na otvoreno, nizbrdo, 5-om bez gasa kad bord pokazuje 0,0l
    Dont miks grendmas end frogs.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zashto prichash bezevze? Jel ti ne vjerujesh da kad vozish dizelski auto na nekoj brzini bez gasa auto ne troshi nishta. Ovo su objavili i u Auto Bildu prije 5-6 dana!
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Zashto prichash bezevze? Jel ti ne vjerujesh da kad vozish dizelski auto na nekoj brzini bez gasa auto ne troshi nishta. Ovo su objavili i u Auto Bildu prije 5-6 dana!
    |Daj molim te....100 puta treba da ti objasnjavam da auto na vazduh ne moze da radi :!: :!: :!: :!:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na wazduh Wapia na wazduh...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To reci ljudima iz Auto Bilda i fabrike svih board computera!
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Ja ne znam kakav ti board-computer imas u tu Fabiu, ali npr. u VW Passat kad si u leru, na ekranu umjesto potrosnje u obliku l/100km pise l/h, tj. pise koliko auto trosi litara na sat. To pise bilo da cekas na semaforu, bilo da se spustas u leru niz brdo, jer board-computer ne zna razliku. A kolko su cuveni board-computeri pouzdani govori i cinjenica da dok krecem sa semafora(Passat TDi) na ekranu pise 0,0l/100km, a vec na saltanju u drugu brzinu 18,7l/100km?! I to ne jednom.

    Fabia, razmisljaj svojom glavom, a ne glavom novinara casopisa, pa da je najpordavaniji na kugli zemaljskoj. Jedini nacin da klip ide gore-dolje, pokrece koljenasto vratilo, i da motor ostvaruje obrtaje je da eksplodira smjesa pogonskog goriva i vazduha. Taj koji izmisli auto koje ne trosi gorivo, a motor proizvodi snagu(proizvodi je cim je ostao upaljen) - unistice naftnu industriju preko noci...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Fabia, razmisljaj svojom glavom, a ne glavom novinara casopisa, pa da je najpordavaniji na kugli zemaljskoj. Jedini nacin da klip ide gore-dolje, pokrece koljenasto vratilo, i da motor ostvaruje obrtaje je da eksplodira smjesa pogonskog goriva i vazduha. Taj koji izmisli auto koje ne trosi gorivo, a motor proizvodi snagu(proizvodi je cim je ostao upaljen) - unistice naftnu industriju preko noci...
    To ja pokusavam da mu kazem odavno.... !!!!!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Ja ne znam kakav ti board-computer imas u tu Fabiu, ali npr. u VW Passat kad si u leru, na ekranu umjesto potrosnje u obliku l/100km pise l/h, tj. pise koliko auto trosi litara na sat. To pise bilo da cekas na semaforu, bilo da se spustas u leru niz brdo, jer board-computer ne zna razliku. A kolko su cuveni board-computeri pouzdani govori i cinjenica da dok krecem sa semafora(Passat TDi) na ekranu pise 0,0l/100km, a vec na saltanju u drugu brzinu 18,7l/100km?! I to ne jednom.

    Fabia, razmisljaj svojom glavom, a ne glavom novinara casopisa, pa da je najpordavaniji na kugli zemaljskoj. Jedini nacin da klip ide gore-dolje, pokrece koljenasto vratilo, i da motor ostvaruje obrtaje je da eksplodira smjesa pogonskog goriva i vazduha. Taj koji izmisli auto koje ne trosi gorivo, a motor proizvodi snagu(proizvodi je cim je ostao upaljen) - unistice naftnu industriju preko noci...
    Ajd što će da uništi naftnu industriju, nego će rešiti problem međugalaktičkih putovanja

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Dobro, mozda Fabia misli na neko vozilo na hibridni pogon, koje pored dizel motora ima i gorivne celije, pa trosi vodonik, ili solarne celije na krovu...ko mu ga zna...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda Fabija nije ucio fiziku u skoli. Ali evo mali eksperiment. Nasucemo 5-10 litara nafte u njegovu fabiju, neka je on kresne, upali muziku i ugodno se opusti slusajuci muziku ubaci ga u ler, a mi cemo da ga shlepamo. Ako je njegova prica tacna, mogli bi ga slepati dozivnotno, jer auto trosi 0l/h odnosno posto se krece kada je u leru trosi 0l/100km znaci da bi ga mogli slepati tako beskonacno kilometara.

    Pa jeli tako
    Together we can defeat capitalism ...

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chegevara
    Mozda Fabija nije ucio fiziku u skoli. Ali evo mali eksperiment. Nasucemo 5-10 litara nafte u njegovu fabiju, neka je on kresne, upali muziku i ugodno se opusti slusajuci muziku ubaci ga u ler, a mi cemo da ga shlepamo. Ako je njegova prica tacna, mogli bi ga slepati dozivnotno, jer auto trosi 0l/h odnosno posto se krece kada je u leru trosi 0l/100km znaci da bi ga mogli slepati tako beskonacno kilometara.

    Pa jeli tako
    Po njegovoj prici apsolutno tacno

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pošto lim 0l/100km = 0 pa ispada da sa 0l može da pređe 0km što je naravno tačno. Međutim ako govoriš o Fabijinoj izjavi onda nisi dobro napisao. Za Fabiju jednačinu moraš da okreneš naopačke pošto on sve naopako tumači. Dakle on pretpostavlja da može da vozi na leru n kilometara (dok ga ne zaustave otpor kotrljanja, vazduha itd itd) i da pri tome potroši 0 litara goriva. E sad on bi voleo da može stalno da vozi na leru znači n teži beskonačnosti. I pošto lim n/0 kada n teži beskonačnosti daje upravo beskonačnost dobijaš tzv. Fabijinu formulu potrošnje goriva na leru :lolblue: :lolblue:

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shole
    Pošto lim 0l/100km = 0 pa ispada da sa 0l može da pređe 0km što je naravno tačno. Međutim ako govoriš o Fabijinoj izjavi onda nisi dobro napisao. Za Fabiju jednačinu moraš da okreneš naopačke pošto on sve naopako tumači. Dakle on pretpostavlja da može da vozi na leru n kilometara (dok ga ne zaustave otpor kotrljanja, vazduha itd itd) i da pri tome potroši 0 litara goriva. E sad on bi voleo da može stalno da vozi na leru znači n teži beskonačnosti. I pošto lim n/0 kada n teži beskonačnosti daje upravo beskonačnost dobijaš tzv. Fabijinu formulu potrošnje goriva na leru :lolblue: :lolblue:
    Kako dobra nauka ova matematika

    Da predlozimo da se ovaj pronalazak negde objavi :?: :!: :?: da postavimo poll ?

    Ili da se zastiti patentom cak..... ?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Za bilo koju vrijednost n - lim n/0 tezi beskonacnosti(limes od broj kroz nula - beskonacno) - Fabia tezi beskonacnosti!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da Vam ovo josh jednom objasnim:

    Ja imam Fabiju 1.9 SDI. Imao sam i E270 CDI.

    Upalim motor, u Board pishe 0.6 l/h...u prvu i krenem...u boardu pishe 10 l/100 km ili 20 l/100 km sve to zavisi od tezhine noge na gasu...nastavim sa drugom, sa trecom...petom. Recimo vozim petom 90 km/h, u boardu pishe 3,2 l/100 km, ako spushtam gas u bordu pishe 0.0 l/100 km. Isto sluchaj kao kod E klase.
    E sad, kad vozim bez gasa ali u brzini u boardu pishe 0.0 l/100 km ali ako ga bacim iz brzine u bordu pishe 0.7 ili 1.0 l/100 km a sve to zavisi od brzine.

    Mozhda kad pishe 0.0 l/100 km, auto troshi 0.08 l/100 km ali kod moje Fabije ne postoji druga cifra iza tachke!

    Prije 10 dana, uzeo sam u Rokshpedu Passat V6 TDi i bio sa njim u HR, imao sam isti sluchaj, posle sa, uzeo Polo SDI i isti sluchaj i sa njim.
    Auto Bild pishe da tokom inercije auto ne troshi nishta, 0!


    Ko ne vjeruje na ovo (ko mi ne vjeruje) neka dodje sa mnom, da ga ja vozim, da mu pokazhem sve!
    Ako ne bude ovako kako sam ja napisao, poklonicu mu Fabiju i 25 000 eura. Ako ovo bude istinito, on treba da mi dadne 1 000 eura.
    Drugo, da napunimo rezervar (45 l eurodizela), i tako da nastavimo vozhnjom, ja mogu da prelazim 1 300 km!
    Tu sam!


    Ko ne vjeruje u ovo
    TAKUMI

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajte ljudi neka neko uzme ove pare ja nemam vremena nesto
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Brabus, Shole i Chegevara, ne mojte da lupate, ne mojte da prichate bezveze, ne mojte da me naljutite!
    TAKUMI

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alo dečko! Jes ti bre doručkovao? Automobil zbog inercije troši 0??? Pa da ako radiš kao što rade neki zaletiš ga i onda ugasiš motor i onda ga pališ kad ti brzina opadne ispod neke zacrtane u tvom mozgu. Motor koji radi, KONSTANTNO TROŠI GORIVO! nismo to izmislili ni ja ni chegevara ni brabus to su izmislili Nikolaus August Otto i Rudolf Christian Karl Diesel

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •