Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 85

Thread: Pomirenja nakon rastavljanja

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nechista_Kuvarica View Post
    Suprotnost ljubavi nije mrznja vec ravnodushnost

    Shto se tiche vracanja, nema 'leba od toga. Da je valjalo chemu ne bi se prekidalo.
    Hehh zanimljivo vidjenje Ali ako nije valjalo to ne znaci da ne moze valjat ubuduce
    She is only here to annoy herself!

  2. #27
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ne bih ja rekla da to ima veze sa vremenom, nego sa voljom i prvenstveno prevazilazenjem svoga ega!

    Donekle se slazem s tobom, mada opet je u pitanju to koliko je taj neko ko je pretpeo uvrede jak da prevazidje tako nesto.

    Treba zaista, puno, puno, puno snage i volje za necim takvim.

  3. #28
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nechista_Kuvarica View Post
    Shto se tiche vracanja, nema 'leba od toga. Da je valjalo chemu ne bi se prekidalo.
    Pa, ima i toga, znaci volja partnera, mada nekad se varanje desava ukoliko je neko od partnera nezadovoljan necim kod partnera, a onda ukoliko se partner popravi ili promjeni to sto drugom partneru smeta, moze da bude i da varanja prestanu.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Brajo View Post
    Vjerujete li vi u ovako nesto?

    Voljelo se dvoje, upali u krizu, i propade im veza.

    Nakon nekog izvjesnog vremena (kraceg ili duzeg, nebitno), s obzirom da je jednom od njih (ili obojema cak) ostalo nesto u dusi i u lijepom sjecanju, vracaju se jedno drugom i "pocinju iz pocetka"

    Da li u to vjerujete? Da li bi takva veza opet uspjesna bila? Ako bi bila zasto bi bila? A ukoliko ne bi zasto mislite da ne bi bila?

    jednom slomljeno nema kalemljenja...:!: :!:

    uostalom, da je valjalo ne bi se "slomilo"... no regrets kasnije...

    by the way...owo je bio topic nedje...

  5. #30
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam, u principu, misljenja da se "stara jela ne podgrijavaju", a, opet, u svojoj neposrednoj okolini imam tri primjera u kojima se ispostavilo da je to ne samo moguce, vec i veoma uspjesno. Sva ta tri para su u svojim vezama imala poprilicno dug prekid, jedan sest mjeseci, drugi godinu, a treci je ponovo pokusao nakon prekida od cak tri (!!!) godine. Sva tri para su sada u srecnim brakovima.
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  6. #31
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajo View Post
    Donekle se slazem s tobom, mada opet je u pitanju to koliko je taj neko ko je pretpeo uvrede jak da prevazidje tako nesto.

    Treba zaista, puno, puno, puno snage i volje za necim takvim.

    Treba samo shvatiti da su uvrede djetinjasta reakcija odbrane duse koje se negdje oseca povredjena...

    Zato treba puno ljubavi, a ne bezhanja, da bi se ta povreda zacijelila umjesto nacinila jos dubljom... :!: :!:
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    ni `aljinu ne valja krpit, a ne ljubav
    krpish je jedino ako drugu nemash

  8. #33
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    ni `aljinu ne valja krpit, a ne ljubav
    krpish je jedino ako drugu nemash
    Hahahh
    bravo bravo

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ne bih ja rekla da to ima veze sa vremenom, nego sa voljom i prvenstveno prevazilazenjem svoga ega!
    Da, ego jeste problem, ali ne mozemo ga iskljuciti jer nas cuva. Kada ne bi imali ego, svijest o svome ja, svoj ponos i dostojanstvo onda bi svako mogao da nas usmjerava kako hoce. Prevazici ego znaci prevazici one njegove negativne strane, posesivnost, ljubomoru, sujetu, zavist i sl. ... Svakako, valjalo bi se pomiriti, ali smijemo li dozvoliti sebi da zapocnemo komunikaciju sa nekim ko je svaku komunikaciju prekinuo, ko nam je spustio slusalicu ili okrenuo glavu kada smo rekli "zdravo". Mozemo li ikako sa takvima zapoceti razgovor? Zar nije na njima da ponovo zapocnu? Ja mislim da jeste. I ne samo to, vec novi pocetak mora da rascisti stare nesporazume. Medjutim, problem je kada se ne radi o nesporazumu vec o zlobi izrasloj iz nezasitnog ega. Kada onaj koji je prekinuo treba da prizna da nam je htio nanijeti stetu, zlo, da nas ucini svojim vlasnistvom, poslusnicima i sl. Oni bi mozda i htjeli da nastave, ali tako da im se precutno oprosti, bez priznanaj i prihvatanja odgovornosti. ... A zasto treba da se prizna i prihvati odgovornost? Ne da bi se nekoga kaznjavalo, vec da se ne bi ponovilo. Ako se preko necega olako predje, vjerovatnoca da ce se neka slicna zaje.bancija ponoviti je ogromna. Samo sto ce sljedeci put biti jos tezi po posljedicama.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Najbolje je biti lud i ponosan...
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  11. #36
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by netsniper
    Najbolje je biti lud i ponosan...
    Sta to znaci u kontekstu ove price?

    Quote Originally Posted by nihil
    Da, ego jeste problem, ali ne mozemo ga iskljuciti jer nas cuva. Kada ne bi imali ego, svijest o svome ja, svoj ponos i dostojanstvo onda bi svako mogao da nas usmjerava kako hoce. Prevazici ego znaci prevazici one njegove negativne strane, posesivnost, ljubomoru, sujetu, zavist i sl. ... Svakako, valjalo bi se pomiriti, ali smijemo li dozvoliti sebi da zapocnemo komunikaciju sa nekim ko je svaku komunikaciju prekinuo, ko nam je spustio slusalicu ili okrenuo glavu kada smo rekli "zdravo". Mozemo li ikako sa takvima zapoceti razgovor? Zar nije na njima da ponovo zapocnu? Ja mislim da jeste. I ne samo to, vec novi pocetak mora da rascisti stare nesporazume. Medjutim, problem je kada se ne radi o nesporazumu vec o zlobi izrasloj iz nezasitnog ega....

    Gledaj, prevazici svoj ego moze samo onaj ko ima istinsko zdravo i pravo samopouzdanje.
    To znaci naravno da ne moze niko "da ga voza", ali istovremeno i da je to covjek koji nece druge povrijediti svojim nezrelim ego tripovima, tj. sujetom, ljubomorom itd.

    Takav covjek se moze samo nasmijesiti na djetinasti bijeg bez objasnjenja..
    To ga nece vredjati ni pogadjati, jer konta da je to djetinjasto.. I jasno mu je da je to samo nepromisljenost osobe kojoj su neke emocije i ko zna kakvi trenutni tripovi malo zamutili realno razmisljanje..
    Jer, zrela osoba svakako nece otici bez objasnjenja i 'nerasciscenih racuna'. Zbog sebe i zbog drugih, jer time cuva i svoje dostojanstvo i dostojanstvo druge osobe...
    Last edited by odli; 15-08-07 at 01:06.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Takav covjek se moze samo nasmijesiti na djetinasti bijeg bez objasnjenja..
    To ga nece vredjati ni pogadjati, jer konta da je to djetinjasto.. I jasno mu je da je to samo nepromisljenost osobe kojoj su neke emocije i ko zna kakvi trenutni tripovi malo zamutili realno razmisljanje..
    Jer, zrela osoba svakako nece otici bez objasnjenja i 'nerasciscenih racuna'. Zbog sebe i zbog drugih, jer time cuva i svoje dostojanstvo i dostojanstvo druge osobe...
    Nije jasno zasto bi se nasmijesio? Da li to znaci da razumije koliko je to djetinjasto pa se to shvati kao djeciji nestasluk? Simpatican i bezopasan nestasluk?
    Nije problem, ne mora te pogadjati takva djetinjatostom, ali je problme sto taj drugi to svoje djetinjasto ponasanje shvata veoma ozbiljno. Da li ces prici osobi koja te 2-3 puta na isti nacin ignorise? Znas da je to njeno ponasanje djetinjasto, ali ona je odrasla osoba i od djetinjastog postupka pravi najvecu ozbiljnost. Sta mozes da uradis sa takvom osobom osim da cekas da ti se sama obrati?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zavisi koliko je tebi stalo do te osobe.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  14. #39
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da vracanje na staro moze samo da posvjedoci koliko su te osobe licemjerne u pogledu veze koja se okoncala, jer se uglavnom "vracaju" kad nema na vidiku nekoga treceg ili zato sto im je dosadno.
    Umnogome su takve situacije, "a ne mora".

    kad se jednom po.se.res na sebe, nema potrebe da to cinis drugi, treci, peti put... ali voli neko.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #40
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    kad se jednom po.se.res na sebe, nema potrebe da to cinis drugi, treci, peti put... ali voli neko.
    Ja glasam da GAGA postane narodni guslar na forumu
    - Ladan ko taština duša -

  16. #41
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nikac od rovina, ako nije problem
    to je titula koja mi pripada.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  17. #42
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Sta to znaci u kontekstu ove price?




    Gledaj, prevazici svoj ego moze samo onaj ko ima istinsko zdravo i pravo samopouzdanje.
    To znaci naravno da ne moze niko "da ga voza", ali istovremeno i da je to covjek koji nece druge povrijediti svojim nezrelim ego tripovima, tj. sujetom, ljubomorom itd.

    Takav covjek se moze samo nasmijesiti na djetinasti bijeg bez objasnjenja..
    To ga nece vredjati ni pogadjati, jer konta da je to djetinjasto..
    Aha, kad te osoba koju voliš i prema kojoj si fer šutne bez objašnjenja i okrene glavu na ulici kad te vidi, to zna biti jako smiješno.

    Često pomislim da se ti zapravo sprdaš s nama.

  18. #43
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dok se ti nakon toa sa sobom pomiris... nimalo ti nece smijesno bit.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  19. #44
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    mislim da vracanje na staro moze samo da posvjedoci koliko su te osobe licemjerne u pogledu veze koja se okoncala, jer se uglavnom "vracaju" kad nema na vidiku nekoga treceg ili zato sto im je dosadno.
    Gago, kad sam otvarao ovu temu nisam mislio na nekakav poseban slucaj vracanja na staro, vec uopsteno, tako da u takvim slucajevima nisam mislio na odredjene licemjerne i cinicne poteze a da se radi o "ponovnom ozivljavanju starih veza" (pogledaj post br. 6), naravno, ne sporim da tu ima licemjerja, nemorala ili cinizma, ali hocu da pitam da li su iskrene veze ikako moguce, a da su bile raskinute, pa ponovo ozivljene izmedju partnera.

  20. #45
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    nikac od rovina, ako nije problem
    to je titula koja mi pripada.
    Smatraj se dodijeljenom
    - Ladan ko taština duša -

  21. #46
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jednom sam prešla preko svega, i opekla se.

    nikad više!

  22. #47
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nin_a View Post
    jednom sam prešla preko svega, i opekla se.

    nikad više!
    Slazem se Nina! I ja slicno mislim,jer ukoliko jedno od dvoje koci vezu, pa se rastanu, tu nikom od to dvoje vise ne bi trebalo napamet da pada da pokusava ista, jer ja mislim da se prvi put vidi najbolje jesu li to dvoje jedno za drugo.

    Mada, ne mora da znaci ni da sam u pravu, jer postoji i neka filozofija da se vremenom moze zavoljeti, u sta ja licno ne vjerujem.

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    S`obzirom da sam i sama sad u takvoj situaciji(u fazi raskida),nesto cisto sumnjam da cemo se opet miriti..Mada,nikad se ne zna..

  24. #49
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osmijeh_andjela View Post
    S`obzirom da sam i sama sad u takvoj situaciji(u fazi raskida),nesto cisto sumnjam da cemo se opet miriti..Mada,nikad se ne zna..
    Zavisi zbog cega se nalazite u fazi raskida.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brajo,to bih bas voljela i ja da znam..Kaze "dragi moj" treba mu malo vremena,po meni je to lijep nacin da se odjebe neko...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 06-12-13, 17:57
  2. Replies: 2
    Last Post: 12-01-08, 20:42
  3. A nakon bolnice jos bolesniji!
    By cvrchak in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 29-03-06, 22:49
  4. Smesni slucajevi kada su zrtve poginule ili ranjene
    By Trinity from Zion in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 03-04-04, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •