Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 77

Thread: Ginekološka ordinacija u Podgorici

  1. #26
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    nk
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    19 ljeta

    e nekad sam mislila: otici cu sigurno jednom, na pregled... ali kad budem malo starija...
    a sad... i sad tako mislim...

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znas kako, doktori kazu da bi trebalo da ides na kontrolu svakih 6 mjeseci cak i ako ne osjecas n\neke promjene ili nemas konkretan problem.
    ja volim da odem na tu kontrolu, zbog sebe. volim da znam da je sve ok
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  3. #28
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam upravo zakazale bas kod te Jasmine Vukcevic u Heri...vidjecemo sto ce da bude,da li ce i ovo biti jos jedan od promasaja u odabiru ginekologa kod nas...

  4. #29
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manekenka20 View Post
    Ja sam upravo zakazale bas kod te Jasmine Vukcevic u Heri...vidjecemo sto ce da bude,da li ce i ovo biti jos jedan od promasaja u odabiru ginekologa kod nas...
    Nemoj da krecesh kod ginekologa sa unaprijed izgradjenim "sumnjichavim stavom" u vezi sa njegovom struchnoscu!
    Svakome se moze desiti da pogrijeshi, mada u medicini moze biti kobno, medjutim, mozda bash Jasmina Vukchevic bude bash onaj ljekar kojeg si chekala i trazila, mozda tvoje iskustvo bude izuzetno pozitivno i tako razmishljaj

  5. #30
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Ja se stvarno brinem za tebe. :shock:

    Nachelnica ginekologije u KBC-u doktorica Raspopovic radi u Cenexu, mozda si mogla kod ne.

    Doktorica Crnogorac (onako malo je osorna i neljubazna) radi u Ars Medica.

    Onda ovaj dr Nikola Stanisic iz Kodre je dobar, doduse znam samo da je vodio trudnoce nekih mojih prijateljica.

    A zvonce je zazvonila da Dzasmin i nije toliko struchna kao shto se pricha. Mozda ne bi bilo zgorega da jos malo razmislis, osim ako ti nije bash bash loshe.

  6. #31
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije jasno sta je problem: jel ne valjaju doktori/doktorice ili ti se ne dopadaju dijagnoze?

    Podji kod jednog doktora/doktorke, izdrzi sa terapijom, redovno se kontrolisi, sta znam ja...

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by frle_genije View Post
    19 ljeta
    ... Vrijeme je da ti to predje u rutinu isto kao shto idesh na kontrolu kod zubara, kod frizera da odrzhavash kosu zdravom, itd...


    Shto se mene tiche - kontrola (pregled + ultrazvuk) na svakih par mjeseci (kad dodjem u CG), Papa test i hormoni jednom godishnje.
    Dr. Tanja Motrenko u BD (ordinira i na Cetinju).



    Mademoiselle.

  8. #33
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    Ja se stvarno brinem za tebe. :shock:

    Nachelnica ginekologije u KBC-u doktorica Raspopovic radi u Cenexu, mozda si mogla kod ne.

    Doktorica Crnogorac (onako malo je osorna i neljubazna) radi u Ars Medica.

    Onda ovaj dr Nikola Stanisic iz Kodre je dobar, doduse znam samo da je vodio trudnoce nekih mojih prijateljica.

    A zvonce je zazvonila da Dzasmin i nije toliko struchna kao shto se pricha. Mozda ne bi bilo zgorega da jos malo razmislis, osim ako ti nije bash bash loshe.
    Nijesam bash rekla da nije struchna, samo da ja sa njom nemah neko bash dobro iskustvo a i na ovom topicu je bilo preporuka za nju, shto znachi da je neko ipak zadovoljan.
    Par mojih prijateljica ima slichno mishljenje kao ja ali, moram priznati, par drugih prijateljica tvrde da je vrlo temeljna i sjajna. Ko ce ga znati!

    Zanima me i zashto se bash trazi zenski ginekolog?
    Meni je jednako neprijatno i kod mushkog i zenskog i najradije ne bih ni ishla , no shto da se radi kad se mora

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Motrenko? Khm.. rec' cu samo Bozhe sachuvaj. Tnx God, ja nisam isla kod nje, ali oni koji jesu.. khm. No, dobro.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  10. #35
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma meni je svejedno jeli muskarac ili zena,nemam chega da se stidim...
    Neko me je pitao dali mi se ne dopadaju doktori ili dijagnoze???
    Ne dopada mi se kada mi jedan doktor kaze da imam policisticne jejnike i da sam sterilna i potom mi prepise tablete na 4 mjeseca,ja jedva izguram terapiju,da bi mi ta ista doktorica na kraju rekla da ja nisam smjela da pijem te tablete i jos da me pita ko mi ih je prepisao,a u nalazima mi pise da je ona ta koja je napravila gresku...smijesno...
    A druga mi se ne dopada jer naplacuje i ako sjednem na stolicu kod nje,jer je sva izgubljena,i kada ja zakazem u 17h,ona mi promijeni vrijeme u 9h...a nalaze hormonske analize koju sam radila u Kotoru nece da mi prizna jer moram to licno kod njih da uradim.
    Za sve neupucene,svaki hormon kosta 20e,a oni obicno napisu da mora da se provjeri svaki...i na kraju mi kaze da ne zna sta mi je,sto ne dobijam i da je krivac stres...
    Ma ne pitajte me...poludjecu...

  11. #36
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DR Snezana RAspopovic je nachelnik ginekologije u KBC-u i vec je receno gdje jos radi i super chovjek koja je za razgovor uvijek spremna i da te oraspolozi i ohrabri i sve, dodushe na bolovanju je ali ce vrlo brzo poceti da radi.

    Dr. Crnogorac isto tako malo je nepristupacna i skrta na rijechima ali strucna veoma.
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by independent girl View Post
    Motrenko? Khm.. rec' cu samo Bozhe sachuvaj. Tnx God, ja nisam isla kod nje

    Ako nisi ishla nemoj da prichash tako...



    Mademoiselle.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ok, ja idem redovno kod doktorice Micunovic zadnje 2 ipo godine, i ona mi je ok za te redovne preglede. Kada sam imala malu frku prije taman 2 godine, obisla sam jos par njih reda radi. Pedja Jovovic mi je isto bio skroz ok, mada su mi ga predstavljali kao uzasno neprijatnog.

    Ako ti nije daleko da ides do Kotora (a izgleda da si Kotoranka?), Dr Petricevic je meni super. Naravno ima i zena sto se na njega zale, ali uglavnom na to da je neljubazan, nijedna se jos uvijek nije zalila da je nestrucan.
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  14. #39
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sto mi izbrisaste preporuku, djaoli sa vama, ja da vi recem dje dobro ima jos , a vi tako, ja sam tamo isao sa curom ja kod urologa ona sto do kod ginekologa, i bez greske super ekipa radi musko-zensko , cisto da znate jos jednom da kazem poliklinika vita , ul slobode , iznad manie , eto i neka sam musko odje umijesan, dosta sam sa curom kod istog , pa se mogu smatrat kompetentnim hehehehehhe
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #40
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odusevljena sam sa Herom,hvala na preporuci,doktorica je divna,ljubazna i strucna...na sva pitanja mi je objasnila i cak me sutradan zvala da me pita kako se osjecam...od sad samo kod nje idem.

  16. #41
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako odrzavas higijenu kako treba, koristis zastitu... ne shvatam potrebu da se ide na kontrole kod ginekologa toliko, kao sto neko rece na 3-6 mjeseci. Mozda bi trebalo ic i kod kardiologa jos cesce ili kod ocnog... hm ne znam...vecina ne ide ni kod zubara toliko cesto ako ne vide problem Mora da je to, jer ne volim doktore

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar iko moze da ne shvata potrebu da se kod ginekologfa ide na 3-6 mjeseci? Ja stvarno nisam od onih koji su preredovni, ali sam svedok bila nekim stvarima. Vjeruj mi, radilo se o 5 dana, a ne 3 mjeseca...
    A da ti ne pominjem stvari koje se mogu zaraditi i pored higijene i zastite...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  18. #43
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko osjeca potrebu iz raznoraznih razloga, ok i treba da idu. Ja vodim racuna o svemu dovoljno da ne osjecam potrebu da na 3 mjeseca idem kod ginekologa. I kod zubara na kontrolu idem svakog decembra, da bi uvijek sve bilo ok. Vise smo izlozeni stresu, umoru, alkoholu, cigaretama tako da mi je logicnije da se posjecuje npr.kardiolog tako cesto. Mikica je makar od tih problema zasticena, pivo joj ne skodi

  19. #44
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Ako odrzavas higijenu kako treba, koristis zastitu... ne shvatam potrebu da se ide na kontrole kod ginekologa toliko, kao sto neko rece na 3-6 mjeseci. Mozda bi trebalo ic i kod kardiologa jos cesce ili kod ocnog... hm ne znam...vecina ne ide ni kod zubara toliko cesto ako ne vide problem Mora da je to, jer ne volim doktore
    Kad su u pitanju ginekoloshki zlocudni tumori (kojih je, na zalost, sve vishe chak i kod mladih djevojaka koje uopshte nemaju seksualni zivot) kad se pojave prvi problemi koji bi te natjerali da odesh kod ginekologa, obichno je vec kasno!!!

    Zato je vrlo pametno ici ginekologu i onda kad nemash nikakvog problema, jedan pregled, UZ (ako je pregled i papa uredan i ne mora), papa test i nemash brige, jednom u pola godine!

    To ti je tachno 5 minuta tvoga vremena a znachi godine zivota kad je preventiva u pitanju...pa vidi je li pametno ili ne?

    Samo da ti kazem primjer, moja 20-godishnja drugarica je ostala bez materice (davno je to bilo), nije ishla kod ginekologa jer nije trebalo, nije chak imala ni sex odnose kad je osjetila bolove i zavrshila u urgentnom, pa na operacionom stolu...probudila se bez materice i jajnika!!!
    Ne plashim te, samo te nishta ne koshta

  20. #45
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ispisah se i nestade Pa gledaj to sa pozitivne strane, sad moze da se mrka a da ne brine oce li ostat trudna Prastaj, imam bolestan smisao za humor.

    Nego, ja u famelji imam ginekologa tako da vecinu savjeta ispostujem tipa da se nosi samo pamucni ves, nista sa sintetikom (sto je jedan od glavnih razloga zasto cure tako cesto idu kod ginekologa, kad se to na vrucinu uzdi ), ne nositi bez prijeke potrebe dnevne uloske, ako je ikako moguce preko uloska staviti najtanji sloj vate iz istog razloga kao i za gacice, narocito ako niste u mogucnosti da se presvlacite na svakih sat dva... a da ne pricam o odnosu bez zastite, mijenjanju partnera isto bez zastite, abortusima u ranoj mladosti... sve je to uzrok.

    A sto se tice tvoje drugarice, to je vise sklonost, kao sto neko sa 20 godina ima kataraktu, sum na srcu, tako neko ima ginekoloske probleme. To je vise sudbina, nego nepaznja.

  21. #46
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Ispisah se i nestade Pa gledaj to sa pozitivne strane, sad moze da se mrka a da ne brine oce li ostat trudna Prastaj, imam bolestan smisao za humor.

    Nego, ja u famelji imam ginekologa tako da vecinu savjeta ispostujem tipa da se nosi samo pamucni ves, nista sa sintetikom (sto je jedan od glavnih razloga zasto cure tako cesto idu kod ginekologa, kad se to na vrucinu uzdi ), ne nositi bez prijeke potrebe dnevne uloske, ako je ikako moguce preko uloska staviti najtanji sloj vate iz istog razloga kao i za gacice, narocito ako niste u mogucnosti da se presvlacite na svakih sat dva... a da ne pricam o odnosu bez zastite, mijenjanju partnera isto bez zastite, abortusima u ranoj mladosti... sve je to uzrok.

    A sto se tice tvoje drugarice, to je vise sklonost, kao sto neko sa 20 godina ima kataraktu, sum na srcu, tako neko ima ginekoloske probleme. To je vise sudbina, nego nepaznja.
    ja to i nijesam spomenula kao nepaznju nego kao razlog zbog kojega se valja posjetiti ginekolog! I ona je imala savjete od ginekologa ali ko se mogao nadati da ce joj se tako neshto desiti u tim godinama? I nije niko u porodici imao tumor na materici, ako si mislila na tu sklonost.
    Naravno, ti mozesh i trebash da radish kako mislish da je najbolje ali sam samo navela razlog zashto bi se trebalo poci kod dr-a chak i ako je sve u redu, a prvenstveno zato shto si rekla da ne razumijesh zashto neko ide chesto na kontrole. Eto to je razlog zashto ja idem najmanje jednom godishnje ako je sve ok.

  22. #47
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja idem najmanje jednom godishnje ako je sve ok.
    To je optimalno vrijeme, ako nema nikakvih problema u medjuvremenu ili ako poslednja kontrola pokaze da je sve u redu. Na svakih 3 mjeseca je za mene previse. Cak i za zube ili grudi npr.

  23. #48
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Kod koga idete na UZV grudi? Ja cak ni ne znam koja vrsta ljekara kontroliste takve stvari :oops:

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mamografija prijateljice. Isla sma ja na to... Ako imas decka, mos to redovno masirat svaku noc i zime nema, jer se pod rukom odma osjeti... Mamografija nije nista strasno kad ti rade, malo je neprijatan osjecaj jer te isfataju posteno, izdetaljisu hehe.. Ljekar je Onkolog.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  25. #50
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ne pitam za mamografiju nego za UZV. Mamografija se obicno preporucuje poslije 40-te, ako je sve u redu. Prije toga je dovoljan UZV. Tako barem kazu ljekari.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Otvara se Poljoprivredni fakultet u Podgorici
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 28-08-09, 08:57
  2. Replies: 51
    Last Post: 29-06-05, 19:47
  3. Oli Ren u Podgorici
    By Sthlm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 21-04-05, 16:09
  4. EXIT04 promo zurka u Podgorici
    By popokatepetl in forum Muzika
    Replies: 9
    Last Post: 26-06-04, 16:43
  5. Kit u Podgorici??
    By laufer** in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 30-03-04, 00:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •