Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 46

Thread: Povrijedio sam se. Pomoc il dottore-a!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default Povrijedio sam se. Pomoc il dottore-a!

    Na fudbalu me ubila lopta u spoljni dio šake, a šaka se prikliještila o koljeno. U datom trenutku nije bilo bola, ali sam znao da ne mogu tek tako pretec. Neoisredno nakon toga ruka je boljela, dok sam bio vruc. Nista otekline. Bila je neko malo ispupčenje izviše zgloba, sitnije, tvrdo. Kad sam se oladio uvece i nije bas bilo problemsticno. Danas je vec otecena. Ne previse, ali jeste. Gotovo cio predio izvise zgloba. Nista neke promjene boja, samo oteceno. Prste mogu da pomjeram relativno bezbolno. Ne mogu šaku skroz da skupim, a mogu da je kako, tako ispruzim. Kad savijam u zglobu, zglob boli. Ozbiljnost povrede??? Da li je nesto slomljeno, ili samo natuceno...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ako već možeš da je savijaš nije slomljena.samo mi ova prva rečenica nije jasna :
    "Na fudbalu me ubila lopta u spoljni dio šake, a šaka se prikliještila o koljeno".
    Imaš li dje kakvo modro ili sto na saku...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda da je od siline udara doslo do naglog pada inteligencije. Ili ti mislis da se rendgen koristi jer doktori vole da se slikaju?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    ako već možeš da je savijaš nije slomljena.samo mi ova prva rečenica nije jasna :
    "Na fudbalu me ubila lopta u spoljni dio šake, a šaka se prikliještila o koljeno".
    Imaš li dje kakvo modro ili sto na saku...
    Ne nista. Evo me odmah Nikolaiki poslao na rendgen. kao da sve mene cekaju tamo da usluze. I to sve bez ovjerene knjizice. Saka je bila izmedju lopte i koljena u datom trenutku. Evo kucam s njom bez nekih bolova. Trebali 20 dana da proveden u gipsu jer je neki doktor smatrao da tako je najbole? Mlad sam, valjda nesto zarasta i bez doktora i Nikole iz Tuzi.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podji snimi to. Ako ti je neovjerena knjizica plati snimanje. Bolje ti je to nego ako je nesto napuklo da ti pogresno zaraste, onda si yebo jeza.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  6. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikolaiki te potpuno ispravno poslao na rendgen. Ovo ti govori medicinski tehnicar. Ovjeris knjizicu,i pravac dom zdravlja. Nikako ne odlluci da ides kod nekih nadriljekara koji ce ti to toboze ispravit. Postoji mogucnost da ti je kost bar malko naprsla i onda ce taj samo gore da ti napravi.Nezavisno od toga mozes li da savijas ruku ili ne,ili da pomijeras prste ili ne,moguce je da je malko naprsla ...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NightY View Post
    Nikolaiki te potpuno ispravno poslao na rendgen. Ovo ti govori medicinski tehnicar. Ovjeris knjizicu,i pravac dom zdravlja. Nikako ne odlluci da ides kod nekih nadriljekara koji ce ti to toboze ispravit. Postoji mogucnost da ti je kost bar malko naprsla i onda ce taj samo gore da ti napravi.Nezavisno od toga mozes li da savijas ruku ili ne,ili da pomijeras prste ili ne,moguce je da je malko naprsla ...
    Moze li da posluzi onaj rendgen za mobilne telefone, koji se cak reklamira u vrijeme meceva World Cupa? Aj vidjecu sjutra, ako ne bude nekog poboljsanja, pa da i ja opteretim malo fond zdravstva. Nisu me gledali doktori ima ohohohoh. Od kad sam uvo povrijedio. A ni tad nisam bas brzo posao....

  8. #8
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pravac aerodrom pa zamoli one da te snime mozda si jos sta slomio
    bez sale podjes da snimis to nisi svjestan do kakvih komplikacija moze doc
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  9. #9
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ih brate, to se desilo mome komsiji Sasi, eto ga sad u Dobrotu, bolesna mu zavijena a zdravom se bije u glavu...ili obratno, ne sjecam se

    Nemoj da te obeshrabri ovaj slucaj, ipak je to jednom u milion, ti si samo vjerovatno natuka ligamente, ako ne prodje posle 6 dana, idi snimaj, da ne zavrsis kao gorepomenuti moj komsija Sasa
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    ako sam baksuz (a nisam bas ni neki sreckovic), onda moze itekako biti. Ako je sve kako treba, ovi je istegnuce ligamenata zgloba, gdje mi stvarno nije potrebno bilo kakvo glupiranje po doktorima, prije svega jer nisam profesionalni sportista.. ima onih kojima je pomoc neophodnija. Led, drzanje ruke cesto izvise nivoa srca, ne pomjernja zgloba (nisam se bas pridrzavao ovoga)... Trebalo bi vec od sjutra da opada otok.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ih brate, to se desilo mome komsiji Sasi, eto ga sad u Dobrotu, bolesna mu zavijena a zdravom se bije u glavu...ili obratno, ne sjecam se

    Nemoj da te obeshrabri ovaj slucaj, ipak je to jednom u milion, ti si samo vjerovatno natuka ligamente, ako ne prodje posle 6 dana, idi snimaj, da ne zavrsis kao gorepomenuti moj komsija Sasa
    Hvale brate-kolega Kvarni. Ako ova ruka ikad ozdravi, idemo zajedno u Dobrotu. Na neku dobru ribu. Ti uzmi jagnjetinu a polije i "piletinu" iz Srbije.

  12. #12
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Hvale brate-kolega Kvarni. Ako ova ruka ikad ozdravi, idemo zajedno u Dobrotu. Na neku dobru ribu. Ti uzmi jagnjetinu a polije i "piletinu" iz Srbije.
    Ne, sad ozbiljno, znam da je otprilike 6 dana neki rok za ligamente, znam to jer mi je brat u Italiju a i svastika je fizioterapeut.

    Drzi led na to, a to ruka iznad srca, to ne pomaze poslusaj me. Mada bate, koliko je ta lopta morala dabude jako sutnuta da bi ti to napravila, to mi ne ide u glavu????
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    pomokri se po rani,ka rukom odneseno.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Po pseudonimu bi se reklo da si doktor. Idem odmah to da uradim.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    1,138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a je li moguce da na forum trazis pomoc ove vrste

    nego ajde... slicno se meni desilo nedje kad sam u srednju bio kad se slomih na trening. bio sam kod pokojne sestre od nika radulovica sto ga pominjase neko na drugu temu odje (svega li ima na ovaj forum) i ona mi to sredi. ligamenti su bili u pitanju, na kraj mi je zategla to nekim zavojima i poslije 3-4 dana ka da nista nije bilo.

    e sad, posto sam ja igrao kosarku a ti fudbal, moj ti je savjet da ne diras to nista jer sto ce ti ruka za fudbal. osim naravno ako si golman onda isto treba poc da ti neko to pogleda, jbg, da ne trpi ekipa zbog tvoje neovjerene knjizice.
    ko zna - zna, a ko neće da zna neće ni da čuje

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Golman sam. Nece niko drugi da stane na gol, a ako stane, obrce zadnjicu (s obzirom na moje iskustvo, pametno). A ovdje sam postovao bas da bi mi neko rekao da ne brinem, jer se ovakve stvari ne komplikuju (da ne brinem do ujutru, kad bih vidio dal da idem do doktora)... Ma nece ekipa da trpi. Vec u petak cu poc, a ako se opet nagrdim, mozda razmislim malo... Na kraju krajeva, imam i ja guznih misica za napucavanje.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 06-07-10 at 21:29.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Mlad sam, valjda nesto zarasta i bez doktora i Nikole iz Tuzi.


    Sad sam htio da ti napisem.
    Znaci odmah podji kod njega. Nemam mu broj ali kad dodjes u Tuzi, izmedju mosta i Crkve imas jednu ulicicu, tu desno i prva kuca, desno.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 06-07-10 at 21:35.
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Hvala. Mozda i uradim to.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poslusaj me nemoj da ides kod njega prije nego sto snimis ruku. Ako se na snimku vidi da nema nikakvog preloma,ni najmanjeg naciknuca onda idi kod njega.Ovo ti govorim jer znam sto pricam vjeruj mi.

    Moj dobar drug,je nezgodno pao i pri padu povrijedio clanak na nozi. Sjutra dan je posao kod toga nikole i on mu je rekao da je samo istegnuce i to mu nesto toboze ispravio.Ovaj kad je dosao kuci iblo mu je sve gore i gore. Istog je bio razmisljanja kao i ti iako je i sam medicinski radnik,i vjerova ili ne student fakulteta za fizioterapiju. Medjutim ,sve jaci bolovi su ga nacerali da podje kod doktora (sto bi rekao vili van der paksu,trebace prsti guzici svrbljivoj ) i kad su mu snimili,vidjeli su da ima naciknuce kosti i da mu je taj popularni Nikola samo gore napravio. Kasnije naravno adekvatnom terapijom sve sredjeno.

    I jos jedna stvar. Taj Nikola je covjek koji nikad,ali bas nikad nije trijezan. Vazda je pijan ka letva,i tako radi. Pa tebi ako se ide,slobodno idi,ja ti ovo govorim ka sto bi bratu reka.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene interesuje čime kucaš tekstove?
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  21. #21
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    meni je ovo tuzno druze ti si dosao i kuckas na forum kako te boli ruka i kako si se udario. Mrcio sepodji kod doktora pa da ti on malo to strucnije pogleda.

    Ovakvi likovi mi nikad bit nece jasni, samo eto ne znam jos sta pokusava sa ovim topikom isto kao i ona djevojka koji vam je kur.c

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moraće Dr.House intervenisat da vidi koja je frka sa likom
    Možda mu pušti malo nezdravi iz tijela
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    meni je ovo tuzno druze ti si dosao i kuckas na forum kako te boli ruka i kako si se udario. Mrcio sepodji kod doktora pa da ti on malo to strucnije pogleda.

    Ovakvi likovi mi nikad bit nece jasni, samo eto ne znam jos sta pokusava sa ovim topikom isto kao i ona djevojka koji vam je kur.c
    Tebi je empatija strana rijec (a u sustini i jeste). A vidim i da si mnogo inteligentan i hrabar. Cim preporucujes odmah doktora. da ti objasnim nesto. kad bi svi u ovoj zemlji isli kod doktora, samo zato sto smatraju da su "nagrdjeni" nesto, onda bi se onaj stvarno bolestan izlijecio o kukovu dne. To je zbog mizernih doprinosa koje izdvajamo. a para nemamo sa privatna lijecenja. vidis, ja nisam posao kod doktora, samim tim nisam kukavica niti kukam. Ovim thread-om sam saznao, od nekih malo boljih ljudi sa foruma, da ipak treba da ovjerim knjizicu ili cu platiti, gdje se nalazi Nikola i kako on radi, da je ovo najvjerovatnije povreda ligamenata zgloba, i da je najbolje, ako mi luka bude izgledala ovako http://lakers.topbuzz.com/gallery/d/...oam+finger.jpg ujutru, podjem ipak da snimim. Ako nista drugo, ljudi koji su imali slicna iskustva su mi u sustini rekli "ne brini" (iako nisam bas takve prirode).

    Srdacan pozdrav!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makach View Post
    Mene interesuje čime kucaš tekstove?
    Obrati paznju na moj pravopis

  25. #25
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Tebi je empatija strana rijec (a u sustini i jeste). A vidim i da si mnogo inteligentan i hrabar. Cim preporucujes odmah doktora. da ti objasnim nesto. kad bi svi u ovoj zemlji isli kod doktora, samo zato sto smatraju da su "nagrdjeni" nesto, onda bi se onaj stvarno bolestan izlijecio o kukovu dne. To je zbog mizernih doprinosa koje izdvajamo. a para nemamo sa privatna lijecenja. vidis, ja nisam posao kod doktora, samim tim nisam kukavica niti kukam. Ovim thread-om sam saznao, od nekih malo boljih ljudi sa foruma, da ipak treba da ovjerim knjizicu ili cu platiti, gdje se nalazi Nikola i kako on radi, da je ovo najvjerovatnije povreda ligamenata zgloba, i da je najbolje, ako mi luka bude izgledala ovako http://lakers.topbuzz.com/gallery/d/...oam+finger.jpg ujutru, podjem ipak da snimim. Ako nista drugo, ljudi koji su imali slicna iskustva su mi u sustini rekli "ne brini" (iako nisam bas takve prirode).

    Srdacan pozdrav!
    to kakva sam ja osoba koliko sam inteligentan i koliko sam hrabar ostavi onim koji me poznaju da procijene, radi sta hoces drz se pa dako prezivis i bez doktora mada sam mislio da ce on ipak bit malo strucniji. Vidim da si ti sigurno hrabar kad si odmah ovako napadan i svaka ti cast valjace ti.

    srdacan pozdrav.

    e da i sto se tice empatije ne brini se i to sam znacenje nedje usput saznao ali svakako ti hvala sto me podsjeti....
    Last edited by kaemSe; 07-07-10 at 00:15.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomoc!
    By FAPmasinaoldtimer in forum Software
    Replies: 21
    Last Post: 09-07-09, 23:38
  2. Replies: 5
    Last Post: 24-04-09, 20:45
  3. pomoc
    By simkee in forum Nokia
    Replies: 2
    Last Post: 30-09-08, 09:39
  4. Pomoc
    By nikola.pg in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 21-12-06, 15:04
  5. Pomoc
    By kambodza in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 16-08-06, 18:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •