Page 18 of 46 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast
Results 426 to 450 of 1132

Thread: Zubar u Podgorici?

Quote Originally Posted by *monte081* View Post
    Hvala Puno.
    Znaci nije to skupo, ako je kvalitet na duze staze
    Moze li da se ugrade npr. 2 implantanta i od njih do zdravog zuba most i te fore???

To ne znam tacno ali sam gledao po sajtovima ordinacija da npr ako imas tri mjesta bez zuba koja su jedan do drugog, moguce je ugraditi dva implanta na krajnjim pozicijama a srednju poziciju premostiti. Kazem nije provjereno vise bih volio direktno da pitas zubara ali sam citao da moze.

Quote Originally Posted by Adriatic View Post

Ako si mislio na stomatologe iz Prodenta što sam ih pomenuo, starije su doktorke u pitanju, sa dosta iskustva, i znaju svoj posao, ne obmanjuju narod... to je jednostavno nešto što se vidi ako 3 god imaš konstantan kontakt s nekim. Ako ja za te 3 god nisam imao nijednu neprijatnu situaciju (lično), niti sam čuo bilo koga od pacijenata (ni mlađih ni starijih) da se nešto žali, i ako za nekoga možeš dobiti samo dobre preporuke gdje god da se raspitaš, mislim da je to dovoljna garancija. Specijalizaciju imaju obije, btw, i to jedna iz oralne hirurgije i implantologije, a druga već ne znam za šta tačno.

Još jedna stvar: ne malo puta sam čuo da je neko kod nekog od tih "kvazi stomatologa" dobio neki zajeb u vilici, tipa gnojne rane, loše zapušen zub, pa se upali, ostane korijen kod vađenja pa se isto upali itd... E, znate li gdje takve slučajeve šalju (da ja znam)? E, pa kod dr Ristić u Prodent. Glavom i bradom... pa ako se može izboriti sa svim tim problemima koje su drugi "stomatolozi" izazvali, a ne umiju ih sanirati, mislim da ni tamo neki karijes za nju nije problem.
    Nijesam na nikoga konkretno mislio nego sam rekao u globalu...
    Postujem mnogo vise starije doktore nego mladje i ako je ovo sad postalo moderno da se ide kod mladjih valjda ``mladje sladje`` ..
    Ja jednu tezu zagovram, upravo ta dr kojia ima spec iz oralne i implatologije ta po mojoj tezi ne bi mogla raditi konzervativu, svidjelo se to nekome ili ne ali tako .. ja sam za to da ne moze svaki doktor biti vrhunski u svakoj oblasti specijalizacije....
    I ovo na kraju sto si pisao, svakome se moze desiti da slomi zubi i da se napravi infekcija rane i sl... Ne vjerujem ni da se Dr Risticu nije nesto slicno nekad desilo, e sad ako ucesta to vec ne valja

Adriatic nekada je neka komplikacija iznad strucnosti, samo treba znati da je resis. Naravno da bilo koji stomatolog bez specijalizacije oralnog hirurga ne treba da radi posao koji nije u njegovom domenu tipa odizanja reznja i svih ostalih stvari da ne pricam sad... Ako dodje do komplikacija koje su za oralnog hirurga naravno da treba poslati kod onoga sa kojim imas saradju. Komolikacije su svakodnevnost samo ih treba raesiti pa makar i u saradnji sa kolegom. Tu nije nikakva sramota, sramota je ne poslati pacijenta nego ga ostaviti da se sam snalazi tako da taj naziv ``kvazi stomatolog`` ne treba koristiti jer ima primera i specijalizanata i starijih stomatologa koji su dosli u situaciju da traze pomoc kolege.
    Last edited by Oljce; 23-07-10 at 12:51.

Marija Pupovac, ESTETICA DENTIS-Trg Rpeublike, ima li ko iskustva kod nje?

^ima moja baba, bez sale isla je zena kod nje da joj vadi par zuba i neke da popravi....veli baba da je namucila dobro. A baba bas zna dobro da trpi. E sad, ne umijem ti reci.

A mozda je bakica imala upalu, pa anestezija nije delovala kako treba ili je imala ankilozu korena ( srastanje korena i kosti). Moze biti svasta.

S obzirom da su godisnji odmori i nikog od gore preporucenih doktora nisam mogla da uhvatim, povedoh danas djecicu u Estetica dentis kod dr Marije Pupovac i prezadovoljna sam njenim pristupom, strpljenjem i pricom, sestra je takodje bila jako ljubazna. Zalivanje 6-ica kosta 15 eur po zubu, a popravke cemo u ponedjeljak. Prvi odlazak kod zubara im je prosao kao neka zabava

Divno.. Đe vas čitah jutros na zru, blago menE.
    Raste mi umnjak, gore, desno. Ako se ne ubijem do popodne, poći ću kod zubara.
    Jedva otvaram usta, kompletna me vilica boliii...
    Sto je još gore, ne raste mi normalno ka svaki zub, nego van vilice nekako...
    A vazda li se meni nešto zakomplikuje.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..

Poluimpaktiran ti je umnjak po prici koliko mogu da shvatim. Boli , boli .. A sad glavno je da ima resenja. Ja sam tako tri morala da vadim s tim sto je jedan bio hirursko vadjenje a druga dva normalno jer je rastao pravo i nije bio previse ``nezgodan`` a ceka me i cetvrti hirurski. Ti ces morati najverovatnije da uradis ortopan jer nijedan dobar hirurg i stomatolog ti nece vaditi umnjak bez tog snimka (mada je sve moguce).
    Sto se tice upale ja sam pila antibiotike samostalno da bi se upala smanjila i da bi mogla da otvoris malo usta za pregled i vadjenje tog zuba, jer kao sto znas da je za njihovo vadjenje potrebno vise prostora u ustima za manimanipulaciju instrumentima.

Posto imas upalu moguce je da anestezija slabije deluje pa d aosecas bol i pri davanju iste a i pri vadjenju mada nije pravilo jer ja nisam osim uboda osetila nista, malo pritiska i bol gingive. Isto tako ako budes hirurski vadila bolece te posle uzasno i oteci ces bas ali sve prodje i zaisi jacina od toga d ali ti se radi separacija samo ili se uklanja kost kao meni itd.

Moj savet ti je da uradis snimak, ortopan, da pocnes sa antibioticima, popij i neki analgetik posto boli a podji do stomatologa svakako sto pre. Upale umnjaka koji su poluimpaktirani su opasne ... pogotovo ako se otok spusta ka vratu.

Kad bude izvadjen zub jako bitno je da NE ispljuvavas krv vec d aje gutas jer krvarenje duze traje ako ispljuvavas i da drzis obloge hladne 10 min recimo pa 10 pauza pa 10 obloge pa pauza. Srecno i javi sta si uradila.

E da i posle vadjenja zuba ako te boli ne pij analgetike koji sadrze acetilsalicilnu kiselinu nisu dobri jer usporavaju i sprecaaju stvaranje koaguluma, oni uglavnom pocinju na ``A`` ali nije pravilo tipa Aspirin, znaci ne njega nego kafetin, brufen...

Posto mi je zubar na odmoru do ponedeljka, uspjela sam samo da se cujem sa njim preko tel.
    Rekao mi je da kupim Amoksiklav 1000mg i uzela sma ga, kao i hidrogen 3% i nesto malo teget sto mi je muka sad da ustanem da procitam kako se zove. o mi je ya neku ranicu sto mi je zub napravio.
    Uglavnom, otok mi nije tako veliki, ali se spustio ka vratu, tj. sad imam osjecaj kao da me boli desni krajnik, a nije. Osjecam pod rukom neku zlijezdu i boli me ( znaci ne treba da diram
    Mislim da cu i ja to hirirski raditi, jer mi zub ne raste kao normalnome narodu, no mi raste u desnu stranu, sa strane vilice. Bruka hahahha
    Last edited by kuglica; 06-08-10 at 19:55.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..

Pa to d ane raste normalno je danas normalno jer evolucijom nam se zbog nacina ishrane i drugih faktora smanjuju vilice, kao sto negde rekoh nekada je covek imao 44 zuba u vilici a sad sve vise nema mesta za osmice a ponekad i dvojke i cesce je kod zena mislim.

Sve u svemu ispijes to i kod njega na pregled.

Ja uradih ortopan prije par dana i nemam 3 osmice. Ostaje mi 4 -ta koja je krenula da raste pud 7... E mogla je i ona ne nicat kakva je...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

Bugi Vugi tapši Raduj se!

Meni anestezija uopšte ne djeluje, ne znam zašto. Nikakvog efekta nema, boli me bez obzira na to kolika je količina aplicirana.
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

Jedino ako imas neke dodatne nervne grancice ili nije dobro aplikovana anestezija ili sama anestezija koju ti daju nista ne valja.

Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Jedino ako imas neke dodatne nervne grancice ili nije dobro aplikovana anestezija ili sama anestezija koju ti daju nista ne valja.
    Ne znam što je, neki "medicinari" odavde kažu kako mora boljeti, ali ja se onda pitam koji ***** služi anestezija, ako boli. Ko zna odakle to nabavljaju, a što je najgore, razgovarao sam sa jednim studentom stomatologije iz Venecuele i on mi je rekao da ako je anestezija ispravna, bol se uopšte ne osjeća.
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

A sto je ovooo... ja sad treba umnjake da aperisem, i zamisli da m ne radi anestezija...

Preporucujem Dr. Suljevica..Njezan je ka' draca.

Quote Originally Posted by Billie Jean View Post
    Preporucujem Dr. Suljevica..Njezan je ka' draca.
    Jes, vele on i Kulish i Dr Socj...

Quote Originally Posted by kuglica View Post
    A sto je ovooo... ja sad treba umnjake da aperisem, i zamisli da m ne radi anestezija...
    Ne brini.. bice ok.. jedino upala moze malo da zezne stvar ali ako ispijes te kapsule bice ok... i nece ti niko raditi hirursku inttervenciju bez da ti je delovala anestezija i da ne osecas bol jer ipak nekad je potrebno skidati delove kosti...

e greote.... nece se moci od tebe zivjeti narednih godinu dana zbog aperacije
    Ludilom maskiram dosadu

Quote Originally Posted by lunar View Post
    e greote.... nece se moci od tebe zivjeti narednih godinu dana zbog aperacije
    A jeli lunar?
    e pa ne brini, neces bit tu da cujes to

Quote Originally Posted by bojan_pg View Post
    kakvi bubrezi, zubi su skuplji
    trazi broj ortolensa cini mi se da se tako zove, na gorici je ordinacija, doktorka dubravka babic, odlicni su

Evo broja: 020-655-535
    Ordinacija se zove "Ortholine", na Goricu u Atinsku ulicu

Kuglice, jesi li se prepala? :P Ja isto prozivljavam pomalo nekakve raznorazne frke od zubara ali sam se nekako vishe na to privikao pa mi je vishe svejedno. Samo lagano, iskuliraj i sve ce to bit ok

Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Kuglice, jesi li se prepala? :P Ja isto prozivljavam pomalo nekakve raznorazne frke od zubara ali sam se nekako vishe na to privikao pa mi je vishe svejedno. Samo lagano, iskuliraj i sve ce to bit ok
    Dragi JaffaCakes-u, jesam baš, i po cijeli dan se smijem ( ja se inače smijem, kad se bojim od nečega). Nego dako ne osjetim to, dako ta anestezija bude radila

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)