Meni je ovaj tekst mnogo pomogao kad sam uzimala Reu. Nadam se da ce josh nekome koristiti.
Prenosim ga u cjelosti.


U trenutku kada ovo citate, zasigurno ste vec odabrali rasu, uzgajivaca, ili vec zasigurno znate odakle cete usvojiti svog prvog psa . Posto je odluka vec donijeta i stene samo sto nije stiglo, ovdje cemo izostaviti savjete koji se ticu pravljenja ispravne odluke na temu izbora steneta/uzgajivaca - ili usvajanja steneta.
Odusevljenje koje vas je uhvatilo samo kada pomislite da za jos par dana u kucu stize mali, novi clan porodice, nikako ne treba da vas omete u pripremama koje je neophodno obaviti prije nego veseli, zbunjeni stvor kroci u vas dom. Ovo je mozda jedan od najvecih stresova koje ce vase stene ikada dozivjeti, te ako sve ostavite za posljednji cas, dajete veliku sansu tome da i vas uhvati djelic tog stresa, sto nikako ne bi bilo dobro. Dolaskom u novi prostor, stene ce pokazati svoju radoznalost, trckarajuci i njuskajuci po cijeloj kuci, te biste sem same nabavke neophodnih stvari trebali biti potpuno sigurni da ste iz njegovog dometa uklonili sve sto bi ga moglo ozlijediti, otrovati i slicno.
Jednom sam procitala jako interesantan stav, i naravno, odmah je isprobala. Kaze ovako, perspektiva iz koje vas pas posmatra svijet oko sebe je potpuno drugacija od one na koju to posmatrate vi. Spustite se na njegov nivo, i pogledajte oko sebe. Tu je mnostvo izuzetno interesantnih stvari koje leze na podu i one vam tek tada zapravo skrenu paznju. Tako je i sa kucetom.