Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast
Results 226 to 250 of 289

Thread: Stizhe vam shtene... bez panike ;)

  1. #226
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za 20ak dana treba da mi stigne stene napuljskog mastifa. dobro bi mi dosao svaki savjet... da se pripremim help!
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  2. #227
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    kao svakoj majci, ne boj se, sve će ti instinkti reći pa ćeš sve znati i umjeti oko svog mezimca
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #228
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kao svakoj majci, ne boj se, sve će ti instinkti reći pa ćeš sve znati i umjeti oko svog mezimca
    evo jedan copy - paste... sad ga bas ne mogu iscekati ))

    ...

    KAD IMAS MASTIFFA:

    Na zvuk vode koja curi iz slavine imas poriv da skocis i viknes "van!"

    Kazes psu "sjedi," a on hoda natraske dok ne naidje na stolicu.

    Trebas tri odrasla covjeka da ti psa podignu na vagu kod veterinara.

    Setas psa i svi ga znaju po imenu, a ti nemas pojma tko su svi ti ljudi.

    Navikao si mirno razgovarati dok ti je pseca njuska cvrsto usadjena izmedju nogu.

    Tvoj pas moze sakriti tenisku lopticu (i jos stosta) u ustima i neduzno te gledati kao da kaze: "Sto je? Pa nista ne zvacem!"

    Kad ides kupovati novi auto, sa sobom nosis metar.

    U svakoj prostoriji u kuci drzis barem jedan rucnik za slinu.

    Istjerala si muza, ali jos uvijek ne mozes spavati od hrkanja u spavacoj sobi.

    Ti, pas i prijateljica odete u setnju prirodom, i ona ti poslije kaze da bi strucnjaci trebali procijeniti je li tvoj pas prevelik zagadjivac okoline.

    Kad ti gosti ulaze u kucu, rukama stite medjunozje.

    Bacis psu lopticu i najezis se kad on skoro udari glavom u vrh dovratka.

    Vozis auto, pas je pored tebe, i odjednom ostro skrenes udesno kad on nasloni glavu na tvoj lakat.

    Odustao si od posudica za vodu i jednostavno koristis kadu.

    Tvoja dva psa se odluce poigrati u kuci i strgaju sa stropa ventilator... po drugi put.

    Peres zube i moras se pomaknuti u stranu, jer tvoj pas zeli popiti malo vode.

    Pokazujes ljudima zajednicku sliku svoje djece i psa, i svatko te prvo pita o psu.

    Stojis na semaforu i svi zure, jer ti se auto ljulja naprijed-natrag dok pas s druge strane dahce kroz prozor.

    Usisavas auto i glavnina dlaka je na stropu.

    Kad izlazis iz kuce, izbjegavas pse da ti ne pokvare sminku.

    Naucio si se usiljeno osmjehnuti kad te pitaju "a jel' imate sedlo za njega?"

    Mjesecni troskovi za psa su ti veci od rate stambenog kredita.

    Tvoj je veterinar dao napraviti bazen, kupio ogromnu kucu, jet ski i privatni avion.

    Morala si nauciti psa da ne lize posudje koje je u sudoperu.

    Stavis krafne na vrh frizidera, i kad se vratis, krafni nema a pas ti ima secerom napudran nos.

    Tvoj pas vidi sto kuhas i pokusava ti pomagati.

    Drzis psa izmedju nogu, zvonce na vratima zazvoni, i ti brzo dojases do vrata.

    Dostavljac pizze trazi da izadjes iz dvorista i zatvoris vrata za sobom kad preuzimas pizzu.

    Pas ti stane u krilo i gurne glavu kroz prozor dok stojite u McDonalds drive-through, pa blagajnica koja se okrene da ti vrati sitnis skoro dobije srcani udar.

    Kupis TV s ogromnim ekranom i opet nista ne vidis kad ti pas stane ispred TV-a.

    Tvoje stene, kojemu je dosadno na oporavku kod veterinara nakon operacije, odluci malo prosetati i vuce stalak za infuziju naokolo za sobom.

    Tvoj te lijecnik, kad se skines, pita: "Gospodjo, da li Vas suprug zlostavlja?"

    Mokre carape postanu dio zivota.

    Odes u nabavku hrane i kad se vratis, ne mozes proci kroz vrata.

    Susjed te nazove da pita kad ste nabavili tog novog ponija koji vam je u vrtu.

    Lovci javljaju da su vidjeni medvjedji tragovi na blatnjavom putu kojim si maloprije setao svoje pse.

    Tvoj omiljeni kauc vise nije tvoj.

    Neki idiot na ulici ti kaze: "Ah, znam, to je masti... masta... masto... mastodont, jel' tako?"

    Bacas psu stap, on ga donosi. Slucajno bacis stap u sumarak i pas se vrati noseci drvce od tri i pol metra.

    Pogledas kroz prozor i vidis psece kakice na dva kilometra uokolo.

    Cekas goste i prekrivas citav stol plasticnom folijom. Pokusala si prekriti i namjestaj, ali nije funkcioniralo.

    Sve cjepanice i trijesce su na svom mjestu, ali one velike klade za kamin je pas razvukao po cijelom dvoristu.

    Veterinaru kazes: "Pregledajte ga kao kravu" (na stojecke, na podu, a ne na stolu).

    Dolazi uragan i ti se lijepo sklonis u ogromnu rupu u dvoristu.

    Dodju ti gosti i nadju tvoje pse kako udobno leze po namjestaju, a ti udobno sjedis na podu i gledas TV.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  4. #229
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  5. #230
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je stiglo štene u kuću. Ima nepuna 2 mjeseca. I oće li mi neko reći kako da je spriječim da piški i kaki po kući??? Kupila sam joj onu pelenu i kapi za pelenu kao da je privlači, ali ona je svu iscijepala i pokakila se na tepih, tako da sam jutros bila primorana da mičem sve tepihe pa nek čekaju neke srećnije dane. Makar ću lakše čistit po parketu i pločicama!
    Never Complain, Never Explain

  6. #231
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sprijecices je strpljenjem i cekanje jos jedno 2 3 4 5 6 mjeseci, najefikasniji nacin jeste da kad krene da vrsi nuzdu non stop je juris dizes i stavljas na novinu na podu, ona kad asocira to mjesto ici ce sama, onda pomjeras novinu svakog dana malo po malo do izlaznih vrata , i posle 10 15 dana pored vrata maines jedan dan novinu, i ona dodje vidi nema je i pocne da cvili otvoris vrata kad novina ispred i sve rijeseno, tu je samo volja i strpljenje do pola godine starosti posle sam pas oce vanka jer ne voli miris u svojoj teritoriji izmeta i mokrace, ko da dizes dijete po dvije tri godine imas strpljenja umazanog ga previjat, a kod psa svi bi odma da je naucen jbg ne mere
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #232
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    za 20ak dana treba da mi stigne stene napuljskog mastifa. dobro bi mi dosao svaki savjet... da se pripremim help!

    jel ti stiglo sta se desava ? da ti dam par savjeta
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #233
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aaaaa ali ne volim ni ja miris psećih fekalija u kući Neće valjda tako dugo učit? Ja mislila za 2-3 dana i gotovo. Mačke za 10 min to nauče...
    Never Complain, Never Explain

  9. #234
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahhahaha e pa onda drzi samo macke , ispod jos mjesec dva ne nadaj se nicemu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #235
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Meni je stiglo štene u kuću. Ima nepuna 2 mjeseca. I oće li mi neko reći kako da je spriječim da piški i kaki po kući??? Kupila sam joj onu pelenu i kapi za pelenu kao da je privlači, ali ona je svu iscijepala i pokakila se na tepih, tako da sam jutros bila primorana da mičem sve tepihe pa nek čekaju neke srećnije dane. Makar ću lakše čistit po parketu i pločicama!
    Kad se Lasja prvi put popiškila u kući, ja sam je viknula i pokazala joj mjesto gdje to treba da napravi. Sledeći put kad je fiziološku potrebu napravila na to mjesto ja sam izmazila i dala nagradicu. Baš nikakvih problema nismo imali sa te strane.

    A spomenila si mačke da nauče za 10 min. Velikih problema smo imali sa mačkom, jer je on obilježavao svoju teritoriju po kući...

  11. #236
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam imala 4 mačke u životu, i svaka je odma' naučila. Samo jednom izvrši nuždu đe ne treba, pokažeš joj pijesak i ona zna. A pas je sinoć i evo jutros konačno naučio da treba u pelenu.
    Never Complain, Never Explain

  12. #237
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Još jedno pitanje: zbog čega mi kuče često štuca???
    Never Complain, Never Explain

  13. #238
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Još jedno pitanje: zbog čega mi kuče često štuca???
    Mnogo alkohola mozhda?
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #239
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i moj je stuca ka stene jer je bio halapljiv... valjda uvuku vazduha kako gutaju one granule pa posle stucaju

  15. #240
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh,i meni stize stene za par dana,u pitanju je patuljasti snaucer...moze li neko da mi pusti info o veterinarima (i br. tel.),kao i lokacije pet shoppova... svaki savjet je dobrodosao,jer me hvata blaga panika ))

  16. #241
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Meni stiže mačak (~pola godine star), a kako ja nemam blage veze o mačkama, može li me neko uputiti na neku literaturu, link, bilo šta, da se informišem malo?
    Izvinjvam se što zloupotrijebih temu za pse
    In vino veritas

  17. #242
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije stene u pitanju ali ne znam u koju temu da postavim pitanje, znaci drug ima zlatnog retrivera i sve je ok kad su zajedno kuci i kad se izvede napolje, al cim ostane malo sam odma haos. Pojeo im je sve cipele, pokrivace, dvosede, trosede itd... Kupljene su mu igracke, ma sve zivo i dalje imaju isti problem. Sve su probali, hranu, igracke, da ga izbiju ma nema sta nisu al jednostavno ne pali ne znaju sta da rade vise. Ima li ko kakav savjet?
    Para vrti dje burgija neće.

  18. #243
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    438
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    savjet je box... jer pas to radi od nervoze,osjeca se zapostavljeno... neka ga nauce na box,da se tamo osami malo,pa to nece vise radit u kucu...

  19. #244
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako box, kad je stan u pitanju? Da ga naprave u dnevnu?
    Para vrti dje burgija neće.

  20. #245
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    438
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E onda nema rjesenja

  21. #246
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Niksic
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sinoc mi drug donese shtene mjesanca kojeg je nasao na ulicu i mislio da ga zadrzi za sebe ali posto njegovi nisu dozvolili zavrsi kod mene.
    Jutros smo ga kupali samponom za pse koji sam nasao u voli i vodio veterinara koji mu je dao tabletu za ciscenje i rekao za 3 dana da ponovo na vakcinaciju, takodje je rekao da ga kupamo svaki dan posto se strasno ceshe, sta jos sa moje strane treba da uradim?
    Pas izgleda kao sarplaninac i oko 2-3mjeseca je star, posto ga drzim u stanu vec me je ojadio dva puta na parket i tepih, stavio sam na balkon neki pjesak ovo dok ne prodju vakcinacije i ostalo da ga tu naucim ili bi odma trebao da ga izvodim napolje?
    Zna li neko ima li u nk kakav pet shop?
    Without education, you're not going anywhere in this world

  22. #247
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Krajem maja treba da mi stigne stene njemackog ovcara...o la la... Ljudi me bukvalno terorisu sa pricom da je njemackom ovcaru (kao rasi) potrebna dresura od strane strucnog lica...Mislim da nema potrebe za tim.Ja sam po mom misljenju,svom psu najbolji dreser.Jos je prica kako su oni agresivni,trte vrte,svasta tu jos.Cisto informaivno me zanima,je li NO potrebna dresura od strane strucnog lica citajte dresera il ga moze vlasnik dresirati????Gracias...

  23. #248
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default


  24. #249
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by K-9:) View Post
    Krajem maja treba da mi stigne stene njemackog ovcara...o la la... Ljudi me bukvalno terorisu sa pricom da je njemackom ovcaru (kao rasi) potrebna dresura od strane strucnog lica...Mislim da nema potrebe za tim.Ja sam po mom misljenju,svom psu najbolji dreser.Jos je prica kako su oni agresivni,trte vrte,svasta tu jos.Cisto informaivno me zanima,je li NO potrebna dresura od strane strucnog lica citajte dresera il ga moze vlasnik dresirati????Gracias...
    Okaci nedje sad sliku koliki su ti mladunci

    A sto se dresure tice - ako ti nijesi dovoljno dobar i autoritet u ocima psa, dzaba i pare za dresuru opet ce pas na kraju po svome... ovcar je cak rasa koja je jako pametna i brzo uci... sve sto ti treba je da ga vaspitas sta smije sta ne mije metodom nagradjivanja (znaci nagradis ga za dobre stvri i jackas mu se keksicem za pse kad nije dobar)... naucis ga da kad je na povodac je manji od makovog zrna, da ide tamo dje ti oces, a ne dje on oce i eto... naravno, nemoj ni ti biti hitler, ako naidjete na banderu, ucini mu da je oznaci... nista cupanja i trzanja, tvoja rijec treba da bude zakon i eto

    Mozes ga sam vaspitat da mu i lopte i macke i koske i svasta prolijece, a da mrdnut nidje nece... a mozes platit nekom drugom da to uradi, i posle zbog nedostatka svog autoriteta kod psa taj trud neciji upropastit (ne u smislu da nece pas imat tebe ko autoritet jer ga je drugi vaspitavo, vec ljudi previse stvari 'popustaju' psu i tu se angrde)...

    Ovcar je 'tele' koje moze narasti i do 100 kila (krupniji muzijaci) i ako niej dobro dresiran moze te opucat ko nikog... a da ne pominjemo da moze iscasit ruku ako stkoci da pojuri loptu/macku/ticu ili sta mu je vec slabost (vecina ima neku )
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  25. #250
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bih da nabavim nekog psa... pa mi je prvo palo na pamet da odem do azila da usrecim nekog napustenog junaka... zanima me imam li tamo sto ic ? Jer sam cuo da su svi uskopljeni i da se ne moze nista nac ? I da mi neko objasni dje se tacno na konik nalazi azil ? Hvala
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem shtene samojeda
    By Genocide in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 03-09-06, 17:32
  2. Kupio bih shtene njemackog boksera...
    By pojma nemam in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 18-08-06, 11:48
  3. Jesen stizhe, Dunjo moja
    By KRKNA in forum Film
    Replies: 23
    Last Post: 14-11-04, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •