Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: 15 dana u EU

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default 15 dana u EU

    Idem automobilom malo po Evropi (Italija, Francuska, Njemacka, Austrija...). Otprilike znam sta bih vidio (Rim, Milano, Pariz, Frankfurt, Bech), no, nije zgoreg priupitati vas sta se, po vama, ne smije propustiti.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Venezia se nikako ne smije propustit, Minhen takodje, ako imas vremena podji i do Kelna jer je grad ubica.Takodje bih ti preporucio da podjes i do Brisela i Briza jer ce te ta 2 grada odusevit.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Ja sam proshle godine bio na slichnom proputovanju,tako da imam par savjeta za tebe.
    Kad budesh u Njemachkoj, OBAVEZNO posjeti KELN i po mogucnosti Hamburg.Berlin nema potrebe da naglashavam.Bon,Frankfurt,Bremen...sve ima svoj shmek.
    Ako budesh mogao,podji do Belgije.Brizh i Brisel jednostavno obaraju sa nogu.
    Shto se Austrije tiche, pored Becha je Salzburg ubica.
    Italija - Venezia.Nazhalost,to je jedino shto sam vidio u Italiji.Dobro,bice prilike...
    Sve u svemu,chovjek bi htio na hiljadu mjesta poci,no za pochetak su ove poznatije destinacije dovoljne.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Uuuu,jbt,Minhen zaboravih Bavariaaaa
    Hvala na podsjecanju,saputniche

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Veneciji sam bio jednom jedan dan, kao i u Becu, Veroni, Djenovi. Za Veneciju i Bec trebalo bi bar 10 dana da se apsolviraju, a za to nemam vremena. Hvala na informaciji o Kelnu, Brizu i Briselu. Bio sam u Amsterdamu vise dana. Dakle, moja marsruta bi mogla izgledati ovako: Bar - Bari - Rim - Milano - (steta sto Svajcarska nije u EU) - Torino - Grenobl - Lion - Pariz - Brisel - Briz - Keln - Frankfurt - Prag - Minhen - Salcburg - (Bec - Budimpesta - Zagreb - Ljubljana) - Filah - Ljubljana - Rijeka - Split - Dubrovnik - CG. No, u 15 dana bi se to svelo na opstu jurnjavu , koja mi, ipak, nije strana, i dio je mog vozackog temperamenta ... Ipak cu morati da sve to skratim i racionalizujem.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Nipošto nemoj zaobići Dolomite

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ček, volio bih da znam - po kojim kriterijumima su "gradovi ubice" navedeni? Šta to znači uopšte? Ja sam u Njemačkoj bio samo u Essenu i oduševio me je, ali me zanima koji su "opšti" kriterijumi.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ................................!

    Quote Originally Posted by forumen View Post
    ...... - Keln - Frankfurt - Prag - Minhen - Salcburg - (Bec - .............
    Ako ides iz Frankfurta za Prag, nije mi jasno sto ne nastavis za Bec (koji je nausput), svratis u Bratislavu (64km od Beca), pa onda preko Salzburga odes do Minhena (mada, iskreno - ne znam sto ce ti da ides u srce njemacke industrijske zone na ovakvom putovanju!).

    Em sto ti je dug put (Bec-Salzburg 3-3,5 sati, Salzburg-Minhen taman toliko jos, ako ne i malo vise...), em sto ti je ljepse vratit se preko Udina (mozda svratis nedje u italijansku regiju Firuli Venezia Gulia, koja ti ima vise lijepih malih gradova, odlicnu kuhinju /meni ti je to uvjek prioritet/) skoknes do Bolonje pa na Ankonu, dje onda izaberes oces li da vozis za Split (pa kroz guzvu do DU i CG) ili na Dubrovnik, ili za Bar (ako jos radi ta linija...)....

    Isto: Lion-Pariz-Brisel-Briz..... ok...sve je stvar ukusa, ali.... Lyon ti je siv, kad si vec odlucio za taj put - Clermont Ferrand, pa onda Pariz (mada ti je voznja kroz Parigi.....da pozelis krvniku), Brisel... dobro (ocekuj 17-18 stepeni) i Briz (mozda opet treba da vidis to...) ali ne znam zasto ne iz Brisela za Luksemburg - opet nausput prema Kelnu, a to je raj na zemlji.....

    hah - samo da ne reces: "Lijepi Boze sto se ti javi na ovu temu da odgovoris!"
    Caesar`s wife must be above suspicion

  9. #9
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    (mada ti je voznja kroz Parigi.....da pozelis krvniku),
    Nije tako strasno, svi koriste GPS pa ne kruze vise na peripherique ko muve bez glave... ako su ti kola nova i nisu kasko osigurana, onda ne ulazi u pariz

    A svi te upucuju na Veneciju, a kad si vec tu podji i do Verone, blizu je, a mislim da je sad Arena di Verona opera season - neponovljivo

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zemlja drndalija
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Normandija i Bretanja bi se trebali vidjeti... skrati malo spisak velikih gradova...

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PRAG obavezno!

    Najsladji grad na svijetu...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A dje je Suisse u kompletnoj prici?! Viza? Eh...
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Medjunarodna vozacka dozvola?

    Quote Originally Posted by Ewan View Post
    Normandija i Bretanja bi se trebali vidjeti... skrati malo spisak velikih gradova...
    Slazem se!

    Vjerujem da je skup velikih gradova jedna bezvezarija! Korigovacu, svakako. Mozda odem do Italije i malo do Francuske. Njemacku, Cesku i Madjarsku da ostavim za drugi put.

    Swiss?! Da, nema se viza, inace je ne bih zaobisao, imam i jednu zgodnu prijateljicu u Cirihu . A i Alpi koje strce ka nebu, sjajan objekat fotografisanja...

    Nego, zanima me jos nesto: Da li je neophodno potrebno imati medjunarodnu vozacku dozvolu? Je li kome ona trebala na putovanju vani? Prije 5-6 godina u Spaniji, niko mi je nije trazio, vec samo ovu nasu, originalnu...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Znam da mi u u Grchkoj nisu trazhili medjunarodnu,vozio sam sa nashom.Kako je u ostatku EU regulisano,to ne znam
    Najbolje bi ti bilo da zovnesh AMSCG i pitash njih,ili eventualno MUP

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    Znam da mi u u Grchkoj nisu trazhili medjunarodnu,vozio sam sa nashom.Kako je u ostatku EU regulisano,to ne znam
    Najbolje bi ti bilo da zovnesh AMSCG i pitash njih,ili eventualno MUP
    Oni kazu: Moze da treba a moze i da ne treba, zavisi (vjerovatno od konkretnog policajca) . Uzecu je, naravno...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    ... hah - samo da ne reces: "Lijepi Boze sto se ti javi na ovu temu da odgovoris!"
    Uze mi rijec iz usta (pritisnu iste tastere prije mene)...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nica, grad raznobojnih ljudi!

    Evo me u Nici, kuckam u jednom internet kafeu na malom skveru blizu Avenue Jean Medecin.
    Nakon nocivanja u Zagrebu, Ljubljani, Veneciji, Milanu, Djenovi, evo me u Nici, koji je za mlade ljude Eldorado pravi. Nazalost, spadam vec u one upper young men , pa me sve ovo dosta umara, sva ta sarolikost i zelja da vidim sve i budem svuda. Thomas, u pravu si, putovanje mi se u velikoj mjeri svodi na traznje hotela i parkinga, ali imah srece dosad, mentalitet cicije i sposobnost da puno pjesacim dovele su do toga da ne platih nijedan hotel preko 50E, garazu placam, ali ne i parkinge po ulicama...

    No, rijec je o Nici. Evo sjedim pored jedne slatke Makedonke koja radi u ovom net caffeu i koja mi kaze da je ovdje zavrsila opersko pjevanje, a dodatno radi i u ovom caffeu. Nica ima velelepnu palatu Opere, izmedju ostalog, kao i plazu dugu 10tak km. Dodjite! Pozz

    forumen
    Last edited by forumen; 23-08-07 at 22:27.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Forests Of Lothlorien
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Heh vec si krenuo da putovanje a htjedoh ti reci, Nemoj zaboraviti Veronu koja je meni ne lijepa nego bozanstvena. Rim takodje, ako bih nekad negdje zhivio van CG to bi bio RIM Eto tako lijepo putuj...
    Dei Sub Numine Viget

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovog puta, odustadoh od srednjeg dijela Italije. No Rim, no Firenca. U Veroni sam bio prije 6 g. Jutros odoh iz Nice, svratih u mondenske Kan i St Tropez i evo me u Marseju. Nocim tu i sjutra razgledam, onda via Paris... Au revoir ...
    Last edited by forumen; 24-08-07 at 17:47.

  20. #20
    Join Date
    May 2006
    Posts
    787
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forumen View Post
    Ovog puta, odustadoh od srednjeg dijela Italije. No Rim, no Firenca. U Veroni sam bio prije 6 g. Jutros odoh iz Nice, svratih u mondenske Kan i St Tropez i evo me u Marseju. Nocim tu i sjutra razgledam, onda via Paris... Au revoir ...
    Nemoj propustit da se popnes na Trijumfalnu kapiju (9 eura je mislim ulaz) i tamo sacekas zalazak sunca koji je predivan (sad vec oko 21 h).

    Naravno Ajfelova (ako se budes penjao, kad budes stojao u pravcu Trokadera, spusti pogled na ogradu, mozda vidis nase potpise, crveni marker :mrgreen, Luvr , Montmartre, Les Invalides, ... ali to sve vec znas

    Posto ces biti tamo subota vece. Jedna boca vina i dobro raspolozenje i obala Sene, vidjeces masu francuske omladine kako se tamo provodi.

    I kad stignes u Pariz parkiraj auto na prvo slobodno mjesto, i kupi trodnevnu kartu za metro (19 eura) i stizes svudje za najkrace vrijeme.


  21. #21
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad si u Rimu, ne propusti da posjetis Citta´ di Vaticano, odnosno baziliku Svetog mucenika i apostola Petra, gdje je i sahranjen.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak ne idem u Rim, ostavljam ga za drugi put, i ovo je mozda previse, ali sam ja ipak covjek od gvozdja . Evo me u Parizu, obidjoh ga onim busom na 2 sprata. Fascinantan je, ovdje se pisala istorija covjecanstva... Ostajem tu jos 2-3 dana...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hej, na Pigalu se oko mene okupi mala kolonija ex Yugoslovena. I to sve prilazili jedan po jedan, osjetili da su nase stvari u pitanju, a one su iznad svega. Slikari, portretisti... Jedan mi odmah izreza siluetu i pokloni mi. Fantastique!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije 2 nedjelje dodjoh sa putovanja koje je trajalo 20 dana. Ovo su gradovi u kojima boravih od 3 sata do 7 dana (Pariz): Podgorica - Sarajevo - Zagreb - Ljubljana - Trst - Venecija - Milano - Djenova - Flinale Liguri - San Remo - Monte Karlo - Nica - Kan - St Trope - Marsej - Lion - Pariz - St Avold - Frankfurt - Prag - Budimpesta - Beograd - Zlatibor - Podgorica. Iako naporan, i ovaj poduhvat bi napravio samo lud coek, napunio mi je baterije do daljnjega. Imam oko 4 000 fotografija i klipova. Fascinirali su me Pariz i Prag, ali i Budimpesta. Lion je najuredjeniji grad, Marsej najprljaviji, Frankfurt najmanje turisticki...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nesto ti ne vjerujem da si na Pigalu bio zbog ex Jugovica

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CRNOGORCI U RUSKO-JAPANSKOM RATU
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 17
    Last Post: 04-12-09, 20:47
  2. Ljudji jeli moguce da se nesto cini na ovome planu
    By Zvek_Zivi in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 30-01-06, 23:57
  3. Crni obraz Crne Gore: 500 dana od ubistva urednika Dana
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 11-10-05, 19:24
  4. LG CDRW 52x32x52 mjesec dana star
    By MontSAT in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 16-08-05, 13:05
  5. Izjava dana, nedjelje.....
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 22-02-04, 22:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •