Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 36

Thread: Office centar servis

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default Office centar servis

    Kupio sam Citroen C4 u Office Centru prije skoro godinu dana. Uradio sam poslije 1000 i nesto kilometara taj neki "Nulti" servis (nisu nista ni radili, samo prekontrolisali i upisali u knjigu). To sam tada uradio u Alliance jer su oni servisirali i Citroene.

    U knjigu pise da je prvi servis na 30.000 km za dobre uslove puta a na 20.000 km za lose uslove. Kod nas su definitivno losi uslovi i zbog puteva i zbog goriva i svega. Medjutim meni auto odavno pokazuje da je za servis (presao je 12.200km). Zvao sam Office centar i oni su mi rekli da to sto u knjigu pise nije dobro i da treba da ga servisiram svakih 10.000km.

    E sad, da bi bilo jos komplikovanije, oni su u medjuvremenu otvorili svoj servis tamo iza Tarinih garaza i vise ne servisiraju u Alliance. Preko telefone zvuce vrlo neozbiljno, ja ih pitam da zakazem servis oni mi kazu ma dodji kad oces, nema guzve, to je pola sata posla. Prije ovoga sam vozio golfa i morao sam mooda da otegnem da zakazem servis u roksped.

    Zanima me je li neko imao iskustva sa njihovim servisom, sto mislite o ovoj situaciji, i da li stvarno treba raditi servis svakih 10.000km iako nknjiga govori drugacije. Znam da je za golfa bilo na svakih 15.000km.

    I jos mi kazu da je taj servis nekih 70-80 eura sto mi je opet prejeftino.

    Volio bih neke savjete i misljenja ako neko ima iskustva sa ovakvim i slicnim situacijama.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ako je dizel treba Inace Citroeni su udobni i meki ali im je zato ogibljenje jako osjetljivo za nase puteve
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije dizel. Benzicac 1.4 16v. Pa i ako budem radio servis nece raditi nista s ogibljenjem vec ce promijeniti filtere od ulja, goriva, klime i MOZDA ulje jer za te pare od 80 eura definitivno ne mogu napraviti kompletan servis.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pa nece dirati ali ce provjeriti zglobove spone itd da se ne bi sutura nedje

    Ono jes da je sansa minorna obzirom da je auto skoro nov ali nikad se ne zna
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tebi ni dobro ne valja ! znam ti ja jednog koji ti taj isti servis radi za 350 eura. Jel ok ?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da nisi taj jedan TI?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post

    Zanima me je li neko imao iskustva sa njihovim servisom, sto mislite o ovoj situaciji, i da li stvarno treba raditi servis svakih 10.000km iako nknjiga govori drugacije. Znam da je za golfa bilo na svakih 15.000km.

    I jos mi kazu da je taj servis nekih 70-80 eura sto mi je opet prejeftino.

    Volio bih neke savjete i misljenja ako neko ima iskustva sa ovakvim i slicnim situacijama.
    Imam iskustva i to ne sa jednim nego sa 2 oficijelna servisa! Istina je da u servis knjizici pishe jedno a da oni vele drugo, sad, shto radit, zavisi shto si chinio od auta..

    Jedini razlog zbog kojeg bi chovjek ishao kod njih. i servisirao auto, je zbog garancije i samo zbog toga!!!! Tako ako zelish da ti garancija vazi, nije pitanje oli, ili necesh, vec, makar donekle, morash! Inache, kod kakvog pouzdanog majstora koga znash, vodit auto i kraj!

    Da nije zbog garancije, nikad, ali nikad, kod nas, u oficijelni servis auto poveo ne bih!! Da smo dje drugo, to je druga pricha, ovdje.. uh!

    Evo sajnog primjera, a i lijepe priche za nasmijat se.. (ili mozda bolje, za pozeljet da nekoga izjebesh uusta.. )

    (Poveo sam fordica sluzbenog u krizmu, duboko u garanciji, nije bio josh ni prvi servis na 10k km uradjen, zajebancija sa gasom, sam daje gas, turira do 2.5k rpm lagano.. Nije uvjek, ali prilichno chesto.. Pokazao pro-ovima shto je, oni uzeli, dijagnostika, chuda-muda.. , "Nema odje nishta, ovo to je potpuno ispravno.."!! Alooo vapim ja, pokazah li ja vama sad prije 5 min shto je!? Sprdate li se!? Onda chief genije, veli, da bi onako diplomatski rijeshio situaciju, aj pa kad budemo radili servis, proce to!! (rofl rofl)
    Vidim ja da leba nema, no polako za poslom.. Onda nazovem kolege u BG-u koji imaju isti model, i saznam da je to zajebancija sa nekim ventilom i da su im to dmao zamijenili.. Kako sam malo vozio auto, za godinu i kusur samo 11k km i neshto, dodjem na servis, zavrshe oni servis, shto cemo reko, sa onom zajebancijom oko gasa!? (a josh im i kazem shto je autu, lijepo im objasnim koji ventili treba da zamijene), Veli mi chief: Bogomi ti je ovo, izashlo iz garancije, moramo ti naplatit! (I josh veli fordova auta iz 2005 imaju 1 god dana garancije, tek su je sad kao produzili) Kako reko, kad sam doveo auto 6 mjeseci star, i prijavio kvar, nijeste znali ni shto mu je, a kamoli da ga popravite..wtf?!?! Jes kao, ovo-ono..lijevo-desno.. aj veli pa cemo te zvat za 10 dana, kad ventil stigne! (naravno i dalje je ostalo da platim!!! ono dao bih im q.rac, ali kako to firma placa, batalih raspravu, muka mi je bilo i da pricham) To je bilo prije po godine..

    Pitanje od milon dolara, shto mislite jesu li zvali!? (rooooofllllllll)!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a kad sam vidio skoro nedje na neku emisiju na tv ko je majstor u krizmu sve mi je jasno bilo, qq tome ko tamo auto kupi!
    Dont miks grendmas end frogs.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    876
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je zaebano sto kod njih moras ic, sad kad si to isprica i ja bih tako uradio ali da je auto moje ne firmino e ako im ne bi izvrsio veliku nuzdu po sred recepcije pljuni me.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    811
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Covjek pita o Citroen servisu, pustite sad Krizmu

    Prijatno sam iznenadjen novim Citroen servisom, a definitivno sam picajzla, sto jes' jes'

    Majstori nisu bilo koji, neke znam i od ranije, prilicno su iskusni i reklo bi se da ih je birao neko ko zna znanje, tako da mogu samo da preporucim... Narocito ako ih uporedim s ostalim servisima u PG u kojima mogu servisirati Citroena

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ako je dizel treba Inace Citroeni su udobni i meki ali im je zato ogibljenje jako osjetljivo za nase puteve
    Ali znak za servis, u ovom slucaju kljuc 17/13 nema veze za vjesanjem.
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ali znak za servis, u ovom slucaju kljuc 17/13 nema veze za vjesanjem.
    I ja mislim, kljuc je znak da je dosao do kilometraze koju su oni setovali za servis. To znaci da auto moze ladno jos da se vozi i da mu nista ne fali (vjerovatno). Inace, kad se upali fino mi kaze OIL OK!

    E sad, zanima me ocu li izgubiti garanciju ako probijem limit koji su oni postavili za servis, ili se vazi limit koji je postavila fabrika (onaj od 20.000km)?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Da nisi taj jedan TI?

    Ne nego jedan momak iz tolosa , registrovao firmu i sve radi za velike pare , moze i centralu da ti ugradi u kola pa da pricas na sistemski telefon a i organizuje svadbe i kupuje vjerenicke prstenje (hihihihihihih) sve na jednom mjestu. Ja ti imam porcenat u tome naravno. Znas li ga ?

  14. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znam, ali bih ipak isao preko tebe da mi i ti uzmes procenat, jer bih srecniji bio ako bi me skuplje ispalo!!!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    I ja mislim, kljuc je znak da je dosao do kilometraze koju su oni setovali za servis. To znaci da auto moze ladno jos da se vozi i da mu nista ne fali (vjerovatno). Inace, kad se upali fino mi kaze OIL OK!

    E sad, zanima me ocu li izgubiti garanciju ako probijem limit koji su oni postavili za servis, ili se vazi limit koji je postavila fabrika (onaj od 20.000km)?
    Ja mislim da ti treba da ides do njih da ti oni to resetuju a ako je potrebno i da ti ga stave na komp.
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Juče obavih servis. Čekao sam da dođe na 15.000km. Kažu ljudi da se ne gubi garancija kad god ga dovedeš prije 20.000km ali da oni preporučuju da se servis radi svakih 10.000km.

    Inače sam veoma zadovoljan servisom i profesionalnošću.
    Prvi put sam vidio da ti stavljaju najlon preko sjedišta i lijepe oko volana i mjenjača da ga ne isprljaju kad ga uvize i izvoze iz radionice. Na kraju te još časte i pranje (jes da ga ne operu nešto posebno dobro, ali je fin gest).

    U Rokšped, dok sam išao na servise ovoga nije bilo, ne znam kako je sad.

    Inače me servis na 15.000km koštao 65 eura a promijenio je ulje, filter od ulja, filter od polena i usuo tečnost za prednje staklo.

    Eto tako.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    To tretiranje auta kao pacijenta u bolnicu sa tim presvlakama i slicno sam ja gledao u Ljetopis. Milo mi je da i Office to radi isto.

    P.S. Mozda ce seljacki zvucat, ali nije skup taj servis. Ono 65 eura je tesko zaradit ali to nije mnogo uopste.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    65 EURA za servis e blago vama mene filter pockani za vazduh kosta 37,70 eura samo da se kupi i 50 da ga ture u auto !!!!!
    Last edited by Zvek_Zivi; 16-09-07 at 12:41.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Stvarno nije puno,bez shale..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa i ja mislim da je korektna cijena. Prijatno sam se iznenadio kad je došlo do plaćanja. Inače sam došao u subotu u 10:00h, bez prethodne najave, ljudi skinuli jednog Berlinga sa dizalice i meni završili servis. Svaka im čast.

    U Rokšped sam mora da zakazujem po 7 dana unaprijed i da im se tiskam da bi primili auto i još mi papreno naplatili.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Mogli su dat neko ime tom servisu, a ne Office Centar
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pa kad su prvo prodavali kancelarijski namjeshtaj,tako je i ostalo
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Hehehe prvobitno su se oni zvali Tours & Trade a naziv Office centar je dosaooo mnogooo kasnije ali dobro :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Juče obavih servis. Čekao sam da dođe na 15.000km. Kažu ljudi da se ne gubi garancija kad god ga dovedeš prije 20.000km ali da oni preporučuju da se servis radi svakih 10.000km.

    Inače sam veoma zadovoljan servisom i profesionalnošću.
    Prvi put sam vidio da ti stavljaju najlon preko sjedišta i lijepe oko volana i mjenjača da ga ne isprljaju kad ga uvize i izvoze iz radionice. Na kraju te još časte i pranje (jes da ga ne operu nešto posebno dobro, ali je fin gest).

    U Rokšped, dok sam išao na servise ovoga nije bilo, ne znam kako je sad.

    Inače me servis na 15.000km koštao 65 eura a promijenio je ulje, filter od ulja, filter od polena i usuo tečnost za prednje staklo.

    Eto tako.
    I u rokshpedu stavljaju presvlaku preko sjedishta.

    Super je shto si proshao tako jeftino, ali jesi li pitao koje ulje su ti stavili i jesi li SVOJIM ochima vidio da su ti zamijenili ta dva (od chetiri) filtera?

    Ne bih da budem skeptichan, ali 4L original Castrol BMW ulja koshta 68e, iliti 17e po litru. BEZ zamjene.

    Po meni postoje sljedece opcije:

    1. Nishta ti nijesu zamijenili, samo uzeli pare
    2. Usuli ti neku vodurinu u motor
    3. Strashno se zajebali
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  25. #25
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ko mi garantuje da mi u Rokšped nisu uradili isto ali mi naplatili još tri puta više samo da ne mislim da su me zajeebali.
    Je li treba nešto masu da platiš da bi to nešto bilo dobro.

    Eo ti detaljni račun:
    Usluge mehaničarskih radova (40 minuta) 8,00 eura
    Ulje (4 litra) 24,00 eura
    Filter ulja (1 komad) 10,08 eura
    Filter polena (1 komad) 12,49 eura
    Tečnost za stakla (1 litar) 1,28 eura

    Ukupno sa porezom: 65,34 eura

    Vidio sam da su mi izvukli ulje iz motora onom pumpom, znači da su morali nešto i usut u njega. Ako su mi usuli vodurinu valjda će mi auto crći. Ako Citroen može normalno da radi na vodurinu onda mu svaka čast.

    Ostatak servisa sam sjedio u kafiću (koji je inače povezan sa radionicom i kroz staklo možes sve da vidiš (za razloku od Rokšpeda đe su potpuno sakriveni).

    Je li moguće da mi nisu zamijenili filtere - Jeste, ali je to vrlo lako provjeriti a onda bi mogli da popiju masnu tužbu i izgube licencu. A ako ti misliš da im se to isplati radi 20 eura što će profitirati, onda nemaš smisio za biznis.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 40
    Last Post: 17-02-09, 22:15
  2. Volvo servis u CG, gje?
    By eskim in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 29-08-06, 16:38
  3. Besplatan ADSL servis do početka septembra
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 34
    Last Post: 18-08-05, 12:03
  4. Pokrenut Prvi Crnogorski Nezavisni Email Servis
    By Blogovanje.com in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 04-05-05, 13:54
  5. MS OFFICE UPDATE
    By NAGUAL in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 03-03-04, 00:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •