Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Udruživanje opozicije oko ustava

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Udruživanje opozicije oko ustava

    Kakva je ono zajebancija? oko identitetskih pitanja nemaju zajednički stav, i kao se udružuju. ne znam šta će da postignu tim. a uopšte se nije teško dogovorit oko tih pitanja.

    zastava, ja bi lično volio krstaša, ali ne bih insistirao zbog muslimanskog stanovništva, a s obzirom da je trobojka želja manjine, nek ostane ova samo jer su konačno počeli da nas poznaju po njoj. crvena bi bila ljepša sa bijelim orlom, ali... navikli smo se svi na nju...

    himna, oj svijetla majska zoro sa 10 stihova koje predlaže snp, jer nju su pjevali svi iz crne gore koji su se za nju borili. iako je za srbe to kafanska poskočica, to je bila nešto ko narodna himna iz crne gore. i arkan je volio.

    grb, ovaj je bio i na perperima kralja nikole, od svih koje smo imali najljepše je oblikovan, bio bi ljepši srebrni, ali do k...., samo da se stavi ono iza pa da bude ko onaj iz doba knjaza danila.

    crkve, nek se ne pominju. ko vjeruje neka vjeruje, ne brani mu se. pitanja imovine neka rješavaju na sudu, ni kompanije se ne pominju u ustavu pa ih opet sud prihvata ko pravna lica. iako je cpc bila sadašnja mitropolija, ali da ne širim.

    manjinska prava, kao ona iz ustavne povelje. ne vidim zašto ne.

    prava žena, valjda se garantuju pod onim "građanska prava", ali ako će ih usrećit, nek se pomenu posebno.

    i konačno jezik! popis u redu, ako ćemo tako svi simboli su zakonski već regulisani i ne bi trebalo da se o njima raspravlja. ali, ako je to jedan jezik, sa, da se ne zajebavamo, jednom gramatikom, iako mi u narodu ne koristimo lokativ, onda treba da se kaže da postoji jedan jezik koji se može zvat, crnogorskim, srpskim, bošnjačkim. srpskim jer se "srpski" izvodi i od srbija i od srbi.

    nek se ne pominje da je država Crnogoraca i sl., no svih jednako, jer sad kad smo nezavisni treba sve okretat ka crnoj gori. ionako bi pola tih crnogoraca prodalo državu za džak krompira, ko što su se svi prodavali u referendumskoj kampanji.

    ako je srbima stalo da se pomene da su ravnopravni građani i narodi, nek se pomene, to valjda ništa ne mijenja. s obzirom na realnu situaciju, ne vidim bolja rješenja.

    dako neko iz opozicije vidi ovo.
    neka bude borba neprestana...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    PA ja bihsve ovo tvoje prihvatio...

    A sto se tice udruzivanja opozicije, mislim da je ovo osudjeno na propast, ili je Medjedovic po ko zna koji put promijenio misljenje... kako je krenuo zeznut ce sveta marovica po Iskazivanju Misljenja
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne moze bit prvi, ipak je Nolje Kilibarda neprevazidjen!!!

  4. #4
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Ne moze bit prvi, ipak je Nolje Kilibarda neprevazidjen!!!
    jel to onaj nekada veliki srbin?
    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Cush opozicija da se udruzi... :roll:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by andrija81210 View Post
    K

    zastava, ja bi lično volio krstaša, ali ne bih insistirao zbog muslimanskog stanovništva, a s obzirom da je trobojka želja manjine, nek ostane ova samo jer su konačno počeli da nas poznaju po njoj. crvena bi bila ljepša sa bijelim orlom, ali... navikli smo se svi na nju...

    himna, oj svijetla majska zoro sa 10 stihova koje predlaže snp, jer nju su pjevali svi iz crne gore koji su se za nju borili. iako je za srbe to kafanska poskočica, to je bila nešto ko narodna himna iz crne gore. i arkan je volio.

    grb, ovaj je bio i na perperima kralja nikole, od svih koje smo imali najljepše je oblikovan, bio bi ljepši srebrni, ali do k...., samo da se stavi ono iza pa da bude ko onaj iz doba knjaza danila.

    .
    A meni se bas vise svidja zlatni grb,vise nego srebreni,a posebno bijeli.A zamisli budale htjeli da bude dan vojske neki tamo dan kad tobose su neki isli(ne znam jesu li crnogorci) da spasu sveti SRPSKI narod... heh,a poslije oni su diskriminisani lol.Eh....

  7. #7
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Ne ujedinjuje se opozicija oko ustava (oni ne priznaju ni državu pa što ih interesuje ustav te države?????) nego SL pokušava sačuvati jedinstvo.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    A meni se bas vise svidja zlatni grb,vise nego srebreni,a posebno bijeli.A zamisli budale htjeli da bude dan vojske neki tamo dan kad tobose su neki isli(ne znam jesu li crnogorci) da spasu sveti SRPSKI narod... heh,a poslije oni su diskriminisani lol.Eh....
    Bas tako tacno oko dana vojske! Dobro ti rece

    Nego eto, ja bih uzeo Krstas barjak, naveo bi jedan jezikza sve i to Crnogorski Latinica kao i Cirilica... za svakoga bilo gde u sve skole, opstine itd... pa nek drugi sviraju... ova prica mnogo traje... da je vise steta gubiti vrijeme u raspravu o ovih stvarih...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    naveo bi jedan jezikza sve i to Crnogorski Latinica kao i Cirilica... za svakoga bilo gde u sve skole, opstine itd...
    Zanimljivo
    She is only here to annoy herself!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Zanimljivo
    Zasto je zanimljivo. Jezik treba imati naziv drzave tacka. Nemoze drugacije. Srpski nemoze jer taj jezik vec pripada Republiki Srbiji.

    Jedan jezik za sve... jedan standard. Crngorski. Pa onda radije u takav sistem da manjinama vise ne dozvolimo korist svojeg jezika u djelove gde su u visini, jer su kao i sto oni kazu isto drzavljani Crne Gore... po nacionalnosti Crnogorci...

  11. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    In A Wordless Chamber
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    krstaš barjak, pa kome se ne sviđa - PRIJATNO!
    Reality is overrated.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ujedinjenje opozicije po ovom pitanju samo skodi njema samima. tako se samo produzava sva referendumska prica u kojoj vlast prakticno ima autorska prava nad crnogorstvom i svom simbolikom istog u modernoj verziji. dakle, 50+% naroda svakako podrzava crnogorski jezik, a posto bi u scenarju ujedinjenja vlast bila jedina uz crnogorski jezik, onda je to samo jos jedna njena direktna pobjeda. a i drago mi je sto ce biti tako. dolaskom pzp-a stvari su se malo popravile, ali i dalje imamo najgoru mogucu opoziciju koja prakticno nista ne moze da dobije!

    edit: eh, samo da dodam... ne mislim u opste da ce Medo ikad biti konkurent Marovicu i Kilibardi, jer, jednostavno.. covjek postaje Srbin
    Last edited by Bad Boy; 29-07-07 at 03:33.
    Liberty and justice

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by andrija81210 View Post
    himna, oj svijetla majska zoro sa 10 stihova koje predlaže snp, jer nju su pjevali svi iz crne gore koji su se za nju borili. iako je za srbe to kafanska poskočica, to je bila nešto ko narodna himna iz crne gore. i arkan je volio.
    nisam dalje čitao tvoj post

  14. #14
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sluzbeni jezik- Crnogorski, svaka manjina ima pravo na koristenje svog jezika u skolama,sluzbama,medijima, i td;Crnogorci kao konstituivan narod, s tim sto svaka manjina ima puna prava po medjunarodnim standardima,sto se tice crkava- svako neka ima pravo na vrsenje svojih obreda i puno ispovjedanje vjere, a za imovinska pitanja postoje nadlezne sluzbe.
    Simboli- neka ostanu isti.

    Mislim da se u Ustavu treba postovati CRNOGORSKA DRZAVNOST i njen istorijski kontinuitet, i kontinuitet njenog naroda i kulture.
    Ako se kojim slucajem stavi da je srpski jezik (uz crnogorski) sluzbeni, srpski narod(uz cg narod) konstituivan, Srpska Pravoslavna Crkva -zvanicna crkva- stvara se druga srpska drzava, i ne znam sto smo se osamostalili.. Mozemo ponovo evocirati uspomene iz 1918. god.

    Pozdrav

  15. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    nisam dalje čitao tvoj post
    \

    to sam stavio zbog srba koji sad ne bi živi zapjevali tu pjesmu. ja svaku srpsku koju znam, pjevam. i ne vidim problem, pjesma ko pjesma.
    Last edited by andrija81210; 30-07-07 at 18:15.
    neka bude borba neprestana...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by andrija81210 View Post
    \

    to sam stavio zbog srba koji sad ne bi živi zapjevali tu pjesmu. ja svaku srpsku koju znam, pjevam. i ne vidim problem, pjesma ko pjesma.
    Tacno, a neki ka da je pjevati Crnogorsku pjesmu otrovno i opasno za zivot :mad:

  17. #17
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sluzbeni jezik:Crnogorski
    Uredjena ili kao gradjanska drzava,ili da su crnogorci konstituivan narod.Da se rijesi crkveno pitanje.Da se isom ostrinom odgovara opoziciji,zamislite tu drskost,poceli da pricaju o nekom tamo popu ili sta li je vec kojem je zabranjeno jer je hag raspisao potjernicu za tim covjekom,i poceli da pricaju kako je to protiv srba,ta organizacija ,i jos sto je najveca drskost,poceo da kaze da se sad to primjenju u crnoj gori i drugim SRPSKIM drzavama?I ovi nista nisu odgovorili.Pa ja bi zabranio da ulaze u skusptinu ljudi koji ne postuju ovu drzavu.I poslije su oni diskriminsani,a gledajte sta sve smiju da govore.
    Kako je sluzbeni jezik CG,to da se i primjenjuje... smuci mi se kad gledam reklame na srpski ili kako kazu neki ekavski.Jesu li nesposobni da sami urade sinhronizaciju....isto i da CG sama stampa brate svoje knjige.Tobos prva stamparija u regionu ili tako nesto,nemaju 2 svoje knjige u osnovnim skolama.Dalje...da se zabrani ulazak/izlazak autima sa oznakama SCG... ta drzava ne postoji,i vec 1 godinu imaju vazece oznake.....A to su MNE i SRB.

    Nece uspjeti to jedinstvo,jer imaju totalno razlicita politicka misljenja.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    In the arse of the region...
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [neurosong] View Post
    krstaš barjak, pa kome se ne sviđa - PRIJATNO!
    mali, ne moze krstash barjak, e sam ja musliman (bart rodjen tako) pa mi se ne svidja da mi na zastavu MOJE drzave visi krst ka' na neku grobnicu, daleko se kazalo.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ^slazem se,zastava je dobra kakva je sad .

  20. #20
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [neurosong] View Post
    krstaš barjak, pa kome se ne sviđa - PRIJATNO!

    tacno tako!!!

  21. #21
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Crnoj Gori ima oko 11% ljudi koji se izjasnjavaju kao Muslimani/Bosnjaci po nacionalnost i religiji, a pripadnika Islama ima i medju Albancima i Crnogorcima, tako da bi isticanje krstasa na drzavnoj zastavi moglo bi donekle vrijedjati njihova vjerska osjecanja.

    Meni se licno zastava sa krstasem svidja...samo kad se sjetim mitinga LSCG od 1991 pa nadalje...krstas je bio dominantan.Zaista lijepe uspomene iz tog mracnog perioda CG povijesti.

    Stoga, zastava neka ostane kao sto je i sada.Ja sam zadovoljan.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ako konstituivan narod bude neki drugi pored(osim) Crnogorskog i neki drugi jezik-sluzbeni osim Crnogorskog jezika- nemam rijeci,...

  23. #23
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shalom7 View Post
    A ako konstituivan narod bude neki drugi pored(osim) Crnogorskog i neki drugi jezik-sluzbeni osim Crnogorskog jezika- nemam rijeci,...
    Mislim da ce Crnogorci biti konstitutivni, jezik crnogorski!
    Svi ostali ce biti manjina!
    Crva ce biti pravoslavna !
    Sanse CPC da preuzme primat SPC ,za sada su minimalne !
    Medjutim DPS-ovci su cudna sorta!
    Mogu se i na tom polju promjeniti a onda se mijenja i crkva!
    Znaci sve zavisi od Mila a malo i od Sveta!
    Crna Gora je privatna drzava , pa ce se i znamenja mjenjati kako je privatnicima u tom momentu potrebno!


    Naravno, podrzavam crnogorski jezik i da Crnogorci budu konstitutivni ali ponavljam nista ovdje nece trajati mnogo!
    Danas moze biti 70% Crnogoraca a vec sjutra 50% Srba,ako odgovara gazdi!!!!
    I da ne zaboravim!
    Da za crnogorski ali NE za odgoditi, uzvratni, docnije, povijest, stoljece...
    Libertas

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Da za crnogorski ali NE za odgoditi, uzvratni, docnije, povijest, stoljece...
    uhhh,chitash mi misli...
    Намјерно Другачији...

  25. #25
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    iznad kafane, PG
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Danas moze biti 70% Crnogoraca a vec sjutra 50% Srba,ako odgovara gazdi!!!!
    To je najgore od svega... (sto se drugog tice - 'odgoditi', 'docnije' i sl. koriste bas svi, pa eto i mi - decenijama )

    Kada je rijec o 'ujedinjenoj opoziciji'... Hm, bilo je par pokusaja, a ukoliko se to opet dogodi (u sto nikako ne vjerujem, bar ne sa sadasnjim sastavom - lise par klubova, nakaradnim i jadnim), bice to sasvim neproduktivno i bespotrebno tkivo... Blok sacinjen od nacionalistickih (ima i takvih), nacionalnih, pa sve do konzervetivnih i partija gradjanske orijentacije (mozda i liberal-demokratske?!) bio bi puki promasaj... Na taj nacin, sloznost je moguca u veoma malom broju segmenata (ako je i u jednom)...

    A onda pogledamo vladajucu garnituru i pozelimo da se spoji sve nespojivo... ali, ako mene pitate, nesto iole normalnije... (jer u opoziciji doista ima niz pojedinaca i citavih frakcija kakve su dostojne prezira i koje bi izazvale zestok kontraefekat na svakoj strani)
    Last edited by M_O_D_E; 01-08-07 at 03:33.

    HARI KRISNA JE MOJ IDOL! HARI, NABAVI MI JEDNU ANIMACIJU STO MASE BARJAKOM, HOCU DA BUDEM KAO TI!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 28-11-10, 01:11
  2. Novi Ustav CG
    By Krsto Zrnov Popovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 03-07-06, 01:52
  3. Replies: 0
    Last Post: 25-07-05, 13:06
  4. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 19-11-04, 08:05
  5. Novi protesti crnogorske opozicije
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 54
    Last Post: 09-06-04, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •