Evo, na predlog Pustinjaka, pokrecem ovu zaista u biti neophodnu temu na ovom podforumu.

Pocecu sa citatom Pustinjaka:

Quote Originally Posted by pustinjak
Interesantno bi bilo mozda da postavis neki topik 'Dobrom protiv Zla' recimo ili pak 'Pobijediti djavola', gdje bi se razmatrao ovaj aspekat teme spiritualnosti. Imam osjecaj da bi imala dosta reci o borbi ljubavlju protiv zla. Jedno samo ne zaboravi, da je ljudski ego po naravi drzak, a danas su ljudi mnogo pokvareni. Rijetko ces naci covjeka kojem ces stati na raspolaganje, s ljubavlju, u nekom poslu recimo, a da nece zavrsiti penjanjem ti na glavu, ili pak narodski, (s oprostenjem) kenjanjem po tebi. A ljude bez u akciji ne mozes da mjeris tako lako. Spomenuo sam posao kao jedan od mogucih mjeraca ili pak testiranja onog sto u stvari jesmo. Ovdje zelim reci da je malo njih danas, koliko god njihova zelja bila jaka da istraju u dobru, da ako ima das priliku da gaze po drugima, to nece uraditi.
Kuran sveti nam govori da nam je Bog blizi od vene aorte, a profet Muhamed, mir neka je sa njim , kaze da nam djavo kroz vene tece. Slozicemo se da je borba prevashodno u nama, a onda van nas. Na zalost, danas je malo njih koji rade na pobijedjivanju mracnih sila unutar sebe, a mnogima je i nacin vise nepoznat. Kljuc je u molitvi, govorio je jedan islamski mudrac!

Ali Bog vodi k sebi samo one koje on zeli. Neka je hvaljen!

Kako dakle pobediti zlo? Ima li metod za to?

Ima li neko mozda iskustva s tim, da li je zaista konkrento pobedio neko zlo i izokrenuo neprijatelja u prijatelja? (ja cu kasnije o tome.. )

Trebamo li se uopste 'smarati' s tim da pobedjujemo zlo? Ako da, zasto da, ako ne, zasto ne?..