Results 1 to 5 of 5

Thread: Masoni kroz istoriju Balkana

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Masoni kroz istoriju Balkana

    Teorija zavjere govori da je masonska organizacija odgovorna za balkanske ratove tj. kako za prvi i za drugi svijetski rat, tako i za Bosnu. A bi prasak! Chak i bez Rolling Stones-a.

    Civilizovana Evropa na jedan, dva i tri sata leta od Sarajeva su posmatrali pargodisnje paklene prizore rata. Ruzne slike na njihovim televizorima se nisu desavale toliko daleko od njih, ali to nije bilo dovoljno da ijedna zemlja pokusa zaustavljanje prokletog rata. Arapska bogata 'braca' se nisu mnogo culi, osim u sirenju djavolskog vehabizma, i 'dobrotvornim' donacijama Bosni koje su uslijedile zavrsetak rata. Debelomesnati arapski glavari su odlucili da veto na naftu nije vrijedno upotrebiti, cak ni kao sevap da se spase njih dvadeset hiljada silovanih bosnjakinja. Sevap je ovoga puta bio namijenjen za U.S.A.

    Tvrditi da su masoni drzali uzde evropskih velikana u prethodnom ratu, i onim proslim, je suvise velika rijec za povjerovati. Tvrditi takodje da su na uzde drzali i debele arapske glavare, je takodje suvisno za povjerovati. Ali sta ako je bas tako?

    Balkanski ratovi su proslost. Crna Gora je drzava. Evo nas u slobodi i miru Bozijem. Kapital je usao, putevi kapitalizmu se otvaraju. ParA je tu i vidimo da cemo i mi uskoro moci da zaradjujemo na berzi. Postajemo bogatiji iz dana u dan, i uskoro cemo biti slika Bozijeg raja na zemlji. Novac ima smirujucu moc tablete, da se i skora istorija zaboravi u par godina. Gospodjo farmaceutko u prodaji tablete za raj?

    Rat!? Gdje!? Kada!? Usnih li ja da silovase onih dvadeset hiljada dusa u Bosni? Ah da ... vrijeme je zaborava!
    Boze oprosti.

    Budan sam. Gledam kako mi se zemlja razvija. Uce me da oprostim velikim cg momcima proslosti, za plesanje s djavolom u zaradjenim milijardama. Milioni su samo za javnost, cujem. Stari moralo se nekako zaradit za ovu novu drzavu, kazu mi. Ti si vjernik, oprosti im. A sada ce oni Crnu Goru da dovedu u raj. Cekam ...
    I bi prasak! Rata nema vise tata, kaze sin. Samostalna smo drzava, zakljucuje cerka. Opusti se, rece zena, bice para. Prijatelj me zove na koncert Stonsa. Boze zar i ja da pjevam poznatu 'Sypmathy for the Devil'?
    Stonsi su bili. Masoni su se u medjuvremenu reorganizovali u novoj mi drzavi. Unesose neku svijetlost na Cetinju nedavno, jos se i pohvalise time u Vijestima. A Vijesti izvjestavaju.

    A vi? Vi edukovanijim intelektom istorije? Da li mislite ciko da su masoni uticali na nasu losu sudbinu balkana, ili je pak to bila samo Bozija volja? A gospodine istoricaru jeli masonima Bog dao snagu da mute i petljaju, ili je mozda djavo tu nedje umijesao prste ipak? Profesore zelio bih cuti i vas!

    Sta mislite o uticaju masonerije u tokove balkanske istorije? Teorija zavjere ili istina?

    Unaprijed zahvalan na odgovorima. Boze pomozi! I oprosti nam, jer neznamo!
    Last edited by pustinjak; 21-07-07 at 02:53.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemoj mi reći da bošnjaci nijesu silovali nikog i ubili jer im je moglo bit. nemoj mi reći da to nije bio vjerski rat i da dosta njih nije uživalo ubijajući hrišćane. svi su na ratištu isti bili, odnosno, većina, nijesu svi. ti nemoj opraštati onom ko je na ratištu bio, ali onoga ko nije ili bar ko nije podržavao tu ideju nemoj da mrziš. divljačko-bolesnički mentalitet je opšti za cg, srb, bih i hr. da se ne lažemo. odgovori na tvoje pitanje mogu biti samo nagađanja, puke teorije koje u skorije nećemo moći potkrijepiti činjenicama.

    btw, sumpathy for the devil je bilo odlično vidjeti, ja text nijesam znao, ali je izvodjenje bilo fantastično.
    neka bude borba neprestana...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Najlakše je okriviti drugog za ono što smo sami učinili. U ovom slučaju masonerija sve i da je htjela ne bi mogla ništa učiniti. ona je kod nas slaba i bez uticaja. mnogo jači je uticaj stranih obavještajnih službi a najveći je uticaj naših idiota koje smo vazda slušali i slijedili bewz obzira na rasu vjeru i nacionalnost. Ma kakvi masoni tek smo nedavno čuli da postoje i kod nas

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ne moze neko normalna coeka nacerat da kolje i siluje.za razne ratne bolesti kriva je nasa poremecena psiha koja ispliva u tom trenu.krivi su i generali koji nisu umjeli smjestit metak u glavu ili bolesniku ili sebe ako vec nemahu muda za drugo.koji su se ka prebijene kucke savijali pred svakim olosem.kad sam skoro gleda jedan dokumentarac od svih velikih "heroja" samo se neki marjanovic i mladic smio okrenut protiv arkana i par stotina njegovih.a ne treba to zaboravit i ne treba zaboravit ni ove nase "mirotvorce" i "faktore stabilnosti".
    a masoni mogu imat svoje zarade ali ako mi neko rece da zapalim kucu nece bit on kriv no ja jer su kod mene sibice.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Dutch potpuno se slažem

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 19:22
  2. Satanizam
    By Night_Blade in forum Religija i filozofija
    Replies: 92
    Last Post: 22-07-07, 08:02
  3. Odnosi Crne Gore i Srbije (kroz istoriju)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 27-11-05, 12:26
  4. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 12:17
  5. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •