Page 80 of 89 FirstFirst ... 3070767778798081828384 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 2212

Thread: Православље-једини пут ка Једном БОГУ

  1. #1976
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Eucharist View Post
    "Закључак је једноставан: разгарање је праћено силним пражњењем електрицитета по цијелом храму и околини, који је сличан ономе који се дешава при великим непогодама али овдје није било непогодеЗначи, та појава се може сматрати чудом, сматра он.
    Jednostavan zakljucak nema sto. A sta ti mislis da je u pitanju? Ustvari da vidim samo mozes li da se dosjetis jos nekog objasnjenja nevezanog za vjeru? Cak i ako je drugo objasnjenje isto nevjerovatno. Slobodno probaj nece ti niko nista. Zanima me koliko dubogo i daleko vjernici razmisljaju. Ako ste toliko pametni koliko tvrdite trebalo bi da mozete da se dosjetite nekih objasnjenja koja nemaju veze sa religijom a ne da odma sve pripisujete bogu. Ja sam o ovome, dobro se sjecam pricao prije vise od godinu dana. I evo sad opet ista prica o ovom oblaku.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #1977
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa kako je smijesan Antilopije, svasta. Znaci, slusam sad, pitaju ga za govor mrznje njegov poznati, o rusenju crkve na Rumiju, itd. I on veli:"Nije to govor mrznje, nego govor ljubavi!" hahahaa :lolblue:. Kako je smijesan. I mitropolit. E pa ljudi moji, sto sve necu vidjet danas.
    DICIOTTO

  3. #1978
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A to vi isto radite kao on odje.. "to nije laz no istina"...

  4. #1979
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ego ne znam kako te nije sramota tako da pricas. Sto puta smo i tebi isvima postavljali dokaze i prave argumente koji dokazuju da je ono sto mi tvrdimo istina, a ni ti niti ijedan drugi vjernik niste uspjeli JEDAN JEDINI dokaz da pokazete da potvrdite svoje tvrdnje. Osim toga ti vrijedjas, posmatras nas sa visine, ignorises pitanja na koja ne mozes da das odgovor ili ih izvlacis iz konteksta. Postajes sve mizerniji u svojim pokusajima. I opet, nist anisi ostvario bez da se ogadis svima. Upotrijebi taj mozak malo i analiziraj svoje postove OBJEKTIVNO I KRITICKI! Mislis da si najveci svetac, nama pripisujes svakakve grijehove a ne vidis da si kriv za jedan od najvecih. Rekao sam i raniije, reci cu opet- GORDOST! Ali tebe ne zanima. Vjernik moze da bude kakva god osoba oce jer sve sto ti treba da uradis da bi se osjecao dobro je da se pokajes da ti tvoj bog oprosti. Mozes da ides unaokolo da ubijas ljude i opet ces mislit da zasluzujes oprost jer si vjernik. Nema veih gresnika od ljudi poput tebe. To je, mislim vecini na ovom forumu evidentno. Vise ne pokusavas ni da prikrijes svoje pravo lice.
    Last edited by VanjaTheMan; 14-01-11 at 19:10.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #1980
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ego ne znam kako te nije sramota tako da pricas. Sto puta smo i tebi isvima postavljali dokaze i prave argumente koji dokazuju da je ono sto mi tvrdimo istina, a ni ti niti ijedan drugi vjernik niste uspjeli JEDAN JEDINI dokaz da pokazete da potvrdite svoje tvrdnje. Osim toga ti vrijedjas, posmatras nas sa visine, ignorises pitanja na koja ne mozes da das odgovor ili ih izvlacis iz konteksta. Postajes sve mizerniji u svojim pokusajima. I opet, nist anisi ostvario bez da se ogadis svima. Upotrijebi taj mozak malo i analiziraj svoje postove OBJEKTIVNO I KRITICKI! Mislis da si najveci svetac, nama pripisujes svakakve grijehove a ne vidis da si kriv za jedan od najvecih. Rekao sam i raniije, reci cu opet- GORDOST! Ali tebe ne zanima. Vjernik moze da bude kakva god osoba oce jer sve sto ti treba da uradis da bi se osjecao dobro je da se pokajes da ti tvoj bog oprosti. Mozes da ides unaokolo da ubijas ljude i opet ces mislit da zasluzujes oprost jer si vjernik. Nema veih gresnika od ljudi poput tebe. To je, mislim vecini na ovom forumu evidentno. Vise ne pokusavas ni da prikrijes svoje pravo lice.

    Kako nisu postavili dokaze?! Je li ti on postavio prelijepe slike zivotinja i prirode u nekom topicu odje?! Kako ti to ne dokazuje postojanje Boga?! Sto je sa tobom? Pa onda navode citate iz knjiga koje su vjernici napisali za vrijeme Hrista itd. Kako ti to nije vjerodostojno? To je napisano, znaci da je istina. No si ti gresnik, pa zato ne razumijes.
    DICIOTTO

  6. #1981
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Владика бачки Иринеј за "Вечерње новости"
    27 Јануар, 2011 - 16:14


    Изјава Вечерњим новостима поводом иступа ефендије Муамера Зукорлића против прослављања Светог Саве у школама у Србији.
    Нови Сад, 26. јануар 2011.

    Зукорлићева интерпретација ислама највећу штету наноси самом исламу. Нехотично, али убитачно, она потврђује основне тезе заступник исламофобичних покрета и организација, по којима је ислам увек и неизоставно, по самој својој природи, нетолерантан и насилан. Ја лично, међутим, међу муслиманима имам довољан број познаника и, што је важније, искрених пријатеља, који нису ни најмање нетолерантни, а поготову нису силеџијски расположени. Штавише, неки од њих су људи тананије савести и већег човекољубља него поједини идеологизовани и екстремистички настројени надобудни хришћани, од којих једни сматрају себе православнијима од свих источних патријараха, а други виде себе као веће католике од римскога папе. У том кључу, ваљало би проверити и како Зукорлић замишља своју врлу личност у контексту знаменитих исламских теоретичара. Као практичар већ је проверен. Библијским речником казано, измерен је - и нађе се лак.
    Однос Светога Саве, просветитеља српског рода, према исламским духовним вођама његова времена довољно је познат. Египатски султан је, по сусрету са њим, изразио жаљење што неки други челници хришћанскога света не личе на њега. У личности Светога Саве и његовој духовности, а посебно његовом просветном и просветитељском подвигу, пронаћи опасност за било кога или за било шта - то може само крајње острашћен човек. Препознати пак у прослављању Светога Саве као просветитеља, као оца националне просвете и културе, тенденцију ка „покрштавању" и асимилацији - то може, ваистину, само крајње недобронамеран човек (а и то је најблажа могућа реч у овом случају).
    Замислите само шта би значило кад би неки хришћански епископ - примера ради, потписник ових редака - одрицао Корану било какву духовну вредност, а поготову ишчитавао из њега смисао који он нема, само зато што је то света књига муслиманских верника, или кад би стављао под знак питања удео муслиман у европској и светској култури или кад би из историје Српске Цркве и српског народа покушао да због Зукорлића избрише Мехмед-пашу Соколовића и још понеког, а да се овде не упуштам у историјску судбину заборављених Срба муслимана - песника Османа Ђикића, на пример, или, ако баш хоћете, Меше Селимовића.
    Што је премного, премного је, па и када долази од ефендије Зукорлића, политичара на привременом раду у верској сфери, од којег нас одавно ништа није изненађивало, а овај најновији иступ и наступ ипак јесте.

    Епископ бачки Иринеј
    Сваки човјек је - мали бог у блату.

  7. #1982
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emanuil View Post
    Препознати пак у прослављању Светога Саве као просветитеља, као оца националне просвете и културе, тенденцију ка покрштавању" и асимилацији - то може, ваистину, само крајње недобронамеран човек (а и то је најблажа могућа реч у овом случају).
    Pa standardno,čim neko govori istinu o nekom vaem "svecu" odmah ga proglaavate "nedobronamjernim čovjekom" ili to bi jedan foruma rekao a prepoznaće se i sam
    "TO SU LAI I DEZINFORMACIJE"
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #1983
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crne Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Dobro si ti to izvukao iz teksta... Mogao bi još nešto da citiraš kad si tako raspoložen...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  9. #1984
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Quote Originally Posted by emanuil View Post
    Препознати пак у прослављању Светога Саве као просветитеља, као оца националне просвете и културе, тенденцију ка покрштавању" и асимилацији - то може, ваистину, само крајње недобронамеран човек (а и то је најблажа могућа реч у овом случају).
    Quote Originally Posted by Rakun
    Pa standardno,čim neko govori istinu o nekom vaem "svecu" odmah ga proglaavate "nedobronamjernim čovjekom" ili to bi jedan foruma rekao a prepoznaće se i sam
    "TO SU LAI I DEZINFORMACIJE"Dobro si ti to izvukao iz teksta... Mogao bi jo neto da citira kad si tako raspoloen...
    Hoće moda da kae da sam neto izvukao iz konteksta?
    koristi Dawudove riječi kada za cijeli hadet kae sam izvukao iz konteksta
    ako elim da citiram neki psalm neću postovati cijeli stari zavjet da mi neko slučajno ne bi rekao da sam izvukao iz konteksta.Kao to i ne quotujem kilometarsku kopiju biblije nekog od vjernika.
    To radim iz veoma jednostavnog razloga.Ako napravim post sa nekim citatom od 10000 riječi izgubiće se uvid u predhodne postove
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #1985
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crne Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emanuil View Post
    Египатски султан је, по сусрету са њим, изразио жаљење што неки други челници хришћанскога света не личе на њега.
    zbog ovoga ti kažem, mogao si da staviš komentar i na ovo...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  11. #1986
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ево видим да је брат Мабус направио тему о Курану и Исламу,па ћу и ја слично урадити о Хришћанству.Можете питати све што вас интересује везано за Хришћанство,од Старог Завјета до Новог Завјета,преко васељенских Сабора па до данашњих дана.Браћо и сестре не штедите историју јер је Свето Писмо најпотврђенији Свети Спис који броји око 30000 докумената а на другом мјесту су Илијада и Одисеја са тек око 600 до 1000 плочица.:o
    Браћо и сестре само навалите.
    Мир и свако добро.

    Evo ja imam neka pitanja...Za početak ona najvažnija.
    Ne zato što je neko tamo napravio temu o drugoj vjeri,
    nego hajde da vidimo ove osnovne stvari.

    1. Koji su osnovni pojmovi pravoslavne vjere ?
    2. Šta je potrebno svakom Hrišćaninu ?
    3. Šta je ,,Božansko otkrivenje'' i ko su bili njegovi glasnici ?
    4. U čemu se sastoji Stari a u čemu Novi zavjet ?
    5. Šta znači ime Isus a šta Hristos ?
    6. Zašto je crkva Sveta ? Zašto onda može da bude
    još i Vaseljenska i Saborna ?
    7. Zbog čega su novokršteni obučeni u bijelu odjeću ?

    Ajde,evo za sad samo ova pitanja ću kasnije možda postaviti još neka.
    Last edited by ChocolateMne; 31-01-11 at 15:20.

  12. #1987
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naletjeh na ovu vijest od juče, pa ajde ovdje da postavim.




    Mošti svete Jelisavete


    Čestice moštiju svete pravedne Jelisavete, majke svetog Jovana Preteče i Krstitelja pronađene su u muzeju "Rezidencija“ koji je smešten u nekadašnjem dvorskom kompleksu bavarskih kraljeva u Minhenu minhenski umetnici između 1590-1640. godine. Da mošti pripadaju baš svetoj Jelisaveti saznalo se nedavno, kada su restauratori čistili latinski natpis na metalnoj tablici, prenosi "Pravoslavie.ru“.

    Sveta Jelisaveta je, prema predanju, bila rođaka majke Isusa Hrista Presvete Bogorodice i supruga sveštenika pravednog Zaharija.

    Njene mošti se nalaze u sali "Reliquienkammer“ gde su smeštene dragocene relikvije, koje su izradili majstori iz Minhena i Augzburga krajem 16. i sredinom 17. stoleća. Mada istorija pojavljivanja tih moštiju u Minhenu nije još do kraja izučena, poznato je da su u prestonicu Bavarske donete iz Rima pose 16. veka.

    Mada sudbina moštiju pravedne Jelisavete, koja je preminula u Hevronu 22. godine posle Hristovog rođenja, još nije potpuno proučena, poznato je da su se njene i mošti pravednog Zaharija izvesno vreme nalazile u crkvi svetog Jovana Preteče na mesto njegove tamnice u Sevastiji, o čemu je 1185. godine svedočio hodočasnik Jovan Foka.

    Danas u Minhenu, čestice moštiju glave svete pravedne Jelisavete nalaze se u relikvijaru koji je urađen u vidu somotskog pokrivaču za glavu, izvezen je biserom i smešten na jastuku, a izradili su ga minhenski umetnici između 1590-1640. godine.

    Pravedna Jelisaveta je, kako navodi jevanđelista Luka, poticala iz roda Aarona i u skladu sa Jevanđeljem živela je sa mužem u jednom od judejskih gradova.

    U naseljenom punktu Even-Sapir kod Jerusalima od 1911. godine nalazi se franciskanski manastir na čijoj teritoriji se, po predanju, nalazi ista ta pećina gdje se skrivala od Irodovih vojnika pravedna Jelisaveta sa sinom. Tu se, prema predanju, nalazi i mesto upokojenja svete Jelisavete – grobnica – sada označena malim udubljenjem isklesanim u kamenu.
    Last edited by [kinetic]; 02-02-11 at 13:24.

  13. #1988
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pitanje za nekoga ko se istinski razumije u pravoslavlje.
    Kakav je stav pravoslavlja prema seksualnim odnosima izmedju dvoje ljudi prije braka? Legal or not? Ima li neka predvidjena kazna za eventualni grijeh itd..?

  14. #1989
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ultimativna kazna vjecnog krckanja na tihoj vatrici...
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu ampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte neto novo!

  15. #1990
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Quote Originally Posted by emanuil View Post
    Египатски султан је, по сусрету са њим, изразио жаљење што неки други челници хришћанскога света не личе на њега.
    zbog ovoga ti kažem, mogao si da staviš komentar i na ovo...
    Isto tako bi na nekom topicu koji se bavi Hitlerom mogao napisati da je Hitler 1934 potpisao akt o prijateljskim odnosima između Njemačke i Poljske.
    Last edited by Rakun; 03-02-11 at 07:09.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #1991
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mona Sax View Post
    Pitanje za nekoga ko se istinski razumije u pravoslavlje.
    Kakav je stav pravoslavlja prema seksualnim odnosima izmedju dvoje ljudi prije braka? Legal or not? Ima li neka predvidjena kazna za eventualni grijeh itd..?


    Grijeh! A djete rodjeno iz takvog braka smatra se kopile!

  17. #1992
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Somewhere Else
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NegroDag View Post
    Grijeh! A djete rodjeno iz takvog braka smatra se kopile!
    Ovo je poprilično jedan tipičan lani stereotiop koji se sreće kod ljudi koji nisu ocrkovljeni i o hrićanstvu znaju samo neto to su pročitali a nikako ivotom posvjedočili ili proli jedan put,jer Hristos nije filosofija o kojoj treba razmiljati,nego put koji treba slijediti,On sam za sebe kae da je on "Put Istina i ivot" ali put koji je veoma odgovaran je poziva na borbu za ivot vječni

    to se tiče seksualnih odnosa prije braka,ta tema je u svakom,a posebno u naem vremenu veoma aktuelna.Reći da je to grijeh,je danas veoma pogreno,jer je grijeh shvaćen na jedan juridički način,gdje se isti istovremeno povezuje sa Bogom (kao Onim koji priziva ovaj svijet iz nebića u biće!),gdje je Bog shvaćen kao neki diktator koji kao apsolutni vladar nad tvorevinom igra ah sa ljudima na zemlji.Islamisti često imaju takvo poimanje Boga,gdje se vjera u njega poistovjećuje sa strahom,prvo od Njega kao apsoultnog vladara a drugo kao strah od vječnih muka,koje se pripremaju onima koji ne ispunjavaju zakon. (zakon je neto čega treba da se oslobodimo)

    Međutim kako pristupiti ovoj temi.Ja kao pravoslavni hrićanin imam na um trenutno zalijepljene riječi apostola Pavla : "Stojte u slobodi kojom vas Hristos oslobodi".ta predstavlja ta sloboda?To je sloboda od robovanja.Robovanja čemu?Bilo čemu to nas kao bića,kojima je darovana slobodna volja i koji smo ovakvi kakvi smo,pozvani da budemo svjedoci i saučesnici Tajne Hristove.Tajne gdje se Bog sjedinjuje sa stvorenom prirodom,otkrivajući nam i tajinstvo naeg naznačenja koje svoj vrhunac dobija u Vaskrsenju Gospodnjem.A ta je Vaskrsenje?To je upravo pobjeda nad tim poslednjim aktom smrti,a to je gubitak Ličnosti,svih nas,kao jednih i neponovljivih.

    U tom kontekstu,odnos jedne ličnosti sa drugom u jednoj zajednici,kakav je seks,polno optenje je gubitak ličnosti,zbog pogrenog usmjerenja seksualne energije,kada je ona izvan bračnog jedinstva,kao takvog.To je liavanje optenja sa Bogom,jer dolazimo u situaciji gdje se prostor nae slobode suava,i dobijamo okove,jer postajemo robovi takvog načina postojanja.Ne samo kada je seks u pitanju,jer on je čovjeku kao biću najmanje potreban,jer on za njim nema potrebu kao za hranom i pićem recimo.Postavlja se pitanje da li je sloboda raditi sve to moemo,pa čak i ubiti drugog čovjeka ili je sloboda dar koji trai svoje usmjerenje?Temelj toj slobodi koju pominje Apostol Pavle,a koji je pominjući i ivi,tj.svjedoči su zapovjesti jevanđelske.Ali ne zapovjesti u pravnom smislu nekakvog zakonskog,formalnog ispunjavanja nego opitnog otvaranja sebe,svoje srce i um za ivot koji istovremeno jeste upravo u Hristu,kao daru novoga ivota.I zato i jedini prostor slobode jeste Crkva (koje mistično predstavlja Nevjestu Hristovu,čija je glava Hristos),odn.Liturgija gdje jedno biće,čovjek,uzima na sebe podvig udaljavanja od grijeha zajedničarenja u Onome koji jedini jeste bez grijeha,Logos Boiji - Hristos.

    Međutim u ovakvim kao i svim situacijama,i onoga to mi nazivamo grijeh - koji jeste nae pogreno usmjerenje,tj. na promaaj cilja,jer smo kao bića stvoreni da Stvaramo a ne da Unitavamo,tj troimo sebe na taj način,potrebna je Ljubav.Jer Apostol Jovan kae "Bog je Ljubav".

    Jedina kazna za tvoj promaaj je uzvraćanje Ljubavi,nita vie.

  18. #1993
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Значи није гријех али није дозвољено?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. #1994
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Somewhere Else
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Значи није гријех али није дозвољено?
    Sloboda i dozvoljeno su dva različita pojma.Tu je problem.

  20. #1995
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Значи није гријех али није дозвољено?
    Ne, nego to jednostavno nicim ne pomaze na putu duhovne izgradnje. Ako nijesi u minusu, ne znaci da je dobro biti na nuli .
    Just to slip the skin...

  21. #1996
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znaci svi vi, neozenjeni vjernici, se cuvate za prvu bracnu noc?
    Respect.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu ampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte neto novo!

  22. #1997
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To je komplikovana tema... Neki tako nijesu razmisljali dok nijesu postali vjernici, neki to ne rade za vrijeme postova, neki to ipak rade u dugoj vezi u kojoj znaju da su zaljubljeni i da je ta osoba pored zaljubljena, iako nijesu u braku - i to je tek tema za siroku diskusiju medju vjernicima (iako je crkva tu jasna - prije braka nista, i kraj!)... Najbitnije od svega je da se tu dvije osobe nadju na istim talasnim duzinama, pitanju osjecanja i stavova prema seksu.
    Just to slip the skin...

  23. #1998
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ba fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    ne, nego to jednostavno nicim ne pomaze na putu duhovne izgradnje. Ako nijesi u minusu, ne znaci da je dobro biti na nuli .
    Али није ни лоше?
    Не знам, ријетко ко од вјерника за које ја знам се придржава ове забране, и ја их вала и не осуђујем.
    Свако како хоће.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  24. #1999
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Najbitnije od svega je da se tu dvije osobe nadju na istim talasnim duzinama, pitanju osjecanja i stavova prema seksu.
    I da prodju kroz crveno na putu duhovne izgradnje.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu ampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte neto novo!

  25. #2000
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    To je komplikovana tema... Neki tako nijesu razmisljali dok nijesu postali vjernici, neki to ne rade za vrijeme postova, neki to ipak rade u dugoj vezi u kojoj znaju da su zaljubljeni i da je ta osoba pored zaljubljena, iako nijesu u braku - i to je tek tema za siroku diskusiju medju vjernicima (iako je crkva tu jasna - prije braka nista, i kraj!)... Najbitnije od svega je da se tu dvije osobe nadju na istim talasnim duzinama, pitanju osjecanja i stavova prema seksu.
    Mislim da to niko ne radi za vrijeme postovanja. Pada koncentracija
    Ako si mislio za vrijeme posta(nadam se da si mislio na to) da li je to zbog zabrane konzumiranja mesa ili nešto drugo??
    izvinite na off-u danas me je nešto ufatilo
    Last edited by Rakun; 03-02-11 at 22:45.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 80 of 89 FirstFirst ... 3070767778798081828384 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •