Results 1 to 20 of 20

Thread: Western Union

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    pg
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Western Union

    Zna li neko ako je moguće slanje novca putem Western Union-a?
    You tried your best and you failed miserably. The lesson is 'Never try'.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koliko je meni poznato mogue je samo da primiš novac preko WU, barem je tako bilo prije jedno godinu. Pođi u bilo koju banku koja ima WU naljepnicu (CKB) npr ili poštu i raspitaj se.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    899
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze i da se salje, makar ka Srbiji znam da moze.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da ne otvaram temu...

    Kako je najjeftinije da uplatim jednoj firmi u Srbiji (Sabcu) na racun neke pare (ako je vazna cifra ~250€)...Ili da posaljem vlasniku firme, svejedno, sta god je jeftinije..Hvala unaprijed !
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ja sam placao sa deviznog rachuna neku robu u srbiju. cijena je bila 50 eura a banka mi je uzela 10 eura proviziju. francuzi ljigavi
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    A da ovi nasi kroje politiku u Francuskoj je provizija za to mozda ero dva ako i toliko

    Ista fora ka i T-Com
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    e pa sad da smo mi u francuskoj, pare bi slali i poshtom
    odje od lopovluka ne mosh ni razglednicu malo ljepsu poslat
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ahaha a ako cu im davat tolko oca mi ebi..nije da mi je problem nego necu zainat:mad: CU..na 50e uzet 10e pa to je bolesno..20% alooo:mad: :mad:
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najjeftinije ti je da im platiš online kreditnom karticom (pod uslovom da ti imaš kreditnu karticu i da oni imaju nline plaćanje ) -

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imam Visa Electron...pitacu ih imaju li mada ne vjerujem..ako mislis na ono tipa online-shop nije to.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,969
    Thanks Thanks Given 
    4,812
    Thanks Thanks Received 
    9,859
    Thanked in
    3,742 Posts

    Default

    Eo da se i ja uslepam Trebam da platim jednoj firmi u Njemackoj 600e...Imaju online shop al ne primaju kartice sa balkana zbog neprijatnih iskustava u proteklim godinama(kradene kartice i sl)Imam br ziro racuna kesh NEMAM kreditnu karticu IMAM pare na kartici IMAM e sad, posto je u pitanju Visa Biznis mislim da nije moguce podignuti te pare s nje(bankomat i sl) mada mozda i grijesim...(kartica je iz montenegro banke) Ako pak ne grijesim jel moguce direktno uplatiti pare s kartice na racun te firme?Ako ne mogu li otvoriti tekuci racun u banci pa prebaciti pare s vise,i onda ih uplatiti s tekuceg na racun firme? Uf zakomplikovah ovo...

  12. #12
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A što ne zovneš u banku i raspitš se

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    Moze i da se salje, makar ka Srbiji znam da moze.
    Prije mjesec dana nije moglo u Srbiju da posaljes pare preko Wester Uniona. To znam jer svaki mjesec treba jednu penziju da saljem za Novi Sad :-)
    Da ne bude zabune saljem je po kondukteru, porodicni prijatelj
    Za placanje u Srbiju imate vise banaka kod nas koje imaju filijale i gore, recimo Societe General i slicno.
    Jos uvijek nije uspostavljen platni promet da to sve bude jednostavno brzo i lako, nego mora okolo naokolo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    pg
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znachi ovako, zvao sam 11 predstavnishtava Western Union-a u Podgorici, niko se nije javio ni juche popodne ni jutros.

    Najavili su u aprilu da ce biti omoguceno slanje od 1. juna ali tog dana niko nije nishta znao o tome.

    Sve shto bih zelio znati je kada ce biti moguce slanje poshto doktori za shalterima u poshti ne znaju shta je Western Union.
    You tried your best and you failed miserably. The lesson is 'Never try'.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Atmah View Post
    Znachi ovako, zvao sam 11 predstavnishtava Western Union-a u Podgorici, niko se nije javio ni juche popodne ni jutros.

    Najavili su u aprilu da ce biti omoguceno slanje od 1. juna ali tog dana niko nije nishta znao o tome.

    Sve shto bih zelio znati je kada ce biti moguce slanje poshto doktori za shalterima u poshti ne znaju shta je Western Union.
    Pa vikend je. Probaj u ponedjeljak u toku radnog vremena, neko ce ti se valjda javiti.Jesi li probao u CKB-u u Vektri?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je bruka ljudi,Srbija i Crna Gora su jedine dvije drzave u Evropi izmedju
    kojih Western Union ne funkcionise.
    Posto se bavim izdavanjem i trazim avans kod rezervacije apartmana najvise problema imam sa uplatama iz Srbije.Prosle godine sam recimo imao situaciju da mi je covjek iz Srbije slao avans preko svog prijatelja iz Izraela koji je poslao pare preko WU normalno.Stvarno smijesna situacija,ili vise tuzna u stvari...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najlakše ti je uplatiti za Srbiju preko neke od banaka. Najčešće ti uzimaju 1.5% ili 20 EUR (dakle, ako uplaćuješ manje od cca 1400 EUR onda ti uzimaju garantovanih 15-20 EUR, a ako uplaćuješ više od toga - onda plaćaš 1.5% sume).

    Inače - uplatu tretiraju na isti način kao i uplate prema bilo kojoj zemlji u svijetu. Možeš proći bolje jedino ako uplaćuješ na račun preko neke od banaka kod koje je račun otvoren. Dakle: ako ta firma u Srbiji ima račun kod Hypo-Alpe-Adria, Komercijalne Banke A.D. Beograd, Societe Generalle i sl. - i ti uplaćuješ preko istih banaka u CG - onda su provizije manje.

    Inače - uplata stiže obično u roku od 1 dan. Najveće provizije su kod NLB Montenegrobanke (20 EUR, a najmanje kod CKB, Opportunity, ATLAS itd. - 15 EUR).

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bLaCkEr View Post
    Eo da se i ja uslepam Trebam da platim jednoj firmi u Njemackoj 600e...Imaju online shop al ne primaju kartice sa balkana zbog neprijatnih iskustava u proteklim godinama(kradene kartice i sl)Imam br ziro racuna kesh NEMAM kreditnu karticu IMAM pare na kartici IMAM e sad, posto je u pitanju Visa Biznis mislim da nije moguce podignuti te pare s nje(bankomat i sl) mada mozda i grijesim...(kartica je iz montenegro banke) Ako pak ne grijesim jel moguce direktno uplatiti pare s kartice na racun te firme?Ako ne mogu li otvoriti tekuci racun u banci pa prebaciti pare s vise,i onda ih uplatiti s tekuceg na racun firme? Uf zakomplikovah ovo...
    www.moneybookers.com
    prošvrljaj i vidi kako se to koristi. SVI online shopovi i ostale drndalice koje uglavnom nemaju Crnu Goru u listi zemalja, imaju opciju moneybookers, otvorš nalog na MB, prebaciš kod njih pare i možeš dalje kao i ostali evropljani da ih koristiš na netu
    oni su servis za zemlje trećeg svijeta, i pouzdani su - nema frke da će ti se nešto desit sa parama, znam ljude koji ga godinama koriste za klađenje...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Da ne otvaram temu...

    Kako je najjeftinije da uplatim jednoj firmi u Srbiji (Sabcu) na racun neke pare (ako je vazna cifra ~250€)...Ili da posaljem vlasniku firme, svejedno, sta god je jeftinije..Hvala unaprijed !

    za sve koji imaju problem oko placanja neceg u srbiji,ili slanja para tamo gore...otvorite racun u komercijalnoj banci,oni imaju svoju firmu u crnoj gori,komercijalna banka se isto zove,sjediste u budvi,ima filijala i u pg ja mislim...opusteno otvorite racun,i oni tamo gore racun,i vi uplatite na svoj,i prebacite na tudji,i rijesen problem...nikakva cimanja oko platnog prometa,cekanja,provizija,onog,ovog...samo vam treba oko euro da platite kao odrzavanje racuna,sto li...i rijesen problem...samo mene pitajte kad nesto ne znate

  20. #20
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam jesi li si poslao pare u Srbiju vec, ali evo moze nekome drugome valjat. Bio sam danas u posti da podignem eke pare preko WU, i pitao kako se najvise isplati slanje para za Srbiju (posto jos uvijek ne mogu da se salju novci preko WU).

    Dakle najjeftinija varijanta je da se posalju pare kao vrjednosono pismo. To kosta 3% od svote koja se salje, plus oni postanski troskovi koji zavise od gramaze pisma i markice, ali to je nesto sitno tipa 50-60 centi do Eura.

    Samim tim sto se salje kao vrjednosno pismo, posiljka je osigurana i ako se zagubi, boli te uvo.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 24
    Last Post: 28-12-06, 13:10
  2. xXx: State of Union (2005)
    By Astral Projection in forum Film
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-05, 21:31
  3. Crna Gora i Albanian students Union
    By Carski in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 02-05-05, 06:23
  4. xXx - State and The Union
    By DJ_Shock in forum Film
    Replies: 9
    Last Post: 11-02-05, 00:41
  5. Montenegro Backs Off Separation--> SCG ce nadzivjeti sve
    By crnogorac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 21-05-04, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •