Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 142

Thread: Zrnca mudrosti iz kabale

  1. #26
    renaissance Guest

    Default

    Mabuse , sta je TIVELEH?

    Bila bih vrlo zahvalna ako bi malo vise napisao o ovome...

  2. #27
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je istina,ali nije to rezultat crne magije,vec namjernog trazenja razloga da se smijem onamo gdje se ne treba i zasta se na treba smijati.
    Juce sm isao pod manstir Ostrog i drug i ja smo sreli jednu zenu koja je takodje gore krenula.Ova zena strasne muke ima.Prvo je nju i sina poceo da maltretira njen muz koji je bio alkoholicar i izbacio ih je iz kuce `92,tako da su u jeku sankcija morali da placaju stan.Sin joj je u 18 godini postao besomucenik i evo vec sedamnaest godina nije mogao da se oslobodi zlih sila,dok se ova zena nije obratila Crkvi.Citane su razne molitve,odlazili su u mnoge manastire i jednom je jedva ostao ziv posle citanja sedam moitava protiv djavola.Molitve svetom Vasiliju Ostroskom,slava mu i milost,kao i molitve koje su citane u Crkvi zaista su pomogle ovom besomuceniku.Iz dana u dan sve mu je bolje ali bolest jos nije zacijeljena,ali vremenom ce biti.
    Strasna me jeza uhvatila kad sam slusao o mukama ove majke.
    Mir i svako dobro.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pelennor Fields
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Previse su slatkorjecivi kabalisti... A to ne moze biti dobro... Jedina slatkorjeciva osoba koja je ql je Djordje Balasevic, a on nje kabalista s razlogom... Pazite ljudi da vam ko ne uspe kakvu sektu u shweps
    ...djewojka iz piwe... i can't believe it...

  4. #29
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tiveleh je vrsta crne arapske magije. Inace arapska magija je najjaca magija. Zena, ili djevojka ode vracaru tj. sihirbazu i odnese mu dio odjece ili sliku, ili nesto njegovo (dlake, gace itd.) od muza tj. momka. Vracar odlazi u mracnu prostoriju, pali svijece, sobu namirise tamjanom i priziva sejtana tj. djavola nerazumljivim govorom. Sklapa sa njim sporazum i cesto u njegovo ime zakolje neku domacu zivotinju. Kada sklopi sporazum sejtan na osnovu mirisa odjece ili fotografije pronalazi tog covjeka, ulazi u njega i upravlja njegovim mislima. Tako mu on djevojku predstavlja u lijepom izgledu i ako mu je ona prije toga bila odvratna. Kad god je vidi on osjeca pozitivne vibracije tj. nesto ga vuce njoj. Po Qur'anu ovo je jedan od najtezih grijeha koji neko moze drugome uciniti. Naravno covjeku mogu da se dese negativne stvari (prividjanja itd.) koja ne moraju da budu izazvana uzrokom odlaska odredjene osobe sihirbazu kako bi mu stetu nanio. Covjek neredovnom molitvom, kafirskim zivotom, sam nesvjesno moze izazvati dzine tj. losiju vrstu od njih tj. sejtane na sebe. Ukoliko te nesto vise zanima o ovim stvarima otidji na http://lijecenje-kuranom.com Naravno, koga zanima, obzirom da do tancina poznajem ove stvari moze me ovde pitati.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pelennor Fields
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Tiveleh je vrsta crne arapske magije. Inace arapska magija je najjaca magija. Zena, ili djevojka ode vracaru tj. sihirbazu i odnese mu dio odjece ili sliku, ili nesto njegovo (dlake, gace itd.) od muza tj. momka. Vracar odlazi u mracnu prostoriju, pali svijece, sobu namirise tamjanom i priziva sejtana tj. djavola nerazumljivim govorom. Sklapa sa njim sporazum i cesto u njegovo ime zakolje neku domacu zivotinju. Kada sklopi sporazum sejtan na osnovu mirisa odjece ili fotografije pronalazi tog covjeka, ulazi u njega i upravlja njegovim mislima. Tako mu on djevojku predstavlja u lijepom izgledu i ako mu je ona prije toga bila odvratna. Kad god je vidi on osjeca pozitivne vibracije tj. nesto ga vuce njoj. Po Qur'anu ovo je jedan od najtezih grijeha koji neko moze drugome uciniti. Naravno covjeku mogu da se dese negativne stvari (prividjanja itd.) koja ne moraju da budu izazvana uzrokom odlaska odredjene osobe sihirbazu kako bi mu stetu nanio. Covjek neredovnom molitvom, kafirskim zivotom, sam nesvjesno moze izazvati dzine tj. losiju vrstu od njih tj. sejtane na sebe. Ukoliko te nesto vise zanima o ovim stvarima otidji na http://lijecenje-kuranom.com Naravno, koga zanima, obzirom da do tancina poznajem ove stvari moze me ovde pitati.
    Zajebane stwari brale... Mnogo zajebane...
    ...djewojka iz piwe... i can't believe it...

  6. #31
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Ok ljudi, posto se rasprava o magiji srecom preselila na drugi topic
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...d=1#post688846

    ovdje ostasmo na miru da kazujemo lijepe rijeci.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad pricate sa ljudima, pricajte njihovoj dushi, ne njihovim reakcijama!


    Kad ga neko povrijedi, covjek obicno instinktivno osjeti potrebu da ovome uzvrati istom mjerom... ako nema dobre nerve, tako obicno i biva, i stvara se zacarani krug nepovjerenja i moguce cak nasilja...
    Kako stati na kraj takvim neprijatnim zacaranim krugovima?

    Evo lijepih misli na tu temu:

    Koliko nam se puta desilo da smo odbacili ljude zato sto nam se nije dopadao njihov nacin govora ili izgled?

    Tokom zivota, svi mi smo sreli mnogo divnih ljudi koje smo u zivotu preskocili samo zato sto nismo imali oci da ih vidimo u pravom svjetlu. Ti ljudi su nam mozda mogli pomoci, postati nasi pravi prijatelji, mozda nase nasrodnije duse... A nisu samo zato sto smo se zatvorili za njih...

    Imajte na umu ove misli kad pricate sa ljudima. Dozvolite sebi da vidite ispod povrsine. Obracajte se direktno njihovim dusama.

    ..

    I koliko puta se naljutimo zbog onoga sto ljudi urade ili kazu? Bezobzirni shefovi, bezosjecajni partneri, ochevi koji nas ne poshtuju... svi nas nerviraju..

    Ali, jeste li se kad zapitali da oni tako sa nama postupaju ne zato sto nas zaista ne vole, nego zato sto istresaju samo svoj bol.. slucajno na nama..
    Skloni smo da zaboravimo, pogotovo u takvim momentima kad je neko grub prema nama, da iza njegove ruzne reakcije postoji prica ljudske dushe koju boli.. Uvijek postoji takva neka prica koju kad bismo znali, opravdali bismo i oprostili...

    Kad pomislimo kako je neko grozan, trebali bi se sjetiti da taj grozan tip ima sigurno neku bol koja ga razara i zato je grozan... i ako je grozniji od nas, njegova bol je vjerovatno veca od nase..

    Dogadjaje i ljude vidimo u istinski pravom svjetlu jedino ako zaronimo u dushu iza maske..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  8. #33
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dolazi li nam i ovo iz 'mudre' kabale?

  9. #34
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, i ovo pronadjoh na onom sajtu ciji link dadoh u prvom postu.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #35
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Izaberi zivot!

    E ljudi, evo polako pocinjemo da otkrivamo sta zaista znace neke 'sumnjive' sintagme iz Starog Zavjeta. Na primer:

    Izaberi zivot!


    "Stavio sam pred vas zivot i smrt, blagoslov i prokletstvo. Zato izaberi zivot, da budes ziv ti i sjeme tvoje.."
    5.Mojsijeva 30:19



    Ove rijeci djeluju cudno, jer ko ne bi izabrao zivot?? Posto izabere zivot, naravno da ce biti ziv?? Pitamo se cemu ove rijeci u Bibliji?

    Odgovor ce nam biti jasan ako porazmislimo o ljudskim zivotima i kako oni nekad izgledaju...
    Cesto se desava, da znamo sto trebamo ciniti, ali svejedno to ne cinimo.
    Nekad je to zato sto se plasimo da cemo pogresno uraditi, pa onda radije izabremo da ne ucinimo nista, a to znaci da propustamo shansu da uradimo pravu stvar.
    Ponekad opet, bude nam pretesko da pravu stvar uradimo...

    No ako zelimo da zaista istinski zivimo, moramo izabrati da zivimo, znaci da djelamo..
    Neki ljudi su ubedjeni da ne mogu zivjeti normalan zivot, i zato zive haoticne zivote pune bola.. Ali ako smo povezani sa stvarnom zivotnom energijom Kreatora, biracemo i ciniti prava djela koja ce nam omoguciti srecan zivot.

    Drugim rijecima, ako imamo pravo i zdravo stanje svijesti, cinicemo prava djela makar to bio i tezi put, ali to znaci da smo izabrali zivot.

    Ali ako izaberemo put manjeg otpora, mozemo zivjeti fizicki, ali kako vidimo iz Biblije, necemo biti ISTINSKI ZIVI...

    Izaberite zivot!

    http://www.kabbalah.com/newsletters/...id=nl20070712i
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    DOMA
    Posts
    512
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova kabala strahovita stvar, nema sta...
    "PO DANASNJEM SHVATANJU NORMALNOSTI ZDRAVO JE BITI NENORMALAN"

  12. #37
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jevrejski Rabin i cijenjeni professor Yeshayahu Leibowitz je siroko poznat zbog njegovih otvorenih stavova. Jedna od njegovih najsire znanih misljenja su vezana za Kabalu. Evo sta gospodin Leibowitz govori o Kabali:

    "Kabbalah, in its entirety, is a collection of pagan superstitions which have penetrated into the world of Jewish faith, and which cannot be reconciled with 'the Lord our God, the Lord is One''. ''The Zohar (the most fundamental Kabbalistic work) was fabricated and written by a certain Moshe DeLeon in Spain in the late thirteenth century… hence, the idea that the Zohar is a 'holy' Tannaic work is nothing but foolishness. The Tannaic Sage, Rabbi Shimon bar Yohai (who lived about nineteen hundred years ago) had no connection with the Zohar whatsoever!"

  13. #38
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ Pustinjace, koliko ti znas o kojoj religiji?
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  14. #39
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam teolog ako me to pitas. Znam medjuostalog da se jevreji dijele medju one koji prihvataju i one koji storogo odbacuju Kabalu.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koliko znas o jednima i drugima (jevrejima koje pominjes) i njihovim vjerovanjima?
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne volim sebe da ponavljam, ali uradicu to u nadi da cemo se shvatiti. Nisam teolog. Niti sam studirao judeizam. Stime u prilog zelim reci da mi je tesko mjeriti ovo bezdiplomsko znanje vjere dragih jevreja. Napisati koliko znam o judeizmu sada iskreno nemam vremena, ali mogu reci da me je aspekt loseg tj. zla u kabali interesovao i jesam se potrudio da isto razumijem.

    Razumijem ja tvoje divljenje lijepim rijecima Kabale, ali ne treba ti mnogo intelekta da shvatis, da kad je Madona blizu neceg da nesto ne stima. He!
    Dno kabale je cisto zlo. Divljenje djavolu. I pogane radnje.
    To sto je vrh upakovan slatkim rijecima kako bi privukli naivne i vukli ih u mracne dubine svoje srzi, je mislim vec mnogima poznata prica.
    Odli ti ili si svijesna zla Kabale te pokusavas da i nas magijas njenim pseudo ljepotama, ili si naivna pa stvarno stojis kao dijete i gledas djavola u odijelu djeda mraza divljeci mu se.

    Kako god bilo po meni je Kabala cisto zlo upakovano u rijeci dobra kako bi naivni europejci i ostali pili vode misticnih drevnih 'mudrosti'.

    Obicno citam lijepe rijeci na tvojim postovima. Priznajem da me iznenadjujes u odijelu djavoljevog advokata.
    Last edited by pustinjak; 24-07-07 at 04:46.

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,284
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Kad pricate sa ljudima, pricajte njihovoj dushi, ne njihovim reakcijama!


    Kad ga neko povrijedi, covjek obicno instinktivno osjeti potrebu da ovome uzvrati istom mjerom... ako nema dobre nerve, tako obicno i biva, i stvara se zacarani krug nepovjerenja i moguce cak nasilja...
    Kako stati na kraj takvim neprijatnim zacaranim krugovima?

    Evo lijepih misli na tu temu:

    Koliko nam se puta desilo da smo odbacili ljude zato sto nam se nije dopadao njihov nacin govora ili izgled?

    Tokom zivota, svi mi smo sreli mnogo divnih ljudi koje smo u zivotu preskocili samo zato sto nismo imali oci da ih vidimo u pravom svjetlu. Ti ljudi su nam mozda mogli pomoci, postati nasi pravi prijatelji, mozda nase nasrodnije duse... A nisu samo zato sto smo se zatvorili za njih...

    Imajte na umu ove misli kad pricate sa ljudima. Dozvolite sebi da vidite ispod povrsine. Obracajte se direktno njihovim dusama.

    ..

    I koliko puta se naljutimo zbog onoga sto ljudi urade ili kazu? Bezobzirni shefovi, bezosjecajni partneri, ochevi koji nas ne poshtuju... svi nas nerviraju..

    Ali, jeste li se kad zapitali da oni tako sa nama postupaju ne zato sto nas zaista ne vole, nego zato sto istresaju samo svoj bol.. slucajno na nama..
    Skloni smo da zaboravimo, pogotovo u takvim momentima kad je neko grub prema nama, da iza njegove ruzne reakcije postoji prica ljudske dushe koju boli.. Uvijek postoji takva neka prica koju kad bismo znali, opravdali bismo i oprostili...

    Kad pomislimo kako je neko grozan, trebali bi se sjetiti da taj grozan tip ima sigurno neku bol koja ga razara i zato je grozan... i ako je grozniji od nas, njegova bol je vjerovatno veca od nase..

    Dogadjaje i ljude vidimo u istinski pravom svjetlu jedino ako zaronimo u dushu iza maske..
    nijesam nikad izucavao kabalu, a nijesam ni pretjerano religiozan, komentar dajem privucen tvojim odusevljenjem ovim rijecima: smatram da s malo mozga bilo ko moze napisati tonu ovakvih gluposti, cudi me da padas na ovakve price koje ocigledno imaju dublju konotaciju za koju bas nijesam 100% siguran da je pozitivna...

  18. #43
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pustinjace, drag si mi kao covjek, ali ovo sto si tu nabrojao je stvarno nedopustivo!

    Preispitujes li ti kada sebe i ono sto govoris i mislis!?? :!:

    Alooo!!??!! Djelujem li ti ja kao djavolov advokat? Sastavljas li se ti kad sa Bogom, zaista, pustinjace, moram da te pitam, jer nakon svega od tebe procitanog ozbiljno sumnjam da imas jos povelik komad puta do Boga...
    Nadam se da ces me jasno razumjeti, iako cu govoriti finim rjecnikom a ne ovdje od tebe vidjenim, direktno uvredljivim (uz svo duzno poshtovanje tebi, drag si mi, ali ovo je stvarno previse...) :

    Hrist je, upozoravajuci na dolazak antihrista, ostavio jasno uputstvo ljudima kako ce da razlikuju dobro od zla; rekao je to vrlo jasno u propovijedi na Gori:

    Matej 7:15-23:

    "Cuvajte se laznih proroka koji dolaze k vama u odijelu ovcijem a iznutra su vuci grabljivi.
    Po rodovima njihovim poznacete ih! Bere li se sa trnja grozdje ili sa cicka smokve?
    Tako svako dobro drvo rodove dobre radja, a zlo drvo rodove zle radja.
    Ne moze dobro drvo rodova zlih radjati, ni drvo zlo rodova dobrih radjati.
    I tako dakle po rodovima njihovim cete ih poznati.

    Nece svaki koji mi govori 'Gospode, Gospode' uci u carstvo nebesko, nego onaj koji cini po volji oca mojega koji je na nebesima.
    Mnogi ce doci meni u onaj dan govoreci, nismo li u ime tvoje prorokovali i tvojim imenom djavole izgonili i tvojim imenom cudesa mnoga tvorili? Tada cu im reci 'Nikada vas nisam znao; idite od mene koji cinite bezakonje.' "

    ???????

    Shvatas li ti sto ovo znaci, Pustinjace? Mozes ti do sutra pricati kako poznajes Boga i kako ga volis i trudis se da ga slijedis bla bla, i kako si bolji od ostalih a drugi na valjaju, ali moj dragi brate - djela te odaju kakav si stvarno!!

    Djela su jedino mjerilo bliskosti Bogu!

    Kako se usudjujes da ti meni kazes da sam ja djavolov advokat, a pogledaj sta tebi iz srca izlazi covjece!!! :mad:
    Biblija kaze "Usta govore iz suvishka srca", sto znaci da nash govor odaje kakvo nam je zaista srce, da li je blisko Bogu ili ne....

    A pogledaj covjece sta je u tvome srcu - zelis zlo svojim bliznjima, drugoj Bozjoj djeci, vidi sta si pisao na prethodnoj stranici - zelis da druge djavo nosi i da budu prokleti??!! I jos se usudjujes da mislis da si blizi Bogu od mene ili nekih ostalih?!! Jesi li ti svjestan covjece svojih misli, rijeci i postupaka?

    Jesi li ti svjestan da je Bog ljubav?

    Jesi li svjestan da je Hrist ostavio samo zapovijest "Ljubite Boga svim srcem, i ljubite bliznjega (to su sva Bozja djeca) kao samoga sebe. Te dvije zapovijesti su iste."

    Ljubiti Boga znaci ljubiti svu njegovu djecu, kao sto vidis iz Hristovih rijeci. Ako tvrdis a ljubis Boga a mrzis svoga brata i popreko ga gledas, nemas ti nista sa Bogom, moj brate... (1. Jovanova 4:20)


    Sto se tice kabale, sam kazes da o njoj ne znas skoro nista, a iznosish teske optuzbe na osnovu rekla-kazala prica... Kako znas da se kabalisti dive djavolu coce, kad ne znas!!! Alooo!! Sastavi se sa Bogom u srcu, da ne ispadnes kao farizeji koji su Hristu govorili da uz pomoc djavola izgoni djavole... Moze li neko raditi dobro i pricati dobro ako je zao!!??? (mislim nonstop, jer se ubrzo svako pokaze kakav je stvarno; ako stalno dobro radi, onda mora da je zaista dobar covjek u sushtini.. ako je zao, to se ubrzo pokaze, jer ne moze to covjek dugo da sakriva...ako neko stalno lepo prica i radi, a drugi svaki cas priziva djavola na svoje bliznje i psuje ih svako malo, ko je onda od to dvoje bolji i blizi Bogu?? mislim da je odgovor jasan svakom normalnom ko ima ushi i oci...)

    O misticnim kabalistickim ritualima ne znam ni ja nista, jer se u njih upucuju cini mi se samo odredjeni godinama uznapredovali ucenici i to od strane ucitelja, kojih ja ne znam da li uopste ima kod nas.. O Madoni - no comment...mislim da je dobro sto se uz njeno popularisanje konacno rasculo o ovim lijepim rijecima i korisnom duhovnom znanju. Ako je ona prije bila losa osoba, ne znaci da je losa cijeli zivot, zar ne? Godinama nije nista lose uradila, koliko znam..

    I savjetujem ti da se dobro pomolis Bogu, eda bi ti se razbistrilo dobro od zla..
    Last edited by odli; 24-07-07 at 13:15.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  19. #44
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    ... Moze li neko raditi dobro i pricati dobro ako je zao!!???
    Ovo moze biti vrlo interesantna tema

    Stvar je mnogo kompleksnija , jer sam gotovo ubijedjena da se dobro moze govoriti , a da u pozadini stoji zlo.Ipak je obmana jedna od glavnih djavoljevih osobina

  20. #45
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli
    Moze li neko raditi dobro i pricati dobro ako je zao!!???
    Moze.

    Kojeg god zlocinca iz povijesti uzmes vidjeces da je imao i porodicu, i kucne ljubimce, i prijatelje itd...

    Onda uzmi nase ljubljene politicare, koje psujemo zbog raznih zala koje proizvode... ti ljudi idu u kafanu, dobro se druze sa komsijama, ...

    Zar to nije grozno?
    - Ladan ko taština duša -

  21. #46
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmijo View Post
    nijesam nikad izucavao kabalu, a nijesam ni pretjerano religiozan, komentar dajem privucen tvojim odusevljenjem ovim rijecima: smatram da s malo mozga bilo ko moze napisati tonu ovakvih gluposti, cudi me da padas na ovakve price koje ocigledno imaju dublju konotaciju za koju bas nijesam 100% siguran da je pozitivna...

    Mislim da su nasem drustvu preko potrebne price ovakve vrste, jer previse licemjerja ovdje postoji, previse ljudi ovdje lijepo misle o sebi potcijenjujuci druge, a djela (ono najvaznije, sto pokazuje kakv je ko u sushtini zaista) su im svjetlosne godine od Boga udaljena...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  22. #47
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Moze.

    Kojeg god zlocinca iz povijesti uzmes vidjeces da je imao i porodicu, i kucne ljubimce, i prijatelje itd...

    Onda uzmi nase ljubljene politicare, koje psujemo zbog raznih zala koje proizvode... ti ljudi idu u kafanu, dobro se druze sa komsijama, ...

    Zar to nije grozno?

    Ne moze, simm, ne moze.. Uvidjas li? Zlocinci i politicari koje pominjes ne rade samo dobro, rade masovno zlo...

    Mjerilo dobrote je ne da li si dobar prema svojoj porodici i prijateljima, nego da li si dobar i prema svima ostalima... :!:


    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ovo moze biti vrlo interesantna tema

    Stvar je mnogo kompleksnija , jer sam gotovo ubijedjena da se dobro moze govoriti , a da u pozadini stoji zlo.Ipak je obmana jedna od glavnih djavoljevih osobina

    Obmana...dokle..? Dokle moze da se obmanjuje? Dokle zlo moze da se gradi dobrim?

    Hrist jasno kaze - djela govore..

    Evo primera: ako nato-vci pricaju da zele svjetski mir i ujedinjen svijet, ali ce zbog toga masakrirati pola toga svijeta, sta je to? Znaci, lepo pricaju, ali se jasno vidi da lose rade.. :!: Dakle, nisu dobri iako se pokrivaju lepom pricom.


    Znaci, losa osoba se ne moze dugo kriti iza obmane dobrote, uskoro na djelu pokazhe svoje pravo lice....Kao na primer, ono na sta svaki cas nailazim:

    Naizgled divan covjek koji prica kako tezhi Bogu, a svaki cas ima nesto protiv bliznjih svojih (mislim na bilo kog drugog covjeka, jer bliznji su nam svi ljudi..), i ako vec vidi ili misli da taj bliznji radi krivo, trebao bi mu pokusati pomoci da se ispravi, kao Hrist sto je isao medju gresnike da propovijeda... ali ako mu ne pomazhe nego ga osudjuje i bjezi od njega, to nije Hristovo ponasanje!
    I dakle takav koji o sebi misli da je dobar ustvari radi zlo!! I nije dobar kako voli o sebi da misli... :!:

    Znaci, losa osoba se ne moze dugo kriti iza obmane dobrote, uskoro na djelu pokaze svoje pravo lice....
    Last edited by odli; 24-07-07 at 14:03.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ne moze, simm, ne moze.. Uvidjas li? Zlocinci i politicari koje pominjes ne rade samo dobro, rade masovno zlo...

    Mjerilo dobrote je ne da li si dobar prema svojoj porodici i prijateljima, nego da li si dobar i prema svima ostalima... :!:
    Pa u tome je stos. Sto su to dvojne licnosti.

    Kako izvagati da li je neko dobar ili los ako je dobar sa porodicom, sa prijateljima a onda zapali komsiji auto jer ga je njegovo kuce poprijeko pogledalo? Ja bi rekao da je lud
    - Ladan ko taština duša -

  24. #49
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Pa u tome je stos. Sto su to dvojne licnosti.

    Kako izvagati da li je neko dobar ili los ako je dobar sa porodicom, sa prijateljima a onda zapali komsiji auto jer ga je njegovo kuce poprijeko pogledalo? Ja bi rekao da je lud

    Pa tu se slazemo .

    Znaci, ono na sta ja ukazujem je da treba gledati sveukupna djela, dakle kakav je taj doticni ne samo prema tebi, nego i prema svima ostalima... :!:

    Jer ako je sad dobar i divan prema tebi a drugima cini krivo, naravno nemas garancije da se sutra nece okrenuti protiv tebe i tebi isto uciniti nesto nazhao...

    Znaci, jedino djela, i to sveukupna, mogu da nam daju pravu sliku i ocjenu toga ko je stvarno kakav...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Kako izvagati da li je neko dobar ili los ako je dobar sa porodicom, sa prijateljima a onda zapali komsiji auto jer ga je njegovo kuce poprijeko pogledalo?
    Sto bi nasi rekli prica se dobro radi komsiluka, a dobro se radi zbog sebe.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mudrosti
    By SandzakBeg in forum Religija i filozofija
    Replies: 28
    Last Post: 27-04-06, 23:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •