Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 142

Thread: Zrnca mudrosti iz kabale

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Zrnca mudrosti iz kabale

    E ovako, na ovom topicu cemo postavljati zrnca mudrosti iz kabale.
    www.kabbalah.com je sajt cuvene, jelte, kab. grupe kojoj pripada Madonna na koju naidjoh surfujuci netom, i tamo sam pronasla ove lijepe misli...
    Last edited by odli; 10-07-07 at 03:31.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Budite realni

    Nekad covjek osjeca kao da uopste nema nade. Ali ljudska velicina se pokazuje upravo u tim momentima, kada poteskoce treba prevazici. A da bismo ih prevazisli, trebamo ljude u svom zivotu koji ce nas podici kada smo na dnu.

    A jedini nacin kako nam drugi mogu pomoci je da znaju sta nam je, a to znaci da trebamo biti iskreni sa njima, sve vreme, bez obzira koliko to boljelo. Neiskrene igre skrivaca nas samo zadrzavaju u napretku, onemogucavajuci napredak u ljubavnim vezama, u prijateljstvima i opcenito u zivotu..

    Koliko ljudi u zivotu imamo sa kojima smo zaista potuno iskreni?
    Koliko ljudi tacno zna sto mislimo, i koliko ljudi nama povjerava svoje iskrene misli?

    Ljudi se mnogo stide svojih strahova i sumnji i nastoje da ih sakriju.
    Zbog toga su i neiskreni sa svojim partnerima, jer se plase da ih ne razocaraju.. Ustruchavamo se biti iskreni sa momkom/djevojkom jer se plasimo da ce nas odbiti ako saznaju nase mracne misli i strahove.
    Ustrucavamo se da se oslonimo na prijatelja jer se plasimo da nece moci podnijeti nash teret..

    Ali, ako zelimo da uspijemo u zivotu, moramo imati barem jednog ili dva covjeka sa kojima mozemo biti otvoreni i dijeliti sve. Put zvan zivot nije zamisljen da se putuje sam; zamisljen je da se dijeli..

    Ove nedelje, otvorite se.. Ispustite to iz sebe.. Imajte snage da budete slabi. Razgovarajte sa ljudima koji vas vole i dozvolite im da vam pomognu. Ako su ti ljudi zaista pravi za vas, nakon toga ce vas jos vise voljeti.
    Voljece vas jer ste iskreni.
    Voljece vas jer ste stvarni.

    Otvorite svoje srce prije negoli otvorite usta...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  3. #3
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post

    .. Imajte snage da budete slabi. Razgovarajte sa ljudima koji vas vole i dozvolite im da vam pomognu. Ako su ti ljudi zaista pravi za vas, nakon toga ce vas jos vise voljeti.
    Voljece vas jer ste iskreni.
    Voljece vas jer ste stvarni.

    Otvorite svoje srce prije negoli otvorite usta...

    Lijepo receno...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prokleti kabalisti ... nek vas djavo nosi ...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Prokleti kabalisti ... nek vas djavo nosi ...
    ??? Koga 'vas'? O cemu ti to?

    Jesi li procitao ove misli iz gornjeg posta i da li su na mjestu ili ne?!
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prokleti kabalisti ... nek vas djavo nosi ... i sve vas koji im se divite

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aha, kapiram, slijedis ove gornje savjete da izbacis emocije iz sebe...

    p.s. Mislim da ni Renesans kao ni ja nismo kabalisti, niti im se nesto posebno divimo; divimo se ovim lijepim rijecima gore koje ti izgleda nisi ni procitao


    p.p.s. A zar nisu sljedece tvoje rijeci sasvim u suprotnosti sa ovim ti gore besmislenim rijecima? :

    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Bog je Jedan. Mi smo pak dosta podjeljeni. Slijede dva linka u prilog podjeljenosti. Jedan link predstavlja sve svjetske religijske organizacije. Da se covjek izgubi 'trgujuci', a drugi predstavlja sve svjetske teroristicke organizacije. Pomjesas ta dva linka i dobijes atomsku bombu, i sve tobos za Boga. Ne znam bas ... Boze oprosti
    Ko da pokapira sve ove razlike. Jos kad dodas medjusobnu mrznju koju sire vjerski poglavari sa sviju strana, dodas Busha, Blera & CO dobijes pravi 'buckuris'.
    Boze oprosti

    Da sam neko i nesto rekao bih jednu recenicu koju bih zamolio da svaki poglavar prosiri svojim slijedbenicima:
    Bog je Jedan, nas vjera je vise, sirimo medjusobno postovanje u razlici, Bog ce ionako na kraju sve da nas sudi i PRESTANIMO siriti medjusobnu mrznju.
    No neda nam djavo mira ... to mu je posao ... no mi to cesto zaboravimo.
    Boze oprosti

    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Ego ovu diskusiju mozemo nastaviti na private. Ja joj ovdje stavljam tacku. Josh uvijek sam misljenja da bi trebao promijeniti naslov topika jer osjecam da ne podstice medjuvjersko razumjevanje. Razumijem tvoju intenciju. Mozda je samo nisi dobro preveo u rijeci. To je samo moje misljenje, ti si pak mladji pametniji, a na mladima sve ostaje, pa i vjera. Ko sam pak ja, ovako star i Bogu dosadan vise?!
    Boze oprosti

    Jos jednom ti ponavljam paragraf, i ostavljam ti ga ispod na razmisljanje. Ziv bio.

    A kada savjet daješ, čini to tajno, a nipošto javno, i to aluzijom, a nikada otvoreno. Ovo posljednje možeš učiniti samo onda kada dotični ne razumije tvoju aluziju, pa je potrebno savjet uputiti bez aluzije, to jest otvoreno. Nikada svoj savjet ne uslovljavaj nužnim prihvatanjem. Ako izađeš iz ovih okvira onda više nisi taj koji savjet daje, već si nasilnik koji želi pribaviti za sebe pokornost i vlast. I tada više ne izvršavaš svoju vjersku i bratsku dužnost. Dakle, ovdje se više ne radi o sudu razuma i prijateljstva, već o načinu kako vladar postupa sa svojim podanicima i gospodar sa svojim robovima. Nikada ne opterećuj svoga prijatelja više nego li mu i sam pružaš od sebe, jer ako budeš tražio više nego što daješ, onda činiš nasilje. I ne stječi osim pod uvjetom da trošiš i ne druži se osim pod uvjetam samoće. Ako tako ne postupiš, naškodićeš sebi samom i bićeš lošeg vladanja.

    Sta ti se u medjuvremenu desilo pa tu gazis svoje lijepe rijeci medjusobne tolerancije i ljubavi prema bliznjem svom??

    Zar nije brat mio ma koje vjere bio? :!:
    Valjda su najvaznija djela i da je covjek pravi covjek; pusta prica bez dobrih djela je mrtva, moj Pustinjace.. :!:
    (Jakov 2:26 : "Kao sto je tijelo bez duha mrtvo, tako je vjera bez dobrih djela mrtva.")

    Btw, lako je u pustinji biti dobar gdje nema nikoga da te sekira i vjezba ti nerve, ali chik da te vidimo koliko si velik duh medju mnostvom ljudi razlicitih od tebe, koliko si u stanju da volis od sebe razlicito, kao Bog sto voli sve nas jednako mada nas je razlicite namjerno i stvorio da bi nas vjezbao pravoj nelicemjernoj i bezuslovnoj ljubavi..??

    Aj sad prozbori koju, bas bih voljela da ti cujem odgovor i da prodiskutujemo na ova pitanja koja si ti eto pokrenuo...
    Last edited by odli; 12-07-07 at 01:51.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kabalist mi nije brat!

    Ni meni ni mnogim iskrenim jevrejima, koji to i jasno govore! Reci ce 'jevrej sam, ali ne i kabalista'.

    Ali ne mogu ja vas da sprijecim u divljenju djavolskim rijecima. To ti je kao da podjes na koncert djavolskih Stonsa, i budes medju pedeset hiljada zavedenih budala, znajuci da su djavolska grupa, i reknes 'divno je bilo'. A koliko je takvih budala bilo ....... dodje ti da puknes, ali sto ces ..... pomolis se za duse te, i nemocan se u pustinju vratis, do sledeceg okrsaja ....

    Djavo je jak, fakat ....... zato idem u pustinje i necete me vise cuti .... Sto dalje od njega, i vas zavedenih ... jer zaveste i mene ....
    Last edited by pustinjak; 12-07-07 at 01:58.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bogomi ako odes u pustinju, Bogu se tako neces pribliziti, niti ces djavola na taj nacin odaljiti od sebe...

    Bogu se priblizava i udaljava od djavola samo rastom u srcu i ljubavlju prema onima koje do juce nisi mogao da volis.. :!:
    Bog hoce da nas nauci da volimo sve, kao sto On voli sve...


    Ako su ti rijeci iz posta 2 'djavolske', onda ih ili nisi ni procitao ili imas neku ochnu manu pa ih nisi dobro vidio ni shvatio, mada tu nema sta da se ne shvati, sve je savrseno jednostavno i jasno, kao da je prepisano iz nekog udzbenika psihologije...

    p.s. Ja kapiram da ti cudnima smatras neke kabalisticke misticne obicaje, no vjerujem da ih ovdje od forumasa niko niti zna niti praktikuje (ukljucujuci mene, da slucajno ne bude zabune..), a ovdje su nam bitne rijeci mudrosti.. Uostalom, mogla bih ionako da garantujem da ni ti ne znas tacno zasto protiv njih pricas...ako znas, reci jasno i glasno a ne provaljuj se ovako, jer ovo kako si reagovao nije ni hriscanski ni ljudski, vec cisto sramotno.
    Last edited by odli; 12-07-07 at 02:08.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po tvome Odli i djavola trebam da zavolim, i cak da mu se divim ...

    Meni moja vjera, i ljubav prema Svevisnjem!
    A u vase naivne ljubavi prema kabalistima se necu mjesati .....
    Last edited by pustinjak; 12-07-07 at 02:13.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Po tvome Odli i djavola trebam da zavolim, i cak da mu se divim ...
    E bingo!!!

    Da, i djavola treba da zavolis, jer kako ce inace da nestane....:!:
    Djavo je mrznja i tama, a to nestaje jedino kad se obasja ljubavlju i toplinom.
    Dakle, kad ljudi sve obasjaju i ugriju ljubavlju, tog momenta ce djavola nestati, jer ce to znaciti da nema vise mrznje!


    A normalan covjek ljubavi naravno djavolu nece da se divi, nego da ga zhali kao zalutalo dijete i utjeshi ljubavlju..
    (nadam se da sam bila jasna i da me nece niko pogresno shvatiti. Poenta mi je da bolji svijet bez djavola i mrznje nece nikad doci ako ljudi ne preuzmu odgovornost da aktivno vole i pravo i krivo...jer krivo se moze ispraviti naravno jedino ljubavlju; ljubav je lijek za sve )

    Quote Originally Posted by pustinjak
    Meni moja vjera, i ljubav prema Svevisnjem!
    Moj Pustinjace, znas li ti Bozje i Hristove zapovijedi? "Ljubi Boga svojega svim srcem i dusom i ljubi bliznjega kao samoga sebe. Te dvije zapovijedi su iste, rekao je Hrist. To znaci da ljubiti Boga znaci ljubiti sve ljude, jer je svaki covjek stvoren kao hram Bozji. "Ako kazemo da ljubimo Boga a ne ljubimo bracu - lazemo!", pise u 1. Jovanovoj poslanici 4:20. :!:
    Last edited by odli; 12-07-07 at 02:34.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvini Odli sto ne mogu da se divim Kabali

    Tebi 'sretno' .... cuvaj se ipak corsokaka ...

    A onome kome u 2007oj nije jasno da su Kabalisti antihristovci, ja iskreno ostajem bez komentara ....

    Neka su andjeli sa tobom, i neka te cuvaju od prazne ljubavi ...

    Laka noc

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prazne ljubavi nema, moj Pustinjace, ima samo praznih rijeci i ispraznih djela...
    A za svaku praznu rijec ce covjek dati odgovor pred Bogom, pise u bibliji..

    A ovu tesku optuzbu da je neko antihrist bi trebalo da obrazlozis. Izvoli.. Nemoj da mislimo da pricas prazne rijeci.

    Poshto je Hrist bio utjelovljenje savrsene bozje ljubavi toliko sveobuhvatne da je i za grijesnike polozio svoj zivot, onda je iz njegovog primjera jasno ko je zaista antihrist - onaj ko ne umije ili nece da voli kao Hrist, znaci sve bez razlike.. :!:
    .. a takvih ljubavnih probiraca i antihrista je nazalost pun svijet danas..

    Znaci, ja sam dala definiciju da je antihrist onaj ko ne slijedi Hristov primjer ljubavi i tolerancije,a bas me zanima kakva je to tvoja definicija antihrista i na cemu utemeljena?
    Last edited by odli; 12-07-07 at 04:37.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odli, kabalisti se bave crnom magijom. Oni se bave prizivanjem djavola od kojega traze pomoc kako bi naskodio nekoj drugoj osobi.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Odli, kabalisti se bave crnom magijom. Oni se bave prizivanjem djavola od kojega traze pomoc kako bi naskodio nekoj drugoj osobi.
    Nisam cula da oni tako sto rade (a znam da imaju neke obicaje koji izgledaju misticno, poput nosenja crvene vunene trake oko ruke protiv uroka, ali cini mi se da takav obicaj postoji i u nasim krajevima?), a inace mi njihove rijeci zvuce upravo suprotno od onoga sto ti tvrdis.

    Ja bih prije rekla da djavola priziva svaki koji psuje i negativan je na bilo koji nacin prema drugom ljudskom bicu. Drugoj osobi se moze naskoditi direktnim djelima prema njemu, a ne nekakvim vradzbinama. Nema te vradzbine koja moze da naskodi dobrom i pozitivnom covjeku... Dajte se ljudi uozbiljite i pocnite realno da gledate na zivot...
    Last edited by odli; 12-07-07 at 12:30.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    teshko da ovakve misli imaju veze sa dja'olima i crnom magijom...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Istina je da nose crvene zezancije oko ruku. Samo odredjeni od njih znaju da je to u stvari klasicna crna magija. Vecina njih nije ni svjesna kakvo je zlo oko ruke stavila. Odlicno poznajem ovu tematiku i znam da je u pitanju crna magija i znam kako funkcionise. Nad tim koncem ili uzetom kako god, izucavaju se djavolske rijeci. Ukucaj u google nesto poput "dzini cvorovi" i sl.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse, ja se jako dobro sjecam da i sam davno i na nasim prostorima vidjela da se djeci vezhe crveni koncic oko zgloba protiv uroka,a ti ljudi sigurno nisu nikad ni culi za kabalu, nego to mora biti neki prastari obicaj i kod nas. (meni licno to nisu vezali, ali se sjecam kroz maglu da sam to vidjela negdje kad sam bila mala) Nikakve se rijeci nad tim koncicem ne izgovaraju, a kamoli djavolske?? Jao o cemu mi raspravljamo..

    Evo sad proggoglah bas da to nadjem:

    http://www.nasasrbija.co.yu/kafana/t_sto5_3.htm#BM1 kaze :

    Zasto se bebi vezuje crven konac oko ruke?

    Nekada su babice crvenim koncem vezivale pupak tek rodjenom detetu. Vremenom, ovaj obicaj je izmenjen i danas se tek rodjenoj deci vezuje crveni koncic oko ruke iz uverenja da se tako najbolje cuva od uroka. U narodnim verovanjima sirom sveta, crveno je boja krvi, vatre, zivota i Sunca koje je u prastarim religijama imalo ulogu vrhovnog bozanstva. Svako, tek rodjeno dete, ritualno je prinoseno pod okrilje i zastitu Sunca i tako uvodjeno u zivot. Tom prilikom, porodica je prinosila zrtvu i to krvnu, obicno pevca, jagnje, ili kozu, a dete je obelezavano kapljicom krvi na celu. Iz tih davnih obreda do danas, ostao je obicaj u nekim porodicama da se vezuje detetu crveni koncic kao jasan znak svim necistim silama i zlim ocima da je dete pod bozanskom zastitom. Kod hriscana, dete bozansku zastitu i Bozji blagoslov dobija na Svetoj tajni krstenja.
    A hrvatski katolicki casopis Glas koncila kaze:

    http://www.glas-koncila.hr/rubrike_r...&PHPSESSID=c7f

    Jesu li moji ukućani praznovjerni?



    Rodila sam prije nešto više od dva mjeseca. Otada mi govore da ne izvodim dijete na šetnju izvan kuće, ni po danu ni po noći da ne bi netko na nj »nabacio« neko zlo (zle oči, babe, itd.). Isto tako mi preporučuju da stavim koricu kruha u kolica i crveni konac oko ruke i da djetetu obučem nešto naopako. K tome govore i da ne valja dijete križati do krštenja. Osobno u to ne vjerujem, ali moji ukućani su u to uvjereni...

    Mlada majka

    Vi ste u pravu, Vaši ukućani nisu. Oni su, nažalost, žrtve praznovjerja koje je rasprostranjeno zbog toga što su mu slaba vjera i neznanje, ali i strah od nepoznatih sila, »najbolji saveznik«.

    Evo, izgleda da je taj obicaj vezivanja crvenog koncica rasprostranjen po cijelom svijetu.. Odakle to tacno potice, nije mi poznato..
    Last edited by odli; 12-07-07 at 14:15.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Visokopocastvovan mason (slobodni zidar) Albert Pike je u svojoj knjizi Moral i Dogma na stranici 744 napisao (dajem vam originalnu englesku verziju kako se ne bih mucio s prevodom):

    "All the truely dogmatic religions have issued from the Kabbalah and return to it: everything scientific and grand in the religious dreams of the Illuminati, Jacob Boehme, Swedenborg, Saint-Martin and others, is borrowed from Kabbalah, all the Masonic associations owe to it their secrets and their symbols."
    (Sovereign Grand Commander of Freemasonry, Albert Pike 33, "Morals and Dogma", p.744)

    Iz gore navedenog paragrafa se vidi znacaj koji masonerija(slobodno zidarstvo) daje Kabali. Kroz ovo se moze i potvrditi jedna od terorija, da je Kabala sveta knjiga masona, na sto nas mnoge teorije upucuju!
    Sluzim se ovim paragrafom kako bi dokazao usku povezanost masonerije sa kabalistima, sto je dokazano jos mnogim primjerima. Za danasnju ilustraciju cu koristiti ovaj primjer.

    Jedna uska povezanost masonerije sa kabalom su tri kabalska stuba, koji su simbol masonerije. Slijedi slika koja predstavlja tri kabalska stuba (duplim klikom na istu dobijate njen veci primjerak).

    Attachment 12164

    Interesantna je slicnost koja se nalazi na tabeli kojom se masoni (slobodni zidari) sluze u njihovom prvom nivou poducavanja svojih sljedbenika. Slijedi slika tabele iz prvog ranga ucenja masonerije (duplim klikom na istu dobijate njen veci primjerak).

    Attachment 12165

    Sada pravim paralelu s Islamom, tj, jednom od reprezentacija djavola u njemu. Interesantno je to da su tri stuba simbol djavola, i to cu jasno i kratko pokazati u sledecem.

    Slijedi slika jednog od tri stuba koja su simbol djavola pri redovnog muslimanskom hodocascu zvanom hadz (duplim klikom na istu dobijate njen veci primjerak).

    Attachment 12166

    Attachment 12167

    Za vrijeme Hadza, tj. muslimanskog hodocasca, postoji ceremonija gadjanja djavola, koji je ilustrovan kroz tri kamena stuba. Ta simbolika je usko povezana sa ucenjema Islamske tradicije koja govori da je djavo(sejtan) pokusao da dovede u iskusenje profeta Ibrahima(Abrahama)a.s. gdje mu je melek(andjeo) Dzibril(Gabrijel) rekao ‘kamenuj ga’ i Ibrahim a.s. je gadjao djavola sedam puta i djavo je nestao, scena se ponovila jos dva puta. Odatle je ostalo kamenovanje kao obavezan dio hodocasca.

    Tri stuba takodje imaju simboliku tri iskusenja. Jedno gdje je Ibrahim(Abraham)a.s. bio doveden u iskusenje neposlusnosti prema Bogu, drugi put se iskusenje pojavilo pred njegovu zenu Hadzru(Hagar) i treci put pred njihovim sinom Ismailom alejhi selam.

    Toliko od mene u pokusavanju demaskiranja 'dobra' koje nam kabala njene horde donose. Na srecu ima jos onih meni slicnih koji vide jasnu povezanost kabalistike sa masonerijom, i njenim direktnim ulivanjen u antihristove horde.

    Cast postenim jevrejima, hriscanima i muslimanima u borbi protiv dolazeceg antihrista!

    Odli djavo postoji! I danas ga je lakse nego ikada vidjeti u akciji. Ovo malo mozga sto mi je ostalo mi ne daje da se palim na jeftine kabalisticke trikove 'dobra'. Shvatam ja tebe, i slazem se sa mnogim tvojim rijecima ali ne pijem vode 'dobra' kabalista. Oprosti moje arogantno osudjivanje zla.

    Boze pomozi!
    Last edited by pustinjak; 12-07-07 at 18:17.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa vidis. Tim ceremonijama ljudi samo misle da su pod Bozanskom zastitom. Upoznaj se malo bolje sa satanizmom pa ces veoma lako naci slicnosti o klanju npr. pijevaca i mazanju svega i svacega sa njihovom krvlju. Ove ceremonije nemaju veze sa Bogom.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dovoljno je da se ukuca u google "KABALA JEVREJSKA CRNA MAGIJA" i bit ce te iznenadjeni koliko ce se pred vama otvoriti internet stranica koje potvrdjuju nadolazece zlo.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, "u ljubavi nema straha"..

    Da li je Hristu djavo sta mogao? Ne. Jer ga se nije plasio, nego bio gospodar nad njim.

    Sto se tice antihrista, Biblija jasno kazuje da to nece biti samo jedan, nego vise njih...

    I budite realni, za zdravog covjeka magija je smijurija..

    Nismo ovaj topic otvorili radi magije nego radi lijepih i korisnih rijeci protiv kojih normalan covjek nema sta da kaze nego samo s njima da se slozi..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U tome i jeste problem. Pakovanje dobra pod kisobran zla Tipicna djavolska varka ...

    Oprosti, ali nekako ne mogu da prezvacem.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    U tome i jeste problem. Pakovanje dobra pod kisobran zla Tipicna djavolska varka ...

    Oprosti, ali nekako ne mogu da prezvacem.
    Sta hoces da kazes?

    Nisi mi jos odgovorio ni sta mislis da je antihrist?
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odli da bi mogli da pricamo o crnoj magiji morali bi znati njenu snagu i simptome. Moj drug prije 8 godina, koji je zavrsavao cetvrtu godinu ekonomije poludio je u vozu. Zdraviji je bio i od tebe i od mene prije toga. Jedan moj poznanik kada ode kuci uvijek ispred vrata vidi zenu od koje se razveo. Kada udje u kucu ona sjedi na krevet. Napravio mu je neko sihr, magiju koja se zove TIVELEH. Djevojcica koja je skoro dolazila kod mene ima non stop prividjenja. Vidi svoju drugaricu. Ima mnogo zdravih osoba koje imaju ove probleme. I mnogi ljudi oko tebe ih imaju, ali nerado o tome pricaju. Strah ih je da ih ne proglase budalama. Evo Ihtus ne zna da je bio a vjerovatno je jos pod uticajem crne magije. On kaze da prilikom molitve ima napade smijeha i lutaju mu misli.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mudrosti
    By SandzakBeg in forum Religija i filozofija
    Replies: 28
    Last Post: 27-04-06, 23:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •