Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Darwinizam ujedinio sve religije

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Darwinizam ujedinio sve religije

    Кажу да нико никада није успјео да уједини у нечему све велике монотеистичке религије колико сам Дарвин. Све, данас доминантне религије, одбацују ову теорију... Међутим мени је један други феномен фише занимљив. Зашто се атеисти увијек узнемире када неко рекне ,,да теорија еволуције није научно доказан и да је нелогична теорија'', или када се помињу ставови неких свјетски признати професора попут др Кента Ховина?

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Now we're talking. Malo si se uozbiljio
    Zato sto ateisti ne postoje.. Kategorija radi kategorije. Zivotare, ne zive. Ne zanima ih nista sem povrsine.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ja sam ateista ,nikad ne ulazim u dublje analize religije.Jednostavno vjerujem onome sto vidim i to je to.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    BLOW
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    у праву је салекс што се тога тиче...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrzn1trIp View Post
    у праву је салекс што се тога тиче...
    Sto se toga tice on je dosta u pravu.Njemu se nema sto zamjerit sto se toga tice.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    BLOW
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Sto se toga tice on je dosta u pravu.Njemu se nema sto zamjerit sto se toga tice.
    о томе ти причам брате. човјек је провалио суштину, надам се да разумијеш што ти покушам рећи...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ma skroz se razumijemo sustina je provaljena sad je na nama da prihvatimo ili ne.Sto se toga tice mislim da smo se razumjeli.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Darvinizam? Darvinizam? DARVINIZAM?

    Hovin je klasicni primjer americkog idiota. Kako mozes da shvatis ozbiljno covjeka koji je rekao da jedna kap vode moze da se rasiri i da prekrije citavu povrsinu planete? A to je cak i sitnica u odnosu na gluposti koje je valjao godinama, dok ga napokon nisu poslali u zatvor, nazalost ne po optuzbi da opasno glup po covjecanstvo. Mozes samo da budes gori od njega ako ga smatras nekim autoritetom. Hvala sto si me podsjetio zasto se zalazem za legalizaciju eutanazije.


    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Now we're talking. Malo si se uozbiljio
    Zato sto ateisti ne postoje.. Kategorija radi kategorije.
    Ljudi se ne identifikuju kategorijom osim kad je u pitanju struka (umjetnik, advokat, ekonomista, matematicar, fizicar itd.). A ljude mozes da uvrstis u vise od jedne kategorije. Kad se ja upoznajem sa nekim ne predstavljam se kao ateista, ili kao forumas, ili kao osoba kojoj je najmilija boja [unesi boju]. To ne znaci da sve te kategorije ne postoje. Postoje, ali nisu od presudnog znacaja za identifikaciju, osim ako te neko direktno pita koja ti je omiljena boja, da li si vjernik, jesi li za Mila ili Meda. Kategorije ne definisu covjeka. Mogu da budu vazne nekome, ali to je potpuno subjektivno. Tvojom logikom ni vjernici ne postoje, jer je i to kategorija radi kategorije. Vjernici itekako postoje. Problem nastaje kad generalizujes pripadnike jedne kategorije, i kad im das ista svojstva. Kao sto si ti uradila sa ateistima u dolje navedenom nastavku.

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Zivotare a ne zive. Ne zanima ih nista sem povrsine.
    Kako mozes da kazes da nesto ne postoji, i da ga istovremeno opises tako specificno? Kontradiktorna si. Ali siguran sam da imas neki izgovor i za ovu nebulozu.
    Last edited by VanjaTheMan; 04-01-12 at 18:35.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Darvinizam? Darvinizam? DARVINIZAM?

    Hovin je klasicni primjer americkog idiota. Kako mozes da shvatis ozbiljno covjeka koji je rekao da jedna kap vode moze da se rasiri i da prekrije citavu povrsinu planete? A to je cak i sitnica u odnosu na gluposti koje je valjao godinama, dok ga napokon nisu poslali u zatvor, nazalost ne po optuzbi da opasno glup po covjecanstvo. Mozes samo da budes gori od njega ako ga smatras nekim autoritetom. Hvala sto si me podsjetio zasto se zalazem za legalizaciju eutanazije.
    Да ли је стигао до затвора, не знам, али сам читао неке књиге од њега. Међутим, и Дарвин је сматрао да се физичке особине јединке на потомство преносе путем крви. Он је сматрао да уколико човјеку одсјечемо руку и тај после добије дијете, те и дјетету одсјечемо руку, па тако извјесно вријеме неколико генерација, требали би да добијемо човјеколико биће без једне руке. Наравно, дарвин је мислио да су ћелије ситне лоптице (није ни слутио за њиховом сложеношћу) јер није знао за ДНК-а. А оно што ме је највише фасцинирало код чика Чарлса јесте став да су мушкарци супериорнији у однусу на жене, паметнији, јачи, бржи и способнији јер су даље догурали у еволуцији...



    И чика Дарвин је писао овакве небулозе па је и данас ауторитет, као што можда Ховин пише небулозе, али и Исусови еванђелисти су можда писали небулозе, баш можда као и Мухамед, али су данас ауторитети код милиона људи ,,, ...

    Last edited by salex; 05-01-12 at 04:17.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    А оно што ме је највише фасцинирало код чика Чарлса јесте став да су мушкарци супериорнији у однусу на жене, паметнији, јачи, бржи и способнији јер су даље догурали у еволуцији...
    u fizickom smislu, muskarac jeste superiorniji od zene. jaci je, brzi, sposobniji. sto se pameti tice, oba pola imaju svojevrsne prednosti koje zavise od situacije odnosno prilike u kojoj se nalaze. tu razgranici inteligenciju i pamet, jer su to dva razlicita pojma. znaci po fizickim osobinama za opstanak od uticaja okoline, muskarac je vise evolvirao. za opstanak zene, odnosno njene potrebe u zajednici, to je najbolje frojd opisao.
    darvin je sve to logicno zakljucio a kasnije dokazivao. naravno, nesto u detalje, nesto relativno povrsno ali vecinom sve empirijski. sigurno je da darvin nema toliko nebuloza koliko ovaj drugi, pomenuti.
    Vanja the Man, svaka cast na postu.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    ...Међутим, и Дарвин је сматрао да се физичке особине јединке на потомство преносе путем крви. ...
    Njutn je pokusavao da pomocu Biblije rekonstruise istoriju svijeta. :-)
    Anstajn se protivio Hajzenbergovom principu kvantne fizike i vjerovao je u staticni Univerzum a ne u Big Beng i sireci univerzum.
    ...
    Osnovna ideja Evolucije koju je zpoceo Darvin je veliko otkrice iako nije zanao za DNK i kako stvari "iza scene" funkcionisu.

    Ovim se vidi koliko su snovi, vjerovanja i uopste covjekova imaginacija vazni.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Njutn je pokusavao da pomocu Biblije rekonstruise istoriju svijeta. :smile:
    Anstajn se protivio Hajzenbergovom principu kvantne fizike i vjerovao je u staticni Univerzum a ne u Big Beng i sireci univerzum.
    ...
    Osnovna ideja Evolucije koju je zpoceo Darvin je veliko otkrice iako nije zanao za DNK i kako stvari "iza scene" funkcionisu.

    Ovim se vidi koliko su snovi, vjerovanja i uopste covjekova imaginacija vazni.
    Jesu vazni, ali tih vjerovanja se ne treba drzati po svaku cijenu kad se zna da su pogresna. Pravi naucnici, za razliku od ovih vjernika poput Hovina koji sebe nazivaju naucnicima, priznaju gresku i odbace vjerovanje koje se pokaze neistinitim. Ajnstajn je na primjer priznao da univerzum nije statican. Naucnici stvaraju teorije na osnovu sopstvenih opazanja. Ta opazanja mozda zvuce smijesno nekima, i ako se pokaze da je teorija netacna odbacice je. A ljudi poput Hovina polaze od nekih primitivnih vjerovanja i traze svaki moguci nacin da dokazu nesto sto je vec hiljadu puta odbaceno kao neistinito. Njih ne zanima istina, zanima ih da dokazu da je istina ono u sta oni vjeruju. Takav nedostatak objektivnosti je najveca polazna greska koju mogu da naprave. Ja sam rekao hiljadu puta, i ponovicu opet, ako se dokaze da je evolucija netacna odbacicu je, jer me zanima istina, a ne odrzavanje neke zablude koja zvuci lijepo.
    Last edited by VanjaTheMan; 11-01-12 at 19:45.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #13
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Међутим, и Дарвин је сматрао да се физичке особине јединке на потомство преносе путем крви. Он је сматрао да уколико човјеку одсјечемо руку и тај после добије дијете, те и дјетету одсјечемо руку, па тако извјесно вријеме неколико генерација, требали би да добијемо човјеколико биће без једне руке. Наравно, дарвин је мислио да су ћелије ситне лоптице (није ни слутио за њиховом сложеношћу) јер није знао за ДНК-а. А оно што ме је највише фасцинирало код чика Чарлса јесте став да су мушкарци супериорнији у однусу на жене, паметнији, јачи, бржи и способнији јер су даље догурали у еволуцији...
    s obzirom da nije imao sve što danas imamo njegova teorija je dosta solidna, naravno nalaze se neke rupe za koje danas znamo zahvaljujući tehnologiji
    suština ješte da se karakteristike prenose i to je ono što je važno
    što se tiče muškaraca oni jesu superiorniji od žena u svakom fizičkom pogledu .... a zašto? ako u životinjskom svijetu ženke su jednako fizički spremne kao i mužijak... pa jednostavno jer muškarac je preuzeo obaveze oko hrane i zaštite na sebe ostavljajući ženu da se brine o odrastanju djece .... što se naravno poslije ispoljilo u vidu evolucije da su žene hrkije
    što je opet dokaz da je njegova teorija u pravu.... vijekovima žene se nisu borile nisu radile što i muškarci i to je dovelo do promjene u njenoj fizičkoj spremnosti...
    Last edited by the_lady_marianna; 05-01-12 at 14:07.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    ja sam ateista i uospste se ne uzbudjujem oko bilo kakve izjave
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    što se tiče muškaraca oni jesu superiorniji od žena u svakom fizičkom pogledu ....
    zaista?

    ako u životinjskom svijetu ženke su jednako fizički spremne kao i mužijak... pa jednostavno jer muškarac je preuzeo obaveze oko hrane i zaštite na sebe ostavljajući ženu da se brine o odrastanju djece .... što se naravno poslije ispoljilo u vidu evolucije da su žene hrkije
    Uglavnom u svijetu sisara fizički jači,veći je mužijak.
    Mislim da glavni preduslov za to jeste da je ženka stvaraoc novog života. Dobar dio životne energije troši na spravljanje novog organizma u svom tijelu, savršenu kreaciju,savršeno dijelo bilo kojeg živog bića.
    Kada bi se matematički prikazalo, koliko samo energije je potrebno za sav taj proces. Takođe poslije kreacije života,porađanja, ženka prozvodi hranu za mladunče.

    Samo tijelo je ima dodatne organem od materice do mliječnih žlijezda (koje rade) koji uslovljavaju osnovnu razliku u fizionomiji.

    I ako im je kubikaža mozga u prosjeku za dobar % manja,shodno tome muškarac bi trebao biti za toliko pametniji. Slične razlike su između evolutivnih predaka u pogledu kubikaže, zar bi trebala biti tolika razlika između polova.

    što je opet dokaz da je njegova teorija u pravu.... vijekovima žene se nisu borile nisu radile što i muškarci i to je dovelo do promjene u njenoj fizičkoj spremnosti...
    A sad razmisli o ovoj gluposti što si bupnula
    Last edited by gaul; 11-01-12 at 06:29.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    ja sam ateista i uospste se ne uzbudjujem oko bilo kakve izjave
    И ја сам почео да кулирам.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  17. #17
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Зашто се атеисти увијек узнемире када неко рекне ,,да теорија еволуције није научно доказан и да је нелогична теорија'', или када се помињу ставови неких свјетски признати професора попут др Кента Ховина?
    Zato što plaćaju porez od kojega se finansiraju časovi biologije. Ne vjerujem da se uznemire radi samoga Hovinda. Dobra ti je ova šala "svjetski priznat", "profesor", "dr".

  18. #18
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na forumu sam aktivan par godina i još ne mogu da se načudim kakve gluposti ljudi mogu da tvrde na ovom podforumu.

    Niti mogu sebi da oprostim što sam se prije par godina cimao oko takvih stvari.

    Doktor Kent Hovin, jebiga.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  19. #19
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    zaista?


    Uglavnom u svijetu sisara fizički jači,veći je mužijak.
    Mislim da glavni preduslov za to jeste da je ženka stvaraoc novog života. Dobar dio životne energije troši na spravljanje novog organizma u svom tijelu, savršenu kreaciju,savršeno dijelo bilo kojeg živog bića.
    Kada bi se matematički prikazalo, koliko samo energije je potrebno za sav taj proces. Takođe poslije kreacije života,porađanja, ženka prozvodi hranu za mladunče.

    Samo tijelo je ima dodatne organem od materice do mliječnih žlijezda (koje rade) koji uslovljavaju osnovnu razliku u fizionomiji.

    I ako im je kubikaža mozga u prosjeku za dobar % manja,shodno tome muškarac bi trebao biti za toliko pametniji. Slične razlike su između evolutivnih predaka u pogledu kubikaže, zar bi trebala biti tolika razlika između polova.



    A sad razmisli o ovoj gluposti što si bupnula
    ako su veći ne znači da su fizički spremniji, u životinjskom svijetu pa i kod sisara ženke i mužijaci su isto fizički spremni i pored toga što ženke rađaju mladunce one se bore za hranu i brane svoja mladunčad, da si pogledao neki dokumentarac o sisarima vidio bi šta sve ženke rade, ne bi se bazirao samo na veličini... ima i debelih ljudi pa ne mogu dići 15 kila kao mršavi...
    No možda ti ne volis da ja upoređujem ljude i životinje jer misliš da si nastao od Eve....
    Last edited by the_lady_marianna; 11-01-12 at 19:19.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Кажу да нико никада није успјео да уједини у нечему све велике монотеистичке религије колико сам Дарвин. Све, данас доминантне религије, одбацују ову теорију... Међутим мени је један други феномен фише занимљив. Зашто се атеисти увијек узнемире када неко рекне ,,да теорија еволуције није научно доказан и да је нелогична теорија'', или када се помињу ставови неких свјетски признати професора попут др Кента Ховина?
    Sve monoteističke religije su ujedinjene u dosta stvari: ljubav prema novcu, mržnja prema nesvojima, glad za moći, nipodaštavanje čovječje inteligencije, propovijedanje mira i dobra uz istovremeno činjenje zla, obožavanje idola, zgrada, procedura, uputstava i politika, netolerantnost, vjerovanje u bajke... Malo li je? Uostalom, Darwin je jednog boga zamijenio drugim - evolucijom. Samo što je njegovo vjerovanje mnogo vjerovatnije...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    ako su veći ne znači da su fizički spremniji, u životinjskom svijetu pa i kod sisara ženke i mužijaci su isto fizički spremni i pored toga što ženke rađaju mladunce one se bore za hranu i brane svoja mladunčad, da si pogledao neki dokumentarac o sisarima vidio bi šta sve ženke rade, ne bi se bazirao samo na veličini... ima i debelih ljudi pa ne mogu dići 15 kila kao mršavi...
    No možda ti ne volis da ja upoređujem ljude i životinje jer misliš da si nastao od Eve....
    Pogrešno si shvatila.

    Aludirao sam na 'fizičku jačinu', koju si ti svela na dizanje tegova od 15 kg. Samo sam naveo , koliko energije ,'jačine' treba da se oformi jedan potpuno nov organizam unutar žene i to kao odgovor tvojoj konstataciji da su žene krhkije od muškaraca.
    Ipak je nova osoba savršena kreacija,ma ko je spravio...život je lijep.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Pogrešno si shvatila.

    Aludirao sam na 'fizičku jačinu', koju si ti svela na dizanje tegova od 15 kg. Samo sam naveo , koliko energije ,'jačine' treba da se oformi jedan potpuno nov organizam unutar žene i to kao odgovor tvojoj konstataciji da su žene krhkije od muškaraca.
    Ipak je nova osoba savršena kreacija,ma ko je spravio...život je lijep.
    pa ne shvatam te... hoćeš da kažeš da postoji jačina u procesu formiranja dijeta, prije bih rekla da jačina tu nema neke veze već možda komplikovanost tog procesa...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    pa ne shvatam te... hoćeš da kažeš da postoji jačina u procesu formiranja dijeta, prije bih rekla da jačina tu nema neke veze već možda komplikovanost tog procesa...
    Proces koji ište i uzima od tijela mnogo,pa je to možda jedan od glavnih preduslova sitnije , drugačije građe žene od muškarca.

    No možda ti ne volis da ja upoređujem ljude i životinje
    Pa i ne volim...

    što se tiče muškaraca oni jesu superiorniji od žena u svakom fizičkom pogledu ....
    Kad već spomenu Evu i nisku religioznu misao, mogu ti reći po ovoj tvojoj uzvišenoj misli, da ti je um nevjerovatno izmasakriran dogmom,pa i nije ni čudo da svugdje pronalaziš asocajacije na religioznu zatupljenost.

    Možda Evin pragrijeh je degradirao ženu u monoteizmu,odnosno u patrijahalnoj koncepciji društva. Koliko je samo patetično da jedna žena apsolutno ne vidi savršenstvo u svojoj fizionomiji,već pod kreiranoj formi vrednovanja čak i sopstveni pol posmatra iz muškog ugla,valjda težeći da dostigne savršenstvo,postane muškarac, na nekoj razini.
    Last edited by gaul; 13-01-12 at 05:51.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A još se žene bore protiv celulita. Sve bih ih pobila kad ih vidim kojim mukama se izlažu.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  25. #25
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by situser View Post
    u fizickom smislu, muskarac jeste superiorniji od zene. jaci je, brzi,
    zivota mi...bolje da je sporiji
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Superiornost religije
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 279
    Last Post: 14-08-15, 04:31
  2. Modernizacija religije
    By Mojsije in forum Religija i filozofija
    Replies: 41
    Last Post: 17-05-10, 20:35
  3. Sjetske religije
    By Ćipur in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 16-12-09, 16:47
  4. Religije
    By odli in forum Religija i filozofija
    Replies: 240
    Last Post: 21-02-08, 20:41
  5. Religije i pollitika
    By nihil in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 20-12-07, 17:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •